Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krst otroka

krst otroka

A dej ga srat hmm, sostorilec bi bila, če bi otroka poslala v cerkev. To je pač moja odločitev, tvoja bo pa tvoja ne?

kar tolaži se, ampak župnik te je vprašal KAJ TOREJ ŽELITE OD SVETE CERKVE ZA VAŠEGA OTROKA? ..
sama si rekla, da Cerkev ni storila niti enega dobrega dejanja, torej?

Lahko tudi brez potrdila od župnika iz tvoje fare. Mi smo tako storili.

Lej ne rabim ti razlagat zakaj sem se tako odločila, dejstvo je, da je otrok krščen kljub temu da nisva poročena, kar po cerkvenih zakonih NI dovoljeno, otrok bo vzgajan v krščanski veri, to pa je tudi vse…na srečo je otroka krstil ČLOVEK, tudi najin zelo dober prijatelj, ki ga zelo spoštujeva in nama tega da nisva poročena in da ne hodiva v cerkev ni nikoli očital, zakaj bi mi potem ti?

očitam ti, da pišeš, da cerkev ni storila enega samega dobrega dejanja, torej je tudi krst tvojega otroka v cerkvi slabo dejanje in ti si otroka tja peljala.Samo to je skrajno nelogično v tvojem pisanju.

POdobno razmišljam kot ti.

Tudi jaz otroke vzgajam v duhu Boga, ponavljam v duhu Boga, Jezusa Kristusa , Svete Marije.

Ne vem zakaj nekateri župniki so tako “hudobni”, ker ne hodiš v cerkev. Bog je povsod tudi pri meni doma. VERJAMEM V BOGA, ne pa v Cerkev, ki jo je človek prilagodil sebi.

Mojega prvega otroka je PREJŠNJI župnik krstil brez nobenih problemov, čeprav nisva sploh porečena. Izrazila sem željo in on me je poslušal. Naredila sem to kar moram (predavanja ) in smo krstili. Zdej ki je ta pa pljuva po prejšnjemu češ ” tisti bi krstil tudi jagenjčka ” itn…

Sprašujem se kje je meja župnikov. Rekel mi je da sem “grešni kozel” in mi obrnil hrbet in odšel.
Menim, da , če bi bil pravi župnik , bi moral tem “grešnnim kozlom ” pokazati pravo pot, ne pa zamahniti z roko in oditi.

Zato ga nočem , zato nočem, da on krsti mojega otroka. Želim si , da nevtralna duša župnika krsti mojega otroka, čista duša človeka. Meni se zdi bolj politik kot duhovnik.

Za moje pojme ( ne samo moje) nima živcev za biti duhovnik. To je tudi sam priznal, češ, da on nima verouka, ker nima živcev…..torej????? s kom imam opravka?

Hmm krst je edini zakrament, poleg maziljenja ki ga ni izumila Cerkev…ti je zdaj kaj bolj jasno? Tudi Jezus je bil krščen, pa ni nikoli videl cerkve niti od blizu. Zato!

ne on jo je ustanovil, krst pa je izumil njegov sorodnik Janez Krstnik, ki je prvi krstil, tudi njega.

[/quote]Sprašujem se kje je meja župnikov. Rekel mi je da sem “grešni kozel” in mi obrnil hrbet in odšel. Menim, da , če bi bil pravi župnik , bi moral tem “grešnnim kozlom ” pokazati pravo pot, ne pa zamahniti z roko in oditi.[/quote]

No vidiš, razmišljava podobno. Zaradi takih in njemu podobnih, je cerkev tam kjer je…namesto da bi spoštovali nauke Jezusa, so jih malo prikrojili, da je njim lažje in lepše. Tega pa ne podpiram! Obstajajo izjeme, tega ne rečem, ampak jih je tako malo, da jih sploh ni opaziti.

Svetujem ti, da poiščeš župnika, ki ti bo znal prisluhniti in bo vedel kaj storiti in kaj si ti želiš. Lahko mi tudi pišeš na ZS 🙂

Hmm ne se sramotit no!!! A nisem napisala da krsta ni izumila Cerkev? A ti razločiš razliko med cerkvijo leta 2011 in skupnostjo apostolov in pripadnikov Jezusa leta 30?????


Naj ti bo všeč ali ne, Cerkev je ustanovil Jezus, pa preden začneš spet kaj prikrojevat, časar obtožuješ župnike, pokukaj malo v SP

Daj se malo preberi še enkrat – jaz nisem napisala da cerkve ni ustanovil Jezus, napisala sem da cerkev ni izumila krsta, ampak ga je Janez Krstnik še preden je Jezus ustanovil cerkev. Pa nič ne prikrojujem, sem lepo napisala da niso vsi župniki enaki, a nisem?

Dejstvo je, da žuniki delajo kakor se jim zahoče.. Pa dam primer, nekdo je bil krščen, nikoli ni hodil v cerkev, v času socializma je bil celo član kumunistične partije pa bo župnik vseeno opravil cerkveni pogreb. Ker je bil pokojni krščenin bla bla bla.

Vzgojena ni v nobeni veri, da smo si na jasnem, SP ji bereš kot pravljice, sv. angel pa drdra kot neko pesmico. To ni vzgoja v veri, daleč od tega, tudi če vero ločuješ od Cerkve. Sicer pa – ne vem zakaj nekaj hočeš od neke ustanove, ki po tvoje ni naredila ničesar dobrega? Jaz od takih bežim, ne pa vanjo rinem – halo?

Prvega otroka so krstili v prepričanju in iz spregleda, ker pač vsak človek kdaj naredi kako napako, pa jo kasneje popravi. Drugega ti ne bodo krstili zato, ke rje očitno, da si jih že prvič, milo rečeno, nategnila in se zlagala, da živiš po veri ter otroka vzgajaš v veri. Ga ne in ga tudi nimaš namena in vsak izgovor, ki ti pride pod nos, je odličen, da ga ponucaš kot opravičilo. Župniki pač krščujejo, eni tudi v dobri veri, da s tem dajo še eno možnost, ki pa jo ljudje, kot si ti zlorabijo in jo vzamejo kot primer, da “se da tudi drugače” in ne kot možnost, da izpolniš dolžnost krščanske vzgoje otrok. Župnik ti že kaže pot, samo ti po njej nočeš iti, ker je on zoprn in tečen in ti je – po tovje – ne kaže prav.

Krst so poznali že pred Janezom Krtsnikom, on ga je prvi izvedel tako, kot ga je.

Dajte si že enkrta dopovedat, da krst ni “fuzbalska tekma”, kamor greš ali pa tudi ne in da pustite krst pri miru, če nimate niti najmanjšega namena živeti krščansko in po krščanskih zahtevah. Nareidite si piknik brez krsta -a tega ne znate???

Očitno je, da ti vera in zakramenti ter življenje po veri ne pomenijo popolnoma nič, če bi ti, bi stvari uredila. Izgovor, da ni denarja za poroko je samo izgovor, poročiš se lahko brez vsakega stroška, samo hoteti moraš. Veroučna šola se začne hkrati z osnovno – kaj ti ni jasno? Od pamtiveka je tako.

Vzgojena ni v nobeni veri, da smo si na jasnem, SP ji bereš kot pravljice, sv. angel pa drdra kot neko pesmico. To ni vzgoja v veri, daleč od tega, tudi če vero ločuješ od Cerkve. Sicer pa – ne vem zakaj nekaj hočeš od neke ustanove, ki po tvoje ni naredila ničesar dobrega? Jaz od takih bežim, ne pa vanjo rinem – halo?

Prvega otroka so krstili v prepričanju in iz spregleda, ker pač vsak človek kdaj naredi kako napako, pa jo kasneje popravi. Drugega ti ne bodo krstili zato, ke rje očitno, da si jih že prvič, milo rečeno, nategnila in se zlagala, da živiš po veri ter otroka vzgajaš v veri. Ga ne in ga tudi nimaš namena in vsak izgovor, ki ti pride pod nos, je odličen, da ga ponucaš kot opravičilo. Župniki pač krščujejo, eni tudi v dobri veri, da s tem dajo še eno možnost, ki pa jo ljudje, kot si ti zlorabijo in jo vzamejo kot primer, da “se da tudi drugače” in ne kot možnost, da izpolniš dolžnost krščanske vzgoje otrok. Župnik ti že kaže pot, samo ti po njej nočeš iti, ker je on zoprn in tečen in ti je – po tovje – ne kaže prav.

Krst so poznali že pred Janezom Krtsnikom, on ga je prvi izvedel tako, kot ga je.

Dajte si že enkrta dopovedat, da krst ni “fuzbalska tekma”, kamor greš ali pa tudi ne in da pustite krst pri miru, če nimate niti najmanjšega namena živeti krščansko in po krščanskih zahtevah. Nareidite si piknik brez krsta -a tega ne znate???

Očitno je, da ti vera in zakramenti ter življenje po veri ne pomenijo popolnoma nič, če bi ti, bi stvari uredila. Izgovor, da ni denarja za poroko je samo izgovor, poročiš se lahko brez vsakega stroška, samo hoteti moraš. Veroučna šola se začne hkrati z osnovno – kaj ti ni jasno? Od pamtiveka je tako.[/quote]

VEDNO MANJ LJUDI JE ,KI KRSTIJO SVOJE OTROKE, OBHAJAJO, BIRMAJO…

ZAKAJ? Zato , ker Cerkev oz. tako bom rekla, cerkveni uslužbenci postavljajo svoja pravila.
Bog je Bog, Bog ni cerkev, ni duhovnik…..
Nekateri duhovniki perejo možgane in se tega dobro zavedajo. In komu lahko perejo? Sprašujem se kako lahko nekdo, ki je božji služabnik, v božjem imenu dela kontra božjemu “govoru.”Bog odpušča, duhovnik NE, BOG te sprejme, duhovnik ne, itd……….itd……

ZAME BOŽJA BESEDA JE BESEDA BOGA , ne pa beseda nekoga, ki bere sveto berilo za službo in je še povrh “grešen”.

NEKDO, PREDSTAVNIK CERKVE MORA KRSTITI, ČE TI VERJAMES V BOGA. NE MOREŠ BEŽATI OD UNE PEŠČICE DUHOVNIKOV, KI SI TEGA NAZIVA NE ZASLUŽIJO. VEDNO SE NAJDE NEKDO , KI TI PRISLUHNE. SAMO BIROKRACIJA IMA TUDI V CERKVI PRSTE VMES.

Še eno vprašanje: Kje v zakonu cerkve je napisano, da se verouk začne hkrati z osnovno šolo, ker to absolutno ni res.!

Kolikor pa jaz vem, so jo ustanovili apostoli.

Kolikor pa jaz vem, so jo ustanovili apostoli.[/quote]
potem pač malo veš

Cerkveno se lahko poročiš samo ti, partner pa ne. Poznam tak primer.
Župnik vpraša npr. Ana ali vzameš Toneta za moža, obratno pa pač ne vpraša in to je to.

Z možem sva hodila na priprave za zakon v Lj. Tam je župnik rekel, da če bomo imeli z lokalnimi župniki kakršnekoli težave, naj kar njih pokličemo, ker si lokalni župniki zmislijo vse sorte.
Potem bodo oni iz Lj. poklicali župnika in poiskusili urediti zadevo.

Kolikor pa jaz vem, so jo ustanovili apostoli.[/quote]
potem pač malo veš[/quote]

Jezus je okoli sebe samo zbral nekaj takratnih gospodarstvenikov in uradnikov JU, ki so že v tistem času pogruntali, da se jim bolj splača biti v politiki kot gospodarstvu. Drugače pa naj bi cerkev temeljila na apostolih. Če pogledamo nekatera njihova dejanja v ključnih trenutkih (eden ga je izdal in so mu zato plačali, drugi zatajil, ostali so stisnili rep med noge…), nam to na simbolni ravni pove, da cerkev temelji na pohlepu, korupciji in sprenevedanju.


potem pač malo veš[/quote]

Jezus je okoli sebe samo zbral nekaj takratnih gospodarstvenikov in uradnikov JU, ki so že v tistem času pogruntali, da se jim bolj splača biti v politiki kot gospodarstvu. Drugače pa naj bi cerkev temeljila na apostolih. Če pogledamo nekatera njihova dejanja v ključnih trenutkih (eden ga je izdal in so mu zato plačali, drugi zatajil, ostali so stisnili rep med noge…), nam to na simbolni ravni pove, da cerkev temelji na pohlepu, korupciji in sprenevedanju.[/quote]

:)))))))))))))


potem pač malo veš[/quote]

Jezus je okoli sebe samo zbral nekaj takratnih gospodarstvenikov in uradnikov JU, ki so že v tistem času pogruntali, da se jim bolj splača biti v politiki kot gospodarstvu. Drugače pa naj bi cerkev temeljila na apostolih. Če pogledamo nekatera njihova dejanja v ključnih trenutkih (eden ga je izdal in so mu zato plačali, drugi zatajil, ostali so stisnili rep med noge…), nam to na simbolni ravni pove, da cerkev temelji na pohlepu, korupciji in sprenevedanju.[/quote]

In nam še pove, da niti sam Jezus ni verjel v svoje apostole, enostavno jim je samo oprostil njihova izdajstva in strahopetnost. Danes bi pa samo z glavo zmajeval, kaj se je iz te cerkve izcimilo.

Sama nisem krščena, tudi moj otrok ne. Ampak se strinjam, da je treba s krstom vzeti v paketu tudi krščansko vzgojo in torej tudi verouk, spovedi, maše…. In to, da se gredo ljudje krst zato, ker je “obred tako lep”, da lahko detece zasije v novih belih oblačilcih,da lijejo solze ganjenosti v potokih, na koncu pa seveda sledi kosilo – se mi zdi sprenevedanje. Ko so krstili mojo nečakinjo, mi je bilo kar grozno poskušati vse zaobljube staršev, kako jo bodo krščansko vzgajali. Vsem prisotnim razen župnika je bilo jasno, da tega otroka starši gotovo ne bodo vozili k verouku ali molili z njim…. Obrnite kakor hočete; nisem verna, pa vseeno ne bi mogla pred bogom sredi cerkve, nadvse svečano, pa vendarle LAGATI. Jo zelo lepo vzgajata, v dobrem in poštenem duhu, ampak nikakor to ni krščanska vzgoja.

New Report

Close