Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko delavcev ima podpovprečno plačo?

Koliko delavcev ima podpovprečno plačo?

Včasih povedo koliko ljudi ima minimalca v Soveniji. Številka je ponavadi zelo mala. Ampak meni bi bila bolj realna, če bi povedali koliko ljudi ima minimalca ali malce več.

Recimo koliko ljudi ima pod 1100 neto? Tu bi bila pa številka ogromna.

Če iščeš službo, kjer zahtevajo visoko izobrazbo, je težko dobiti kaj, kjer je vsaj povprečna plača. Pogosto je celo pod 1000 neto. Tako, da se mi zdi, da je veliko ljudi v košu: minimalc ali malenkost več.

Menda naj bi imela 2/3 delavcev manj kot povprečno plačo?

So kje podatki po plačah?

Najprej placa se ovrednoti bruto, ker od vruta ni isto od delavca fo delavca neto.

 

Bilo bi fino če bi po nekih razponih prikazali koliko jih zasluži do minimalne plače 1253,90 bruto, koliko od 1253,90 do 1400 bruto, koliko od 1400 do 1600, … do povprečne place 2300 in koliko je najvišja bruto plača in v katerem sektorju. Da je razvidno kolikšen % delovne populacije v Slo.

In kaj ti bo podatek? Eni imajo minimalca, 1000 €, brez otroških dodatkov, brez štipendij, brez preživnin, ker nimajo otrok. Ne fušajo popoldan, nimajo popoldanskega s.p. itn.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne vem kaj, 28.03.2024 ob 08:41

In kaj ti bo podatek? Eni imajo minimalca, 1000 €, brez otroških dodatkov, brez štipendij, brez preživnin, ker nimajo otrok. Ne fušajo popoldan, nimajo popoldanskega s.p. itn.

% Od delovne populacije je podatek in razvid stanja v Slo.

To, da poveš koliko je tvoj OD mi ne pove ničesar, da bi izvedela kakšno je stanje v Slo

povsem logično je, da ima okoli 64% ljudi podpovprečno plačo, saj so plače navzdol omejene z minimalno plačo

Ja, pa ne boš tega nikoli izvedela, ker se ne dela več popisa prebivalstva.

sprašuješ prave podatke

Podatek, kakšna je višina plače, ki jo ima 50% ljudi rečemo mediana, to je oziroma strukturna statistika plač

za leto 2023 je še niso naredili, tu je za leto 2022

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/11366

 

64% delavcev ima plačo, ki je nižja od povprečja.

povprečna neto plača je 1.424 EUR za leto 2022, polovica zaposlenih v sloveniji je prejela 1.229 EUR ali manj

 

New Report

Close