Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koruzni kruh slasten na kvadrat

koruzni kruh slasten na kvadrat

Eno vprašanje.

Spravila sem se k peki tega kruha. Zdej mi je pa postalo tako redko testo, kot je npr. za jogurtove miške. Sicer piše, da mora bit testo mehko, ampak, ali mora pri mesenju odstopiti od posode????

Pečem prvič, na kulinariki pa ni bolj natančno razloženo.

Hvala za pomoč!

tudi jaz se že 2deni spravljam zraven samo še nisem začela.je pa en recept na koruzni moki pa ne vem če je v redu.

Jaz sem pekla po tem receptu in je bilo testo tako mehko, da sem ga komaj spravila v pekač iz pulta. Res je bilo zelo mehko, mi je iz rok polzelo, ampak kruh je bil pa odličen, rahel. Marsikatera pa se je pritoževala, da je premalo rahel, ampak so imele testo bolj trdo.

Hvala za nasvete. Testo sem kar razpotegnila po pekaču, ker se ni dalo lepo oblikovati hlebčkov. Je testo preveč “limasto”.

Čez dobro urco bomo pa videli, kaj sem spackala.

In? Še vedno čakam na rezultat, pa je bil očitno uspešen, ker nisi mogla nazaj za računalnik:)))

Uspelo!!!!!!!!!!!!!!!!

Pol sem ga naredila s slanino in čebulo. Njami. Odlično. Ga že ni več.

Pol pa s semeni. Ta je bil malce premalo slan. Drugič bom semena, ko jih pražim, solila.

Je bil pa ravnoprav mehek in sočen.

Povejte samo nekaj. Ker sem imela packarijo na kvadrat,kosem to mesila.

Kruh sem najprej zamesila v mešalniku s kavlji. Potem sem ga pretresla v posodo za hajanje. Od tam pa na pol, pa zopet v posodo z mešalnikom, da sem zamešala čebulo oz. semenje.

Kako pa ve so naredite, da je čim manj packarije????

jaz sem ga danes delala pa je bilo porazno,testo še ni bilo tako trdo -težek kot pol ko je bil pečen.totalno razočarana.vse sem delala tako kot piše na vrečki:30dkg koruzne moke-70pšenične,kvas4.5dkg,3dclvode,3dcl mleka in malo soli.kako ste pa ve?

New Report

Close