Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko imate indeks telesne mase?

Koliko imate indeks telesne mase?


Okostnjak?[img]http://www.modrijan.si/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/kosti3/49239-1-slv-SI/kosti_medium.jpg[/img][/quote]

Po moje res okostnak, ja. Glede na to, da ima moja hči ITM 17,6 (22let) in je fuuuul presuha. Vsaka kost se ji vidi. Na morju so že šepetali med sabo, če ima anoreksijo ali bulimijo. No, k sreči nima nič od tega, le gene za hitro presnovo, saj veliko poje, tudi kalorične hrane.
Kako se zrediti je zanjo misija nemogoče.[/quote]

Ce bi veliko pojedla bi se ji tudi poznalo!!!!!!ce je tako suha potem temu primerno je….podobno je z debelimi,sej nic ne jemo že voda se me prime,to bo to…tvoja premalo poje,da bi se zredila!

18,7

suha vendar ne koscena.

A je blo vprasanje kdo ima najnizji itm al kako?! 😉 Evo, da mal popravim povprecje… moj itm je 40. 🙂 Debela in vesela.

ITM se predvsem ne izračuna s tremi vnesenimi podatki. Prekle ene. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Jaz imam po tem izračunu 21,4. ž, 41 let.
Sem imela po porodu bistveno manj, rit sem imela krasno, obraz pa pol metra daljši. 🙂
Je treba na starost kakšno kilco dodajat, da se gube preveč ne delajo…

19,1

Jaz ga imam 24,3. Izračunano z Vaš link

sem moški pri 50. Pred petimi leti 21,4.sem bil suh zato sem začel hodit v fitnes..sedaj 25,5. Fizično in psihično se počutim top.

Index telesne mase za misicaste ni primeren indikator za stanje prehranjenosti
Vrze jih v kategorijo debelih, pa se ze na dalec vidi koza, zile in misice, nikjer kaksne mascobe in dobijo diagnozo celo pri zdravniku – obesitas!!!!
Ha ha ha

Ja res je. Lani na zdravniškem v službi mi zdravnica rekla da sem na meji :), pa imam zelo malo maščobe. Sploh sedaj poleti po rokah in nogah vse žilasto. Enako kot takrat ko sem imel 15kg manj. Nič noče v špeh…zgleda da taka genetika

Nemogoče, jaz imam 19,1 in mi napiše normalna teža. Sem tudi znotraj razpona, ki ga napiše za normalno težo (za mojo višino med 52 in 70 kg). A si označila spol?

Trenutno stanje: imam 65 kg.

Stanje: Normalna teža
Indeks telesne mase: 22.5
Idealna teža [KG]: od 53 KG do 71 KG

Me zanima, če je to dejstvo, da ti višina in teža izriše aktualni itm? Sem mislil, da je od vsakega človeka drugače … lahko je velik in ima toliko špeha okoli sebe, da je v resnici videti povprečne postave s kakimi 80imi kilami … med tem, ko ima lahko neki suhec, brez špeha isto 80kg s isto višino …

No, meni je namerilo tako … 185cm, 76kg in 22itm

Saj je jasno, da je to le neka izračunana vrednost, v resnici je treba upoštevati veliko več dejavnikov, zato je tudi navedeni razpon normalne teže precej širok. Jaz imam npr. 168 cm, navedena normalna teža za to višino je med 52 in 70 kg. A vidiš kakšna razlika je med spodnjo in zgornjo mejo! Pa tudi dva s povsem enako višino in enako težo, torej z enakim itm, lahko zgledata zelo različno, pač odvisno od konstitucije, telesne sestave (več mišic ali več maščobe),…

41

ITM je brezveze. Pomemben za zdravje in videz je delež telesne maščobe. Mišice so težje od špeha (oz. imajo manjši volumen pri isti teži) in če imaš mišice, imaš višji ITM, ampak to ne pomeni, da si debel.

Dejansko lahko imaš pri nižjem ITM višji delež telesne maščobe kot pri višjem – pa si bolj nezdrav in grd kot nekdo z višjim ITM.

18,5

iz skoraj 38 sem shujšala na 23

Hmmm

Lemme see

188cm
82kg

ITM = 82kg/(1.88^2) = 23.2

Damn…

Si vis pacem, para bellum.

22.5

19,5 končno normalna za mojo višino. Ja, res sem palček in do sedaj vedno še presuha.

idealnega -> 22,31

New Report

Close