Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupujete oblačila partnerju?

Kupujete oblačila partnerju?

Pozabila si omenit, da smo take samske veliko bolj zadovoljne kot ve služkinje. Imamo več prostega časa, lahko počnemo karkoli, potujemo, žuramo, kar hočemo. Za seks pa tudi ni panike.

hahaahahaha takim pravimo priležnica.

No, moj si je od 15. leta sam kupoval garderobo in to za svoj denar. Ko sva začela živeti skupaj, sem s časoma to prevzela jaz, ker sem bila pravi šopoholik, tako mu pač ni bilo treba kupovati.
Pa seveda mu je tudi mama kdaj kaj kupila. Ampak tudi me ni je moja! A vam mama nikoli nič ne kupi? Kaj pa prijateljice? Meni tudi prijateljice kupijo kaj za oblečt! Sem zato nesamostojna????

Puma, sem mislila, da si ženska, ker imaš tak nik. Seveda sem feministka. Zakaj pa naj ne bi bila feministka.
NIsem pa še videla moškega z nalakiranimi nohti. Ne vem kje jih ti vidiš, le kam zahajaš, da imaš take znance? Hm, kako pa nakupujemo ženske? Jaz mislim, da ni tipičnega vzorca. Šopinge recimo sovražim.

Ne, meni mama nič ne kupuje, že od prve štipendije naprej si sama kupujem vsa oblačila. Prijateljice mi tudi ne kupujejo oblačil.
Sicer sem pa drugače jasno napisala, da ni čudno, če ona njemu tu in tam kaj kupi ali obratno on njej. Ampak, da je čudno, če nekdo drug nekomu vse nabavi.

zakaj se pa ti sekiraš zaradi naših navad, kakršne koli so? Mar ni to naša privat stvar, kako imamo urejene te stvari?
ne obremenjuj se in počni kar koli, le da bo dobro zate in za tvojega partnerja.

Bolje pametna priležnica kot neumna služkinja :).
Veš kako fajn je imeti moškega le takrat, ko ti paše. Samo za seks recimo. Priležnica gor ali dol, dol mi visi kaj praivjo stare koklje kot si ti puma, važno je, da uživamo. Puma, če si lačna seksa, je kriza a ne? Tvoj hodi pa verjetno kam drugam.

Puma, sem mislila, da si ženska, ker imaš tak nik. Seveda sem feministka. Zakaj pa naj ne bi bila feministka.
NIsem pa še videla moškega z nalakiranimi nohti. Ne vem kje jih ti vidiš, le kam zahajaš, da imaš take znance? Hm, kako pa nakupujemo ženske? Jaz mislim, da ni tipičnega vzorca. Šopinge recimo sovražim.

No vidiš še naprej dokazuješ da si feministka. Celo življenje boš samska, edino če boš dobila copato. Normalne ženske, ne take kot si ti pač gredo mal naokoli, uživajo v pregledovanju različnih barv in oblik oblačil. Pač feministke povzamete moško razmišljanje in sovražite nakupovanje.

Ja, puma seveda sem feministka. Saj sem ti povedala. Saj ti si tudi feministka po niku sodeč in trdiš, da si moški :).

Bolje pametna priležnica kot neumna služkinja :).
Veš kako fajn je imeti moškega le takrat, ko ti paše. Samo za seks recimo. Priležnica gor ali dol, dol mi visi kaj praivjo stare koklje kot si ti puma, važno je, da uživamo. Puma, če si lačna seksa, je kriza a ne? Tvoj hodi pa verjetno kam drugam.

Še enkrat moški sem. No sej le bodi priležnica, pazi da se ti ne začne biološka ura oglašat. Pa ne žalim te, dejansko se uporablja tak izraz.

[/quote]

Poznam samo en par, ki si vse delita, od košnje, žaganja drv, dela v gozdu, kuhanja, pospravljanja, dela v štali ipd., ampak vse si delita in to je za občudovanje.
Ne poznam nobenega drugega para, kjer bi žena peljala možev avto na registracijo, kjer bi si delila vse od kuhanja, pospravljanja, dela na vrtu, dela v garaži, košnje trave itd. Pa po moje, kolikor lahko vidim, niso za to krivi moški, ampak ženske, ker one pa ne bi kosile, ne bi okoli avtomobilov šraufale, ne bi to, ne ono…

S krizo so se podrla tudi razmerja, veliko več je parov, kjer je en nezaposlen ali kjer sta oba zaposlena, pa je en prisiljen delati po cele dneve, ker z dvema minimalcema ne sfolgata. Zelo malo je družin, kjer sta oba v službah od 7-15 in popoldan doma gospodinjita.

Dejstvo je, da kjer partnerja znata sodelovati za skupno dobro, ni noben problem, če en kupuje oblačila, drugi pa se ikvarja s čim drugim, kar koristi tudi prvemu.
In dejstvo je, da ženske veliko preveč časa v zakonu zapravimo za razne nepotrebne in nesmiselne borbe…

Puma, jaz sem tudi feministka, zato sem pa dobila normalnega dedca, ki me ne izkorišča, ki je sposoben sam zase skrbeti. V glavnem pameten, sposoben, prijeten, razgledan. In seveda daleč od copate. Pa gate si sam kupi, razen, če mu jaz kake bolj zapeljive nabavim. ALi pa on meni kak zapeljiv nederček :).

Ja pa mojemu ponavadi kupim (z njegovo kartico) adidaske. Ima št. 48 in se mu ne da iskat po trgovinah…potem pa prepusti meni to veselje, ko že itak iščem kaj zase. Mi ni težko to naredit zanj.

Za druga oblačila me pa ponavadi povabi s sabo ko gre kupovat…..in če kupujemo za njega ZMERAJ reče naj še sebi kaj izberem.

Ni panike, moškim ponavadi še prej biološka ura tiktaka. Skrbim dobro kondicijo, zdravje, upam,d a tako tudi ostane.

Ja pa mojemu ponavadi kupim (z njegovo kartico) adidaske. Ima št. 48 in se mu ne da iskat po trgovinah…potem pa prepusti meni to veselje, ko že itak iščem kaj zase. Mi ni težko to naredit zanj.

Za druga oblačila me pa ponavadi povabi s sabo ko gre kupovat…..in če kupujemo za njega ZMERAJ reče naj še sebi kaj izberem.

no vidiš točn tko kot sem napisal. PA se ti zdi da je neodrasel? hehehe

ej frajlica,ko ne boš več samska se pa oglas!kapiš?

a misliš da teb ne bo treba počet teh del.

Puma, jaz sem tudi feministka, zato sem pa dobila normalnega dedca, ki me ne izkorišča, ki je sposoben sam zase skrbeti. V glavnem pameten, sposoben, prijeten, razgledan. In seveda daleč od copate. Pa gate si sam kupi, razen, če mu jaz kake bolj zapeljive nabavim. ALi pa on meni kak zapeljiv nederček :).

O faq, feminiziran tip ki najbrž drugje dobi doma se pa lepega dela. Tudi najbrž ne razumeš kaj mislim pod izrazom feministka. Pač to gibanje se je danes že totalno izrodilo in služi samo še k teroriziranju nasprotnega spola.

🙂 Eh, če te pa pumček označi za feministko, je pa hudo! To je namreč njegova najhujša žalitev! Res!
:-)))) Ampak meni je še vedno smešno…

Pozdrav od feministke, ki nima navade kupovati oblačil drugim (razen svojim mladoletnim otrokom)!
:-)))

Tisto žensko ki ji mož doma lika in pere je pa lahko sram. Ker taka ženska ni vredna da je od nekoga žena. Ja sej vidim da je tukaj gor 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} samih možač ki jim je fajn da so samske drugim pa pamet solijo. Od takih družba nima ama nič. Samo tečne so, ker so nedojebane.

No, midva sicer nimava hiše, da bi bilo treba skoz kaj počet okoli. Tudi snega nama ni treba kidat. Ampak moj nima prav nobenega veselja s kakšnimi obrtniškimi deli. Imam pa zato skoraj vsak dan, ko pridem iz službe, skuhano kosilo, ker ima pač tako službo, da je dopoldan dostikrat prost. Tudi stanovanje pospravi in perilo da prat. In jaz peljem avto na servis pa verjetno sem že več žarnic zamenjala kot on. In? Je kaj narobe? Jaz nimam mojega zaradi tega za nobeno copato, če kuha, sploh, če to rad in z veseljem počne. Pa še enih par takih poznam.
Zame so tisti, ki delo še zmeraj delijo na moško in žensko, iz nekih drugih, že minulih časov…

Tudi stanovanje pospravi in perilo da prat. In jaz peljem avto na servis pa verjetno sem že več žarnic zamenjala kot on. In? Je kaj narobe? Jaz nimam mojega zaradi tega za nobeno copato, če kuha, sploh, če to rad in z veseljem počne. Pa še enih par takih poznam.
Zame so tisti, ki delo še zmeraj delijo na moško in žensko, iz nekih drugih, že minulih časov…

O faq kakšna možača. PA obešate se na gate ki jih kupiš v vsaki trgovini v paketu. Samo številko moraš vedet. Žena gre v trgovino in ji pač reče naj mu kupi ene gate. zato še nisi neodrasel.

Zakaj bi pa moški hodil k meni? Je tvoj tolko nesposoben, da niti svoje bajte ni imel ali kako?[/quote]

se pravi si se preselila k tašči in prevzela njeno komando nad dedcem, ki se še obleči ne zna sam. taki potem že na pogrebu iščejo novo gospodinjo, če slučajno prejšnjo zgubijo. Pa kakorkoli že, ni bil moj namen določati, kako kdo živi, samo zdi se mi, da v sodobnih cajtih poskrbeti za lastno higieno (ja takile so ponavadi tudi pujski, saj jih mora žena spomnit na menjavo gat, pa štumfe za njimi pobirat) in lastna oblačila pač ne sodi pod rubriko moška ali ženska dela, ampak pod nekaj kar mora vsak opravilno sposoben človek znat narediti zase. Vsekakor pa so v starih časih ženske čutile, da bodo zgubile oblast nad moškim, če ne bi imele vseh njegovih gat preštetih:)[/quote]

ha ha ja itak Dodam še svašta in smo povedali vse.

Šavrinka, ti si edina normalna tu na MON-u. Ne pregovarjaj se s temi tupimi kurami tukaj gor. Zato pa tudi slej ko prej ostanejo same, potem jim pa spet ni prav in so vse drugi krivi.[/quote]

hehe ta je pa zmagovalna. ONA MU NE PUSTI! Res bi rada vedela, koliko vas je tle gor, ki ne pustite svojim možem, da bi se sami oblačili?[/quote]

To ni nobena redkost. Ker bi si on kupil stvari, ki mogoče niso po zadnji modi so pa njemu všeč in za povrh še zelo komot, trpežne in ne najdražje, nakupe prevzame ona zato, da so oblačila vsaj po zadnji modi. Ker sicer kaj bi pa rekli sosedi. Seveda na isti način on kupi največji, najboljši, najbolj opremljen avto, ki si ga še lahko privoščita. Seveda je vsaj tako dober kot sosedov.
Malo za šalo, malo zares. Ampak čisto drži:))))

Jaz tudi mojemu kupim skoraj vsa oblacila in obutev. Pa nimam 80 let 😉 pac, mojega spravit v tak nakup, v zadnjih 5 letih sva sla enkrat prav zanj kupovat in se naju je trgovec zapomnil, se danes se mi posmeji, ko me vidi. Moj je takrat kupil vse kar je videl. Njemu je to zapravljanje casa in zraven pravi, da ima dovolj vsega. Itak ima, jaz kupujem in dajam v omaro brez da ve. Meni je sopingiranje itak mega fajn, zraven si se malo mojo vest pomirim, ker vem, da zame itak zapravim full prevec. Sem pa ze zdavnej dobila prepoved nakupovat njemu, ker ima baje vse. Letos ima recimo 4 pare zimskih cevljev in me je pod resno vprasal zakaj jih rabi – je pa mislil, da ima 3 in njemu je to prevec. Ja eni zelo topli za doma ko pluzi ali je zunaj v snegu, eni topli za recimo v mestu ali ce gre sluzbeno na teren in dva para v razlicnih barvah za kombinirat ko gre sluzbeno po svetu, na avjon in po EU. In njemu je to prevec!!?! Ker je debata padla, ko je ravno odhajal ven, kjer je bil sneg in je obul superge sem rekla, da on nima le en zimski par cevljev odvec pac pa vse. Zraven sem si mislila, ce gre odpret mojo omaro s cevlji ga bo na mestu zadela kap.

Sem v zvezi že 21. leto in ja, mu velikokrat kaj kupim za obleč. Ne zaradi tega, ker sam ne bi znal, bolj zaradi tega, ker vem da mu je muka nakupovat obleke (zase, zame ne) in je zadovoljen s staro robo, meni pa je vseeno všeč, ko da nase kaj novega. Nikoli sicer ne grem v trgovino plansko po obleke zanj, običajno takrat, ko kupujem kaj zase ali tamalega.
Meni j to v veselje in nikakor se zaradi tega ne počutim njegova služkinja, sploh pa zaradi tega ne pomislim, da je nedorasel.
Poleg tega večino najine zveze kuham in pospravljam jaz – preprosto zaradi veselja, ki ga imam s tem. Likanja pa ne maram preveč in še nikoli ni težil, ker česa ni imel zlikanega, je pač opravil on. Ne da bi se šla delitev na moška ali ženska dela, enostavno obstajajo dela, ki se jih zmeraj loti on. Običajno vidi vse sam in ga niti ne rabim prosit.
Za enkrat nama očitno laufa tako in midva sva čisto zadovoljna.

lp

Mož dobesedno sovraži kupovanje oblačil. od nekdaj. In zato me milo prosi, če greva skupaj. In greva. Tu ne vidim res nobenega problema.

New Report

Close