Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kroj za maske

Kroj za maske

A ima kdo kroj, po katerem bi izdelala maske? Za lastno uporabo bodo dobre, prav težko pa res ne more bit.

Vse je v redu kot maska. Lahko tudi rutko vzameš. Ne rabiš kroja. Lahko pa najprej s papirnato brisačo probaš kakšna oblika se ti bo prilegala, pa potem po tistem šivaš.

Material bi lahko bila tkanina osvežilnih robčkov.


ki noče googlat!

Najbolje je uporabiti “protibakterijsko posteljnino” ali npr. dobri stari moski robec… Tudi vrecka za v trgovino iz blaga se je na testih dobro izkazala.

https://www.youtube.com/watch?v=BCJcE-r7kcg

Vmes lahko das se filter papir (npr. oni za kavo). v primerjavi s kirurskimi maskami so za odtenek slabse. Verjetnost prepusta delca velikostnega reda virusa SARS-CoV-2 je tam med 30 in 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (torej 60 – 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zanesljvost). Po moje veliko bolje kot nic.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Šivilje ljubljanskega kliničnega centra same začele šivati zaščitne maske

V skrajni sili bomo začeli uporabljati maske lastne izdelave, pravijo v UKC Ljubljana. Njihove šivilje so namreč že sedle za šivalne stroje in začele šivati zaščitne maske, ki jih lahko tudi perejo. Sicer pa tudi nekatera podjetja začenjajo s proizvodnjo zaščitnih mask, s čimer želijo pomagati pri zaščiti zdravstvenih delavcev.

Vidim možnosti izvoza, tudi Hrvatom jih manjka.

Fant od fare.

Oglej si mojo doma narejeno malo nižje.


A si nesposobna naredit enega najpreprostejših artiklov,brez da ti kdo nariše?
Če si tolk glupa,pejt raj spat.
Koliko pa si stara?


A si nesposobna naredit enega najpreprostejših artiklov,brez da ti kdo nariše?
Če si tolk glupa,pejt raj spat.
Koliko pa si stara?
[/quote]

Kakšna prijaznost!


A si nesposobna naredit enega najpreprostejših artiklov,brez da ti kdo nariše?
Če si tolk glupa,pejt raj spat.
Koliko pa si stara?
[/quote]

dej zgini, neotesano bitje.

Pust ti mene in mojo glupost pri miru. Sebi se posveti, boš imel dosti dela, do konca življenja.

Tistemu, ki mi je zgoraj dal dobre nasvete pa najlepša hvala!!

Za “nejeverne Tomaze” je tu se cisto resna studija zanesljivosti.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2440799/

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Katero blago so uporabile šivilje v ukc?
Je navaden tetra blago, ki se lahko opere na 95 stC?
Hvala.

ne, ni tetra , je preredko tkanje- mora bit bolj gosto tkan bombaž/morda celo mešanica z lanom.

ne, ni tetra , je preredko tkanje- mora bit bolj gosto tkan bombaž/morda celo mešanica z lanom.
[/quote]

Lan se ne zvija kot bombaž. Je bolj trd in bi po moje lepše stal tam kjer mora. Lahko pa da se motim.

Lan se ne zvija kot bombaž. Je bolj trd in bi po moje lepše stal tam kjer mora. Lahko pa da se motim.
[/quote]
Lan se ne sme prekuhavat,mečka se in ima preredko tkanje.
Uporabi večslojno kvalitetno tetra plenico ali dvojno bombažno rjuho.
Tako,kot so delale naše babice.

Iz te studije iz zadnjega odstavka diskusije je zelo zanimiv ta stavek: A recent analysis of the 1918 epidemic, noted that cities where strict interventions were implemented early on to prevent transmission, were overall worse-off than cities where some degree of transmission occurred early on


Lan se ne sme prekuhavat,mečka se in ima preredko tkanje.
Uporabi večslojno kvalitetno tetra plenico ali dvojno bombažno rjuho.
Tako,kot so delale naše babice.
[/quote]

Verjetno sem za štrukle kuhat res kupila platno in ne lan. Bombaž sigurno ne.Vem da je bilo blago kupljeno v Bali. Odlično se kuha in je precej trdo- gosto blago. Muck ne pušča, cunje ne likam. Cena je bila kar visoka. Niti ne vem če Bala še obstaja. Ampak znali so prodat blago za vsak namen. Tudi če nisi vedel kaj kupuješ.

Verjetno sem za štrukle kuhat res kupila platno in ne lan. Bombaž sigurno ne.Vem da je bilo blago kupljeno v Bali. Odlično se kuha in je precej trdo- gosto blago. Muck ne pušča, cunje ne likam. Cena je bila kar visoka. Niti ne vem če Bala še obstaja. Ampak znali so prodat blago za vsak namen. Tudi če nisi vedel kaj kupuješ.
[/quote]
Ja platno je tkano gosto.
Tudi posteljne rjuhe,ki so jih delali včasih imajo gosto tkanje.


Ja platno je tkano gosto.
Tudi posteljne rjuhe,ki so jih delali včasih imajo gosto tkanje.
[/quote]

Evo, skrivnost razrešena s skupnimi močmi. Res je bila dvojna širina blaga ker sem morala razrezat, torej blago za rjuhe. Platno preverjeno ne pušča muck, ki bi lahko zašle v pljuča. Lahko noč.

New Report

Close