Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kosilo za čim manj denarja

kosilo za čim manj denarja

Ene ste res carice, nimam kej rečt. Bravo.

Jaz sem mestna frajla in veliko zunaj jem, ker mi je pogosto ceneje in bolj enostavno. Če bi imela družino, potem bi seveda drugače. Je tudi bolj luštno kuhat za več ljudi, kot le za enega.

Mater vola!

Aha, torej v strošek/ceno obroka vključiš samo stvari, ki jih točno tisti dan kupiš, ostalo, kaj je doma, pa ne šteje? Zanimivo.

Aha, torej v strošek/ceno obroka vključiš samo stvari, ki jih točno tisti dan kupiš, ostalo, kaj je doma, pa ne šteje? Zanimivo.[/quote]

Monovska filozofija pač ;)))))))

No, tudi riž, korenje in parmezan nekaj stanejo. Če ne danes, pa prejšnji teden.

Poceni in dobro ter kvalitetno kosilo se da narediti, če imaš doma vrt in če kupuješ večje količine oziroma izdelke takrat ko so v akciji. Seveda pomaga tudi iznajdljivost vsekakor pa pridne roke.
Sama živim v najemu. V najemu imam tudi 100 kvadratov vrta. Ker je mož brez službe res vrtnari več ali manj on. Za vrečko semena dam 0.99 eur in iz nje pridelam cca 100 glav solate. Enako za vrečko fižola sem dala 1.80 eur in iz nje pridelala cca 10 kg fižola katerega bomo imeli v raznih oblikah za cca 15x. Kupila 2 sadike bučk cena 1.00 eur katere že dobra dva meseca jemo, nekaj sem jih tudi vložila ter dala v skrinjo. Imam 4 sadike paradižnika ki nam še danes dajejo vsakodnevno plodove. iz viška sem naredila 10 kozarcev mezge. Iz 10 kg krompirja pridelali 100 kg kar bo dovolj do spomladi. Iz vrečke semena smo pridelali 25 kozarcev kislih kumric. paprike sem v petek kupila ko so bile v akciji in iz njih naredila nekaj ajvra ter nekaj filanih za v skrino. Soseda mi je dala domače slive in sem naredila nekaj marmelade nekaj pa sem jih dala v skrinjo in jih bom imela za cmoke.
Skratka če imaš službo delaš v službi in recimo da dobro zaslužiš in lahko te stvari kopuješ. Kdor pa nima denarja pa si pomaga na drug način tako kot mi. Iz eno plačo in iz vrtom pridemo lepo skozi oziroma nič ne jamram ker si ravno tako privoščimo dopust.

Rada imam realne zapise. Tisto, da se vrt ne splača, pišejo tisti, ki ga nimajo. Ti si pa tudi pridna. Razlika je, če daš na mizo marmelado iz domačih sliv ali svoj ajvar, ali pa s polic velikih trgovcev. Moja babica je dejala, da prava gospodinja zna z malim gospodariti.

New Report

Close