Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kvalitetno preživet čas z otrokom?

Kvalitetno preživet čas z otrokom?

opazujem mlade mamice, da se sploh ne igrajo z otroki … npr. otrok plazi po tleh, mamica tudi, ampak z mobijem v roki in ga fotografira ure in ure, nobenega stika, igre … nič

Današnji povprečni mamici njen otrok predstavlja psihoaktivno snov s katero se zadeva 24/7 v najbolj aktivnem obdobju njenega življenja. Ko in če otroku ko odraste uspe iztrgati korenine lastne mamice, ki jih je zažrla v njegova čustva in razum, je ta tako šokirana, da jo odnese v nove vrste odvisnosti. Pa naj bo to večni študij, fukarija vsepovprek, verska blaznost in tako naprej.

Današnja povprečna mamica je apriori nora, zato je kar prav da ob polnoletnosti državljana le ta ne dobi potrdila da je normalen. Žal je tako tudi s povprečnim dedcem, če se mu sploh lahko še reče dedec.

Modri se strinjam!

Glede ostalih pa.. mene čez vikend skoraj da ne moreš doklicati, ker pogledam na telefon enkrat zvečer, ko pogledam kaj je novega na fb in pregledam če me je kdo klical.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Današnji povprečni mamici njen otrok predstavlja psihoaktivno snov s katero se zadeva 24/7 v najbolj aktivnem obdobju njenega življenja. Ko in če otroku ko odraste uspe iztrgati korenine lastne mamice, ki jih je zažrla v njegova čustva in razum, je ta tako šokirana, da jo odnese v nove vrste odvisnosti. Pa naj bo to večni študij, fukarija vsepovprek, verska blaznost in tako naprej.

Današnja povprečna mamica je apriori nora, zato je kar prav da ob polnoletnosti državljana le ta ne dobi potrdila da je normalen. Žal je tako tudi s povprečnim dedcem, če se mu sploh lahko še reče dedec.[/quote]

…je gola resnica. On je izven povprečja (ker nadopovprečen pač ni).

to pa samo deloma drži. Res je, da razmišljam o in življenje dojemam precej drugače kakor večina. Nisem pa edina. Ampak glej, zgodovina se samo ponavlja to je naravno kot npr ponavljanje letnih časov, na vsakemu posamezniku pa je, ali bo dar razuma uporabljal ali ne. Večina ga ne, je lažje po ovčje blejati, iti s tokom, ne pihati proti vetru, in tako naprej;)))

No saj o tem govorim. Še sama si opazila, doumela pa več kot očitno še ne.[/quote]

Ne , pravzaprav niti opazila nisem, da o tem govoriš.Konkretno… kje???

No saj o tem govorim. Še sama si opazila, doumela pa več kot očitno še ne.[/quote]

Ne , pravzaprav niti opazila nisem, da o tem govoriš.Konkretno… kje???[/quote]

No, saj ne moreš ker si tako zadeta da registriraš le da so obremenjene, če bi bila pa trezna bi ti mogoče pa prišlo, da se obremenjujejo same. In tako ne dopuščajo očetom opraviti njihove naravne funkcije…

dons je kvalitetno preživet cajt z otrokom visenje s kolegicam v kafani pa imet dete nekje s sabo, da ga nima slučajno foter na čez ker bi ga lahko poneumil.[/quote]

Pozabil si še tisto, da se v kafiču otroka ignorira. Ta naj teče naokoli in teži ostalim gostom, važno da ima mami svojo kavico. Potem se pa leno tam na ene pol ure zadere “nikiiii prid sem!” in otrok jo seveda ignorira.

Še hujše so tiste ko se starša leno privlečeta v gostilno in noben od njiju ne vstane, otrok seveda teka naokoli, razbija, itd. Šele ko je glasen, mu rečeta naj da mir… OPA ga spet ne da. Saj ko doma dela isto, ga ignorirata … zakaj bi ju zdaj ubogal?

V glavnem je vse več lenih staršev. Takih ki jim je višek zabave za otroko to, da ga spustijo da teče naokoli po Qlandiji.

Mone vsepovprek hvalijo svoje dedce s katerimi imajo otroke ja… To tudi statistike o ločitvah potrjujejo..;))))[/quote]

Teorija in statistika sta ena stvar, življenje v praksi pa nekaj drugega.Srečujem polno mam, ki so obremenjene s službo, skrbjo do družine , moža in otrok, pranjem, likanjem, kuhanjem.Po drugi strani pa vidim še precej moških, ki odbrenkajo službo, se vsedejo za računalnik , poležavajo na kavču in gledajo tv.Ta neenakomerna obremenjenost ženske seveda spravlja v obup, zato se ločijo.
Kdor ima v glavi urejene stvari, se bo brigal za družino.Kdor ne, ni odgovoren , gleda za ženskami , popiva in redi gostilničarjeve otroke.
Seveda se najdejo tudi ženske in mame, ki se n
e najdejo in lutajo naokoli.
Vsem pa je skupno to, da ga prvih 40 let sračkajo, naslednjih 40 let pa jamrajo kako jim je težko.[/quote]

Zato pa s takim moškim nimaš otroka.

Saj se vidi kako vse stoji, ko sta samo 2. In če takrat ne nosi svojega dela bremena, potem ne greš še otroka z njim delat. Ker če mu je težko kaj naredit, ko sta samo 2, je glupo pričakovat da bo bolje ko ste 3je ali več.

Jaz mislim da precej žensk dela napake pri izbiri partnerjev, ker zavoljo tega, da ne bi bile same, znižajo standarde.

Čista klasika standardov babje neumnosti je zajlubljenost. To skoraj vsak dan beremo tudi tukaj. Če babše ni zadeto, nima niti bog kaj šele princ na belem konju nobene šanse….

V življenju še nisem srečala ženske, ki bi preden se je začela gonit svojega oploditelja temeljito preverila in preizkusila kakšen oče bo.

No, potem so še iskalke in iskalci strehe nad glavo in tako naprej. Resnica je pa ta, da je ustvarjanje družine resen več desetletij trajajoč projekt, ki kot takega bi se ga bilo treba lotiti predvsem z možgani.

to pa samo deloma drži. Res je, da razmišljam o in življenje dojemam precej drugače kakor večina. Nisem pa edina. Ampak glej, zgodovina se samo ponavlja to je naravno kot npr ponavljanje letnih časov, na vsakemu posamezniku pa je, ali bo dar razuma uporabljal ali ne. Večina ga ne, je lažje po ovčje blejati, iti s tokom, ne pihati proti vetru, in tako naprej;)))[/quote]

Eh, dar razuma začnemo uporabljati šele tam po petdesetem letu.Prej pa vsi po ovčje blejamo in tudi ti nisi bil izzvzet.
In tudi ti si se spotikal in padal in šele trde izkušnje so te marsikaj naučile.Zato ne pljuvaj po drugih, ker si bil leta nazaj sam velik nevednež.Življenje dojemaš drugače kot večina tu na monu , ker si pač starejši in izkušenejši.
Problem pri tebi je samo, ker svojih izkušenj ne znaš dobro izraziti in potem te folk ne razume, kaj si sploh hotel povedati z napisanim.

Čista klasika standardov babje neumnosti je zajlubljenost. To skoraj vsak dan beremo tudi tukaj. Če babše ni zadeto, nima niti bog kaj šele princ na belem konju nobene šanse….

V življenju še nisem srečala ženske, ki bi preden se je začela gonit svojega oploditelja temeljito preverila in preizkusila kakšen oče bo.

No, potem so še iskalke in iskalci strehe nad glavo in tako naprej. Resnica je pa ta, da je ustvarjanje družine resen več desetletij trajajoč projekt, ki kot takega bi se ga bilo treba lotiti predvsem z možgani.[/quote]

No, to je prismodarija na kubik, kar pišeš.Preden si postal oče, pač nisi mogel vedeti, kakšen oče boš, ker teh izkušenj pač nisi še imel.Prav tako, kot jaz nisem vedela, kakšna mama bom, preden sem postala mama.Enega moškega lahko preizkušaš petnajst let in ko po petnajstih letih postane oče, se marsikaj spremeni.Tudi odnos med staršema.Kajti otrok marsikaj postavi na glavo .Otrok lahko starša povezuje ali razdružuje.To je dejstvo.
In ti lahko delaš na projektu družina magari deset let, se ga lotevaš z možgani in rokami, pa ti vseeno lahko spodleti.Ker ni vse odvisno samo od tebe, ampak od vseh članov družine, ki ji dajejo vsak svojo dinamiko.
Potem pa je tu še kopica slovenskih moških, ki so popolnoma nedružinski.In tako ženska nima kaj dosti izbire.
Seveda se najdejo tudi take, ki jim vidva z modrim valom rečeta puhloglavke.Tudi takih je nekaj.Ki so potem katastrofa za moža in predvsem nadaljni rod.

Tko da lahko še naprej krakate.On je vrgel samo kost.

Se nimam niti za starejšo niti za izkušenejšo. Je pa res, da ko me je življenje preizkušalo, nisem sikala nazaj kako so ljudje žleht in ne znajo dobro izražati svojih mnenj.

Slabih izkušenj ni, so samo izkušnje iz katerih se nočemo nič naučiti. (zato že v štartu zavračajo morebitno resnico.)



Zate… … ki ne ločiš niti med roditelji in starši, kaj šele, da bi znala ločevati med tistimi starši ki to so, tistimi ki bi to lahko bili in tistimi, ki tega ne želijo.

Lepo zate, da te življenje ne preizkuša več in lahko zdaj na polno sikaš :-)))

Se nimam niti za starejšo niti za izkušenejšo. Je pa res, da ko me je življenje preizkušalo, nisem sikala nazaj kako so ljudje žleht in ne znajo dobro izražati svojih mnenj.

Slabih izkušenj ni, so samo izkušnje iz katerih se nočemo nič naučiti. (zato že v štartu zavračajo morebitno resnico.)[/quote]

Seveda nisi sikala nazaj, ko nisi imela časa.Imela si dovolj dela sama s seboj.



Zate… … ki ne ločiš niti med roditelji in starši, kaj šele, da bi znala ločevati med tistimi starši ki to so, tistimi ki bi to lahko bili in tistimi, ki tega ne želijo.[/quote]

Vse to presneto dobro obvladam, saj se z otroki in starši srečujem že 38 let.Še prej pa tudi vmes sem poslušala polno predavanj na to temo.Hodila v srednjo šolo in na faks, potem pa še v svojo življenjsko šolo.Tako da ne moreš delati zaključka , kaj jaz ločim in kaj ne.Obvladam tako dobro te stvari ali še bolje, kot ti mašine, , penzlne , šraufencigarje, bijaks , fleksarco, štemarco in šmeržajfo.

Se nimam niti za starejšo niti za izkušenejšo. Je pa res, da ko me je življenje preizkušalo, nisem sikala nazaj kako so ljudje žleht in ne znajo dobro izražati svojih mnenj.

Slabih izkušenj ni, so samo izkušnje iz katerih se nočemo nič naučiti. (zato že v štartu zavračajo morebitno resnico.)[/quote]

Seveda nisi sikala nazaj, ko nisi imela časa.Imela si dovolj dela sama s seboj.[/quote]

No, dela s samim seboj ni ne konca ne kraja, le če se človeku da… Moram priznati, da se mi več ne dosti, zato imaš tudi ti to možnost;)

Seveda nisi sikala nazaj, ko nisi imela časa.Imela si dovolj dela sama s seboj.[/quote]

No, dela s samim seboj ni ne konca ne kraja, le če se človeku da… Moram priznati, da se mi več ne dosti, zato imaš tudi ti to možnost;)[/quote]

Hvala.Danes si pa tako prijazna, da bi te kar objela.Ali ti ni nič težko, takole sami samcati? Zima gre noter in kaj nič ne pomisliš, da bi se grela pod kovtrčkom?

In evo, pesmica zate!
Samo zate!

https://www.youtube.com/watch?v=7InAcYkHokc

No, dela s samim seboj ni ne konca ne kraja, le če se človeku da… Moram priznati, da se mi več ne dosti, zato imaš tudi ti to možnost;)[/quote]

Hvala.Danes si pa tako prijazna, da bi te kar objela.Ali ti ni nič težko, takole sami samcati? Zima gre noter in kaj nič ne pomisliš, da bi se grela pod kovtrčkom?

In evo, pesmica zate!
Samo zate!

https://www.youtube.com/watch?v=7InAcYkHokc%5B/quote%5D

Eh kaj češ, človek se še dobrega naje… Tenx!

…in ko dobrega ni več spozna, kaj je to dobro sploh bilo…. 😉

Pride čas, ko tudi nahrabrejšemu srcu spodleti – takrat te ne smeta zadrževati ne ponos ne strah, da bi se obrnil k drugemu človeku! (P. Brown)

https://www.youtube.com/watch?v=KPAGR5Lv7Ko

…in ko dobrega ni več spozna, kaj je to dobro sploh bilo…. 😉

Pride čas, ko tudi nahrabrejšemu srcu spodleti – takrat te ne smeta zadrževati ne ponos ne strah, da bi se obrnil k drugemu človeku! (P. Brown)

https://www.youtube.com/watch?v=KPAGR5Lv7Ko%5B/quote%5D

Khmmm… ammm, joj kok mene zadnje cajte občasno neki pete zasrbijo….

drgač pa ja… sam s to razliko, da moj pogled stremi k spoznaju energij, ki presegajo človeško omejenost. Tukaj bi lahko tudi bil pravi vzrok za mojo lenobo. Dolgčas mi je postalo tukaj…



Zate… … ki ne ločiš niti med roditelji in starši, kaj šele, da bi znala ločevati med tistimi starši ki to so, tistimi ki bi to lahko bili in tistimi, ki tega ne želijo.[/quote]

Vse to presneto dobro obvladam, saj se z otroki in starši srečujem že 38 let.Še prej pa tudi vmes sem poslušala polno predavanj na to temo.Hodila v srednjo šolo in na faks, potem pa še v svojo življenjsko šolo.Tako da ne moreš delati zaključka , kaj jaz ločim in kaj ne.Obvladam tako dobro te stvari ali še bolje, kot ti mašine, , penzlne , šraufencigarje, bijaks , fleksarco, štemarco in šmeržajfo.[/quote]

Pha, presneto dobr pojma nimaš! Zato so ti argument leta ukavarjanja z nekom ali nečem. Take traparije pišeš, da ti bom razložila najosnovnejše osnove bivanja.;

Kdo ali kaj nekdo v življenju bo, je stvar duševne odločitve kako bo podarjeno duhovno energijo živel/jo koristil. Ali svobodno/kot orodje ali prosto/kot orožje. Večina nikoli v lajfu te razlike sploh spoznajo ne, zato lovijo tisto kar jim življenje nasproti prinese. Svoboden človek pa se zna zavestno odločiti zakaj je nekaj dobro in zakaj drugo slabo. Po tem principu je možno živeti tudi starševstvo. Ki pa ni odvisno od tega ali soroditelj sodeluje s teboj, niti od tega ali te (tvoj) otrok sprejema za avtoriteto vredno posnemanja ali ne. Biti starš je odločitev v duši, ta pa je lahko nadgradnja odločitve biti roditelj fizično. Starš/vodnik pa si lahko tudi če nisi roditelj…

Pa ti dam še primer iz delavnice: prost človek bo orodje ki ga naštevaš uporabil tudi kot orožje, npr za ropanje. Še več, prostak bo celo šmeržajfo izkoristil, da si bo roke opral po ropu z namenom da s sebe izpere morebitne sledi na/kradenega. (prim sledi smodnika)
Svoboden mojster pa tega orodja nikdar ne bo uporabljal v slabo, tudi če se z njegovo pomočjo delati dobro ne zmore preživeti. Bo pač kupil drugačno orodje in preusmeril svojo dejavnost, ali pa delavnico preprosto zaprl če ima od prihrankov ali od razprodaje orodja živeti.

Zato trdim, da večina ljudi ki učite druge ljudi, niste vredni počenega groša, če niste sposobni preživeti na drugačen način. Ste le navadni prostituti. Pa naj si bodo to duhovščina, prosvetniki, čist navadni roditelji, razni psihoti in tako naprej…

Tako, zdej se pa sama s seboj zdilaj kdo ali kaj si si…;))))

Vse to presneto dobro obvladam, saj se z otroki in starši srečujem že 38 let.Še prej pa tudi vmes sem poslušala polno predavanj na to temo.Hodila v srednjo šolo in na faks, potem pa še v svojo življenjsko šolo.Tako da ne moreš delati zaključka , kaj jaz ločim in kaj ne.Obvladam tako dobro te stvari ali še bolje, kot ti mašine, , penzlne , šraufencigarje, bijaks , fleksarco, štemarco in šmeržajfo.[/quote]

Pha, presneto dobr pojma nimaš! Zato so ti argument leta ukavarjanja z nekom ali nečem. Take traparije pišeš, da ti bom razložila najosnovnejše osnove bivanja.;

Kdo ali kaj nekdo v življenju bo, je stvar duševne odločitve kako bo podarjeno duhovno energijo živel/jo koristil. Ali svobodno/kot orodje ali prosto/kot orožje. Večina nikoli v lajfu te razlike sploh spoznajo ne, zato lovijo tisto kar jim življenje nasproti prinese. Svoboden človek pa se zna zavestno odločiti zakaj je nekaj dobro in zakaj drugo slabo. Po tem principu je možno živeti tudi starševstvo. Ki pa ni odvisno od tega ali soroditelj sodeluje s teboj, niti od tega ali te (tvoj) otrok sprejema za avtoriteto vredno posnemanja ali ne. Biti starš je odločitev v duši, ta pa je lahko nadgradnja odločitve biti roditelj fizično. Starš/vodnik pa si lahko tudi če nisi roditelj…

Pa ti dam še primer iz delavnice: prost človek bo orodje ki ga naštevaš uporabil tudi kot orožje, npr za ropanje. Še več, prostak bo celo šmeržajfo izkoristil, da si bo roke opral po ropu z namenom da s sebe izpere morebitne sledi na/kradenega. (prim sledi smodnika)
Svoboden mojster pa tega orodja nikdar ne bo uporabljal v slabo, tudi če se z njegovo pomočjo delati dobro ne zmore preživeti. Bo pač kupil drugačno orodje in preusmeril svojo dejavnost, ali pa delavnico preprosto zaprl če ima od prihrankov ali od razprodaje orodja živeti.

Zato trdim, da večina ljudi ki učite druge ljudi, niste vredni počenega groša, če niste sposobni preživeti na drugačen način. Ste le navadni prostituti. Pa naj si bodo to duhovščina, prosvetniki, čist navadni roditelji, razni psihoti in tako naprej…

Tako, zdej se pa sama s seboj zdilaj kdo ali kaj si si…;))))[/quote]

Jaz vem , kdo sem, zato se mi ni treba zdilati, kot praviš sama s seboj.Za koga nisem vredna počenega groša me baš briga in mi je šecko jedno.Zakaj bi po tvoje jedla travco in koreninice, če se spodobno preživljam na način, ki sem ga izbrala že pred leti.Si se ti sposobna preživljati kot župnica, učiteljica ali direktorica svoje firme? Močno, močno dvomim!
Prav tako poznam svoje osnove bivanje in tvoje osnove bivanja pač niso moje, zato mi jih pač ne moreš vsiljevati.
Ker jaz pač nisem ti in moj svet je drugačen in prav nič slabši od tvojega.čeprav nam to kar naprej govoriš, kako smo tu vsi neumni, pojma nimamo in take.

Tvoje gledanje je ozko.Diktatorsko.Diktatura kaže ozkega človeka.Samo svoje in naprej.Ne v levo in ne v desno, brez dopuščanja drugačnosti.In vsi ljudje so zate v istem košu.Sploh ženske.

Je pa res čudno, da smo se ti tako zamerile.Razumem, da zameriš eni, da smo pa kar vse po vrsti čudne zate…to je pa čudno.

Mogoče sem pa normalna jaz, pa ti nisi?

New Report

Close