Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kremšnite iz Hoferja

Kremšnite iz Hoferja

Gledam Hoferjev letak in imajo ta vikend kremšnite. Jih je kdo poskusil? Videti so prav slastne …

So dobre, ampak niso pa original Blejske….

Enkrat smo jih kupili. Kr’ neki. Res komaj užitne. V Hoferju kupujem samo makarone

BTW, so iz ene blejske pekarne, prav take lahko kupiš na Bledu, poleg kremšnit Park hotela ali slaščičarne Šmon, lp

Niti priblizno niso take, recept je isti ker jih dela bivsa zaposlena ampak ce hoce prodati v trgovine je original recept predrag torej namesto mlecne smetane uporablja rastlinsko, to pa je potem dalec od originala.

Pridi h nam na kremšnite, ravno sinoči smo naredili en pleh. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ročno delo, ker je mikser crknu in sem vse z metlico na roko tolkla ;)). Res so njami.

Itak, da so najboljše, če pa so iz Hoferja! Vse kar je iz Hoferja je tukaj vedno najboljše, kaj sploh sprašuješ..

Listnato testo (oba kosa) razvaljaš malo večje, kot je pleh, v katerem boš delala kremšnite (ker se malo skrči), na gosto prepikaš z vilicami, da se ne napihne in spečeš. če je preveliko, ga pečenega najlažje obrežeš z nožem za kruh.

Vzameš 1l vode in 1/2 l mleka, zmešaš. Od tega odvzameš 4 dcl tekočine, ostalo daš v kozico kuhat, skupaj s 250 g sladkorja.
200g moke, 100g škroba, 6 rumenjakov in preostalo tekočino (4 dcl) dobro zmiksaš in skuhaš v sladkani tekočini kot puding (pride malo bolj gosto). Ko je hladno vmešaš (počasi) 1 vanili sladkor, par žlic ruma (po okusu), vanili aromo (jaz kupim vanilijo v prahu v TUŠu) in stepene beljake 6 jajc.

V pleh daš 1 testo, gor poliješ kremo, dodaš 1/2 l stepene smetane, drugo testo, posuješ čez sladkor v prahu, lahko poliješ še čokolado in ohladiš. Najboljše so drugi dan.

Res je enostavno in jami. Dober tek.

Na zbiljskem jezeru sem jedla najslabše kremšnite v življenju. Krema je škrobast vaniljev puding, odišavljen z rožno vodo. Hoferjeve so proti temu zakon, čeprav čez blejske jih res ni. Razen pri Lenčku v Domžalah:)

Če hočete jesti Blejske kremšnite, morate na Bled, ne pa v Hoferja! Saj to je ja jasno kot beli dan!

Na počivališču Tepanje imajo tudi odlične kremšnite.

V kavarni hotela Park so najboljše pa še originalne,zadnjič sem bral v Delu en izredno zanimiv članek o tem kako jih v Parku pripravljajo in pogovor je bil tudi s šefico.

Od te pekarne (slaščičarne), ki jih zdaj ponuja v Hoferju, jih prodajajo tudi pred zoo v LJ, jaz pa sem jih lani kupila v Mercatorju na Rudniku. Bljak. Čist resno. Mogoče zato, ker ker gor piše “Blejska”, sem pričakovala, da bo imala okus kot “Blejska”. Daleč od tega.

Makarone se kupuje v Eurospinu:)

Jaz pa malo po svoje naredim. Spečem listnato testo, ponavadi iz Lidla, lahko pa kateregakoli. Malo ga še razvlečem, da je malo večji od pekača, prebodem z vilico in pečem na okoli 180 stopinj cca 15 minut, da je zlato rumen. Spečem pa dva kosa testa.

Zmiksam skupaj 3 galete okus vanilija3/4 l hladnega mleka in 1/2 l slake smetane,,miksam cca 3 minute, da se zgosti. Potem zmiksam še 1/2 l sladke smetane . Najprej na eno plast testa dam prvo maso, potem razporedim smetano in pokrijem z drugo plastjo testa in posujem s sladkorjem v prahu. Lahko se jih takoj, Ali pa v hladilnik z njimi. Dobre so še drugi dan. Vedno uporabljam alpsko smetano, nikoli rastlinske.

Do danes se ni še noben pritożeval nam to mojo sladico. Pa še hitro je narejeno.

Original recepta ni – vendar Hoferjeve krem šnite so enake ali še boljše kot v Parku ( enaka tehnologija oz metodologija, in so trikrat cenejše kot v Parku oz Šmonu – kjer so za turiste pač dražje!
Saj se je cviček tudi trikratno podražil – odkar je dobil poreklo in certifikat originalnosti!

Insajder, vsaka kremšnita ima vsaj 50% rastlinske smetane. Ob tem deležu raslinske, se še vedno obcuti mlečna smetana. Brez raslinske smetane, postane kremšnita že čez kakšno uro podobna pudingu, brez oblike. Tudi kremfix ne pomaga veliko.

Hoferjeve so ful dobre, verjemi, ker delam kremšnite sama po blejskem receptu in ko se mi ne ljubi, so edine, ki so kaj vredne Hoferjeve. Lidlove so totalno zanič in tudi vse ostale. Edine, ki jih jaz kupim, ker so dobre, so Hoferjeve. Najbližje blejskim rezinam.

Odgovor na objavo uporabnika
Dobre, 15.10.2011 ob 20:06

So dobre, ampak niso pa original Blejske….

 

A blejske, da so dobre?  Včasih so bile. Takrat, ko so bile skoraj edine v Sloveniji. Sedaj je pa veliko kremšnit neprimerno boljših. Naš slaščičar dela fantastične kremšnite. V Hoferju sem jih že kupila. Bile so čisto o.k

 

Odgovor na objavo uporabnika
joj no, 05.05.2024 ob 20:29

Hoferjeve so ful dobre, verjemi, ker delam kremšnite sama po blejskem receptu in ko se mi ne ljubi, so edine, ki so kaj vredne Hoferjeve. Lidlove so totalno zanič in tudi vse ostale. Edine, ki jih jaz kupim, ker so dobre, so Hoferjeve. Najbližje blejskim rezinam.

 

Za naš okus so Hoferjeve boljše od blejskih. Še boljše so v Črnučah v  eni slaščičarni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
hoferjeve so, 05.05.2024 ob 20:40

 

Za naš okus so Hoferjeve boljše od blejskih. Še boljše so v Črnučah v  eni slaščičarni.

 

Res se lahko primerjajo z blejskimi. Hoferjeve so edine okej. Šele zdaj sem videla, da je tema stara 13 let. Ampak Hoferjeve kremšnite so še vedno super!

Odgovor na objavo uporabnika
joj no, 05.05.2024 ob 20:44

Res se lahko primerjajo z blejskimi. Hoferjeve so edine okej. Šele zdaj sem videla, da je tema stara 13 let. Ampak Hoferjeve kremšnite so še vedno super!

Na Trojanah, sem jih zanč ceu pleh naroču za domu,pa so še ist večer šle. So velike, dobre,le malce predrage.

Hofer ima dve vrsti kremšnit. Ene so direkt blejske, meni osebno tut edine, ki imajo še tisti pravi okus kremšnit, brez nekih umetnih krem in smetan. Tako da, tisti, ki jih niste probali, ne nekaj na pamet pribijat. Do zdaj, razen na Bledu nisem našla tega okusa.

Odgovor na objavo uporabnika
Bajsi205kg, 05.05.2024 ob 22:25

Na Trojanah, sem jih zanč ceu pleh naroču za domu,pa so še ist večer šle. So velike, dobre,le malce predrage.

 

Dražje kot na Bledu sigurno ne.  Enkrat sem v nekem Maršeju na AC (ne spomnim se več, kje) jadla fantastično dobro kremšnito. Ne spomnim se, čigava je bila. Blejska ni bila.

 

V Hofer imajo dve vrsti kremšnit. Ena navadne, ene blejske. Tiste navadne so po 2.99 €, so pa v naši pekarni po 3 €, so pa malo večje, tako da jih rajši v pekarni vzamem, pa še sveže so.

New Report

Close