Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupila sva vikend na odročnem podeželju in ugotovila nekaj

Kupila sva vikend na odročnem podeželju in ugotovila nekaj

No, teme o tem, kako vsi hitijo kupovati na podeželju, niso prodale tvoje bajtice. Tudi tole ne bo šlo.

Predlagam, da namesto bednih poskusov vplivanja na mnenje, raje poskusiš kaj drugega.


Skrajno omejeni in neodrasli so ti vaši zapisi in morajo izvirat iz čiste zavisti, ker realo vsi poznamo. Nič manj samomorov in slabega ni v mestih. Je pa tako, vsak običajno živi tam kjer je sposoben. Na vasi mora človek bit mnogo bolj sposoben, kot v mestu. Ni za vsakega. Tudi mesto ni za vsakega, ker bi ga utesnjenost in dolgčas ubila.

Hmmmm, nekaj ne bo štimalo.
Zakaj pol meščanarji hodite na dopust na razne kmečke turizme, osmice itd….. Takih, ki bi iz vasi hodili na dopust v mesto, ni veliko.

Boni so krivi.

Kje si pa to prebrala, da je v vaseh več samomorov kot v mestih?
Da se v vaseh tožarijo zaradi kosa zemlje je res, ampak vi v mestu sploh svoje zemlje nimate. Vi se lahko tožite kvečjemu za kos betona.
In ne mi reč kako se vi v mestu in blokih ne kregate med sabo. Kregate se zaradi gajbic, ki jih pozimi postavljate na parking, pa ker zgornji sosed stepa tepih nad vašim balkonom, pa ker spodnji sosed kadi na balkonu, pa ker zgornji sosed skače in vam ropota nad glavo, pa ker sosed pušča kolo ali otroški voziček na skupnem hodniku, pa ker sosedov pes vse poščije po liftu in podobno sranje…..daj daj meščanarček zblojen, čisto ste pohabljeni in vsi skregani med sabo….

Zelo lepo to. Pri nas vas postaja, mestna ulica. Zaradi vseh teh mestnih ljudi. Vedno bolj se izraža mestna kultura na vasi, kar meni ni po volji.

Korona je zelo pokazala, kako in kaj na vasi in v mestu. Mi na vasi, smo hodili na sprehode po naravi in gozdu. Ljudje v mestu pa so bili zaprti med štiri stenami in so zraven še zastonj dobili večjo depresijo ipd…

Ko bo kako večjo sranje, tisti v mestih so si izredno v bogem položaju.

Žaljenje drugih in ta istih, samo pokaže Slovenski odnos drug do drugega.

"Mediocre minds usually dismiss anything which reaches beyond their own understanding."

Tole označevanje in posploševanje je brez veze. Pač živiš tam, kjer se bolje počutiš, pa je.
Jaz sem zrasla v mestu in imam rada Ljubljano, ampak ko sva šla ven, sem zadihala. In ne bi več šla nazaj. Lepo prešteješ prioritete in se odločiš, to je vsa kunšt. Da so pa v mestu TAKI in na deželi TAKi, je pa itak brez veze lepit ene nalepke kar počez.

Definitivno so razlike. Odvisno je samo kaj preferiras. Da bi recimo jaz za 70 kvadratov placeval 250 jurjev v Ljubljani, na dolenjskem pa dobis za 100 jurjev opremljeno bajto se mi zdi odlocitev jasna. Cedalje vec ljudi se bo selilo ven ker si zivljenja v mestu ne morejo privosciti

Ja, za življenje v mestu moraš biti sposoben. Moraš znat zaslužit.

Kakšne ljudi srečaš je bolj naključno, kot pa da bi bilo povezano s tem kje živiš.

Ja, za življenje v mestu moraš biti sposoben. Moraš znat zaslužit.
[/quote]
Življenje v mestu sploh življenje ni. To je arest.

Smo bili v kratkem v Bovcu, čudovita narava …ampak tam ne bi živela, zaprto, nedostopno. Imamo hišo 20 km izven LJ, imamo stanovanje v LJ, ki ga oddajamo. Mesto ima številne prednosti, predvsem dostopnost, vse je pri roki. Mi se moramo za vsako stvar vsesti v avto, vse je par km od nas stran. Ko si star, ko ne moreš voziti, je to katastrofa. Zato ima veliko mestnih ljudi vikende nekje na samem ali na morju, a čez teden so v mestih. In ni res, da so ljudje bolj srečni na vasi,pokažite statistiko.

Resnično sem presenečena, sem domačinka, od staršev sem dobila parcelo in smo zgradili hišo 25 km iz Ljubljane, pa se dostikrat sosedje raje ksr stran obrnejo, kot da bi pozdravili. Ne vsi, eni pa. Pa nimamo nobenih sporov z nikomur. V Ljubljani imamo poslovni prostor v poslovno stanovanjsko zgradbi, ljudje vsi pozdravljajo, nobenega nagajanja, vsi ti priskočijo na pomoč ko npr nosiš pohištvo. Doma mi ne bi noben. Skratka toliko prijaznih ljudi kot so v blokih, sorry , v mojem domačem kraju tega ni. Pa tudi tašča in tast , zivita v zaselku v hiši pri Ljubljani, 5 km izven LJubljane, noben ne pozdravi razen najožji sosedje. Vedno jamra, kako jima je dolgčas, želita si v dom upokojencev, da bi imela družbo. Ker tu kjer živita, jo nimata. Tako da res ne vem kje so vsi tisti prijazni ljudje na podeželju 🙂

Takibste največje zlo.
Pridete vsi uh oh,čez cas pa pes me moti,petelin,zakaj smrdi,mora źagat drva danes,prekleti traktorji itd… kar gas nazaj v BLOK

Če te na vasi noče nihče pozdravit, si ziher iz Ljubljane. Ljubljančanov nihče ne mara.


A v blokih si fejst pomagajo, tudi če so čez steno sosedje. Še ko kaka onemogla stara oseba umre, nihče ne ve.

Take kot si pa ti, pa tako niste za v nobeno okolje, vsak je srečen ki nima take vešče za sosedo, pa naj bo na vasi ali v mestu, je čisto vseeno..

NaJbolj mi je ostala v spominu ena zgodba, neke zdravnice. “Dama” bila tako fina, ko so gradili hišo, da se sploh niso upali vselit, so morali prodat, namesto vselit se, ko je bila hiša končana, ker so vsem med gradnjo toliko srali in hodli po glavi, da so si nakopali resno sovraštvo.

Ah bejži bejži, a v Bovcu praviš, da je nedostopno?
Pa ne mi reč, da je v Ljubljani pa vse dostopno, saj še parkirat nimaš kje. Pa da imaš v Ljubljani vse pri roki. Kakšne potrebe pa ti imaš, da rabiš vse pri roki? A rabiš imet pri roki gledališče? A rabiš imet pri roki muzej? A rabiš imet pri roki Jankovičeve Stožice? a rabiš imet pri roki parlament itd……ma ne seri.
Trgovine s špecarijo imaš v vsaki vasi, pa gostilno tud. Če pa dvakrat v življenju rabiš kupit nov hladilnik al pa nov avto, pa tud ne rabiš zarad tega vse življenje v tisti smrdljivi Ljubljani živet.

Če te na vasi noče nihče pozdravit, si ziher iz Ljubljane. Ljubljančanov nihče ne mara.
[/quote]
Slabo bereš, sem domačinka
Ravno obratno je po mojih opažanjih, do priseljencev so vsi bolj prijazni kot do nas domačinov.

Tu nekaj nabijate kako ne bi bili v Ljubljani, ampak ste raje v nekih rovtah. Japajade. kolegica je zgradila s možem novo hišo v Kocevju, ko sta se ločevala, sta zanjo dobila toliko kot je enosobno stanovanje v Ljubljani. Toliko o lokaciji in o tem koliko je vreden cegu, ko ga pripelješ nekam v rovte.

Ah bejži bejži, a v Bovcu praviš, da je nedostopno?
Pa ne mi reč, da je v Ljubljani pa vse dostopno, saj še parkirat nimaš kje. Pa da imaš v Ljubljani vse pri roki. Kakšne potrebe pa ti imaš, da rabiš vse pri roki? A rabiš imet pri roki gledališče? A rabiš imet pri roki muzej? A rabiš imet pri roki Jankovičeve Stožice? a rabiš imet pri roki parlament itd……ma ne seri.
Trgovine s špecarijo imaš v vsaki vasi, pa gostilno tud. Če pa dvakrat v življenju rabiš kupit nov hladilnik al pa nov avto, pa tud ne rabiš zarad tega vse življenje v tisti smrdljivi Ljubljani živet.
[/quote]
Ti si mal cuknjen. Ljubljana sploh nobeno mesto ni, pojdi v London, Paris pa bos videl velemesto in hrup. Ljubljana je polna zelenja. Bovec je pa lokacijsko zahojen, neprevozen pozimi, mah škoda besed za take kot si ti. Zakaj vsi bežijo od tam, pa se hiše s posestvi prodajajo za male pare?

In kaj hočeš zdaj s tem povedat?
A ti se hvališ s tem, kako si dala za eno majhno luknjo v smrdljivi Ljubljani več denarja kot bi dala za udobno hišo v Kočevju? In ti se s tem hvališ?
A ti živiš v kupu denarja al živiš v hiši?
Sploh pa imaš bedasto ekonomijo. Hvališ se kolk je tvoja luknja v ljubljani vredna. Ja a si jo dobila zastonj? Ker, če si jo pošteno plačala, si pač ti tista, ki si morala tolko denarja odštet. Več si dala za tisto luknjo in potem si pri prodaji tudi več dobila.
Če pa v Kočevju kupiš hišo poceni, jo pač tudi poceni prodaš. Poceni nakup – poceni prodaja in na drugi strani drag nakup – draga prodaja. A ni logično?
Da se pa hvališ s tem, kako si ti v Ljubljani za bivalni prostor dala več od nekoga v Kočevju, pa to samo pove kako trapasto razmišljaš.

Nekaj pa me zanima, od kje podatek da so ljudje na vasi bolj prijazni ? Toliko kot je enega krega na vasi, med sosedi, ker meje niso urejene,pa to vidiš samo na podeželju.

In kaj hočeš zdaj s tem povedat?
A ti se hvališ s tem, kako si dala za eno majhno luknjo v smrdljivi Ljubljani več denarja kot bi dala za udobno hišo v Kočevju? In ti se s tem hvališ?
A ti živiš v kupu denarja al živiš v hiši?
Sploh pa imaš bedasto ekonomijo. Hvališ se kolk je tvoja luknja v ljubljani vredna. Ja a si jo dobila zastonj? Ker, če si jo pošteno plačala, si pač ti tista, ki si morala tolko denarja odštet. Več si dala za tisto luknjo in potem si pri prodaji tudi več dobila.
Če pa v Kočevju kupiš hišo poceni, jo pač tudi poceni prodaš. Poceni nakup – poceni prodaja in na drugi strani drag nakup – draga prodaja. A ni logično?
Da se pa hvališ s tem, kako si ti v Ljubljani za bivalni prostor dala več od nekoga v Kočevju, pa to samo pove kako trapasto razmišljaš.
[/quote]

Hotela je povedati, da cena gradbenega materiala, pravzapra cele gradnje hiše v Kočevju niti slučajno ni bila toliko nižja, kot pa je sedaj vrednost hiše (ker je cena materiala kar enaka, cena dela pa je samo malo nižja, pa še manj konkurence je). Zato pa je enostavnejše prodat zanikrno stanovanje v Ljubljani in kupiti eno nobel bajto na periferiji. Obratno je skoraj mission impossible.

Mi smo živeli v mestu vsa leta, pri 25 ob rojstvu smo zgradil hišo in šli v griče. Odkar smo v odrocju se nam je be za velik stvari, začneš pit in štepat otroke. Druga mladost 🙂

Ja, nakup v Kočevju med tistimi cigani je ziher nekaj najboljšega.

Mestni ljudje živijo v mestu, ne v svojem stanovanju. Ampak to je mentalni sklop, ki ga vaščani nikoli ne boste razumeli, ker ste pač preprosti, kot otroci pri 5 letih.

New Report

Close