Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko socialne če si lastnik neptemičnine

Koliko socialne če si lastnik neptemičnine

Sem mati ki živi sama s osnovnošolskim otrokom. Imam stanovanje v kayerem živiva in je še dolgo na kredit. Avta nimam .Od bivšega partnerja prejemam 180 eur preživnine. V primeru da ostanem brwz službe in po izteku denarne pomoči z zavoda…mi sploh pripade kaka socialna pomoč in koliko ali otroški dokladi…kolikšen znesek pomoči recimo sploh lahko pričakujem?
Rekli so mi da mi baje ne pripada nič ker imam nepremičnino pa čeprav na kredit, a to drži?

Ni ravno tako enostavno. Seveda ti pripada socialna pomoč, če izpolnjuješ vse pogoje. Pri stanovanju se gleda primernost stanovanja (za 2 člansko družino je to 90 kvadratnih metrov – vsak kvadratni meter nad tem pa se upošteva kot nek fiktivni dohodek pri računanju cenzusa).

Več si preberi tukaj:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/denarna_socialna_pomoc/

Ups, pomota, to glede stanovanja ni tako kot sem mislil (sem šel zdaj brat):

Kopirano iz te strani:
Vrednost primernega stanovanja se izračuna tako, da se primerna velikost stanovanja pomnoži z vrednostjo kvadratnega metra stanovanja glede na posplošeno tržno vrednost stanovanja. Pri ugotavljanju velikosti primernega stanovanja se upoštevajo osebe v skladu z četrto točko 3. člena ZUPJS, to so tiste osebe (družinski člani), katerih materialni položaj se upošteva po ZUPJS.

Če je uporabna površina stanovanja večja od uporabne površine primernega stanovanja (v tvojem primeru torej nad 90 kvadratnih metrov), in je upravičenec denarno socialno pomoč v zadnjih 18 mesecih prejel več kot dvanajstkrat, je upravičen do denarne socialne pomoči le, če soglaša z vpisom prepovedi odtujitve in obremenitve nepremičnine, katere lastnik je, v korist Republike Slovenije.

Pripada ti “socialni” kredit na hipoteko stanovanja.

Ah kje, stanovanje je s kletjo in balkonom 65m2…bivalne nekje 54m2…nič več…se pa resnično ne razumem iz tistega..

Če je uporabna površina stanovanja večja od uporabne površine primernega stanovanja (v tvojem primeru torej nad 90 kvadratnih metrov), in je upravičenec denarno socialno pomoč v zadnjih 18 mesecih prejel več kot dvanajstkrat, je upravičen do denarne socialne pomoči le, če soglaša z vpisom prepovedi odtujitve in obremenitve nepremičnine, katere lastnik je, v korist Republike Slovenije.

Do pomoči si upravičena, le da ti država po 12ih izplačilih denarne pomoči naredi “plombo” na nepremičnino in bodo ob tvoji smrti otroci pač vrnili tisto, kar je več od 12ih prejemkov denarne pomoči.

Jaz sem lastnica hiše v kateri živim z otrokoma, ki se šolata. Dobim socialno pomoč, tako da jo boš tudi ti.
Predvsem ti svetujem, da ne iščeš informacij po forumih, ampak enostavno stopiš čimprej na CSD, saj moraš tudi pravočasno vložiti vlogo, da ne boš ostala brez vsega – ti in otrok. Preko socialne bosta z otrokom imela tudi urejeno zdravstveno zavarovanje in dodatno prostovoljno zavarovanje. Prosiš lahko tudi za odpis RTV prispevka.

Mene pa zanima če dobim kredit stanovanjski,ali mi bodo ukinili socialno pomoč  sem mama z dvemi otroki,

Prodaj stanovanje, naredi kot ćefurji, prodaj fiktivno pa bo, s stanovanjem sociale ne bo, obenem pa se prijavi za socialno stanovanje, do takrat pa plačuješ najemnino lastniku.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8219, 29.03.2024 ob 22:30

Mene pa zanima če dobim kredit stanovanjski,ali mi bodo ukinili socialno pomoč  sem mama z dvemi otroki,

Nihče ti ne bo dal stanovanjskega kredita, če si na socialni. Če imaš za polog itak ne bi dobila socialne.

New Report

Close