Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko zapravite za hrano na teden

koliko zapravite za hrano na teden

Porabite manj, kot bi porabili v Sloveniji.
Kaj nisi prej en dan pisal, kako je Nečija dražja?
[/quote]

Pod črto je dražje. Drage so storitve (človeško delo). Recimo ura za avtoservis je od 80 evrov dalje. Ravno sem dal poštimat Sharana… 950 evrov (od tega 400 delo). Kava na avtomatu je okoli 1,20 ali 1,50, postrežena pa 2,50 do 3. Jesti zunaj v self-service se da za 30 evrov kosilo za nas vse. V restavraciji s postrezbo pod 70 ne pridemo skozi. Mobilni paket all flat me stane 65 evrov. V Sloveniji so bili tam okoli 40 po spominu. Itd. Hrana je manjši delež vseh stroškov. Nepremičnina in avto sta stroška, ki vzameta največji del proračuna.

Sva dva. Okoli 200 EUR/teden.

Jaz vedno kupujem sproti, zato je v vozičku še vedno kaj za gospodinjstvo npr. gobice, cet, sveča, toaletni papir, skodelica,cigareti…. Ocenila bi, da 5 oseb, en od tega je otrok, porabimo za hrano okoli 20eur/dan.

Mi porabimo od 35 – 45 e tedensko, ker več enostavno nimamo. Najcenejše sadje, zelenjavo, solato samo v sezoni, ko je cenejša.

Štiričlanska družina, cca 100 € na teden. Je pa res, da ne šparamo preveč. Veliko sadja, kvalitetnega mesa, razni oreščki so precej dragi, mandljevo mleko npr., … se nabere takoj.

2 odrasla, 2 osnovnošolca, cca 150 eur na teden, brez vrta in babic, ki bi nam polnile malhe:).

3-je odrasli, razen malice v službi (sendvič, sadje, jogurt) vse obroke pojemo doma, brez vrta ter gostovanj drugod – cca. 120 Eur na teden.

Od kod želja po cinizmu? Ker vi porabite občutno več??

Kako ste čudni, ljudje. Zavist ali kaj? Midva porabiva ne teden večinoma še manj. Cca 6eurov na dan. Pa računaj.

Od 100 do 150 evrov na teden za dve osebi. Se mi zdi da sva kar skromna in jeva preprosto in večinoma zdravo.

Jaz sem samski in športen in precej jem zunaj, imam pa rad kvalitetno. Pojem cca 1000€ na mesec.

Kaj ješ kvalitetno zunaj?

Doma kuhano kosilo te ne stane nič?

Težko rečem, koliko zapravim na teden, ker je to odvisno od letnega časa in od tega, kolikokrat pri nas jejo otroci ali starši. Ko je poln vrt, se hranimo v glavnem z njega, mesa ne jemo. Starša imata rada, da zadiši malo po mesu, takrat kupim kak kvaliteten kos mesa. Ko so jagode, češnje, borovnice…je strošek višji. Tako da zapravim nekje med 20 in 100 euri na teden. Ko sva kak teden čisto sama, ponavadi počistiva zaloge. Takrat sploh ne hodiva v trgovino.
Ne morem se primerjati ne s tistimi, ki so 4 ne s tistimi, kjer sta 2.

Za posteno primerjavo bi moral vsak napisati se primer tedenskega jedilnika, torej kaj je za teh 50 ali 300 eur na kroznikih. To bi prislo prav tudi komu, ki je brez ideje, kaj skuhat ali pa nekomu, ki bi rad oklestil izdatke.

Takole čez prst (jaz in 3 otroci), ker evidence ne vodim, niti me ne zanima zares, verjetno vsaj 100-150€ na teden + cca. 50€ za malice in kosila v šoli, jaz pa v službi ne jem, ker nisem menza tip človeka. Ampak to gre za osnovna živila, osnovno zelenjavo, osnovno sadje. Ko/če se gre jest ven ali kupi kaj nadstandardnega, bi bil ta znesek zlahka x2. In poleti je veliko, veliko več, ker je vse breme prehrane neposredno na meni.

Od kod želja po cinizmu? Ker vi porabite občutno več??
[/quote]

Kje vidiš cinizem? Jaz vidim samo neumno računico porabe, če vanjo šteješ le tisto, kar poješ za domačo mizo.

Dva odrasla, pes, tri mačke: v povprečju verjetno 250 e/teden. Plus malice, kosilo za otroke. Z možem jeva večinoma, kar čez vikend skuham in zamrznem. Sem všteta tudi pralna sredstva za kupe cunj in hrana za živali. Me kar zmrazi, če bo kdo od naju izgubil službo, kajti otroci vstopajo v puberteto in so non stop lačni. Ni nam problema zmazati dva kg rib.

za dva odrasla, psa, tri mačke in osem otrok res me zapravite prav veliko.

za dva odrasla, psa, tri mačke in osem otrok res me zapravite prav veliko.
[/quote]

haha, trije otroci. Verjetno zapravimo veliko, imamo srečo, da lahko kupujemo raznovrstno hrano. Sadje, zelenjava in ribe spadajo med zelo draga živila.

za dva odrasla, psa, tri mačke in osem otrok res me zapravite prav veliko.
[/quote]

haha, trije otroci. Verjetno zapravimo veliko, imamo srečo, da lahko kupujemo raznovrstno hrano. Sadje, zelenjava in ribe spadajo med zelo draga živila.
[/quote]

tisti, ki se ukvarjamo s pridelavo sadja, vam priporočamo, da letos jeste svoje lastno, v vaših sadovnjakih pridelano poceni sadje.
potem pa presojajte kaj je drago…

haha, trije otroci. Verjetno zapravimo veliko, imamo srečo, da lahko kupujemo raznovrstno hrano. Sadje, zelenjava in ribe spadajo med zelo draga živila.
[/quote]

tisti, ki se ukvarjamo s pridelavo sadja, vam priporočamo, da letos jeste svoje lastno, v vaših sadovnjakih pridelano poceni sadje.
potem pa presojajte kaj je drago…
[/quote]

Od slovenskega kmeta ne kupim nic!
Kupim od kakega reveza, ki pridela kaj zase, pa mu ostane in ker je revez, ni denarja za umetno dodajanje tega in onega, tako da csja vem, kaj pojem.
Velecenjeni kmetje si pa lahko svoje domace prudelke nekam vtaknete!

Glede na to, da naj bi vse pozeblo itd. prav čakam na pestro ponudbo, ko bo čas za to :p

tisti, ki se ukvarjamo s pridelavo sadja, vam priporočamo, da letos jeste svoje lastno, v vaših sadovnjakih pridelano poceni sadje.
potem pa presojajte kaj je drago…
[/quote]

Od slovenskega kmeta ne kupim nic!
Kupim od kakega reveza, ki pridela kaj zase, pa mu ostane in ker je revez, ni denarja za umetno dodajanje tega in onega, tako da csja vem, kaj pojem.
Velecenjeni kmetje si pa lahko svoje domace prudelke nekam vtaknete!
[/quote]

zato pa so reveži, ker takile “kupujete” od njih…

Od slovenskega kmeta ne kupim nic!
Kupim od kakega reveza, ki pridela kaj zase, pa mu ostane in ker je revez, ni denarja za umetno dodajanje tega in onega, tako da csja vem, kaj pojem.
Velecenjeni kmetje si pa lahko svoje domace prudelke nekam vtaknete!
[/quote]

zato pa so reveži, ker takile “kupujete” od njih…
[/quote]

mislis da bi bl bogatas, ce bi visek pridelka stran vrgel?

New Report

Close