Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Končno bodo zaposlenim v JU znižali plače!!!

Končno bodo zaposlenim v JU znižali plače!!!

Policisti itd. za bedno minimalno plačo, glavo vedno na tarči, delo po 12 ur, nočne po 12 ur, naj bo sonce, vročina, sneg, mraz in dež. Na žalost so nas dali v isti koš kot uradnike po pisarnah.Seveda, nastradali bomo najbolj tisti najnižji, žalostno.

ha, bi človek marsikaj napisal, pa je zaradi ljubega mira raje tiho…

tako bom rekla, tisti ki delajo, tisti ki se morajo za svoje delo neprestano izobraževati, tisti, ki imajo kaj na svojih plečah, naj bodo tudi plačani kot se spodobi.

tisti, ki ste jim fauš, pa pustite gospodarstvo pa se zaposlite v javnem sektorju.

btw – moja mama je v gospodarstvu pa s svojo plačo krepko prekaša js (pa ni noben direktor ali kaj podobnega). ampak za njo tud kaj naredi, se čemu odreče. pa treba se je mal znajti, ne sam čakat, da ti pade žlica v med…

Ko preberem take poste, kot je od avtorice te teme, me je resnično sram, da sem del človeške rase!

Polovica jih dela premalo, druga polovica preveč. Enim se bo zgodila krivica ( tistim, ki tako že imajo male plače, delajo pa dosti), dugim bo upravičeno. Tako je to.

In tisti, ki delajo največ imajo najnižje plače. Če bi ljudje vedeli, kakšne razlike so. Potem bi vedeli, kaj je krivica.

Naj mi za začetek nekdo pravilno razloži razliko med javnim in zasebnim sektorjem.
A je snažilka, ki dela v čistilnem servisu, ki puca v eni bolnišnici, v javnem ali zasebnem sektorju?
A je privat firma, ki dobi financiranje projekta za vojsko ali upravo, javni ali zasebni sektor?
A je banka, ki je v državnem lastništvu, in svoje najnižje zaposlene plačuje z ogabno nizkimi tarifami in neugodnimi urniki, njeni managerji oziroma uprava si pa delijo dobičke, javni ali zasebni sektor?
A je DARS, ki ga financiramo davkoplačevalci, javni ali zasebni sektor?
Ali so zaposleni na občinskih upravah občin z manj kot 3000 prebivalci, katerih ustanovitve so pa izglasovali prav prebivalci teh občin, ker so jim v butaste glave nalili, da jim bo potem teklo mleko z medom kar iz pip, javni ali zasebni sektor?
Ko si boste znali pravilno odgovoriti na ta in podobna vprašanja, se pa spet oglasite.

Policisti itd. za bedno minimalno plačo, glavo vedno na tarči, delo po 12 ur, nočne po 12 ur, naj bo sonce, vročina, sneg, mraz in dež. Na žalost so nas dali v isti koš kot uradnike po pisarnah.Seveda, nastradali bomo najbolj tisti najnižji, žalostno.[/quote]

Točno tako. Sama sem v JS s plačo 720,oo EUR (neto – sicer imam SŠ in res mi ni nihče kriv da nisem šla študirat,a mpak to je spet druga žalostna stran zgodbe). Ampak od mene zahtevajo, da poznam vse zakone (kljub temu da imamo zaposlenih nekaj pravnikov), od mene zahtevajo tudi to, da najdem napake drugih, ki so po lestvici delovnih mest višje od mene in seveda tudi z večjimi plačami. Nositi moram vso odgovornost. Ponavadi je v gospodarstvu tako, da ti za sprejemanje odgovornosti dvignejo tudi plačo (sem delala v gospodarstvu in vem). Pa ne mislit, da bi rada imela samo plačo, pa da se fučka, če bom naredila prav ali ne….niti slučajno nisem taka. Včasih si delo vzamem tudi domov, da uspem naslednji dan vse narediti.Poleg tega so nekateri v kolektivu plačani le 80,00 eur manj, delajo lepo počasi in pustijo pamet na pašo, nič kaj preveč se jim ni treba sekirati.

Tako, da ne metat vse v isti koš, prosim!

ko bi si ti naši politiki znižali plačo. kaj nam bojo nižali, saj so nam še uravnilovko dolžni.

Tistim, ki imajo čas cele dneve kofetkati in viseti na MON-u se naj kar zniža plača. Nikakor pa se ne strinjam, da se zniža tudi tistim javnim uslužbencem, ki resnično delajo in so za svoje delo celo premalo plačani. Prav tako se ne strinjam s tem, da se znižajo plače tistim, ki s proračunom nimajo nič – ki so plačani s prodajo blaga in storitev na trgu, kot so npr. zaposleni v domovih starejših občanov – cene oskrbe namreč plačujejo oskrbovanci in njihovi svojci in le v manjši meri doplačujejo občine, pa še tukaj si občina znaten delež povrne pri dediščini.

Gospodarstveniki so imeli božičnico in 13 plačo, mi v JU nič od tega. Delili so si dobičke, v JU nismo dobili niti skodelice kave. kolegi zaposleni v gospodarstvu so se mi vedno čudili, ker smo si sami plačevali izlete, novoletne zabave in podobno. Služba nam ni prispevala niti eura. Imela sem 700 eur plače, pa so me pomilovali……Danes sem na istem, pa jim gre moja plača v nos in vsem ostalim. Sramota! Nimam besed!

Sem proti, a si ti pri zdravi pameti? Kakšni dediščini? Pri oskrbovancih, kjer ni dedičev, tudi plačnikov ni in je občina v krepkem minusu. Kar računaj, koliko občino stane 1 oskrbovanec na leto. In če je v domu 10 let, kakšni so zneski. Ni dediščine, ki bi to pokrila.

Ej folk, reče se folšija.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ne mešaj menedžerjev in delavcev. Večina ne vidi niti B od božičnice.

Kaj boš pa ti zares imela od tega?

eni ste čist evforični, sam da slište al pa prebereto eno novico, k se vas dejansko niti ne tiče oz. nima drastičnega vpliva na vas osebno, zanč ste bli evforični okol najemov na črno ipd. dejansko od tega sami nimate dobička če država vzame al pa davke pobere, ampak skačete pa zmer od veselja, k pa en omen da je na socialki, bolniški ipd. je pa največji gnoj, izmeček, lenoba nevem kaj vse

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

…brez primere.

V RS prav zato lahko delajo z ljudmi, kar se jim zahoče, ker 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} posla sami opravimo, ko drug drugega tlačimo. Kot iz tistega vica…….

…….kjer so se v peklu v velikih kotlih kuhali različni narodi. Ob vsakem kotlu je stal en hudobec, da je tiste, ki so se izvlekli na rob kotla, z veliko palico porinil nazaj v vrelo vodo. Le pri enem kotlu ni bilo nobenega zlobca. Tam so se seveda kuhali Slovenci. Oni so sami poskrbeli, da če je kdo prilezel na rob, ga je kdo drug iz kotla potegnil nazaj v vrelo vodo.

Ja, takšni smo.

Pa pustite že enkrat to JU. Tudi tam se dela in se ne zasluži tako, kot nekateri mislite. In brez skrbi – če se bo vzelo kaj v JU, bo to samo zelena luč kapitalistom, da naredijo enako s svojimi mezdnimi delavci………. BREZ SKRBI, da ne bi iz grenkega keliha pili samo v JU. Tudi delavci v gospodarstvu bi se dobro odžejali iz njega. Le majčkeno kasneje…pa takrat bolj temeljito.

Na zdravje.

V javnem sektorju delamo!Pod to se podpišem….

Podpiram to odločitev. Zakaj hudiča bi JUjevci služili denar na račun tistih, ki res delajo in ki držijo gospodarstvo še tik nad vodo.

Pa odpustijo tudi lahko koga … predvsem odvečne tajnice, pa direktorje direktoratov … ki se cele dneve samo praskajo po riti.

Ej, Primož, pa kje ti živiš? Reče se FOLŽIJA! :))

Žalostno, da se neklateri veselite tega dejstva. Ne bi bilo slabo, če bi pogledali malo širše. Visoke plače v JU ima nekaj ljudi, ki zvišujejo povprerčje in izgleda kot da vsi javni uslužbenci zaslužimo blazne količine denarja. No, pa poglejmo mene.

Mama dveh šoloobveznih otrok, samohranilka, v najmenišek stanovanju, na delovnem mestu referentke v JU s srednjo šolo. Moja plača, ki jo dobim izplačano vsak mesec je 670 evrov. Se vam zdi to veliko? Se vam zdi, da si zaslužim še manj? In večina v JU nas je takih. Ne gledat samo direktorjev, nekih svetovalcev, pa zdravnikov, ki res zaslužijo enormno. Moje mnenje, sem za nižanje plač ampak naj začnejo pri vrhu, naj začnejo pri ljudeh, ki že tako ali tako zaslužijo 6x več kot jaz. Ampak pri nas je žal tako, da se vedno vzame tistim, ki že tako ali tako nimajo. In vi v JU vidite samo tiste z veliki plačami, ker se o njih vsak dan govori na televiziji, nas pa ne vidite.

In ko se zdravnik z 12.000 evri mesečno začne razburjati in groziti, da ne bo več delal tega in onega vsi pokleknete, ker zdravnike pač rabite. In potem se veselite ko udarijo po takih kot sem jaz, ker po tistih ta višjih ne morejo in ne upajo. Res, nekaj za veseliti se.

Meni pa tole ni všeč. Naj odpustijo vse tiste, ki smetijo v JU in naj zadržijo aparat, ki ga potrebujejo. Na ta način bodo kaznovali tiste, ki dobro delajo. Sama pa delam v gospodarstvu.

Policisti itd. za bedno minimalno plačo, glavo vedno na tarči, delo po 12 ur, nočne po 12 ur, naj bo sonce, vročina, sneg, mraz in dež. Na žalost so nas dali v isti koš kot uradnike po pisarnah.Seveda, nastradali bomo najbolj tisti najnižji, žalostno.[/quote]

Moj dela danes že 4. dan po 15 ur in še nekaj dni bo. Vsi so ponosni, ki mediji objavijo, da so koga zašili, ampak istočasno bi jim pa vsem nižali plače.

Plače bi bilo treb znižati, ali pa celo odpustiti, celemu kupu ljudi, ki delaj gužvo na ministrstvih, ne pa užgat uravnilovko po defaultu.

Bravo, Ashley – se popolnoma strinjam s tabo! Tudi sama delam v JU – seveda ne na vodilnem mestu, in naj “obvestim” vse tiste, ki mislijo, da se v JU nič ne dela, da se samo pije kavica in hodi po privatnih opravkih, da dandanes ni več tako (če je sploh kdaj bilo). Tudi v JU imamo normo, ponderje in podobne reči, tako da ne metat vseh javnih uslužbencev v en koš. Glede plače pa – imam deset let delovne dobe, fakultetno izobrazbo in imam le malo višjo plačo, kot Ashley. Delo pa imam zelo odgovorno. A je to visoka plača?

Hm, ja res je : ” Če bi foušija gorela ….”

Žalostno!

Če bi za začetek stopili na prste raznim načinom “javno-zasebnega partnerstva”, ki v večini primerov ni nič drugega kot pretakanje denarja iz javnega sektorja v zasebnega pod raznimi pretvezami, in hkrati zaprli pipico za stotine “projektov”, ki jih financira država, poddržave (občine) in naddržave (EU) bi prihranili tone denarja. Druga stvar so razne oblike pollegalnih in ilegalnih davčnih utaj (izplačevanje “avtorskih” honorarjev tako v javnem kot v zasebnem sektorju, potni stroški in “potni stroški” in take stvari).

Če bi kdo pomislil, se nebi tega nižanja tako veselil:

1. država nima denarja, zato že počasi niža plače (za leto 2010 je namreč napovedan HUD primankljaj)
3. ljudem manjše plače = manjša potrošnja, manj DDV, carin, trošarin v proračun
4. manj denarja v proračunu = manj denarja za otroške dodatke, manjše pravice iz zdravstvenega zavarovanja, nič več zastonj vrtce, podpore za brezposelne
5. posredno in neposredno manjše prihodke prebivalstvu = manjša potrošnja, manjši DDV, manj carin, trošarin v proračun
6. ljudje manj prihodka = znižanje potrošnje = gospodarstvo manjši prihodki, prodaja = odpuščanje delavce, zapiranje proizvodnje, zapiranje podjetjij

Kot prvo je vlada en vrhunski aparat, ki nas pelje do točke 6….SPIRALA DELUJE ODLIČNO

Javni sektor je pa itak nepotreben aparat ki samo “krade” iz proračuna, nihče pa ne pomisli da so javni sektor:
– zdravniki ki jih zelo in ponižno čakamo da nam pomagajo, ko zbolimo,
– medicinske sestre,
– policisti, ki jih prvo pokličemo ko se nam zgodi nesreča ali kraja,
– gasilci, tudi vedno pridejo takoj in rešujejo včasih življenja včasih lastnino,
– učitelji, ki skrbijo za znanje otrok,
– vzgojitelji, ki jim zaupamo v varstvo svoje najmanjše otroke,
– itd.

Če bomo znižali plače vsem tem zaposlenim, ki nam nudijo storitve – ki se nam zdijo kao samoumevne, ob tem da so že tako zelo nizke, nihče ne pomisli da bo mogoče vplivalo na nivo storitev ki jih javni uslužbenci opravljajo…

New Report

Close