Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Pa tudi tisti nasvet o krožni žagi na brusilki je adijo pamet.

Kaj pa to :
https://www.mimovrste.com/sabljaste-zage/metabo-akumulatorska-sabljasta-zaga-ase-18-ltx-602269850
Mislim da 4 cm to prežaga za hec.

Za leske je res odlična, za bukovo pa še vedno ne bo dobra. 😉

Ženska se odloča o nečem o čemer nima izkušenj zato sploh ne ve kaj je pri tej stvari bistveno.
Naj najprej proba sama, da bo potem cenila nasvet.
[/quote]

Doma imam bencinsko žago, sem tudi žagala z njo, drva. Za to kar jaz rabim ni primerna, sprobano.
Žagala sem tudi na cirkular, a naj ga v hosto zvlečem?

Jaz vem kaj rabim, vseeno pa sprašujem za izkušnje drugih. In če je za lesko dobra, včasih za kakšno drobno jelovino, za bukovno, črna gaber, … je pa ne rabim, a ni potem zame in za moje potrebe primerna?

Do sedaj sem vse delala na roke, s škarjami in z ročno žago. Včasih s škarjami tudi težko prideš zraven primerne palice.
Ampak, ali akumulatorska res ne bi odrezala tisto palico ? Pa še kakšno zraven, ki mi je sicer napoto a ni uporabna zame. Hmm…
[/quote]

Tko kot je napisal Razumi_ Pa nabavi to akumulatorsko potem boš pa še bencinsko in boš dala 400€ namesto 200€ 😀 Nasvet sem ti dal sedaj se pa sama odloči:)

Saj razumem tudi trollanje in vse, samo takih nasvetov pa vseeno ne dajati ljudem no! Da ni ne bo še kdo kaj naredil. Če nekaj vidiš na youtube, še ne pomeni, da je ok.
Kotna brusilka je en stroj, narejen za določene namene, motorna žaga pa nekaj popolnoma drugega in za čisto druge namene.
[/quote]

Brez skrbi, smo šli mimo 😉 nismo glih tok tumpasti 😉

Jaz imam najmanjšo električno in se da prav debele hlode z njo odžagat, če je nujno. Dela že 2 leti ko šus. Lahka, priročna..
Ne vem, zakaj akumulatorska ne bi bila ok ?!
Tole : [img]http://www.mojatrgovinica.si/66273-4050384-large/elektricna-zaga-iskra-sf7j112d-4.jpg [/img]

Tko kot je napisal Razumi_ Pa nabavi to akumulatorsko potem boš pa še bencinsko in boš dala 400€ namesto 200€ 😀 Nasvet sem ti dal sedaj se pa sama odloči:)
[/quote]

Saj akumulatorske so tudi po 500€+ od Stihla npr. 😉
Bom pretehtala, prespala in se potem odločila in zavila na en servis s prodajo, ki se samo s tem ukvarjajo pa s kosilnicami in to, da vidim kaj bodo pa tam rekli. Je lažje iti, če imaš že nekaj info na lagarju kot na suho 😉
Hvala za trud 🙂

Nikoli ne veš kdo take stvari prebere in se mu zdi fino in bi probal. 😉

Nikoli ne veš kdo take stvari prebere in se mu zdi fino in bi probal. 😉
[/quote]

Res je. Upam, da ne bo, tukaj. Če pa že, pa še vse ostalo poleg. 😉

Saj razumem tudi trollanje in vse, samo takih nasvetov pa vseeno ne dajati ljudem no! Da ni ne bo še kdo kaj naredil. Če nekaj vidiš na youtube, še ne pomeni, da je ok.
Kotna brusilka je en stroj, narejen za določene namene, motorna žaga pa nekaj popolnoma drugega in za čisto druge namene.
[/quote]:

Yutube? Lej yutube: https://www.youtube.com/watch?v=kq6ThSeSzos Če obvaldaš to, potem lahko kaj naprej, drgač pa na zdravje!

Avtorica, ajnjštajn je reku da je treba na vsako stvar gledati širše. Če si ustvarjalna, in res rabiš sam za take palčke kot pišeš, potem je opcija tudi tole: https://www.google.si/search? zq=lisi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Darka+baterijska&rlz=1C1TEUA_enSI539SI539&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjs4P3sroLXAhVFchQKHf13ATsQsAQIKw&biw=1455&bih=694. pa liste menjuješ, za kovino,….. Problem vseh dobrih akumulatorskih orodij pa so baterije, ki dolgo vzdržijo le, če so taprave in se jih pravilno in redno nuca. Zato je v tem primeru smiselno razmislit o postopni nabavi še drugega aku orodja za iste baterije.

Če si lz lj, se zapelji do Robexsa v Šentvid, pa ga zasliši kako in kaj, je fejst poba. Pa en kos debele leske sabo prinesi in naj ti da za prežagat.

https://www.google.si/search?q=lisi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Darka+baterijska&rlz=1C1TEUA_enSI539SI539&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjs4P3sroLXAhVFchQKHf13ATsQsAQIKw&biw=1455&bih=694

Ne, ne obvladam tega. Niti se mi ne da ukvarjati s takimi oslarijami. Za odpiranje steklenic so že zdavnaj pogruntali namensko zadevo, ki se ji reče “odpirač”. 😉

Ob tisti “nasvet” pa sem se zapičil samo zato, ker mi ne osebna še manj pa strokovna etika ne dopuščata, da bi mirno sedel in bral, ko ljudje kvasijo take oslarije in delijo take “nasvete”, ki so povrh vsega še zelo nevarni. 😉 Če tega ne razumeš, pa ni več moj problem. 😉

Ne, akumulatorska ne bo vredu. Nabavi V8 redneck mašino
https://www.youtube.com/watch?v=ereEhTuBlwA

Doma imam bencinsko žago, sem tudi žagala z njo, drva. Za to kar jaz rabim ni primerna, sprobano.
Žagala sem tudi na cirkular, a naj ga v hosto zvlečem?

Jaz vem kaj rabim, vseeno pa sprašujem za izkušnje drugih. In če je za lesko dobra, včasih za kakšno drobno jelovino, za bukovno, črna gaber, … je pa ne rabim, a ni potem zame in za moje potrebe primerna?
[/quote]

Ne vem zakaj ne bi bila bencinska motorka dobra za lesko? Saj niso žage narejena zgolj za določeno vrsto lesa…

Lesko in ostalo grmovje je komplicirano podirat, ker zelo hitro stisne žago padajoča veja ali je pa cel grm “zvezan”, da ne veš kje bi začel. Ravno tako neko grmičevje sname verigo, če nisi pazljiv.

Akumulatorska žaga nima ravno nekega “dosega” mislim, da se tista baterija zelo hitro sprazne. Sploh pa kje najdeš lesko debelo 4 cm? Vedno rastejo različno debele veje skupaj in je treba odrezat še kaj debelejšega in baterijska nima moči kot jo ima bencinska žaga.

Za veje rezat odlično orodje:

https://www.youtube.com/watch?v=HTVi9uhyNf0

Nekaj podobnega imam sam.

S stilerco 170 sem podiral ze od pol metrskih bukev do najmanjsih vejic. zakon je

Ne, ne obvladam tega. Niti se mi ne da ukvarjati s takimi oslarijami. Za odpiranje steklenic so že zdavnaj pogruntali namensko zadevo, ki se ji reče “odpirač”. 😉

Ob tisti “nasvet” pa sem se zapičil samo zato, ker mi ne osebna še manj pa strokovna etika ne dopuščata, da bi mirno sedel in bral, ko ljudje kvasijo take oslarije in delijo take “nasvete”, ki so povrh vsega še zelo nevarni. 😉 Če tega ne razumeš, pa ni več moj problem. 😉
[/quote]

Še dobro, da nisi napisal poklicna etika…. ….ker jaz sem imela motorno žago se preden sem se rodila (darilo od dedka) in imam old bajso še danes + tiste, ki sem jih sama kupila. Edino napako sem pa naredila, ker že v štartu nisem kupila enoročne lubice z carving mečem 😉


Neuporabno!
Za 200€ dobiš že solidno bencinsko žago, ki je uporabna za manjša dela!

S stilerco 170 sem podiral ze od pol metrskih bukev do najmanjsih vejic. zakon je
[/quote]Štilerce niso niti približžno več kar so bile. Veliko palstičnih delov, ostali materiali se hitro obrabijo. HUsqvarna je zakon. Sama ketna je pa od stihla malenkost boljša – trša, počasnejša obraba, tako da jaz imam zase tako fino lahko, delam lahko z njo cel dan. Ketne kupujem pa od stihla.

[img]http://www.agrigardenstore.com/33947/chainsaw-husqvarna-545.jpg[/img]

Taka žaga kot jo ti navajaš je za en drek. Z njo lahko žagaš 20 minut, potem se mora pošteno hladit. In vse kar je izpod jakosti modela žage, ki ga imam sam, je enako. Sem tudi mislil kupit cenejšo, pa me je človek, ki je pooblaščen za husqvarno prepričal, da ni smiselno in sem mu hvaležen. Sosed ima recimo že drugič poceni stavr in spet objokuje, ne razume da z žago ni nič narobe, ampak ne more z njo žagat dve uri skupaj, ker ni temu namenjena, jo je rej treba ohladit.

Avtorica, zate pa če rabiš za veje je najbolj pšriročna tale polavtomatska stvar.:-)

[img]http://orodnokovastvobizovicar.si/img/gozdarsko/vejnik{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20dolenjski,{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20levi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20in{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20desnim.jpg[/img]

Goloriti na kozlaje greš s tem tvojim ženskim spolom, nasvete imaš pa itak kot spaka, pa sploh si še domnevno nisi dal odrezat tiča kot kak Nenad – Salome.

Štilerce niso niti približžno več kar so bile. Veliko palstičnih delov, ostali materiali se hitro obrabijo. HUsqvarna je zakon. Sama ketna je pa od stihla malenkost boljša – trša, počasnejša obraba, tako da jaz imam zase tako fino lahko, delam lahko z njo cel dan. Ketne kupujem pa od stihla.

[img]http://www.agrigardenstore.com/33947/chainsaw-husqvarna-545.jpg[/img]

Taka žaga kot jo ti navajaš je za en drek. Z njo lahko žagaš 20 minut, potem se mora pošteno hladit. In vse kar je izpod jakosti modela žage, ki ga imam sam, je enako. Sem tudi mislil kupit cenejšo, pa me je človek, ki je pooblaščen za husqvarno prepričal, da ni smiselno in sem mu hvaležen. Sosed ima recimo že drugič poceni stavr in spet objokuje, ne razume da z žago ni nič narobe, ampak ne more z njo žagat dve uri skupaj, ker ni temu namenjena, jo je rej treba ohladit.

Avtorica, zate pa če rabiš za veje je najbolj pšriročna tale polavtomatska stvar.:-)

[img]http://orodnokovastvobizovicar.si/img/gozdarsko/vejnik{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20dolenjski,{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20levi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20in{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20desnim.jpg[/img]

Goloriti na kozlaje greš s tem tvojim ženskim spolom, nasvete imaš pa itak kot spaka, pa sploh si še domnevno nisi dal odrezat tiča kot kak Nenad – Salome.
[/quote]

Sam večjega debila, kot si ti polarni ga res ni na tem svetu. Če trollaš ok, drugače pa ni opravičila za takšne bedarije kot jih pišeš. Verjetno se tudi pod nickom golaresnica skrivaš ti.

Stihl da ni ok? 20 min da lahko žagaš? Ti si prizadet v glavi totalno.

Kaj moraš res vsako temo zasmetit s tvojimi kretenizmi?

Sam večjega debila, kot si ti polarni ga res ni na tem svetu. Če trollaš ok, drugače pa ni opravičila za takšne bedarije kot jih pišeš. Verjetno se tudi pod nickom golaresnica skrivaš ti.

Stihl da ni ok? 20 min da lahko žagaš? Ti si prizadet v glavi totalno.

Kaj moraš res vsako temo zasmetit s tvojimi kretenizmi?
[/quote]Kvaliteta današnjih Stihl žag je pač uboga, niti blizu tiste, ki je bila, veliko plastike, veliko poceni materilov, ki se hitro obrabijo. Govorim za žage v rangu pod 1000 eur. Po mojem se vsi ti cenejši modeli štancajo v Aziji, medtem ko Husqvarna se ne. Preden zmerjaš, vprašja tiste, ki so se opekli, ki žagajo malo več in je žaga nonstop na servisu, ni jih malo.

Kvaliteta današnjih Stihl žag je pač uboga, niti blizu tiste, ki je bila, veliko plastike, veliko poceni materilov, ki se hitro obrabijo. Govorim za žage v rangu pod 1000 eur. Po mojem se vsi ti cenejši modeli štancajo v Aziji, medtem ko Husqvarna se ne. Preden zmerjaš, vprašja tiste, ki so se opekli, ki žagajo malo več in je žaga nonstop na servisu, ni jih malo.
[/quote]

Poznam več ljudi, ki imajo Stihl (tudi sam) in nobenih problemov z njimi. En ma tudi to tamalo 170 in dela tudi po cel dan z njo skoraj brez pavze. Če znaš žago vzdrževat ne boš mel nikoli problemov.
Husqvarna in Stihl sta obe odlični znamki, ostalo je samo otročje prepiranje kdo ima večjega.

Ne nakladaj o stvareh katerih nimaš pojma.

Poznam več ljudi, ki imajo Stihl (tudi sam) in nobenih problemov z njimi. En ma tudi to tamalo 170 in dela tudi po cel dan z njo skoraj brez pavze. Če znaš žago vzdrževat ne boš mel nikoli problemov.
Husqvarna in Stihl sta obe odlični znamki, ostalo je samo otročje prepiranje kdo ima večjega.

Ne nakladaj o stvareh katerih nimaš pojma.
[/quote]
Dobro je dobro,. v hosti več ne boš videl nobenega pri nas s Stihlom, razen tistega, ki podre eno drevo na deset let, tem so ti, ki so se nasankali, prodali kitajski, ali kak že azijski Stihl ( sam jih poznam kar nekaj) in šli na Husqvarno, ker jim je delo z žago kruh, ne tako kot nam. Zame za tista drva, ki jih letno pdrem in razžgam za zimo, bi tudi Stihl mogoče zadoščal, če se le ne bi preveč kvaril.

Glej, meni je vseeno, napišem tako kot je, nimam nobene koristi od tega, ti pa če se čutiš zaradi ene žage prizadet, pa bog pomagaj.


Dobro je dobro,. v hosti več ne boš videl nobenega pri nas s Stihlom, razen tistega, ki podre eno drevo na deset let, tem so ti, ki so se nasankali, prodali kitajski, ali kak že azijski Stihl ( sam jih poznam kar nekaj) in šli na Husqvarno, ker jim je delo z žago kruh, ne tako kot nam. Zame za tista drva, ki jih letno pdrem in razžgam za zimo, bi tudi Stihl mogoče zadoščal, če se le ne bi preveč kvaril.

Glej, meni je vseeno, napišem tako kot je, nimam nobene koristi od tega, ti pa če se čutiš zaradi ene žage prizadet, pa bog pomagaj.
[/quote]

Polarni zelo si že razgret.

Za profesionalno rabo absolutno in obvezno STIHL. Husqvarna ni za profesionalni nivo je igračka.

Vse Husqvarne se delajo na Tajvanu. STIHL je pa made in U.S.A


Dobro je dobro,. v hosti več ne boš videl nobenega pri nas s Stihlom, razen tistega, ki podre eno drevo na deset let, tem so ti, ki so se nasankali, prodali kitajski, ali kak že azijski Stihl ( sam jih poznam kar nekaj) in šli na Husqvarno, ker jim je delo z žago kruh, ne tako kot nam. Zame za tista drva, ki jih letno pdrem in razžgam za zimo, bi tudi Stihl mogoče zadoščal, če se le ne bi preveč kvaril.

Glej, meni je vseeno, napišem tako kot je, nimam nobene koristi od tega, ti pa če se čutiš zaradi ene žage prizadet, pa bog pomagaj.
[/quote]

Husqvarna ni primerna za vejice večje od 3cm. Kar razpade na prafaktorje.

New Report

Close