Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko vas spi ločeno?

Koliko vas spi ločeno?

Ja, sem spala – že red cca 10imi leti najinega zakona – je bil razlog njegovo pitja alkohola. Pa po 10ih letih spet; ni rešive. Ločitev ušravičena tudi iz tega razloga.ga ni denarja, ničesar, d ne spoštoval mojega dostojanstva – nisem se zato poročila z njim, da bom prenašala njegovo pijančevanje in bruhanje tudi po stenah doma iz tega naslova. Pa gospod nosi obleke, rekklče, robčke v reklčku kravate in poslovne čevlje drugače, ni nek socialni luzer.

Kupili smo stanovanje nad našim in želeli povezati s stopnicami (predreti strop in dno) na koncu nismo a uporabljamo oba.
Dve spalnici spodaj in dve zgoraj. Sin in partner sta spodaj jaz in hči zgoraj. Imava skupi kopalnico, dnevno. Njedva imata svoj man cave spodaj in nama ostane to večje svetlejše stanovanje. Cel vrt je na terasi.
Po službi gremo v eno stanovanje, tam smo do spanja in potem gremo narazen. Nam je kar lepo.

Če bi imeli večje stanovanje, bi se jih kar veliko posluževalo ločenega spanja.:)
No, mi si lahko. Eni pa pač živijo v malih fletih. Moj ne prenese klime, jaz ne morem spati poleti zraven njega, tako da sem v klimatizirani sobi. Jaz berem do poznega, njemu ni do tega. On se zbudi okoli petih zjutraj in gre na stranišče, takrat sem se vedno zbudila in nisem mogla nazaj zaspat, zdaj ni problema.

Milina.

Najini spalnici sta pet km odaljeni. Tako se najbolje razumeva.

Jaz osebno si ne predstavljam, da bi spala brez partnerja ko je doma. Partner dela turnusno delo kar pomeni tudi ponoči, vikende, praznike. Kadar spim sama ga močno pogrešam…predvsem objem in to da me sredi noči vedno stisne k sebi.

… bi spala v objemu, tako kot ste ene navajene, če je res. Jaz sem čisto individualna spalka in spiva vsak v svojem nadstropju že nekaj let. Milina, vam povem!

Moj je strašno smrčal. Kar me je velikokrat zbudilo. … ampak mu nisem pretirano težila. Potem je prišel na idejo, da se preseli iz skupne spalnice, češ da me ne bo motil s svojim smrčanjem. Še malo naprej je postalo jasno, da smrčanje je bil izgovor, ne pa razlog za selitev iz spalnice. Tako je postal moj bivši.
Iz svojih izkušenj, menim, da če dve osebi ne moreta spati skupaj v isti postelji, potem tam ni ljubezni. Lahko je ekonomaka računica, zona udobja, lepa fasada hiše…. ljubezni ni.

Jaz občasno obupam in se preselim v dnevno, načeloma pa spiva skupaj in meni je to lepo, laže zaspim in vse. Ampak ko potožijo sosedje v sosednji hiši, da danes smo pa imeli nočno, potem veš, da je smrčanje šlo čez mejo. Ja, tako na glas smrči. Običajno ga pa niti ne slišim. Oba imava rada hladno spalnico. Imava pa vsak svojo odejo, s tem, da se jaz zavijem in pokrijem tudi čez glavo, tako da ena odeja ni šans.

Meni se absolutno ne zdi, da je spanje vsak v svoji sobi slab znak za zakon. Spanec je pomemben, če bi vas moral operirati možganski kirurg, bi vam bilo verjetno bolj pomembno, da je naspan, ne da spi v isti postelji z ženo, a ne?

Bi bilo zelo enostavno, če bi to držalo. Lahko gre za veliko ljubezen, pa si tisoče kilometrov proč. Lahko pa si v isti postelji, celo objet, pa je v mislih enega ali drugega druga oseba. Marsikdaj slišiš: vedno sva bila skupaj, redno seksala, bil je takooo ljubeč – nekega dne pa šok, da odhaja k ljubici.

Tudi mi2 spima ločeno čez teden, ker jaz tak močno smrčim…on pa ima rahel spanec…prej pa je nekaj časa sredi noči hodil v dnevno spat

Smrčanje, krehanje, nočno vstajanje in še kaj vpliva na kvaliteto spanja. Če slabo spiš, si tudi bolj vzkipljiv in siten, kar vpliva na kvaliteto odnosov. Tudi prerekanja odprto ali zaprto okno, toplo ali hladno in prilagajanja vplivajo na odnos. Marsikatera ženska, pa tudi moški, je pripravljena potrpeti marsikaj (zadah, sploh pri kadilcih, pogosto prdenje celo ob zaprtem oknu, slabo higieno) samo da je vse po regelcih, kamor sodi tudi skupna postelja. Tudi če je skoraj prepričana, da jo vara, se bo še vedno čutila dolžno sprejemati vse njegove vonjave in glasove.

Locene finance, locene spalnice, locena prehrana, loceno prezivljanje prostega casa.. . To gre samo za poslovne razloge zakaj so taki skupaj. Zakon to ni.

Se mocno ljubita a ne 🙂 ?

A ko je treba spat iti, jo morem objeti in jo stisniti k sebi kot klop … ampak njej to ni všeč in se razpizdi, ker hoče v miru zaspati. 😛 Potem pa študiraš, ali bi bilo dobro najti tako, ki se tudi rada objema? 😉

Iskreno?
Jaz človeka s katerim sem poročena in si delim s treho nad glavo živim NE prenesem.
Zato, se držim čim dlje stran od njega.
Povsod, tudi v ločeni spalnici!
Čakam na priložnost, da poberem kufre in grem.

Dopuščam pa možnost, da nekoč spoznam človeka, ob katerem se bom počutila ljubljena in sprejeta.
Takrat pa definitivno ne bom spala v ločeni spalnici!

TISKARSKI ŠKRAT – popravek:

Jaz človeka s katerim sem poročena in si delim z njim streho nad glavo – NE prenesem.

Pol leta sva spala narazen,ker je meni zaradi bolečin v hrbtenici bolj odgovarjala sedežna v dnevni,zdaj nabavila nove vzmetnice in sem se vrnila v spalnico. Oblema je manjkalo da sva skupaj,še vedno pa je prisotna težava ker jaz zelo smrčim. Mož se na čepke ne more navadit,jaz uporabljam oralni sprej proti smrčanju in je malo bolje. Spolnost pa zaradi ločenih sob ni nikoli trpela,skupaj sva že skoraj 30 let

Ne cakaj. Ne bo sel. Vmes bo samo slo tvoje zivljenje in priloznost spoznati tega zeljenega cloveka.

Najlepše je v “medvedkovem” objemu zaspat in spat. Ne veste, kaj zamujate. :)))

En velik ne za čepke. Kako lahko spite s tem? Meni tako šumi v glavi, da raje poslušam smrčanje.

Kako pa naj mi odgovorimo na to? Meni se paše pred spanjem stisnit, še rečt kako besedo ali dve, mal pobožat, eventuelno me partner drži za rit in potem zaspiva. Jaz se veliko premetavam, spim v vseh mogočih položajih, ne bi mogla spati v objemu.

Smo dali čez, ampak čez komot ga ni 🙂

Priznam, da sem se najbolj na spala, ko ga ni bilo doma in sem imela celo posteljo zase. Nisem pa razmišljala se o tem, da bi spala ločeno. Moj mož ne smrči, problem je edino ker se vleze name, da noge name in roke, včasih me preveč stiska da komaj diham ali me zrine čisto na rob postelje, on gospod pa celo posteljo zase. Ga klofnem sred noci in potem je nekaj časa mir ker se obrne na drugo stran.

Ni ravno splošno znano, ampak ločene spalnice se celo priporoča. S tem partnerja ohranjata svojo polarnost, tudi odnos ostaja boljši.
Pri skupnem spanju pa prihaja do tega, da se polarnost meša, da prihaja na nek način do zlitja dveh, moški izgublja svoj moški naboj in ženska svojo esenco. Romantičnim dušam, ki bi spale objete, se verjetno to zdi čudno, ampak ljudje, ki so v zavedanju, bodo pa to razumeli 😉

Ljubezni in pozornosti.

New Report

Close