Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko € župniku za KRST

koliko € župniku za KRST

kolk ste dali za krst župniku za obred?

lep vikend!

Pri nas so še bli jurji…. 10.000SIT

50 ali 20€.

Pa kaj nima cenika?
In račun?

50 evrov

LP Jullie ******************************* http://jullie.moj-album.com/

kdaj bo končno cerkev objavila cenik, da ovčice ne boste več v zadregi?

30

To je napitnina, tega pa nikjer ne objavijo. 🙂

A dejansko jim res date le 20, 30 EUR?
Pri nas se ne kopamo v denarju, ampak povsem jasno je, da se župniku da vsaj 100 EUR. Pa imamo dva in se vsakemu da po 100 EUR v kuverti.

Še dobro, da vam je jasno, hvalen Jezus….

Čisto nič ti ni treba dat!!

Zato pa tudi ni obdavčeno, hahahaha …

Krstili smo v dveh župnijah, izrecno sta oba župnika povedala, da ne vzameta nič, dali smo le za eno mašo.

In že ste storili kaznivo dejanje podkupovanja 😀 Župnik pa bi moral dohodek prijaviti davkariji 😀
Sicer pa 100 eur? Samo? NO, moja urna postavka je nižja, ker pa ima župnik višje veze, pa ima “malo višjo” urno postavko… očitno imate preveč denarja, če ga ne bi imeli, ga tudi župniku n bi toliko dajali…

nič, saj to je ja njegovo poslanstvo…napitnina je pa drugače tam okoli 50c do 1 eur se bi zdi, podkupavanje pa od 100 dalje :))))

?? čaki mal, čaki. Zakaj bi mu dal več kot 20? Zakaj bi mu sploh kaj dal? Resno te sprašujem, zakaj naj mu dam. Krst je povsem brezplačna zadeva. SPloh, če je krst po maši. Torej mu jaz dam kar tko nekaj, ker mi je pač v redu. Sestram v bolnici, a boš dala 100€?? A boš kakšnemu drugemu dala za brezplačno uslugo 100€? Saj ne rečem, zarad mene mu daj 10 000€. AMpak ne se zgražat nad drugimi, ki dajo manj. Punca draga, 20€ je včasih blo 5000SIT!!!!!! 100€ je pa krepko čez 20 000SIT. Halo? A dnar serjem?

Moglo bi biti pravilo, da je jasno in normalno, da se ne da nič. Ne pa, da je postavka 100€.

Midva sva dala se mi zdi, da cca. 50 eurov za župnika in pomočnika.

Že pred obredom sva odločno rekla, da nočeva da še kdo daje denar, ker se znajo preseravat v cerkvi z denarjem.

Tašča je hotela tudi dati, pa sva rekla,da naj da denar vnukinji na račun !!! Ker res pretirava.

Pa kaj ti je ženska? 200 eur imajo nekateri cel mesec za hrano! Mislim, a si farovška kuharca, al kaj? Starši krščenca imajo tisti mesec še kar nekaj dodatnih stroškov, se ti ne zdi? Me zanima, če daš tudi pediatru za vsak obisk 100 eur…

Pa kaj ti je ženska? 200 eur imajo nekateri cel mesec za hrano! Mislim, a si farovška kuharca, al kaj? Starši krščenca imajo tisti mesec še kar nekaj dodatnih stroškov, se ti ne zdi? Me zanima, če daš tudi pediatru za vsak obisk 100 eur…

Mi smo župnika vprašali, koliko je.
Rekel, da nič in nismo dali nič.

Mi smo prejšnji mesec dali 50€.

Zakaj bi od cerkve samo jemali nič pa dali, če smo si zamislili, da je krst del naše kulture?

Zakaj pričakovati, da je vse samo po sebi umevno in zastonj. Zdi se mi dovolj humano, da za obred, ki traja in cerkev tudi nekaj stane, ne zahtevajo nič, zato je pa na nas, da damo vsaj nekaj simboličnega ali malo več kot to.

Kdor se zgraža, pa itak ni katolik in naj ne hodi v cerkev iz folkrole in tudi naj iz tega razloga ne daje h krstu svojih otrok.

Folklore. Zatipkano.

Men se zdi, da si sama lih tolk daleč od katolika, kot kakšna druga. A neseš otroka h krstu zaradi tradicije???????

Če si skoz v cerkvi, dobro veš, da imaš 100 priložnosti, da daš župniku denar. Krst kot krst je brezplačen. In pri tem župnik ne da nič, niti Cerkev! To je vendar zakrament! In prav je, da se to deli brezplačno!!
Seveda lahko nekaj daš, ampak ne zato, ker ti cerkev kaj da, ker ona ti ne da nič, ne ker uporabljaš prostor?????? AMpak, kot sem že rekla, kot “napitnino” za župnika.

Mene ne moti, da se nekaj da, moti me pa, da nekdo postavko da 100€!!!!

Nič. Ker nič ne rabi.

Kaksen  krst ??  Ha ha, mi ne hodimo v cerkev.

New Report

Close