Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kredit v CHF in tožbe

Kredit v CHF in tožbe

Zelo dobra novica. Banke izgubljajo tožbe masovno. Nekatere še poskušajo zavlačevati s fintami, ampak popolnoma neuspešno. Nekatere banke pa že nekaj časa pripravljajo izračune za vračilo preplačil z zamudnimi obrestmi. Znanka, ki je bila še pred kratkim zaposlena v banki pravi, da to ni nobeno presenečenje glede na to kako se je prodajalo kredite v CHF. Vse banke v EU so prav tako morale vrniti vse preplačano z zamudnimi obrestmi.

Eh to bodo vlekli toliko časa da bo zastaral postopek ali pa da bodo po dolgih letih kreditojemalci sprejeli nek kompromis z banko.

Ne jih dražit, ker nekateri kar popizdevajo od hudega.

Pa ne pizdijo bančni uslužbenci, ampak čisto navadni ljudje, ker se jim nikakor ne zdi prav, da je enkrat KONČNO državljan dobil tožbo proti instituciji in bo dobil odškodnino.

To so tipični Slovenci, poden od ljudi, ki so VEDNO na strani institucije, pa naj gre za sodišče, CSD, policijo, banko, kogarkoli…

Povprečni Slovenec tega dejstva, te odločitve EU-ja, nikakor NE MORE procesirati v svoji, zelo omejeni glavi, pozabil pa ne bo to “krivico do njega” NIKOLI…

 

Ker krivica se je kao zodila njemu, ne pa tustemu, ki je bil nategnjen in je preplačal vzeti kredit za 50 – 80.000 evrov.

Zavist je huda reč.

Ne da zavidajo, če nekdo (ki je, mimogrede, bil dokazano nategnjen s strani banke) dobi nazaj 60.000 evrov, zavidajo celo, če nekdo dobi nazaj/vrnjeno 30 evrov!

Prekleti slovenski “značaj”…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10460, 09.05.2024 ob 17:49

Eh to bodo vlekli toliko časa da bo zastaral postopek ali pa da bodo po dolgih letih kreditojemalci sprejeli nek kompromis z banko.

Poznavalec pravnega sistema in zakonodaje, kar tolaži se. Če je tožba pravočasno vložena, MORA priti na koncu do izplačila. Mogoče malo kasneje, ampak MORA…

A prav razumem, da mora vsak posameznik tožiti banko ?

Nekaj vodilnih iz Hypo je šlo za rešetke. Nič ne bo kar tako zastaralo. Obstaja tudi tako imenovana začasna odločba, ki omogoča prekinitev plačevanja kredita. Pogodbe so nične, banke niso opravile pojasnilne dolžnosti. Banke res masovno izgubljajo tožbe kot po tekočem traku. Saj to so vedele, da se bo zgodilo že pred več kot 17 leti. Se ni za sekirat. Se je zelo splačalo. So kupile čas, mastno zaslužile in obrnile ta denar že vsaj 15x.

Odgovor na objavo uporabnika
Japaja651, 09.05.2024 ob 18:17

A prav razumem, da mora vsak posameznik tožiti banko ?

Pojdi na banko in se poskusi zmeniti izvensodno, da vrnejo preplačano z zamudnimi obrestmi. Če niso kooperativni jim omeni, da boš šel v tožbo. Ne nasedaj na njihove fore in razne finte. Urejaj z odvetnikom, najprej opomin pred tožbo, ker niso zainteresirani za tvoj predlog izvensodno rešitev. Potem pa tožba, če bo negativen odgovor.

Ali si je kdo sam izračunal koliko je zaradi Švicarjev preplacal ? Sem med oškodovanci pa ne vem ali se mi tožba sploh splača, to verjetno ni poceni.

Odgovor na objavo uporabnika
Ali602, 09.05.2024 ob 18:34

Ali si je kdo sam izračunal koliko je zaradi Švicarjev preplacal ? Sem med oškodovanci pa ne vem ali se mi tožba sploh splača, to verjetno ni poceni.

Je bil lepo opisan primer v drugi temi o SF…

Človek je vzel 60 ali 70.000 na 17 let, do danes je odplačal 140.000 €.

Odvetniška pisarna bo zelo hitro dosegla prenehanje plačevanja obrokov, nato bo dobil nazaj cca. 70.000, pisarna bo vzela, če sem si dobro zapomnil, 13% od 70.000, torej cca. 9000e, ostalo mu bo torej okroglo 60.000.

Za banko je tih 70.000 pičkin dim, saj so, kot je nekdo napisal, to že zdavnaj zaslužili z obračanjem denarja iz njegovih plačil hipo kredita…

Toži. Treba jih je jebat in to ne samo banke, jebat je treba tudi državo,

Seveda drugače, kot banko…

Dobro če jim je gratalo, sam nebi take tožbe nikoli podprl. Vsak ki sklene kredit v drugi valuti, ve za tveganje, samo je šel folk hazardirat, zajebal, pol je pa banka kriva. Pač in enostavno, NE kupim.

Odgovor na objavo uporabnika
Zvarek, 09.05.2024 ob 22:03

Dobro če jim je gratalo, sam nebi take tožbe nikoli podprl. Vsak ki sklene kredit v drugi valuti, ve za tveganje, samo je šel folk hazardirat, zajebal, pol je pa banka kriva. Pač in enostavno, NE kupim.

To je bilo namerno dejanje!

Banke so opravljale tudi Mysteryshoping in preverjali ali uslužbenci v banki res strankam preferirajo kredite v CHF!

Po odobrenih kreditih pa si poglejte, kako je CHF čudežno zrastel

 

Ti ne bi podprl…

Jaz pa ne podpiram nenehnega nategovanja ljudi, državljanov, s strani čisto vsakega, ki lahko državljane nategne (država, politika, banke, firme),

Nategovanje namreč traja vse od osamosvojitve, če že ne od prej…

Primer ogabne laži države: Pojdimo v NATO in EU, pa bomo imeli malo Švico.

 

Prasice lažnive, je edina misel, ki je s tem lahko povezana.

Prasice grde, zajebali ste Slovenijo!

Zajebali ste ne samo nas, tudi naše otroke, zajebali ste perspektivo, bodočnost!

Hvala lepa, usrana država Slovenija. združba kriminalcev in psihopatov.

Odgovor na objavo uporabnika
star dec, 10.05.2024 ob 22:23

Ti ne bi podprl…

Jaz pa ne podpiram nenehnega nategovanja ljudi, državljanov, s strani čisto vsakega, ki lahko državljane nategne (država, politika, banke, firme),

Nategovanje namreč traja vse od osamosvojitve, če že ne od prej…

Primer ogabne laži države: Pojdimo v NATO in EU, pa bomo imeli malo Švico.

 

Prasice lažnive, je edina misel, ki je s tem lahko povezana.

Prasice grde, zajebali ste Slovenijo!

Zajebali ste ne samo nas, tudi naše otroke, zajebali ste perspektivo, bodočnost!

Hvala lepa, usrana država Slovenija. združba kriminalcev in psihopatov.

Se podpišem!

Jaz sem tudi takrat vzel stanovanjski kredit. Nič mi niso ponujali v CHF. Kolega je sam hotel kredit v CHF in se mi hvalil, ker je lahko vzel več kredita za nižje obresti.

Tudi jaz takrat jemal kredit in jasno vzel evrskega. Ker nisem želel prevzeti valutnega tveeganja. Mnogi se očitno s tem niso obremenjevali 🤷‍♂️. Na CHF so dobili večjo glavnico in relativno manjše obroke v primerjavi s kreditom na euribor. To je bistvo teh CHF kreditov. Kdor pravi drugače, laže kot pes teče.

Ampak ok, dokler so ta vračila problem bank, me ne moti. Če pa bo spet prišlo do kakšnega namakanja v davkoplačevalski denar, potem sem pa zelo proti.

Je bilo že jasno pred več kot 17 leti, da bo treba vračati preplačani denar z zamudnimi obrestmi. Zato pa nekatere banke niso hotele prodajati kredite v CHF. Nekatere so vseeno videle veliko priložnost za zaslužek in vedele, da bo treba vračati preplačani denar šele čez dolgooo časa.

Imaš prav, ljudje so zaradi tega menjavali banke, ker v svoji niso dobili v CHF.

Niso kupili tudi šefi avstrijskega Unicredira,

Šefi slovenskega Unicredita pa so kupili. Dajmo nategnit Slovence, ki rabi jo kredit.

Enkrat se pač nekaterim nategovalcem (bankam) NI izšlo…

New Report

Close