Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Koronavirus prišel iz Italije- večinoma s počitnicami preživetimi Slovenci

Koronavirus prišel iz Italije- večinoma s počitnicami preživetimi Slovenci

Kar sem v teh dneh prebrala o koronavirusu, kako se je začel širiti po Sloveniji, so ga vecinoma prinesli dopustniki, ki so pocitnice preživeli na severu Italije ali pa pripotovali na kako njihovo letališče. Najbolj me je pa zbodlo v oči, da je več kot polovica ljudi zaposlenih v zdravstvu. Prav oni bi morali imeti kako priporočilo s strani vodje, da tja naj ne gredo. Kolikor vem, zdaj so prepovedali ,da bi potovali sluzbeno na te destinacije -Italija, Kitajska, Iran, …
Vsem pa želim hitro in čim lažjo ozdravitev.

80 procentov okužb v Sloveniji so zdravniki, ki so počitnikovali v Italiji, in okužbe, povezane z njimi, da so oni potem naprej okužili. Za štiri petine okužb so krivi slovenski zdravniki. Ne samo, da okužili narod, okužujejo naprej svoje kolege. Tako da zdaj sploh ni več vprašanje samo zdravljenej korone, če imate kakšno drugo težavo, kmalu ne boste deležni zdravstvene oskrbe.

Sebični pra-sci, ki mislijo, da lahko delajo kar hočejo. To jih učijo že ves čas, zato pa smo tam kjer smo. Zdravstvo na psu, le zakaj? Vidimo odnos.

A bogovi se tudi okužijo? Oni so mislili, da ne! Pa ne samo naši v Makedoniji tudi!


To je posledica te njihove nadutosti, da se imajo za višjo kasto. ne vem če jim to vcepijo na faksu ali kje… ko mi bo naslednjič še kakšen dohtar lapal,da on je študiral in on vse ve in vse zna in da pacienti smo pa bedaki, bo dobil točno te primere korone pod nos kot dokaz, kako so glupi, butasti, da nimajo najmanjšega pojma in tudi blazno neodgovorni očitno in se jim hebe za paciente.

Direktorica klinike v Makedoniji je dobila odpoved in kazensko bo odgovarjala. Pa pri nas, cela četa zdravnikov hodi smučat v Italijo, kjer je epidemija!!!

Sam Črnogorci so pa carji. Še virus jim je zalegnu in ni prišel do njih.

Jaz ne štekam, zakaj slovenci so še vedno hodili na smučanja v Italijo.
Jaz sem letos hotela iti spet v Portopiccolo sistiano na izlet ali v dizajnerski outlet Noventa di piave nakupovati , ta virus mi je pokvaril večino izletov, potovanj in nakupovanj v tujini.
Samo vseeno nisem toliko neodgovorna, da bom tja rinila za vsako ceno.
Ker moja mami je starejša in ima kronično bolezen.
Najbolj varno bo iti na bližnje hribe, drugam žal ne.
Tudi marčevski sejmi v Celju so odpadli, kamor sem hotela iti.

Jaz ne štekam, zakaj slovenci so še vedno hodili na smučanja v Italijo.
Jaz sem letos hotela iti spet v Portopiccolo sistiano na izlet ali v dizajnerski outlet Noventa di piave nakupovati , ta virus mi je pokvaril večino izletov, potovanj in nakupovanj v tujini.
Samo vseeno nisem toliko neodgovorna, da bom tja rinila za vsako ceno.
Ker moja mami je starejša in ima kronično bolezen.
Najbolj varno bo iti na bližnje hribe, drugam žal ne.
Tudi marčevski sejmi v Celju so odpadli, kamor sem hotela iti.
[/quote]

Sejem EROTIKE v Celju?


To je posledica te njihove nadutosti, da se imajo za višjo kasto. ne vem če jim to vcepijo na faksu ali kje… ko mi bo naslednjič še kakšen dohtar lapal,da on je študiral in on vse ve in vse zna in da pacienti smo pa bedaki, bo dobil točno te primere korone pod nos kot dokaz, kako so glupi, butasti, da nimajo najmanjšega pojma in tudi blazno neodgovorni očitno in se jim hebe za paciente.
[/quote]

To nadutost študentom medicine žal cepijo na faksu in to imajo cel lajf takšno obnašanje višje kaste.
Isto farmacija.
Poznala sem eno, ki je študirala dentalno medicino, pred in po študiju in res so ji oprali možgane, da je nekaj več. Tudi z mano se ni hotela več družiti, ker je diplomirana zobozdravnica, prejšnjega fanta je zapustila, ker ni bil dohtar; kot ona ter si raje dobila dohtarja za partnerja s katerim se je celo poročila.

Sejem EROTIKE v Celju?
[/quote]

Sejem erotike je bil lani novembra/decembra v Celju.
Pomladni sejmi Kulinart in drugi v Celju.


To je posledica te njihove nadutosti, da se imajo za višjo kasto. ne vem če jim to vcepijo na faksu ali kje… ko mi bo naslednjič še kakšen dohtar lapal,da on je študiral in on vse ve in vse zna in da pacienti smo pa bedaki, bo dobil točno te primere korone pod nos kot dokaz, kako so glupi, butasti, da nimajo najmanjšega pojma in tudi blazno neodgovorni očitno in se jim hebe za paciente.
[/quote]

Seveda se dohtarjem jebe za paciente.
Imajo nas za bumbarje, zanimivo pred leti sem imela takšnega nevrologa, ki me je spolno nadlegoval namesto da bi mi razlagal rezultate enega pregleda, mislila sem ga prijaviti.
Sama sem morala naštudirati to strokovno terminologijo, za katero se je on ne vem koliko let piflal.
Po mojem so še zanalašč šli smučati v Italijo, da nas bodo lahko okužili.


Ja zanimivo. Zdravnica, kao najbolj naj bi bila poklicana , šolana in še vem kaj …poziva k ukrepom, ker kao ne obstajajo. Pametno pove, da minisrtsvo je naredilo premalo. Kaj pa zbornica ????? Zdravniška Zbornica Slovenije. In poziva ne vem še k čemu. .
Pa dobro ali ne bi bilo najbolje glede na kritično situacijo, prevzame ne plašč teženja, ampak kot doktorica , ne pa “bluzerka” plašč medicine, za kar se je na koncu koncec “izobrazila”.
Naj pusti “plašč bluzenja” in naj se ukvarja z trenutno situacijo. Vsa teorijo, ki jo ponuja je v tem ternutku brez veze in takih ljudi in agencij ne potrebujemo.

Seveda se dohtarjem jebe za paciente.
Imajo nas za bumbarje, zanimivo pred leti sem imela takšnega nevrologa, ki me je spolno nadlegoval namesto da bi mi razlagal rezultate enega pregleda, mislila sem ga prijaviti.
Sama sem morala naštudirati to strokovno terminologijo, za katero se je on ne vem koliko let piflal.
Po mojem so še zanalašč šli smučati v Italijo, da nas bodo lahko okužili.
[/quote]

V svojem življenju sem imela recimo dva res poštena dohtarja, eno osebno dohtarco in enega nevrologa, samo to so bili še takšni, ki so medicino šli izključno študirati, da pomagajo ljudem in ne zaradi denarja.
Danes je največ pofla med dohtarji, ker gredo zaradi denarja. Zato tak grd odnos do pacientov. Saj ni čudno, da nekateri ljudje raje hodijo k alternativcem. Dohtarji so si sami krivi, če imamo tako mnenje o njih.
Tudi mojo mamo je en zelo cenjen kirurg skoraj zajebal in ubil med operacijo, toliko o njihovem trudu.

V svojem življenju sem imela recimo dva res poštena dohtarja, eno osebno dohtarco in enega nevrologa, samo to so bili še takšni, ki so medicino šli izključno študirati, da pomagajo ljudem in ne zaradi denarja.
Danes je največ pofla med dohtarji, ker gredo zaradi denarja. Zato tak grd odnos do pacientov. Saj ni čudno, da nekateri ljudje raje hodijo k alternativcem. Dohtarji so si sami krivi, če imamo tako mnenje o njih.
Tudi mojo mamo je en zelo cenjen kirurg skoraj zajebal in ubil med operacijo, toliko o njihovem trudu.
[/quote] saj niso vsi po defoltu slabi – ampak so res redke izjeme, res redke, ki ta poklic vidijo kot svoje poslanstvo,da pomagajo ljudem, ki čutijo osebno zadovoljstvo ob tem ko pacientu pomagajo, ga pozdravijo… to so dzravniki kakršne bi morali imeti…
danes pa se vsem hebe za vse- študirali so MF, ker se zdijo sami sebi bolj pomembni, ker je to iN, če imaš top ocene v gimnaziji, da greš potem na MF… imam eno študentko v sorodstvu, ona pol sorodstva ne pozna več, fina dama, seveda oni se že na faksu poparčkajo dohtarčki med seboj… vse samo za nek ego in občutek pomembnosti…
V resnici niso nič več kot ostali ljudje, študirali so določeno področje, za katerega naj bi bili strokovnjaki – in to morajo dokazati z dejanji, dokler sotrokovnih dejanj ni, je sam faks ničvreden… vse enako kot ostali ljudje, nekdo je pa študiral za štromarja je pa na tistem področju maher in se ne duva zdaj pred nobenim dohtarjem tam, ko mu štrom po bajti napeljuje, čeprav ima glih tak pomembno in odgovorno delo, saj če bo kaj narobe naredil, lahko tega dohtarja bek spravi in še celo bajto zraven…
vsak delavec je pač na svojem področju izobražen in ima znanja in tudi odgovornosti pri svojem delu… razlika je žal ta – da dohtarji žal ne nosijo nobene odgovornosti, ko nekoga bek spravijo, če bo pa štromar kaj narobe naredil in bo zaradi kratkega stika ubilo koga ali bajta zgorela bo pa odgovarjal… torej v resnici imamo vsi ostali bolj odgovorna delovna mesta kot dohtarji – ki nikoli ne nosijo odgovornosti.

Da so pa očitno kar kolektivno neumni, neodgovorni, in da jim manjka osbnovna temeljna logika odgovornega in samozaščitnega ravnanja so pa dokazali zda v primeru tega virusa. In če jim Slovenci ne bomo mogli kolektivno nikoli več zaupati, bo to , glede na videno, še kako upravičeno.

izjemno neodgovorno mi je, da en ginekolog tako razširi okužbo – med najbolj občutljivejšo populacijo in kup ljudi prikrajša za enkratne življenjske izkušnje. To je vrhunec egoizma res. nepojemljivo grdo.

A veš, koliko je brezvezne piflarije na tem faksu in to lahko zdelaš samo, če maš res enkraten spomin.
Ni treba zdaj okuževat zdravnikov za prenos okužbe, če vemo, da ne testirajo nikogar, vedno je samo domača karantena, oni se pa dejansko morajo testirat, ker so vedno v stiku s pacienti.
Dejansko število okuženih lahko pomnožiš s tri, štiri, pet, ne vem koliko.
V zdravstvu pogrešam funkcionalno medicino, ki je v zahodni medicini res nepomembna in povezanost z nutricionistiko. Ampak zahodna medicina ne zdravi vzrokov, ampak simptome.


to je res,da je zahodna medicina popolnoma nula v na povezovalni ravni – že tako težko povezujejo simptome med seboj – v tem so več al manj nesposobni,da bi se pa orienirali na vzroke- to pa sploh ne. itak so pa naduti tudi toliko,da razen redkih izjem, tudi drugih vej medicine ne priznavajo. tako od homeopatije, akupunkture, akupresure, itd… ljudje smo povezana celota- in tega se premalo zavedajo…

Zdravnike krivim, da če so vedeli, da so bili na tveganih območjih bi se morali prej samoizolirati in testirati predno bi šli nazaj na delo… pa seveda izogibanje tveganim področjem – oni so pa še namenoma hodili na smučarijo v ita. To je neodgovorno!

Dopustnikom iz 2. dela počitnic, ker se je takrat že vedelo, vsem, še posebej pa zdravnikom, bi morala zdrava pamet povedati, da naj ne rinejo v Italijo. Se pač enkrat odpoveš smučanju, a je to taka tragedija? Sploh pa ne greš po tistem v službo okužit sodelavce in bolnike!


Logike pa ni ja,sej to je ja samapiflarija,evo dokaz ,da nimajo logike razmišljanja,bi bilo bolje,če bi matematiki vodili klinične centre.

kakšne bedarije nekateri pišete….kot brezglave kure….

Seveda se dohtarjem jebe za paciente.
Imajo nas za bumbarje, zanimivo pred leti sem imela takšnega nevrologa, ki me je spolno nadlegoval namesto da bi mi razlagal rezultate enega pregleda, mislila sem ga prijaviti.
Sama sem morala naštudirati to strokovno terminologijo, za katero se je on ne vem koliko let piflal.
Po mojem so še zanalašč šli smučati v Italijo, da nas bodo lahko okužili.
[/quote]

Meni se pa jebe za dohtarje. Namenoma jih slabše postrižem kot druge.
Tudi lak za lase uporabim s pretečenim rokom.
Kaj pa mislijo da so? 😉

Meni se pa jebe za dohtarje. Namenoma jih slabše postrižem kot druge.
Tudi lak za lase uporabim s pretečenim rokom.
Kaj pa mislijo da so? 😉
[/quote]

Upam, da to res. Da se jim ne prilizuješ, kot večina folka. 😉

Upam, da to res. Da se jim ne prilizuješ, kot večina folka. 😉
[/quote]

1. da niso smučali samo zdravniki, ampak polno drugih
2. da zdravnike testirajo takoj, navadnih ljudi bistveno manj
3. da je bilo navodilo od NIJZ takrat, da ne vejo kaj se v Italiji dogaja, ter da naj preverijo če je hotel odprt

Ljudje, ki znajo uporabljat pamet in so na 1.mesto postavili zdravje in ne tistih par 1.000 EUR, ki bi jih zgubili.

Ostali so pa pri tehtanju na žalost upoštevali NIJZ in evrčke.

1. da niso smučali samo zdravniki, ampak polno drugih
2. da zdravnike testirajo takoj, navadnih ljudi bistveno manj
3. da je bilo navodilo od NIJZ takrat, da ne vejo kaj se v Italiji dogaja, ter da naj preverijo če je hotel odprt

Ljudje, ki znajo uporabljat pamet in so na 1.mesto postavili zdravje in ne tistih par 1.000 EUR, ki bi jih zgubili.

Ostali so pa pri tehtanju na žalost upoštevali NIJZ in evrčke.
[/quote]

Se še spomnim teh priporočil NIJZ-ja. V Italiji je bilo že veliko okuženih, oni so pa priporočali, da se preveri hotel, naj se bo previden na meji in podobne nebuloze. Res naprofesionalno je bilo. Sicer bi pa ljudje sami morali imeti več pameti in ne nasedati takim priporočilom !

1. da niso smučali samo zdravniki, ampak polno drugih
2. da zdravnike testirajo takoj, navadnih ljudi bistveno manj
3. da je bilo navodilo od NIJZ takrat, da ne vejo kaj se v Italiji dogaja, ter da naj preverijo če je hotel odprt

Ljudje, ki znajo uporabljat pamet in so na 1.mesto postavili zdravje in ne tistih par 1.000 EUR, ki bi jih zgubili.

Ostali so pa pri tehtanju na žalost upoštevali NIJZ in evrčke.
[/quote]

Ni res. Zdravnike so testirali takrat, ko so ZBOLELI! Pred tem pa so še veselo hodiliv službo. Pa še koga mimogrede okužili. Kar tako, brez simptomov, samo azradi počitnikovanja, niso testirali nobenega zdravnika.
Ostali, ki niso bili na počitnicah v Italiji, pa so bili testirani kvečjemu zato, ker so bili v stiku z nekom,ki je okužen in ne, to niso njihovi pacienti, pač pa kolegi zdravstveni delavci.
Šabeder je lepo povedal v odmevih, da je približno POLOVICA trenutnih okužb, ki je danes še 57, jutri pa b zagotovo višja, ZDRAVSTVENIH DELAVCEV. In niso se okužili v stikus pacienti, pač pa ali na dopustu ali od sodelavca!

New Report

Close