Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Komplikacije zaradi are na avto

Komplikacije zaradi are na avto

Ma kakšna čast, to je primer višje sile….. Inv tem primeru ima tisti, ki je dal aro samo pravico do čakanja, ne pa izsiljevanja ( ker očitno je tišast ,izsiljevalski kmet).
[/quote]

In če ne bi hotel kupiti bi potem moral aro pustiti? Dajte ljudje, ne iščite samo načina kako drugega preveslati….

In če ne bi hotel kupiti bi potem moral aro pustiti? Dajte ljudje, ne iščite samo načina kako drugega preveslati….
[/quote]

Ne sploh ne – samo tip nima kaj izsiljevat, če je posred ivišja sila. Avtorica ni kupila še drugega avta in svojega še ne more torej prodati… Kaj tebi ni jasno?

Ne sploh ne – samo tip nima kaj izsiljevat, če je posred ivišja sila. Avtorica ni kupila še drugega avta in svojega še ne more torej prodati… Kaj tebi ni jasno?
[/quote]

Pri ari ni višje sila.Pika.Je samo nepoštenost.

Pri ari ni višje sila.Pika.Je samo nepoštenost.
[/quote]

Pa kaj ti tišiš tako tudi nasplošno, skozi zid, v življenju?

Avtorica, pa če še 100x spremeniš nick in sama sebi pišeš, da imaš ti prav, nimaš vseeno nič bolj prav aveš?

p.s višja sila sta potres pa tornado

Točno tako POD POGOJEM, DA JAZ KUPIM AVTO ta teden. S kupcem sva imela precej debate o mojem drugem avtu in sem mu povedala, da še avta nisem videla in če bo vse ok, da se bo vse ujemalo tako kot je v oglasu, da dam aro in se zasiguram, da ga ne bo prodal drugemu ter se poskusim dogovoriti, da ga prevzamem v petek in spotoma dostavim starega njemu. Torej , šla sem na ogled avta, izkazalo se je, da je prodajalec navajal lažne podatke o avtu ( karamboliran avto, dodatna oprema, št.lastnikov, spol lastnika in čas lastništva) in se na podlagi tega odločila, da ga ne kupim. Avto iščem naprej, ševedno se držim dogovora, da ko kupim drugega, da tega prodam temu kupcu tako kot sva se dogovorila kljub temu, da mu vrnem aro in mu dam možnost, da lahko tudi on kupi drugega, če želi pa lahko počaka na mojega. Torej ko je dal aro, je točno vedel, da ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnost, da bo on avto dobil v petek. Dobil pa bo ga sigurno kot 1.kupec, če bo še zainteresiran.
[/quote]

Zdaj pa ga obvesti, da pogoj žal ni izpolnjen, in ga vprašaj, ali namerava počakati, da boš našla drug avto (torej izpolnitev pogodbe oz. ustnega dogovora), ali pa vzeti nazaj aro, vendar ne dvojno, saj nič ne kaže na to, da bi ti kot prodajalec odstopila od pogodbe, kakor sta jo sklenila.
Vztrajaj pri tem, da ti ne odstopaš od pogodbe, če pa želi on, boš mu pa brez težav vrnila aro.

Pa kaj ti tišiš tako tudi nasplošno, skozi zid, v življenju?
[/quote]

Kdor z mano posluje ve da bo pošteno in častno tretiran.

Dogovorili so se, da kupec avto dobi, ČE ona avto proda. Torej kupec ne more zahtevati are, saj ni izpolnjen pogoj, da se avto lahko proda njemu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ti si lahko mislila kar si želela, on tudi – a ostaja dejstvo, da na papirju piše ARA.
In kaj ARA je, je definirano v zakonih, ki so ti citirani zgoraj – pa tudi kako se vrača. Ker ste slabo zapisali in ni datuma, se seveda lahko izvijaš in tudi malo podaljšaš ta rok – a dejstva vseeno ostanejo.

Ko boš drugič v podobni situaciji, pa raje sprejmi predplačilo, ne are.
[/quote]

Ara je opredeljena kot znesek denarja ali drugih nadomestnih stvari, ki jih ob sklenitvi pogodbe ena stranka izroči drugi stranki v znak, da je pogodba sklenjena.
V pogodbi, ki sta jo dorekla ustno, pa “piše”, da se avto proda le v primeru, da je izpolnjen določen pogoj. Torej kupec je bil seznanjen, da ta pogoj morda ne bo izpolnjen in se je z njim strinjal s tem, ko je plačal aro.
Torej avtorica ni dolžna dvojne are, saj ona prvo kot prvo sploh ne prekinja pogodbe, le kupcu daje možnost, da od pogodbe odstopi, v primeru, da se mu mudi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dogovorili so se, da kupec avto dobi, ČE ona avto proda. Torej kupec ne more zahtevati are, saj ni izpolnjen pogoj, da se avto lahko proda njemu.
[/quote]

To avtorica zdaj flanca. Dogovor je bil, da v petek ona pripelhe avto v Lj. Ga je hotela že danes ker je bila prepričana vase da bo ogledani avto ok in je želela starega čimprej prodat, da kot prvo dobi denar ter da pri novem upošteva bonus registracihe oz zavarovanja. ,tudi njej je odgovarjala, da si zagarantira kupca zato je sprejela aro da ji ta kupec ne bi odšel in bi avto prodajala lahko tudi še mesec dni ali več ter plačala polno zavarovanje.

Avtorica prodaj avto itak je znano prvi kupec je najboljši kupec, ter si za kratek čas drugače orgarniziraj prevoz.

Pa še to sama je klicala kupca in mu ponudila, da mu vrne denar on po njeno sploh ne bi vedel, da avta ni kupila oz če bi držalo to kar ona govori se kupec še 14 dni ne bi oglasil. Prepričana sem, da so se za predajo menili ta teden.

Pa dobro, kaj ti razumeš stavek, da boš avto dobil, ČE jaz prodam svojega do danes? To ne pomeni, da ga dobiš v vsakem primeru ampak pod določenim pogojem. Moraš bit pa res nepismen ignorant, če tako preprostega stavka ne razumeš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zdaj pa ga obvesti, da pogoj žal ni izpolnjen, in ga vprašaj, ali namerava počakati, da boš našla drug avto (torej izpolnitev pogodbe oz. ustnega dogovora), ali pa vzeti nazaj aro, vendar ne dvojno, saj nič ne kaže na to, da bi ti kot prodajalec odstopila od pogodbe, kakor sta jo sklenila.
Vztrajaj pri tem, da ti ne odstopaš od pogodbe, če pa želi on, boš mu pa brez težav vrnila aro.
[/quote]

Točno tako in nič drugače. Kdor je pismen, bo razumel, drugi pa naj po svoje. Obstajajo zakoni tudi zanje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To avtorica zdaj flanca. Dogovor je bil, da v petek ona pripelhe avto v Lj. Ga je hotela že danes ker je bila prepričana vase da bo ogledani avto ok in je želela starega čimprej prodat, da kot prvo dobi denar ter da pri novem upošteva bonus registracihe oz zavarovanja. ,tudi njej je odgovarjala, da si zagarantira kupca zato je sprejela aro da ji ta kupec ne bi odšel in bi avto prodajala lahko tudi še mesec dni ali več ter plačala polno zavarovanje.

Avtorica prodaj avto itak je znano prvi kupec je najboljši kupec, ter si za kratek čas drugače orgarniziraj prevoz.

Pa še to sama je klicala kupca in mu ponudila, da mu vrne denar on po njeno sploh ne bi vedel, da avta ni kupila oz če bi držalo to kar ona govori se kupec še 14 dni ne bi oglasil. Prepričana sem, da so se za predajo menili ta teden.
[/quote]

Ti flancaš. Nič ni bil dogovor, da ona pripelje avto v petek. Dogovor je bil, da avto v petek pripelje, če proda svojega. To je pa nekaj drugega a ne. Itak, da je. 🙂
Da ga je pa klicala, pa samo pomeni, da mu je ponudila možnost, da on odstopi od pogodbe in pri tem dobi aro nazaj. On še vedno ne rabi odstopit in lahko čaka, da ona avto proda. Simpl.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kdor z mano posluje ve da bo pošteno in častno tretiran.
[/quote]

A bejzbolski kij tudi voziš vedno s seboj v prtljažniku vozila?

Pa dobro, kaj ti razumeš stavek, da boš avto dobil, ČE jaz prodam svojega do danes? To ne pomeni, da ga dobiš v vsakem primeru ampak pod določenim pogojem. Moraš bit pa res nepismen ignorant, če tako preprostega stavka ne razumeš.
[/quote]

Vzeti aro prinaša določene obveznosti. Že to, da se potem še ona vozi dalje, pomeni, da avto ne bo nujno več tak, kot ga je sklenila s pogodbo (ara) (večje stanje števca).

Saj lahko bi se pa zgodilo drugače.: da kupec ne bi prišel po avto in ga plačal, ko bi avtorica že imela drugega. Kaj pa potem?

En primer za malo trde glave.
Če rečemo “jutri bom moker, če me bo zmočil dež”.
Eni to razumete kot, “jutri bom v vsakem primeru moker”, čeprav je jasno dorečen pogoj, ki mora biti izpolnjen. Kaj pa če bo sončno? Kako vas bo zmočil dež v tem primeru?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ti flancaš. Nič ni bil dogovor, da ona pripelje avto v petek. Dogovor je bil, da avto v petek pripelje, če proda svojega. To je pa nekaj drugega a ne. Itak, da je. 🙂
Da ga je pa klicala, pa samo pomeni, da mu je ponudila možnost, da on odstopi od pogodbe in pri tem dobi aro nazaj. On še vedno ne rabi odstopit in lahko čaka, da ona avto proda. Simpl.
[/quote]

Zakaj bi ga avtorica potemtakem klicala in mu dala možnost da mu vrne aro če ji bil po tvojem že v difoltu dogovor, da avto dobijo ko ona kupi drigega. To pa lahko traja tudi 14 dni in potemtakem ne vem zakaj bi avtorica poklicala in delala paniko. Verjetno zato ker je bil dogovor za ta teden.

Kadar jaz sprejmem aro se tudi vsedem ne več v ta avto. Ker zame je prodan. In tudi ne bi hotela da ga drug vozi ker mi nabira km ter lahko ga obdrajsa itd.

Zakaj bi ga avtorica potemtakem klicala in mu dala možnost da mu vrne aro če ji bil po tvojem že v difoltu dogovor, da avto dobijo ko ona kupi drigega. To pa lahko traja tudi 14 dni in potemtakem ne vem zakaj bi avtorica poklicala in delala paniko. Verjetno zato ker je bil dogovor za ta teden.

Kadar jaz sprejmem aro se tudi vsedem ne več v ta avto. Ker zame je prodan. In tudi ne bi hotela da ga drug vozi ker mi nabira km ter lahko ga obdrajsa itd.
[/quote]

Saj je napisala zakaj. Zato, da ga obvesti, da avta v petek še zagotovo ne bo in da ji kupec potem ne bi očital, češ, da bi lahko prej obvestila. To sicer ni bila njena dolžnost, je pa bila toliko uvidevna. Razen, če si je seveda ta razlog namislila in mu ga prej ni povedala. Tega pa ne moremo vedet.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kdo pa ga potem odpelje domov? 🙂 Če ti nekdo da aro, pomeni, da avta še ne bo odpeljal. Seveda se avto lahko poškoduje med tem. Ga pač pred prevzmemom še enkrat pregledaš. Vsak normalen kupec bi ga. In se na novo postavi cena, če je avto v drugačnem stanju.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vzeti aro prinaša določene obveznosti. Že to, da se potem še ona vozi dalje, pomeni, da avto ne bo nujno več tak, kot ga je sklenila s pogodbo (ara) (večje stanje števca).

Saj lahko bi se pa zgodilo drugače.: da kupec ne bi prišel po avto in ga plačal, ko bi avtorica že imela drugega. Kaj pa potem?
[/quote]

Če ne bi prišel po avto, pa pomeni, da ona aro lahko obdrži. Seveda bi se kupec v tem primeru lahko skliceval na to, da avto ni več enak in bi pogodbo brezškodno razdrl. Jaz kot prodajalec bi kupcu aro seveda vrnil, saj mi je jasno, da pri takem načinu prodaje se ne moreš iti nekega prava, če je vse ustno dogovorjeno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa peesda no… Ce je za tako trivialno zadevo, kot je prodaja avtomobila potrebno stiri strani mnenj in stalisc, potem ni cudno, da se v Sloveniji nic ne premakne. Okoli klinceve prodaje avta z aro se ne morete zedinit.

Nekoc davno je kolega z Nove Zelandije moral pomislit, kje je to “Slovenija”… Nato se je spomnil: “A. To je tista mala dezelica, kjer ti v isti pisarni na dveh salterjih dva uradnika povsem drugace odgovorita na isto vprasanje.” Priznam, da se meni to takrat ni zdelo niti najmanj smesno. Celo malce me je zbodlo.

A zdaj, ko na zadeve gledam z distance, vidim, kako presneto prav je imel.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hehehehhee, tokrat se pa s teboj v nulo strinjam…

Samo veš, zna bit kar problem, če tisti, ki je dal aro, vozi v avtu tudi bejzbolski kij :D.

Saj je napisala zakaj. Zato, da ga obvesti, da avta v petek še zagotovo ne bo in da ji kupec potem ne bi očital, češ, da bi lahko prej obvestila. To sicer ni bila njena dolžnost, je pa bila toliko uvidevna. Razen, če si je seveda ta razlog namislila in mu ga prej ni povedala. Tega pa ne moremo vedet.
[/quote]

Vsekakor sprejmem možnost, da je bil dogovor drugačen, vendar kateri kupec bi bil tok nor da bi dal aro kljub temu da ne ve kdaj si bo prodajalka kupila druzga. Zato verjamem da je bil dogovor vza predajo avta v tem tednu ne pa ko avtorica kupi drugega in da to traja 14 dni n vec

Tale tema je pa čedalje bolj dokaz, zakaj smo v deželi Dumb Dummies….

Hehehehhee, tokrat se pa s teboj v nulo strinjam…

Samo veš, zna bit kar problem, če tisti, ki je dal aro, vozi v avtu tudi bejzbolski kij :D.
[/quote]

Očitno bi ga res moral, ko se potem prejemnik are na vsak način izgovarja…..

New Report

Close