Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stopinj imate zdaj v stanovanju?

Koliko stopinj imate zdaj v stanovanju?

Odgovor na objavo uporabnika
23 stopinj, 20.06.2021 ob 11:05

Ta zakon, po katerem človek ne sme postaviti zunanje enote klime na fasado je obupen.

Večinsko glasovalno pravico imajo itak tisti z balkoni, ker so to največja stanovanja. Ti klime imajo in je iz hudobije ne privoščijo tistim, ki imajo “samo” garsonjere.

Ta zakon je potrebno nujno spremenit!! Ker je neživljenjski in nečloveški!

Se strinjam. Da je videz nekega objekta pomembnejši kot pa dobrobit živečih tam je pa tud kr neki. Mogoče je pa blok tako slabo narejen da bi postavitev klim ogrozila obstoj bajte hehe…

Obstajajo tudi klime brez zunanje enote:

https://www.emundia.si/klimatske-naprave/klimatske-naprave-brez-zunanje-enote?gclid=CjwKCAjwzruGBhBAEiwAUqMR8K-aZdguBn0k5WwaKZbmsGMWGP9Gdqrc-2ss8nxEKvqzXSauKbFuEBoCPywQAvD_BwE

 

Tiste škatle so res grde.

Ljubljana, atrijska hiša, 25 brez klime. Je ne rabimo in ne pogrešamo.

Montiraj klimo in basta.

28, sem v zgornjem štuku, ravnokar odprla okna na stežaj in pustim zdaj celo noč, zunaj še vedno 25. Upam, da se notri do jutra shladi do 23. Čez dan malo polijem cunje z vodo in mokre oblečem, je potem znosno za ene 2 uri.

Je treba res imeti okna zaprta cel dan in rolete dol, ampak v takem prostoru biti cel dan, brez zraka pa tudi ni fajn.

Glede klime sem pa mnenja, da ni zdrava. Če sem v klimatiziranem prostoru mi začne teči iz nosa inoči me srbijo. Realno gledano je skozi celo poletje kritičnih kakih 14 dni, potem je pa čisto  znosno tudi brez klime.

Pri nas se zaenkrat še da preživeti samo z žaluzijami in tistimi termo roloji (ena stran je bela, druga srebrna). Ni pa idealna temperatura, doslej je bil zgodovinski rekord 26 stopinj notri … ampak to traja en teden. Trenutno oziroma ta teden smo na 23, 24. Je pa res treba načrtno zračit, ko lahko, čim bolj vse na stežaj. In čim manj kuhat …

…. kako preživljajo poletje tisti, ki živijo podsteho (mansarda), brez klime! Verjetno se dobesedno cvrejo.

Mi imamo zdaj 24 stopinj, blok 4 nadstropje.

Odgovor na objavo uporabnika
Jahno, 20.06.2021 ob 15:12

Obstajajo tudi klime brez zunanje enote:

https://www.emundia.si/klimatske-naprave/klimatske-naprave-brez-zunanje-enote?gclid=CjwKCAjwzruGBhBAEiwAUqMR8K-aZdguBn0k5WwaKZbmsGMWGP9Gdqrc-2ss8nxEKvqzXSauKbFuEBoCPywQAvD_BwE

 

Tiste škatle so res grde.

In kam gre vroč zrak? Že pri prenosnih klimah moraš cev speljati npr. skozi okno, to pomeni, da topel zrak iz zunanjosti prihaja v sobo, poleg tega se tista cev nenormalno segreje in oddaja toploto, voda pa se nabira v posodici pod klimo.  Prenosne klime so stran vržen denar.  Pri teh, brez zunanje enote me pa zanima, kako delujejo?!  Toplota mora iz aparata!  najbrž spredaj hladi, na zadnji strani pa piha vroče ven!

Odgovor na objavo uporabnika
spet nek nateg, 21.06.2021 ob 11:55

In kam gre vroč zrak? Že pri prenosnih klimah moraš cev speljati npr. skozi okno, to pomeni, da topel zrak iz zunanjosti prihaja v sobo, poleg tega se tista cev nenormalno segreje in oddaja toploto, voda pa se nabira v posodici pod klimo.  Prenosne klime so stran vržen denar.  Pri teh, brez zunanje enote me pa zanima, kako delujejo?!  Toplota mora iz aparata!  najbrž spredaj hladi, na zadnji strani pa piha vroče ven!

Pri teh moraš izvrtati dve luknji fi 20-25 cm na fasado, kar zna bit spet problematično, če imaš tečne sosede. Ne vem pa, kam odvajaš kondenz.

imamo lego stanovanja sever…vzhod in  zato nam ni tako vroče . Imamo 23 stop in samo  dopoldne spuščene rolete . Klimo vključimo, malo zvečer in , če kuhamo.Ko še nismo imeli klime smo imeli  stoječe ventilatorje (imajo tudi namizne -velike), stanejo cca 35 evr in dobro ohladijo prostor.Jih priporočam tistim, ki še nimajo klime , da bo tudi njim prijetno hladno v tej vročini.

Res ne vem kako je človeštvo preživelo tisočletja brez klim. V deželah, kjer so take temperature večino časa nekaj normalnega jih tudi zdaj nimajo. Pa dvomim, da tako javkajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Tink140, 21.06.2021 ob 15:20

Res ne vem kako je človeštvo preživelo tisočletja brez klim. V deželah, kjer so take temperature večino časa nekaj normalnega jih tudi zdaj nimajo. Pa dvomim, da tako javkajo.

na tem območju pač nismo narejeni – prilagojeni za tako visoke T in vlago

Odgovor na objavo uporabnika
skokica591, 20.06.2021 ob 00:09

Sočustvujem.  Tudi center, študentski dom 8. nadstropje. Cel dan gorim v gatah, z mokrimi lasmi in ovita v mokro brisačo.  Temperature bolje da ne vem.

Kupi si tamalo namizno napravo za hlajenje. Je velika kot en zvocnik. Notri das vodo in filter zmocis.

Ime: Rovus arctic air ultra.

 

Ni slaba.

Zjutraj pojdi v naravo se sprehajat, ucit. Popoldan pa to vklopi ali pojdi v knjiznico, nakupovalni center.

Ali pod tus veckrat in pij tekocino, vodo, nesladkan caj. Lubenico.

Naj ti mine.

Vem kako je pretoplo ko imas za se ucit. Ti nimas klime.

Nam pa lastnica( studenski najem hise) v najhujsi vrocini je prepovedala uporabo mojega ventilatorja. Pa sem elektriko sama placevala. Sem mislila da bom junija in do sredine julija crknila, notri je bilo 32 stopinj. Meni je veckrat ratalo slabo.

Sem se sla ven ucit. Po vrocini pa s cimro v nakupovalni center. Potem sem pa sla domov in se vozila na ustne izpite, ker v hisi ni bilo za zdrzat.

https://www.rovus.si/ohlajevalnik-zraka-ultra

… da so visoke temperature samo teorijå zārôtê? 😉😅🤪

jaz ne verjamem v vroče poletje!

Odgovor na objavo uporabnika
Brez klime danes, 19.06.2021 ob 23:32

23 stopinj, klime pa danes nismo prižigali, je bilo kar znosno. V okolici je veliko zelenja in kar gre. Čez dan damo dol rolete, zdaj pa zračimo. Noči so še prijetno hladne.

 

Tako je, preko noči prezračit, tudi če je zunaj še vedno 30+ ( če ni ravno blokovska 15 nadstropna stolpnica, ko se beton tako pregreje), fino je, če imaš kakšne komarnike gor potem sploh ni problema odpret to nastežaj brez strahu, če nisi ravno v prtiličju, pa atrij, pa hiša z okni na cesto, da lahko kdo “skoči” not brez plezanja;  pa še kakšna nepovabljena žival not ne pride če imaš komarnike ( maček, miš podgana).

 

Si pa zmagal, če imaš klasične rolete na oknih ( ne aluminijaste), pa to potem preko dneva daš dol,  pa okna lepo zaprta, pa se ustvari sendvič med roleto in steklom in eventuelno notranjo zaveso; jasno ne kuhaš noter. in zunaj 32, noter pa prijetnih 23. Hiša, ne stanovanje, ne ob gozdru ravno, je pa okoli v radiusu nekje 50m dovolj visokih brez in lip. danes je bilo še zelo vetrovono, nenavadno za tako vroč poletni dan. In je bilo zunaj še kar znosno, najhuje je bilo skočit od zunaj v neprezračen  z vročino nabuhan avto.

 

je pa res da v domovanju veliko ročine ustvarijo veliko časa prižgani TV sprejemniki, pa računalniki ( stacioonarci). Tudi hladilnik oddaja precej toplote, sploh kakšan velika kravetina ameriški stil.

včeraj je prijetno pihljalo in je bilo v LJ čisto znosno. tudi vlaga ni bila visoka. in tisto najboljše, včeraj zvečer in danes dopoldan je znosno v stanovanju za tiste ki ne maramo ali nimamo klime. upam da bo v prihodnjih dneh podobno!

New Report

Close