Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Komplikacije zaradi are na avto

Komplikacije zaradi are na avto

Očitno bi ga res moral, ko se potem prejemnik are na vsak način izgovarja…..
[/quote]

Nič se ne izgovarja – če bi bil tvoj IQ na bolj toplih vrednostih, bi razumel, kaj piše avtor Marko napirmer.

Očitno bi ga res moral, ko se potem prejemnik are na vsak način izgovarja…..
[/quote]

Če se zgovarja ali ne, sploh ni predmet debate, ker tega mi tu ne bomo ugotovili.
Predmet teme je, ali je kupec upravičen dvojne are ali ne, glede na dogovor. In glede na dogovor, pravim, da ni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vsekakor sprejmem možnost, da je bil dogovor drugačen, vendar kateri kupec bi bil tok nor da bi dal aro kljub temu da ne ve kdaj si bo prodajalka kupila druzga. Zato verjamem da je bil dogovor vza predajo avta v tem tednu ne pa ko avtorica kupi drugega in da to traja 14 dni n vec
[/quote]

Jaz sem imel namen prodati Passata. Ko zaključim s terenskim projektom. Kupec ga je zaaral ca. tri mesece pred predvidenim datumom primopredaje. Tudi pri nama se je zalomilo. Je kupcu obstojeci avto skripnil. Smo sli na roko in ga predali tri tedne pred predvidenim rokom, ker smo imeli se enega doma. Poanta: ce sta kupec in prodajalec zaintetesirana za posel, bosta sla en drugemu na roko tudi ce se zalomi, kolikor je mozno. Tu pa se zdi, kot bi oba hotela spolno obcevat, a bi se rada izognila penetraciji in se sklicujeta na glavobol in trdo posteljo.

Če se zgovarja ali ne, sploh ni predmet debate, ker tega mi tu ne bomo ugotovili.
Predmet teme je, ali je kupec upravičen dvojne are ali ne, glede na dogovor. In glede na dogovor, pravim, da ni.
[/quote]

In kakšen je po tvojem dogovor? Sigurno so postavili okvirni čas. Ne me zajebavat, da je kupec dal aro prodajalka pa ima v nedogled čas, da si kupi drugega. Prepričana sem, da so se dogovorili za nek čas ne daljši od tedna max 14 dni.
Ja me je ta tema mal zdrmala ker ko kupuješ ti vse obljubljajo, potem pa obljubo ne držijo in se sklicujejo, da tega nismo zapisali. Sem mela take tiče pa ne pri avtu, zato se tega ne grem več in ja so prišli na vrata samo lepo pozdravit. In so se stvari v hipu rešile kot smo bili dogovorjeni.
Avtorici ne bo potrebno vračati are, če bo v dobrem tednu dni prodala avto. Ma moraš bit pa res butelj, da greš prodajat avto in da nimaš na vidiku drugega če ga rok nujno rabiš. Jaz si kupim novega in potem lagano prodajam starega. Me ne morejo izsiljevat s ceno ker se mi ne mudi. Avtorica bi pa rada istočasno kupca za starega ter čas za novega ter seveda čimpreje denar.
Ma jao.

Če se zgovarja ali ne, sploh ni predmet debate, ker tega mi tu ne bomo ugotovili.
Predmet teme je, ali je kupec upravičen dvojne are ali ne, glede na dogovor. In glede na dogovor, pravim, da ni.
[/quote]

To kar ti praviš sploh ni pomembno, se mogoče strinjamo o tem?

Sicer mi je še vedno hudo za tistim včerajšnjim avtom, ker sem ga iskala več kot pol leta, potem pa takšno razočaranje. Sanjalo se mi ni, da te lahko en prodajalec avtov poskusi tako nategniti. Vse kar sem pričakovala negativnega je bilo to, da bo mogoče slabše ohranjen kot zgleda po slikah. Hotela sem biti fer do kupca mojega starega avta in ponavljam sem ga zaradi tega obvestila, da z nakupom nisem uspela, kar pomeni tudi zanj daljšo čakalno dobo na moj avto tako kot sva se dogovorila. Rekla sem mu, da obstaja možnost, da kupim avto čez en dan, en teden ali en mesec, odvisno kdaj bo kaj pametnega zame in da ima možnost dobiti denar nazaj ali počakati na mojega. Na silo pa ne bom kupila.
Naj povem, da sem danes izbrala avto v avto trgovini. Niti v sanjah nisem verjela, da bom v enem dnevu našla primerni avto zase. Presenečena nad njihovim odnosom do kupca, glede popusta in ostalih ugodnosti. Šla na testno vožnjo, povedala kaj me pri avtu moti, brez da bi kaj zahtevala so se sami ponudili, da odpravijo majhne napakice. Smo se dogovorili za plačilo in prevzem avta.
Poklicala sem kupca mojega starega avta in mu povedala, da sem danes kupila avto ter da ima še vedno možnost vzeti avto ali dobiti denar nazaj. On se je odločil, da želi denar nazaj. Tudi prav, sem mu lepo isti denar, ki mi ga je dal nakazala nazaj na račun.
Naj še to povem, da sem aro izključno vzela zaradi kupca, da sem ga pomirila, ker se je bal, da bom avto prodala drugemu. Tega denarja nisem potrebovala, niti nisem načrtovala, da bi denar od prodaje starega porabila za nakup novega. Za novi avto sem dala gotovi keš. Pa tudi mi je čist vseeno kdaj prodam stari avto ali jutri, čez en mesec ali leto. Imamo dovolj veliko parkirišče, da je lahko doma. Sem pa zelo zadovoljna, da se je kupec odločil za vračilo denarja, ker me kar mrazi, da bi avto na katerega sem še vedno zelo čustveno navezana prodala takšnemu napizdunu, ki se ne drži dogovora in bi še ob tem rad iztržil dodaten keš.
Vidim pa, da vas je tukaj gor kar veliko takšnih napizdunov, ki bi radi iztržili dodaten keš z neutemeljenim gobcanjem in križem rok, ampak vedno nimate te sreče, da bi lahko vsakega naplahtali. Pa o bejzbol palicah in podobnih grožnjah meni dol visi. Premorem zelo veliko mero strpnosti, ampak ko pa mi nekdo v končni fazi dvigne pokrov, pa sem tudi pripravljena pasti zelo nizko in človeka umirit z obiskom dveh prijaznih stricev, ki mu lahko podrobno obrazložita sklenjen dogovor.
Sem pa zelo vesela, da Vas je vsaj nekaj tukaj gor, ki še premorete velik del zdravih možganov.

In kakšen je po tvojem dogovor? Sigurno so postavili okvirni čas. Ne me zajebavat, da je kupec dal aro prodajalka pa ima v nedogled čas, da si kupi drugega. Prepričana sem, da so se dogovorili za nek čas ne daljši od tedna max 14 dni.
Ja me je ta tema mal zdrmala ker ko kupuješ ti vse obljubljajo, potem pa obljubo ne držijo in se sklicujejo, da tega nismo zapisali. Sem mela take tiče pa ne pri avtu, zato se tega ne grem več in ja so prišli na vrata samo lepo pozdravit. In so se stvari v hipu rešile kot smo bili dogovorjeni.
Avtorici ne bo potrebno vračati are, če bo v dobrem tednu dni prodala avto. Ma moraš bit pa res butelj, da greš prodajat avto in da nimaš na vidiku drugega če ga rok nujno rabiš. Jaz si kupim novega in potem lagano prodajam starega. Me ne morejo izsiljevat s ceno ker se mi ne mudi. Avtorica bi pa rada istočasno kupca za starega ter čas za novega ter seveda čimpreje denar.
Ma jao.
[/quote]

Sploh ni važno, kaj bi avtorica rada, dokler se kupec strinja z njenimi idejami.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To kar ti praviš sploh ni pomembno, se mogoče strinjamo o tem?
[/quote]

Če je stvar debate, je to edino pomembno. Razen, če si zdrahar. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ehh, pleh je pleh – nimaš kaj bit čustveno navezana, na avtoček, no. Tukaj tvoja čustva do avta nimajo za novega kupca nobene vrednosti 🙂 Če boš preveč čustvena in tako izbirala kupce, se bo za prodajo obrisala pod nosom ……

Tisto glede bejzbolskiega kija pa ni bio mišljeno tebi kot grožnja, samo v vednost, da taki weirdoti obstajajo po Sloveniji. Videno enkrat v Trnovem, na križišču, je eden stopil ven do prednjega voznika ( očitno ni dovolj hitro speljal), povlekel ven bejzbolski kij in grozil vozniku z njim…..

in znano je, da so taki ljudje z okolice Rakove Jelše in v tistih naseljih proti nakupovalnemu središču Rudnik , na Galjevici……

Ehh, pleh je pleh – nimaš kaj bit čustveno navezana, na avtoček, no. Tukaj tvoja čustva do avta nimajo za novega kupca nobene vrednosti 🙂 Če boš preveč čustvena in tako izbirala kupce, se bo za prodajo obrisala pod nosom ……

Tisto glede bejzbolskiega kija pa ni bio mišljeno tebi kot grožnja, samo v vednost, da taki weirdoti obstajajo po Sloveniji. Videno enkrat v Trnovem, na križišču, je eden stopil ven do prednjega voznika ( očitno ni dovolj hitro speljal), povlekel ven bejzbolski kij in grozil vozniku z njim…..

in znano je, da so taki ljudje z okolice Rakove Jelše in v tistih naseljih proti nakupovalnemu središču Rudnik , na Galjevici……
[/quote]

Vem, da moja čustva do mojega avta nimajo nobene vrednosti za kupca. Zato pa vedno, ko prodajam avto jaz izbiram kupca in ne kupec mojega avta. Seveda traja prodaja bolj dolgo kot pa če bi prodala prvemu, ampak se splača, ker dober voznik, ki skrbi in lepo vzdržuje avto ter mu je pomembna zgodovina avta, prepozna kot kupec potencial takšnega avta in zna to ceniti. Še nikoli mi ni noben avto stal na dvorišču več kot mesec dni in sem vedno po občutku našla pravega lastnika za vsak avto, ki sem ga prodala in bila potem pomirjena in še nihče ni prišel nikoli nazaj, da bi mi očital, da sem mu karkoli prikrila pri avtu ali ga kako drugače nasankala. Ne morem biti nepristranska, ko vozim avto cca.10 let in mi gre ko urca, ker ga lepo vozim in vzdržujem in potem naj avto prodam nekomu, ki pri vožnji nabija obrate, da misliš, da se bo z avtom dvignil v nebo, zavira ko zmešan in mi pride čez par dni nazaj težit, da je pri avtu nekaj crknilo.

OK, da bi tole zgoraj imelo rep in glavo, bi jih morala steti tame vsaj 50 ali vec. Kar pa mi nekako ne pade skupaj z nacinom izrazanja. ‘bemtis…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

OK, da bi tole zgoraj imelo rep in glavo, bi jih morala steti tame vsaj 50 ali vec. Kar pa mi nekako ne pade skupaj z nacinom izrazanja. ‘bemtis…
[/quote]

Hehe, blizu 40. Torej izračunaj koliko zadovoljnih lastnikov je dobilo moje avte, če sem prvega kupila pri 20-ih in jih menjavam na 8-10 let. Kupujem pa stare od 5-8 let 🙂

Hehe, blizu 40. Torej izračunaj koliko zadovoljnih lastnikov je dobilo moje avte, če sem prvega kupila pri 20-ih in jih menjavam na 8-10 let. Kupujem pa stare od 5-8 let 🙂
[/quote]

Vidis… 3×8 je 24, 3×10 pa 30. Ce si kupila prvega pri dvajsetih, komaj izpolnis pogoj upravicenosti do uporabe mnozine. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hehe, blizu 40. Torej izračunaj koliko zadovoljnih lastnikov je dobilo moje avte, če sem prvega kupila pri 20-ih in jih menjavam na 8-10 let. Kupujem pa stare od 5-8 let 🙂
[/quote]

No vmes je bil en,katerega sem bila lastnica samo 1 leto, ker sem ga razbila in ga tudi brez problemov prodala kupcu, ki si ga je porihtal in ga še nato dolgo vozil 🙂

Vidis… 3×8 je 24, 3×10 pa 30. Ce si kupila prvega pri dvajsetih, komaj izpolnis pogoj upravicenosti do uporabe mnozine. 🙂
[/quote]

Prav imaš 🙂 Ko prodam tega, bom upravičena do množine 🙂

Če je stvar debate, je to edino pomembno. Razen, če si zdrahar. 🙂
[/quote]

Sedaj bomo pa še pokroviteljski?

Če bi jaz danes avto kupila, bi mu ga dostavila že jutri. Pa me je prosil, če lahko v petek, ker ga ni doma do petka. Povedal je tudi, da se mu z nakupom avta ne mudi, ker bo ga itak vozil sin samo za vikende in da tudi ne ve kako se bo razpletlo glede sinove vozniške. Jaz sem hotela biti fer in sem ga zato danes takoj poklicala, da dobi čimprej aro nazaj in se lahko odloči za nakup drugega in je sprejel da vrnem aro.
[/quote]
Jaz tukaj ne vidim nobenega problema, držite se dogovorov in bo tako kot ste se dogovorili.

New Report

Close