Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Polarni zelo si že razgret.

Za profesionalno rabo absolutno in obvezno STIHL. Husqvarna ni za profesionalni nivo je igračka.

Vse Husqvarne se delajo na Tajvanu. STIHL je pa made in U.S.A
[/quote]

Nič nisem zagret, povem tako kot je, mi je pa vseeno kar kdo kupi. Itak pa motorka izpod 600 eur je zglj igrača, ki jo moraš po 20. minutah hladit.

Sicer pa , saj bo bolš. Za profesionalno rabo, kjer uporabljajo motorke preko 1000 eur uporabljajo oboje povsod v svetu, odvisno od firme. Za “profesionalno” rabo pri nas, motorka izpod 1000 eur je pa stihl kitajska igrača. beri malo komentarje po forumih, če v reali zadev ne poznaš. Lahko ti citiram nekaj takih.

Ballauf dej enkrat mal razstav okvir stran od tvoje sthil in “čungalunga”motorke pa boš videl kaka je drobovina… Kar pa se tiče napravljanja drv lahko pa mirne duše kako rečeva, saj jaz v gošo brez vsaj 4 verig, rezervnega meča in 2 motork sploh ne grem. Da o količini goriva nebi izgubljal besed.

Motorka sestavljena ,razstavljena : ravno tam se vidi razlika med Fe,Al sestavnimi deli ali plastikfantastik.
Imajo pa res tudi novejše S… in H…… ogromno plastike, vendar tudi plastike niso kar vse dobre.
Delam v firmi kjer se brizgajo plastike in lahko povem ,da je velika razlika med njimi(durpolast, termoplast).

Tolk sitnosti in stroškov kot imam s zadnjo stihl še nisem imel z nobeno. 61ff stara 22 let dela bolje kot nekaj let stare motorke. Baje vse zaradi ”ekologije”….

Nič nisem zagret, povem tako kot je, mi je pa vseeno kar kdo kupi. Itak pa motorka izpod 600 eur je zglj igrača, ki jo moraš po 20. minutah hladit.

Sicer pa , saj bo bolš. Za profesionalno rabo, kjer uporabljajo motorke preko 1000 eur uporabljajo oboje povsod v svetu, odvisno od firme. Za “profesionalno” rabo pri nas, motorka izpod 1000 eur je pa stihl kitajska igrača. beri malo komentarje po forumih, če v reali zadev ne poznaš. Lahko ti citiram nekaj takih.

Ballauf dej enkrat mal razstav okvir stran od tvoje sthil in “čungalunga”motorke pa boš videl kaka je drobovina… Kar pa se tiče napravljanja drv lahko pa mirne duše kako rečeva, saj jaz v gošo brez vsaj 4 verig, rezervnega meča in 2 motork sploh ne grem. Da o količini goriva nebi izgubljal besed.

Motorka sestavljena ,razstavljena : ravno tam se vidi razlika med Fe,Al sestavnimi deli ali plastikfantastik.
Imajo pa res tudi novejše S… in H…… ogromno plastike, vendar tudi plastike niso kar vse dobre.
Delam v firmi kjer se brizgajo plastike in lahko povem ,da je velika razlika med njimi(durpolast, termoplast).

Tolk sitnosti in stroškov kot imam s zadnjo stihl še nisem imel z nobeno. 61ff stara 22 let dela bolje kot nekaj let stare motorke. Baje vse zaradi ”ekologije”….
[/quote]

Se vidi na daleč, da nimaš blage veze o motornih žagah. Ne moreš primerjat nekega slovenskega sekača z ameriškim ali kanadskim (oni posekajo tok dreves v 1 letu kot jih slovenski gozdar cel lajf). Le njihovo mnenje šteje:

I bought a new saw from Lowes’, used it 10 over last year or two. Then I started the saw left it running on my porch and then I looked outside and it was on fire. I couldn’t put it out. Had to throw in snow. I hurt my back, there is damage to the porch, and Husqvarna has done nothing. I have called them a dozen times and still never get to talk with someone in headquarters. I will tell everyone to look at reviews look at their customer service. Don’t buy. Find someone who will stand behind their product. It’s bad if they could have killed someone or my house burnt down and where is Husqvarna? Counting their money in a room! Not how I want to do business.

We have four chain saws, a lawn mower and two leaf blowers – it takes us longer to get them started – ALL OF THEM – THAN IT DOES TO DO THE FUNCTION THEY ARE BUILT FOR.

Sami problemi s husqvarni. TO JE IGRAČA NE PA PROFESIONALNI STROJ KOT JE STIHL

Res sami strokovnjaki, Zadnja dobra Husa je bila model 372xp 15 let nazaj, mogoče še 346xp. Potem pa tema, v zadnjem času se je odprlo precej novih Husqvarninih servisov, da sploh lahko dohajajo šraufat Autotune. Večinoma so plastične vse žage hobi in farmer programa tako pri Husi tot pri Stihlu.

Za avtorico; Kupi aku. zago brez problema, samo glej da bo imela dovolj močno baterijo.

Se je nabralo kar nekaj dobrih stvari za premislit. In ravno zato, ker več glav več ve, sem tudi tu vprašala.
Ampak moreš pa priznati, da je prav zabavno prebrati merjenje ”moči ”. eni nasveti pa so res prav ”briljantni” … 😉

Se je nabralo kar nekaj dobrih stvari za premislit. In ravno zato, ker več glav več ve, sem tudi tu vprašala.
Ampak moreš pa priznati, da je prav zabavno prebrati merjenje ”moči ”. eni nasveti pa so res prav ”briljantni” … 😉
[/quote]Za umetnice ( predvidevam da samska, take so namreč vse ustvarjalke in umetnice:-) je edino vejnik prava stvar, kaj če ti žaga. Boš krepila mišice, da boš lažje “ustvarjala” iz leske. 🙂

Ti si ena husa kot goloriti, ki se otročje naterava boljše slabše pod multiniki in cel dan pa vse do jutranjih ur visi na forumu. Nobena ni boljša slabša v profesionalnem programu, ampak res profesionalnem, oboje se uporablajo povsod po svetu. Razlika v cenejših plastičnih modelih je pa ravno v tem, da je pri Stihlu štancano vse na kitajskem, zato je slabše, slabše plastike, slabša obdelava. Ne vem koliko servisov pa ni za husqvarno, je pa kak več, ker se žag še najmanj proda, vsega ostalega od vrtnih kosilnic naprej je več, ne?

Ko sem kupovala enoročno lubico, sem bila pred enako dilemo kot avtorica. Prevladala je bencinarka, to pa zato, ker so me pri bat. makiti z ponudbo plačljive podaljšane garancije in zamolčanjem časovne zanke prepričali, da me bojo molzli na dolgi rok. Edino carving kpl. sem zajebala, morala bi ga v štartu vzet pa potem navadnega dokupit.

Vsak ima pa svoje potrebe in želje.

Ko sem kupovala enoročno lubico, sem bila pred enako dilemo kot avtorica. Prevladala je bencinarka, to pa zato, ker so me pri bat. makiti z ponudbo plačljive podaljšane garancije in zamolčanjem časovne zanke prepričali, da me bojo molzli na dolgi rok. Edino carving kpl. sem zajebala, morala bi ga v štartu vzet pa potem navadnega dokupit.

Vsak ima pa svoje potrebe in želje.
[/quote]
Ti si kupovala prismodl zblojeni. Nejhaj se že enkrat imet za babo in to kar pod dvema stalnima vzdevkoma, pod tem in Majdo 1948. Pol pa še serijo multiniokov, kjer si pol baba pol dedc in nabijaš vsak dan do jutranjih ur.


Ti si kupovala prismodl zblojeni. Nejhaj se že enkrat imet za babo in to kar pod dvema stalnima vzdevkoma, pod tem in Majdo 1948. Pol pa še serijo multiniokov, kjer si pol baba pol dedc in nabijaš vsak dan do jutranjih ur.
[/quote]

Polarni, odstrani se iz moje teme!

Ti si ena husa kot goloriti, ki se otročje naterava boljše slabše pod multiniki in cel dan pa vse do jutranjih ur visi na forumu. Nobena ni boljša slabša v profesionalnem programu, ampak res profesionalnem, oboje se uporablajo povsod po svetu. Razlika v cenejših plastičnih modelih je pa ravno v tem, da je pri Stihlu štancano vse na kitajskem, zato je slabše, slabše plastike, slabša obdelava. Ne vem koliko servisov pa ni za husqvarno, je pa kak več, ker se žag še najmanj proda, vsega ostalega od vrtnih kosilnic naprej je več, ne?
[/quote]

Jaz sem kupil STIHL motorno kakšne 2-3 leta nazaj, dal takrat nekaj čez 200€. Nikoli ni bilo enega problema, vžge vedno takoj. Prej sem pa imel Huskya (bil od tastarega), sem se pošteno matral da sem ga vžgal, pa vedno je je kaj krepnilo.

Polarni, odstrani se iz moje teme!
[/quote]

Tudi meni lahko enako napišeš.

Polarni, odstrani se iz moje teme!
[/quote]
Kaj ti ne paše, dal sem ti edino pameten nasvet, če že ne maraš ročne žagce, ki je sicer najprimernejša. Sicer se tudi z vejekom lahko umetnica usekaš v koleno, ampak še vedno ni toliko nevaren kot motorna žga, magari akumulatorska, ko se boš ti lotila rezanja leskovega grma, kjer še kako rado zagrabi list ali pride do odboja žage in ti jo lahko zabriše v glavo.

Ti si ena husa kot goloriti, ki se otročje naterava boljše slabše pod multiniki in cel dan pa vse do jutranjih ur visi na forumu. Nobena ni boljša slabša v profesionalnem programu, ampak res profesionalnem, oboje se uporablajo povsod po svetu. Razlika v cenejših plastičnih modelih je pa ravno v tem, da je pri Stihlu štancano vse na kitajskem, zato je slabše, slabše plastike, slabša obdelava. Ne vem koliko servisov pa ni za husqvarno, je pa kak več, ker se žag še najmanj proda, vsega ostalega od vrtnih kosilnic naprej je več, ne?
[/quote]

Aja a Husa pa dela vse modele na Švedskem al kako?
Vse nove profi Huse 550,560,562 xp, So precej za Stihlom. Tudi M-Tronic je precej boljši kot Autotune. Samo tega kavčarji seveda ne razumete.

Ps
Sedajle sem se spomnil, ti si tisti ki dobiš iz 12 kubikov hlodovine več kot 20m drv.
Get a life


Glej trotl, resnično nihče ne reče husa, razen morda blokovsjega primitivnega teleta, ki ni nikoli nič imel v roki in ne zna nič.
[/quote]

Zakaj Husa? Ker je polizdelek.

Skratka, tudi tisti, ki so se poimenovali s profesionalci, ni nihče avtorici pojasnil, da žaganje posameznih vej v leskovem grmu ali celega leskovega grma, ki ima goste palice razlićnih debelin, zna bit nevarnejše od podiranja dreves. Ni čudno, da je potem toliko nesreč, če vsak kupi orodje o katerem nič ne ve, niti to za kaj je primerno.


Glej trotl, resnično nihče ne reče husa, razen morda blokovsjega primitivnega teleta, ki ni nikoli nič imel v roki in ne zna nič.
[/quote]

Fant, husqvarne se ne delajo na Švedskem ampak aziji, razen najdražjih modelov.

bumbar, raje si prilepi to v svoj podpis, da boš enkrat razumel da so husqvarne šrot

[img]https://static1.squarespace.com/static/560429ebe4b0c8c2aef0e828/t/562eb304e4b07324c7177d16/1445901097730/earls-stihl-logo.png?format=300w[/img]

Avtorica, če gledam širše, boš pa res morala nekaj profi kupit, ker opažam veliko potrebo po leskovih šibah. Zmeni se z miklavžem in božičkom za ekskluzivno dobavo in zagotovljenim trgom.

Srčica, za take zadeve si omisli namizno krožno žago. Zelo lepo se dela. Za v gozd pa manjšo bencinsko, obvezno stihl. Baterijske so bolj tako, tako. Vedi da ko ti bo šla baterija, boš težko našla nadonestno.

Pa lepo se imej.

Res je Husquarna je kakec. Imam model 365, ni ni ravno vstopni model, je kar velika. Ampak je nikomur ne priporočam. Zelo yežko se jo vžge, ima slab navor,…. Ne bom naprej našteval, ker me zmrazi ko pomislim, koliko denarja sem da za ta drekec.

Tudi meni lahko enako napišeš.
[/quote]

Ne, tebi pa ne. Samo vseeno ne izzivaj preveč, pa klikerje že enkrat vklopi! ;))

Krožno žago bi lahko uporabila za dno zadeve, ki jo delam, ne za v hosto in za leske. Je pa dekupirna za sedaj čisto zadosti.
Za baterijo vem, da je problem, so tudi že tukaj namignili. Recimo pri Makiti je sploh ni zraven, ko žago kupiš. :S

Ne, tebi pa ne. Samo vseeno ne izzivaj preveč, pa klikerje že enkrat vklopi! ;))
[/quote]

???? glej, jaz nisem normalna zato rabim dodatno stimulacijo. Mogoče procente od pogodbe z miklavžemi in božičkom? A bi šlo?

???? glej, jaz nisem normalna zato rabim dodatno stimulacijo. Mogoče procente od pogodbe z miklavžemi in božičkom? A bi šlo?
[/quote]

Lahko pa z njima kompenziraš svojo dobavo, recimo za kako pecivo, bi mi prav prišlo ker sem večino kuharic odpustila. Pa ker prihaja sezona buhteljnov in flancatov, mislim da ne bo problem…

???? glej, jaz nisem normalna zato rabim dodatno stimulacijo. Mogoče procente od pogodbe z miklavžemi in božičkom? A bi šlo?
[/quote]
Bosta oba dobila procente, če vaju lastnik dobi. 🙂 Do sedaj so bili problem le cigani, ki gredo sekat kole za prodajo v tuje hoste, zdaj bi pa že večno samske “umetnice” hodile in to kar z motorko žagat v tuj gozd….jaooooo

New Report

Close