Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupila sva vikend na odročnem podeželju in ugotovila nekaj

Kupila sva vikend na odročnem podeželju in ugotovila nekaj

Zanimivo je, da po svetu ljudje živijo v milijonskih metropolah in to jim je nekaj najnormalnejšega na svetu. Slovenskim seljakom sta pa že Ljubljana in Maribor, ki sta evropsko gledano mali mesti, nekaj nezaslišano hrupnega in ne vem kaj vse pišete. res morate biti preprosti v glavah. Kakšne bi šele slovenski kmetiči pisarili, če bi Slovenija premogla mesto vleikosti Dunaja.


Kot umsko zaostal boš težko sploh kaj relno dojel, mar ne?

Slovenske seljačine ste obstali v srednjem veku, tu nič ne pomaga. vam je že Ljubljana pojem nepredstavljivega razvrata, pa je le malo provincijalno mestece. Koliko je šele Šanghaj oddaljen od vašega načina dojemanja realnosti, milje.

Ma vsi iz mest krneki pišejo k da je to bog i batina vecina vrstnikov so vsi mnenja kok je super v ljubljani da bi ziveli tam. Ubistvu je pa vsem top samo zato ker so povsod trgovine in pa klubi
Meni osebno se ljubljana gnusi… 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi krnekaj zivcni za brezveze No ne za brezveze sej jih zastopim ce bi se js mogu vsak dan s avtom po ljubljani vozit bi mi strgalo… pa ne govorim o križiščih govorim o folku k stojijo na zeleni k se vrste ne premaknejo nikamor in tko naprej… pa dejte mi objasnt kje ga lahko malo “odpreš” povsod avto ob avtu nobenih praznih cest s uvinki in tko naprej Uglaunem raj se drek pisem k da grem u lj zivet!


Življenje v mestu sploh življenje ni. To je arest.
[/quote]
Arest je lahko tudi idilična vasica nekje na deželi, če imaš občutek, da si tam nadziran kot v arestu. V mestu je lahko človek tudi velik čudak pa ni problemov, ker se ljudje bolj brigajo zase, kot za neko kvazi dobrobit mesta. Na vasi imaš pa takoj neke šerife, ki slabo prenašajo, da kdo razmišlja drugače kot on, oziroma večina.


Arest je lahko tudi idilična vasica nekje na deželi, če imaš občutek, da si tam nadziran kot v arestu. V mestu je lahko človek tudi velik čudak pa ni problemov, ker se ljudje bolj brigajo zase, kot za neko kvazi dobrobit mesta. Na vasi imaš pa takoj neke šerife, ki slabo prenašajo, da kdo razmišlja drugače kot on, oziroma večina.
[/quote]

Te znajo vaščani tudi presenetit, veš.
Mi smo se preselili na vas, okolica LJ. Mogoče je krivo to, ker je občina dokaz razvita, večina ljudi se vozi delat v LJ, pravih kmetov je zelo zelo malo. Ampak tudi ti “kmetje” so nas lepo sprejeli, včasih sicer malo zavihajo nos nad nami, češ kaj boš ti mestna frajla, pa mi potem vseeno prinese bučke in solato, ker ve, da živim od tega namesto od mesa (ta mestni si izmišljujete, ampak mi itak solate ne pojemo, kar ti jo imej).
Imamo sosede bosanskega rodu in tu blizu celo lezbični par, pa so ljudje kar normalni glede tega, moram rečt. Tudi nekaj vaških posebnežev, desetih bratov, je, ljudje jim pomagajo, so dobrodošli. Sosedje si pomagajo med sabo, tega ne vidiš povsod (pri mojih starših že ne). Upokojenci se ful družijo in imajo en kup dejavnosti, če se kdo počuti osamljenega, si je čisto sam kriv.
Jaz sem res prijetno presenečena nad splošnim vzdušjem, še nikoli nisem živela v tako prijetnem kraju.

Te znajo vaščani tudi presenetit, veš.
Mi smo se preselili na vas, okolica LJ. Mogoče je krivo to, ker je občina dokaz razvita, večina ljudi se vozi delat v LJ, pravih kmetov je zelo zelo malo. Ampak tudi ti “kmetje” so nas lepo sprejeli, včasih sicer malo zavihajo nos nad nami, češ kaj boš ti mestna frajla, pa mi potem vseeno prinese bučke in solato, ker ve, da živim od tega namesto od mesa (ta mestni si izmišljujete, ampak mi itak solate ne pojemo, kar ti jo imej).
Imamo sosede bosanskega rodu in tu blizu celo lezbični par, pa so ljudje kar normalni glede tega, moram rečt. Tudi nekaj vaških posebnežev, desetih bratov, je, ljudje jim pomagajo, so dobrodošli. Sosedje si pomagajo med sabo, tega ne vidiš povsod (pri mojih starših že ne). Upokojenci se ful družijo in imajo en kup dejavnosti, če se kdo počuti osamljenega, si je čisto sam kriv.
Jaz sem res prijetno presenečena nad splošnim vzdušjem, še nikoli nisem živela v tako prijetnem kraju.
[/quote]

Super! sicer pa jaz ne posplošujem, da bi bilo v mestih boljše in na vaseh slabše in obratno. Največkrat velja, da je še največ odvisno od osebe, ki se preseli. Manj družabni ljudje pa so s preselitvijo na vas lahko bolj na udaru, kot, če se nekdo tak preseli v mesto.

Kaj pa delaš v Ljubljani. Poberi se na oddaljeno gnojišče in uživaj tam, kamor v resnici spadaš. Može seljaka iz sela, ne može selo iz seljaka, bi rekli južni Slovani.

Jaz na vasi še nisem videl skate parka, bmx progre, urbane kavarne, čajnice, opere, drame, baleta, english puba, poštene knjigarne, cyber kafeja, centra urbane kulture…Vi zavoženci imate tam v selih samo kakšen Lidl, gasilski dom pa mercator. Pa cerkev. Ampak makes sense, več ne rabite, ker ste preprosti v beticah.


jaooooo, ampak eni zaostali v razvoju ste res ubij bože, vsa čast vsem, ki se ukvarjajo z vami. Jaz ne bi imel potrpljenja, nadležni, vsiljivi, žleht, tečni driski, prvi dan vrat zavijem, pa je samo krivo, da je umsko zaostalo ali pa ni.😂

Sama sem stara blizu 30. Živim na podeželju in ne zamenjam za nič na svetu. Meni ni lepšega kot se zjutraj vstati in popiti kavo v miru na terasi brez,da me kdo vidi. Ampak pač kakor kdo 🙂

 

Ljudje smo bolj povezani,bolj nasmejani,prijaznejši,ampak pazi,tudi ne vsi. Nismo tako zategnjeni,ampak preprostejši se mi zdi.

 

In nismo vsi garači. Mi nimamo nobene živine,niti travnikov,gozdov ama ništa. Samo en manjši vrt in pa trato pa pač kar sega še malce v grabn pr hiši,je treba pokosit. To je to

Odgovor na objavo uporabnika
freespirit221, 26.09.2021 ob 17:36

Sama sem stara blizu 30. Živim na podeželju in ne zamenjam za nič na svetu. Meni ni lepšega kot se zjutraj vstati in popiti kavo v miru na terasi brez,da me kdo vidi. Ampak pač kakor kdo 🙂

 

Ljudje smo bolj povezani,bolj nasmejani,prijaznejši,ampak pazi,tudi ne vsi. Nismo tako zategnjeni,ampak preprostejši se mi zdi.

 

In nismo vsi garači. Mi nimamo nobene živine,niti travnikov,gozdov ama ništa. Samo en manjši vrt in pa trato pa pač kar sega še malce v grabn pr hiši,je treba pokosit. To je to

Samo če okoli nimaš dosti zemlje, se ti zna hitro kdo zraven priseliti in te gledati, kako piješ kavo na terasi. Te to ne skrbi?

Odgovor na objavo uporabnika
Gargameliosso, 16.09.2020 ob 06:14

Zakaj potem mladi bežijo iz te sreče v bolj urbana naselja?

ker od sreče se ne da kruha kupit. In potem dobijo službe, jih cel dan ni doma, vidijo bolj malo sonca, so utrujeni in hormon sreče ne dela…. Začaran krog.

Čist logično. Stik z zemljo. Zdrava hrana. Veliko gobanja. Svež zrak.

Kadar pridem iz Ljubljane , si zamrmram : Doma je najlepše.Ne bi živela v mestu, pa da mi še plačajo zraven…

Zelena polja, travniki, pogled na oddaljene planine…nimaš lepšega…

je drugačen tempo življenja, drugačne zahteve, drugačne stvari, manj trgovskih centrov, več časa zase in za svoje stvari ne glede na to ali ej to druženje ali delo okrog hiše, če je hiša. Ampak, nekaj moraš razumet – eno je to, akr ti vidiš navzven, eno pa so stvari, ki jih ne vidiš. Ne misli si, da tej ljudje nimajo težav – le drugače jih dojemajo in kot ti je že en napisal, so imeli drugačno življenje kot meščani, sploh tej iz velikih mest.

 

Vse je odvisno od tega kakšna pričakovanja o svojem življenju imajo ljudje. Moje prijateljice, ki so ostale na podeželju po šolanju so si vse želele hiške in družine. Pa eno ne preveč zahtevno službo iz katere si ob treh doma. In imajo tako. In so zadovoljne. Jaz recimo pa s tem ne bi bila zadovoljna ker imam drugačna pričakovanja od življenja. Vsak ima pač svoje. Hvalabogu če lahko izbiraš. Nesrečni so običajno tisti, ki ne dosegajo svojih pričakovanj oz. nimajo možnosti izbire (ali jo pa ne vidijo).

Ah, kr neki. Verjetno spet neka provokacija, zihr nekoga ki je ljubosumen na mestne ljudi. Teh ruralnih ljubosumnežev je pa itak cel kup in zanimivo ravno proti Ljubljančanom imajo po navadi največ za povedati.
Sicer pa da se vrnemo na temo… če primeruam naše družinsko življenje z življenjem moževih soror ikov na gorenjskem ni čisto nič slabše, kvečemo veliko bolj kvalitetno. Pa z vidika prav vsega… tudi oni so v bloku, večno z nečim nezadovoljni, skozi se pritozujejo. Otroke imajo po večini v stanovanju, pri babici na obiskih, kjer jih futrajo s cuktom. Druga druzina skozi doma, otroka odvisneza od videoigric. Ne mi prosim vec s takimi neumnimi posti. Aja, mi imamo drugace v Lj tudi hišo, z velikim vrtom. Pa veliko narave okoli, smo pac v takem delu Lj. Posplosevanje je costo brez veze.

 

V mojih koncih – strogo podeželje, se mladi kar naprej vračajo domov. Ali si zgradijo malo hiško poleg staršev, ali si kupijo parcelo, ali dozidajo. Ampak vračajo se nazaj iz mest, večina takrat, ko dobi prvega otroka. Le zakaj? Zato, ker so se nali nažrli mestnega življenja, ali hočejo otroke vzgajat v miru in sožitju z naravo – in v bližini sorodnikov, ali pa preprosto zato, ker cenijo tak način življenja. Kolikor jih poznam, se vozijo v službe v mesta, eni tudi po eno uro v eno smer, ampak v mesto se pa ne bi preselili. Torej ne drži, da kar vsi mladi odidejo IN ostanejo v mestih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kateri mladi?, 30.09.2021 ob 15:06

 

V mojih koncih – strogo podeželje, se mladi kar naprej vračajo domov. Ali si zgradijo malo hiško poleg staršev, ali si kupijo parcelo, ali dozidajo. Ampak vračajo se nazaj iz mest, večina takrat, ko dobi prvega otroka. Le zakaj? Zato, ker so se nali nažrli mestnega življenja, ali hočejo otroke vzgajat v miru in sožitju z naravo – in v bližini sorodnikov, ali pa preprosto zato, ker cenijo tak način življenja. Kolikor jih poznam, se vozijo v službe v mesta, eni tudi po eno uro v eno smer, ampak v mesto se pa ne bi preselili. Torej ne drži, da kar vsi mladi odidejo IN ostanejo v mestih.

 

jp, po domače povedano, domov na podeželje se vračajo otroci iz dijaških domov, ki so končali neko triletno šolo.

Doma se zrinejo v domačo mansardo ali pa na domači parceli zgradijo hišico.  Eni se zaposlijo pri lokalnem podjetniku, kjer delajo v proizvodni delavnici, drugi pri mehaniku, tretji v nekaj kilometrov oddaljeni tovarni, četrti v frizerskem salonu, peti v lokalnem mercatorju, nekateri so pa kar doma in se ukvarjajo s prodajo domačega mesa piščancev, zajcev, ipd.  Tako to gre.

 

Tista mularija, ki v mestih študira, pa v mestih tudi ostane.  Saj zato pa gre v študij.

 

 

New Report

Close