Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kolikokrat lahko uporabiš masko?

Kolikokrat lahko uporabiš masko?

Kolikokrat in kako dolgo lahko uporabiš navadno masko?

Odvisno od maske. Nosiš jo eno uro, potem jo doma razkužiš. Pečico naštimaš na 70°C, in pustiš notri eno uro. Uporabljaš jo tako lahko kar dolgo, po pameti.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Razmišljam, da bi jih po uporabi namočila v alkohol ali dala v mikrovalovko?

Kirurško max. 3 ure, oziroma če je mokra že prej, še manj časa. Tiste z ventilom in oznako FFP3 ali N95 pa do max 8 ur. S tem, da če/ko jo daš dol z obraza, ni več ponovno uporabna, ker je z zunanje strani lehko že okužena in jo preprijemaš z rokami… Špricanje z razkužili po maskah ne pride v poštev, je nesmiselno v smislu za nadaljno ponovno uporabo.


Razmišljam, da bi jih po uporabi namočila v alkohol ali dala v mikrovalovko?
[/quote]

Narobe, to so vlakna, kot nova obleka. Pečica, zihertrotel.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Narobe, to so vlakna, kot nova obleka. Pečica, zihertrotel.
[/quote]
Ok, hvala za mnenje.

Tore tisto navadno iz gaze samo 1x. Mi imamo par tega in pol je torejto.
A tistih mask ki jih je vlada imela, pa ne dobimo.

Narobe, to so vlakna, kot nova obleka. Pečica, zihertrotel.
[/quote]

Delas se brihtnega, poleg tega si se nesramen in glede na nasvete tudi neodgovoren.
Maska je tako kot so ze napisali..za enkratno uporabo max 3 ure, vlazna ali mokra se manj.

1x in nič več. Po tem jo stran fukneš.

Si vis pacem, para bellum.

Samo enkrat. Kor rokavice za enkratno uporabo.
Ob tem pa moraš znat pravilno snet, ker drugače lahko sama sebe okužiš preko tega.

Potem pa tako najbolje da cimprej dobim ta virus. Cez 14 dni mogoce ne bom v kategoriji za respirator, ce bi potrebovala.
Strah me je kot se nikdar v zivljenju. Sploh ne morem preklopit,tesnoba,trzanje…
Strah me je ze zdravje otrok, starsev, moje. Kako bom vse to financno zmogla, kaksni bodo po tem varcevalni ukrepi, Janša je že prej namigoval in dejansko klestil javne usluzbence. Vse to povzroca paniko v meni.

Baje se jo da razkužit s parnim likalnikom, ali pa z navadnim, če daš eno krpo čez.


OK, če si pustil zadevo pri 70°C eno uro nima smisla da jo predtem razkužuješ.

Je pa potrebno z rabljenimi maskami previdno. Tretiraš jo kot da je kužna in če si se je dotaknil, tudi doma, si roke potem umiješ.

New Report

Close