Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupujete oblačila partnerju?

Kupujete oblačila partnerju?

Moj stric je bil še hujši primer. Ne da mu teta (torej njegova žena) kupi popolnoma vsa oblačila, jih opere, zlika, še vsako jutro mu pripravi kaj mora obleči.

Je danes merilo samostojnosti, da si moški sam kupuje oblačila?
Oprosti, ampak meni je to enaka neumnost, kot da je zadnje čase na tem forumu govora o merilu samostojnosti za najstnike, da zna uporabljati LPP.

Samostojnost je mnogo bolj kompleksen pojem, da bi se meril z nakupovanjem oblačil in vožnjo z LPP!
Kaj je potem ženska nesamostojna, če ji moški kupuje vložke? Je nesamostojna, če ji moški da denar za oblačila? Je ženska nesamostojna, če ji moški da denar za hrano?

Moj si trenutno kupuje oblačila sam, so bili pa tudi časi, ko sem mu jih kupovala jaz. Imela sem super truper dohodke in preživela dneve in dneve v šoping centrih in če sem že kupovala sebi in otrokom, sem kupovala tudi možu, vse od spodnjih gat, hlač, srajc, obleke, edino menda jakno si je kupil sam, pa kakšne čevlje. Da bi bil nesamostojen, mi ni padlo na pamet!
Poznam kar nekaj žensk oziroma družin, ki funkcionirajo takom, da imajo vsak svoje obveznosti in njihovi moški nikakor ne mečkajo kavča celo popoldne, ampak delajo kaj zunaj, kaj fušajo, se ukvarjajo z naraščajem in podobno, ženske pa s kuhanjem, peglanjem in nakupovanjem. Kaj je s tem narobe?

Pač če sta dva skupaj, živita skupaj, delata skupaj za skupno dobro, potem se pač organizirata tako, da vsak naredi tisto delo, ki ga najbolje obvlada in ženske pač bolje obvladamo nakupovanje kot moški. Bistvo pri vsem skupaj je, da sta si vzajemna in da imata en v drugem partnerja, druga, pomoč in suport!

Moj si zdaj nakupuje sam, ker večinoma tudi on hodi v trgovino, jaz pač doma kuham in gospodinjim in mi na kraj pameti ne pade, da bi od njega zahtevala, da ob 11-ih zvečer pomiva posodo, potem ko je cel dan delala ali da bi si mislila, kako nesposoben je, ker si ne skuha in ne spegla sam, ker potem sem tudi jaz nesposobna, ker si za kruh ne morem zaslužiti sama. Tiste popoldneve, ko je pa frej, pa raje izkoristimo in uživamo kot družina, ker čas veliko rpehitro teče, da bi se ukvarjala še s tem, da danes, ker je prišel domov ob 4-ih, mora pomiti posodo…

Skratka, samostojnost je odlika, ki vključuje mnogo več faktorjev kot le vožnjo z LPP in nakupovanje oblačil.

Sedaj pa res še zadnje mnenje.

Drage dame, a vam je res tako težko narediti nekaj za njega. Vse tu berem, kako težko vam je likati njegove obleke, kuhati ali pa mu celo kaj kupiti. Meni ni težko, ko sem bila mlajša pa sploh, ajd ne rečem včasih, ampak v večini primerov ni problem.

verjemite ne počutim se sluškinja, če katera to misli, ker mi kaj takega sploh ne pade na pamet, pač tako je življenje s + in -.

Vidiš ena prednost partnerstva je tudi ta, da si dva lahko delo razdelita. In šoping spada tudi sem noter.
Mož ga ne mara, jaz pa zelo. Meni smrdi sekanje drv, moža sproščajo. Zakaj bi torej bi morala oba delati vse, če sva sposobna komunikacije in si stvari razdeliva tako kot nama paše?
Pa dejte se malo več ukvarjat s svojimi življenji in manj z drugimi. Brez zamere ampak je res tako.[/quote]

kmečki fantje so itak posebni. poskrbeti za osebno higieno in svoja oblačila pač ne sodi v sodobno delitev dela, lepo te prosim no.[/quote]

Seveda ne, ker si se ti tako odločila in si zgrožena nad vsakim, ki ne živi po tvojih merilih. Pa svašta no.

Šavrinka, zgrožena sem nad tem kar slišim, ker se bojim, da so res vsi moški taki. Ker sem se ustrašila, da ni drugačnih. V bistvu se sprašujem, če so tudi drugačni in ugotavljam, da so. Vsaj na komentarje.

Jaz si tud ne predstavljam, da bi morala partnerju kupovat obleko kot nedoraslemu otroku. Hvala bogu moj to sam počne.
Ja, veliko moškim so gate in vse ostalo ne samo prale ampak tudi kupovale mamice, dokler ga niso spustile izpod perutke. In pol partnerke prevzamejo vlogo mame. Tako meni to zgleda.

Imam prijateljico, katere sin že par let živi s punco. In mu še zmeraj vsake toliko kupi kako majčko, srajčko, pulover… Ker on si menda nič ne gre sam kupit, ona (bejba) pa kupuje samo zase. Evo, pa razumi, kdor lahko… Aja, pa tale sin je star 30 let, mimogrede.

Evo….kapo dol:)

kmečki fantje so itak posebni. poskrbeti za osebno higieno in svoja oblačila pač ne sodi v sodobno delitev dela, lepo te prosim no.[/quote]

Seveda ne, ker si se ti tako odločila in si zgrožena nad vsakim, ki ne živi po tvojih merilih. Pa svašta no.[/quote]

a je nag prišel k tebi, ali ga je mamica oblačila?

Seveda mi je težko likat zanj, ker zase ne likam, zakaj bi zanj likala?
Zgleda, da je tule na MONu razlika med staro in mlado generacijo :).

hahaha
Pa itak, da so drugačni. V bistvu so točni takšni kot si jih same izberemo 🙂 Ti garantiram, da ni potrebe po zgroženosti 🙂

Seveda ne, ker si se ti tako odločila in si zgrožena nad vsakim, ki ne živi po tvojih merilih. Pa svašta no.[/quote]

a je nag prišel k tebi, ali ga je mamica oblačila?[/quote]

Zakaj bi pa moški hodil k meni? Je tvoj tolko nesposoben, da niti svoje bajte ni imel ali kako?

Jaz mojemu kupujem spodnje hlače, ostalo si pa sam.

Moja mama pa bratu (34 let) kupuje perilo, nogavice, pižame, trenirke, majce in verjetno še kaj drugega. Ampak pazi to – brat živi v svoji hiši s punco (in hodi vsak dan k mamici na malico)! Bolano, kaj češ – mamin sinček celo življenje…

Jaz sem samska in sem zgrožena, ko slišim kako živijo druge sodelavke.
Truckbabe, ja to je sprejemljivo, da kdaj pa kdaj kupiš. Čudno pa mi je to, če ena reče, da vedno ona kupuje možu, da preprosto ni še nikoli sam kupil gat.
Mandarina tree, takega si jaz predstavljam kot idealnega :). TOrej, da je odrasel, samostojen.

Zato pa si samska.

In sodelavke so mi nevoščljive in pravijo, da naj ne silim v zakon, ker potem ne bom več tako uživala kot sedaj :).

a je nag prišel k tebi, ali ga je mamica oblačila?[/quote]

Zakaj bi pa moški hodil k meni? Je tvoj tolko nesposoben, da niti svoje bajte ni imel ali kako?[/quote]

se pravi si se preselila k tašči in prevzela njeno komando nad dedcem, ki se še obleči ne zna sam. taki potem že na pogrebu iščejo novo gospodinjo, če slučajno prejšnjo zgubijo. Pa kakorkoli že, ni bil moj namen določati, kako kdo živi, samo zdi se mi, da v sodobnih cajtih poskrbeti za lastno higieno (ja takile so ponavadi tudi pujski, saj jih mora žena spomnit na menjavo gat, pa štumfe za njimi pobirat) in lastna oblačila pač ne sodi pod rubriko moška ali ženska dela, ampak pod nekaj kar mora vsak opravilno sposoben človek znat narediti zase. Vsekakor pa so v starih časih ženske čutile, da bodo zgubile oblast nad moškim, če ne bi imele vseh njegovih gat preštetih:)

Puma, ti si pa ziher ena super žena, ki vse naredi možeku, on jo pa v zahvalo vara :).

Kupuje si sam ker je itak zelo izbirčen. Mu pa kupim kake boksarice ali majce, če jih vidim, pa če so mi fajne.
Kavbojke pa itak tolk časa nosi da so ja strgane že na žepih, pa mal preperete in bolj so strgane boljše so.. – za vsak dan.
Za lepše pa ima ene k jih vsake tolk zvleče iz omare in to je to. Moj cunje tako rekdo kupi. Kar je pa bolj potrošen materjal (majice, spodnje perilo) pa kupim, če je kaka akcija pa vem da so kvalitetne ali pa če so mi všeč. Pa še to je skoraj vedno z mano in pove če je ok ali ni.

Pri nas je bilo tudi tako, da je mama očetu kupovala vsa oblačila in vedno pripravila kaj naj obleče. In če ni pripravila svežih gat, jih pa ni preoblekel.
Če ga ni sterala pod tuš, se ni stuširal.

Še dobro, da sem zgrešila vse take tipe. Res bolano.

Kako pa veš, da ne zmore? Kaj pa če mu recimo ona ne pusti? Od prvega posta si negativno uperjena proti moškim? Zakaj že?
Večina jih zmore, zna, so sposobni ampak tega ne počnejo iz milijon drugih razlogov. In če to tebi ni sprejemljivo sprejmi, da smo si ljudje različni in ne obsojaj vsepovprek.
Ja res so forumi za debatiranje, komentiranje…oglasila sem se le zato, ker je iz tvojih sporočil razbrati obsojanje. Višje gor pišeš, da si celo zgrožena. Zakaj že?[/quote]

Šavrinka, ti si edina normalna tu na MON-u. Ne pregovarjaj se s temi tupimi kurami tukaj gor. Zato pa tudi slej ko prej ostanejo same, potem jim pa spet ni prav in so vse drugi krivi.

Tudi jaz srečno samska. Ne bi mogla biti služkinja enemu tipu, ki niti za svojo higieno, kamor štejem oblačila, ni sposoben sam skrbet.

Kako pa veš, da ne zmore? Kaj pa če mu recimo ona ne pusti? Od prvega posta si negativno uperjena proti moškim? Zakaj že?
Večina jih zmore, zna, so sposobni ampak tega ne počnejo iz milijon drugih razlogov. In če to tebi ni sprejemljivo sprejmi, da smo si ljudje različni in ne obsojaj vsepovprek.
Ja res so forumi za debatiranje, komentiranje…oglasila sem se le zato, ker je iz tvojih sporočil razbrati obsojanje. Višje gor pišeš, da si celo zgrožena. Zakaj že?[/quote]

Šavrinka, ti si edina normalna tu na MON-u. Ne pregovarjaj se s temi tupimi kurami tukaj gor. Zato pa tudi slej ko prej ostanejo same, potem jim pa spet ni prav in so vse drugi krivi.[/quote]

hehe ta je pa zmagovalna. ONA MU NE PUSTI! Res bi rada vedela, koliko vas je tle gor, ki ne pustite svojim možem, da bi se sami oblačili?

Pozabila si omenit, da smo take samske veliko bolj zadovoljne kot ve služkinje. Imamo več prostega časa, lahko počnemo karkoli, potujemo, žuramo, kar hočemo. Za seks pa tudi ni panike.

In sodelavke so mi nevoščljive in pravijo, da naj ne silim v zakon, ker potem ne bom več tako uživala kot sedaj :).

Zato pa so v zakonih, ker jim je tako hudo in težko. Ah feministke kdo bi vas razumel. Jaz sem drugače moški. Glede nakupovanja pa je tako. Normalen moški se ne sekira glih kakšno obleko kupi, pač gre v trgovino in prvo majco ki jo vidi kupi. Ne damo toliko poudarka na to. Seveda današnji feminizirani tipi ki imajo nalakirane nohte, zlikane lase, tudi oblačila nakupujejo kot kakšne ženske. In na svetu ni tipa ki si sam ne bi znal kupiti oblek. Samo žene zraven vzamejo ker imajo občutek da bolje vedo od njih. In to da take imenuješ neodrasli samo potrjuje dejstvu da si navadna feministka.

New Report

Close