Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko dopusta za vsakega otroka?

Koliko dopusta za vsakega otroka?

Ker vem, da se tukaj zbiramo mamice vas prosim, da mi poveste koliko dopusta vam v službi odmerijo za otroka?

Jaz dobim za hčerko 1 dodaten dan dopusta. Sem pa zadnjič gledala odločbo kolegice, ki dela na področju vzgoje in izobraževanja, ki pa dobi za otroka do 7 let 2 dni, za otroka od 7 do 15 let pa 1 dan dopusta.

Ker je vsak dan dopusat dobrodošel, mi prosim povejtej, koliko dopusta vam odmerijo za posameznega otroka in po kateri kolektivni pogodbi oz. na katerem področju delate.
Hvala za vse informacije.

LP, Petica

midva oba dobiva 1 dan na otroka … jaz pri privatniku v mali firmi … on v veliki firmi …

B.

Bančništvo – 1 dan za vsakega otroka do 7.let. Potem pa nič več.

Javna uprava- 1 dan do 15 let

1 dan!

Napaka – do 15.leta, ne do 7.leta.

Petica, imam enako dopusta kot tvoja prijateljica (sem v kulturi).

Trgovina; enako!

Po zakonu o delovnih razmerjih ti pripada 1 dan za vsakega otroka do dopolnjenega 15 leta. Lahko pa je v kolektivni določeno drugače (na bolje, ne na slabše).

V gradbeništvu: 0 dni dopusta za otroke, še nikoli. Imam pa 24 let delavne dobe, 24 dni letnega dopusta, dva otroka (10 in 12 let).

Latališče – 2 dni za vsakega otroka – res ugodno. Prej sem bila v banki – le en dan.
To je le dobra volja mojega delodajalca – pri tebi je zakonski minimum izpolnjen in menim, da ne moreš ničesar spremeniti.
LP

Ali je možno, da moja prijateljica (srednja šola) ne dobi nič dopusta za otroke -2 leti in skoraj 7 let?
Razložili so ji, da sedaj dobijo dopust samo matere samohranilke.

Ne, ni mogoče. Zagotovo! Po zakonu (o delovnih razmerjih) vsakomur ,brez izjeme, pripada po 1 dan za vsakega otroka do 15. leta – tvoji prijateljici torje vsako leto ukradejo 2 dni dopusta!!!

Ne, ni mogoče. Zagotovo! Po zakonu (o delovnih razmerjih) vsakomur ,brez izjeme, pripada po 1 dan za vsakega otroka do 15. leta – tvoji prijateljici torje vsako leto ukradejo 2 dni dopusta!!!

New Report

Close