Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.
[/quote]

Vzameš vse skupaj kot vajo pridobivanja trde kože, samoodločanja in poznavanja svojega telesa.
Do konca nosečnosti te čaka še nekaj takšnih ‘preizkusov’, po porodu pa še več in bolj pomembnih, ko boš se morala odločati glede otrokovega zdravja.

Če se zdravnici zdi, da tvoja teža preveč narašča, jo vprašaj za nasvete, morda kaj uporabnega izveš.

Verjamem, da je veliko lažje prenašati takšne izjave, če so izrečene v prijaznem tonu, spodbudno in z razumevanjem.
Moraš pa tudi ti njo razumeti, da ona vidi in izve za veliko slabih posledic določenih zadev, ki bi bile lahko enostavno rešljive.
In v tistih nekaj minutah na pregledu te želi čim hitreje in odločno usmeriti, da boš imela čim manj težav.
Ne sme pa ti govoriti o drugih pacientkah.

Rediš se. To sprejmi kot dejstvo. Stradati ne smeš. Če imaš zaradi pridobivanja teže še druge težave, naj te zdravnica usmerja tako, da bodo čim manjše. Če jih nimaš, se pogovori z njo, da ti ne ustreza njeno gnjavljenje.

Nisem se prenajedala. Tudi med prvo nosečnostjo ne. In nisem bila debela. Zato se nimam kaj spravljati k sebi in ne potrebujem nobene brce v rit, vsaj ne tam, kjer se mi to ne zdi potrebno.
[/quote]

Lej brez razloga te ni nadrla, če te sploh je. Če pa vsak mesec pridobiš 2 ali tri kg potem pa je odziv zdravnice na mestu.

Zato, ker tako iz lastne izkušnje in izkušenj drugih žensk vem, da to nima nobenega smisla. Zakaj? Samo nadirajo te in delajo slabo vest, pa tudi če teža ne narašča preveč. Mora res biti glavna točka nosečnosti sekiranje zaradi kg? Mene osebno zanima, če je z otrokom vse ok. S kg se bom ukvarjala po porodu.
[/quote]

Delajo slabo vest? Če je nimaš, ko se v ogledalo pogledaš, potem ti je tudi oni ne prebudili.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Prijazno opozoriš majhnega otroka ker ga šele učiš kaj je prav in kaj narobe.
Odrasla oseba, ki pa ve, da ptenajedanje ni zdravo pa rabi brco v rit.
Ne bodi užaljena in se spravi k sebi in ne bodi že zdaj slaba mama svojemu nerojenemu otroku.
[/quote]
Zdravnik se nima kaj dret na pacienta. Prijazno opozorilo in strokovna razlaga, zaskrbljenost je popolnoma na mestu. Nikakor pa dretje.
Po tvoji butasti razlagi – se odrasli ne pogovarjajo prijazno med seboj in ne opozarjajo prijazno, ker so odrasli in zato je po tvojem na mestu dretje. Nikakor!


Tega ne menimo ne, ampak zdravniki na osnovi spremljanja nosečnic in njihovih otrok.

Bolj, kot je nosečnica debela, bolj rizična je nosečnost, več je možnosti zapletov med nosečnostjo in zdravstvenih težav otroka.


Tega ne menimo ne, ampak zdravniki na osnovi spremljanja nosečnic in njihovih otrok.

Bolj, kot je nosečnica debela, bolj rizična je nosečnost, več je možnosti zapletov med nosečnostjo in zdravstvenih težav otroka.
[/quote]

Aja, zato bo tako, ker je tako tvoje mnenje?

Ženske, razglejte se, kaj naj bi sploh pomenil pojem rizične nosečnosti, z vsemi možnimi zapleti in posledicami.

Očitno si se že razlezla čez vse mere dobrega okusa, da te nadirajo.

Vse lahko zavrneš.

Tveganja za mamo: Spontan splav, gestacijski diabetes, visok krvni tlak in preeklampsija, vensko trombozo, okužbe (sečila in okužbe po carskem rezu), poporodne krvavitve, težave z dojenjem, makrosomija (velik plod), indukcijski in vakuumski porod, carski rez.

Tveganja za otroka: Mrtvorojenost, prirojene anomalije, večja verjetnost zdravstvenih težav v kasnejšem življenju, vključno z debelostjo in diabetesom.

Skoraj nič aneda. Ker se babi ne ljubi stopit na tehtnico in se brzdat s požeruharstvom. Ko pa pride do težav (bognedaj!) pa bo kriva dohtarca in ne debela mama.

Me jezi! Eno je, da se ženska pač malo več zredi, a se vseeno zdravo prehranjuje in giba, če pa dohtarica znori pa že ima razlog.

Ja, vse ste se redile od lufta. Verjamemo.


Zdravnik se nima kaj dret na pacienta. Prijazno opozorilo in strokovna razlaga, zaskrbljenost je popolnoma na mestu. Nikakor pa dretje.
Po tvoji butasti razlagi – se odrasli ne pogovarjajo prijazno med seboj in ne opozarjajo prijazno, ker so odrasli in zato je po tvojem na mestu dretje. Nikakor!
[/quote]

Še nisem doživela, da bi se name kdo dru. Tako, da predvidevam, da se zdravnica ni nanjo drla jo je pa verjetno malo bolj na grobo opozorila. Kdo ve morda je bilo to opozorilo že tretjič. In zdaj je avtorica vsa užaljena. Še vedno trdim, da brez razloga ji ni rekla, da naj pazi na težo.

Potem bi se že morala znati za silo obnašati, no.
[/quote]

Tega nisem jaz pisala. Nekdo mi krade nick.

Še nisem doživela, da bi se name kdo dru. Tako, da predvidevam, da se zdravnica ni nanjo drla jo je pa verjetno malo bolj na grobo opozorila. Kdo ve morda je bilo to opozorilo že tretjič. In zdaj je avtorica vsa užaljena. Še vedno trdim, da brez razloga ji ni rekla, da naj pazi na težo.
[/quote]
v svojem zapisu zagovarjaš dretje, ker kot sama pišeš, prijazno se pogovarjaš samo z malim otrokom.
daj beri malo za seboj kaj pišeš ne govorimo o razlogu za opozorilo, ampak govorimo o tem kako je tudi zdravnik dolžen to povedati. in nima se pravice dreti na nikogar. Konec.
In žal so nesramni in osorni zdravniki, ki ne poznajo osnov komunikacije. Žal takšni med drugimi tudi obstajajo.

In kaj lahko naredijo? “Ukažejo” mojemu telesu, koliko se lahko zredi? Nikoli nisem imela težav s težo, nikoli nisem jedla nezdrave hrane in v nosečnosti nisem niti spreminjala jedilnika, niti večala količin. A naj prej in potem normalno jem, med nosečnostjo pa stradam? In tudi stres lahko zelo vpliva name in na otroka. Kajne? Zato me ima, da bi tehtanje zavrnila. Mislim, da če bo teža ekstremno naraščala, se bo to videlo brez tehtnice.
[/quote]
Tebi se bo morda videlo moraš pa vedeti da ginekolog nima samo tebe za spremljati in da če bo teža do 7.meseca normalna potem pa bo ekstremno narasla tega ginekolog brez tehtanja ne bo opazil. Ni isto ali se zrediš v 9 mesecih za 20kg ali pa v 1 za 10 kg, no koncu pa še vedno v skupno 9 mesecih za 20kg. Ginekolog gleda tudi koliko se pridobi in kako se giblje ne pa samo končna teža.

Še nisem doživela, da bi se name kdo dru. Tako, da predvidevam, da se zdravnica ni nanjo drla jo je pa verjetno malo bolj na grobo opozorila. Kdo ve morda je bilo to opozorilo že tretjič. In zdaj je avtorica vsa užaljena. Še vedno trdim, da brez razloga ji ni rekla, da naj pazi na težo.
[/quote]

Višina 168cm. Teža 58, med prvo nosečnostjo pridobila 13 kg. Pa sama oceni, če je to res tak ekstrem, da se je bilo treba na vsakem pregledu spotikat ob kg.

Smowflake sindrom nosečnice soene hujših.

Ja, teža je pomembna. Ne gre le za estetiko, gre predvsem za zdravje. Izobrazi se malo.

Aja, zato bo tako, ker je tako tvoje mnenje?

Ženske, razglejte se, kaj naj bi sploh pomenil pojem rizične nosečnosti, z vsemi možnimi zapleti in posledicami.
[/quote]

Ponavljam: to ni moje mnenje, ampak opažanja zdravnikov.

Preberi si še sporočilo od

Tveganja.

Še nisem doživela, da bi se name kdo dru. Tako, da predvidevam, da se zdravnica ni nanjo drla jo je pa verjetno malo bolj na grobo opozorila. Kdo ve morda je bilo to opozorilo že tretjič. In zdaj je avtorica vsa užaljena. Še vedno trdim, da brez razloga ji ni rekla, da naj pazi na težo. [/quote]

Navadno so sestre tiste, ki te stehtajo in ki imajo največ pripomb na pridobivanje teže. V prvi nosečnosti sem imela tako, da se v pridobivanje teže ni spuščala (zredila sem se za 15 kg, otrok 4 kg, iz porodnišnice 1 kg več kot takrat, ko sem zanosila).

V drugi mi je tja do sedmega meseca sestra ob vsakem tehtanju (že skoraj nesramno) najedala – še bolj se je vtikala v to, kako se mi preoblikuje postava (ob tem, da zdravnik na dogajanje ni imel pripomb). Takrat so ugotovili, da bom imela dvojčka in vse je postalo “čudežno” normalno (v končni fazi sem se zredila za 14 kg, oba otroka skupaj 5,3 kg, iz porodnišnice 2 kg manj kot takrat, ko sem zanosila). Obakrat je bil moj ITM normalen.

Torej ni vseeno, na kakšne ljudi naletiš.

Navadno so sestre tiste, ki te stehtajo in ki imajo največ pripomb na pridobivanje teže. V prvi nosečnosti sem imela tako, da se v pridobivanje teže ni spuščala (zredila sem se za 15 kg, otrok 4 kg, iz porodnišnice 1 kg več kot takrat, ko sem zanosila).

V drugi mi je tja do sedmega meseca sestra ob vsakem tehtanju (že skoraj nesramno) najedala – še bolj se je vtikala v to, kako se mi preoblikuje postava (ob tem, da zdravnik na dogajanje ni imel pripomb). Takrat so ugotovili, da bom imela dvojčka in vse je postalo “čudežno” normalno (v končni fazi sem se zredila za 14 kg, oba otroka skupaj 5,3 kg, iz porodnišnice 2 kg manj kot takrat, ko sem zanosila). Obakrat je bil moj ITM normalen.

Torej ni vseeno, na kakšne ljudi naletiš.
[/quote]

V 7 mesecu so komaj videli, da sta dvojčka?

V 7 mesecu so komaj videli, da sta dvojčka?
[/quote]

Točno tako. Kljub uz – razlog je bil očitno v tem, da sem imela grde notranje zarastline. Ko najdejo enega otroka, ne brskajo za drugim…

Napisala sem svojo izkušnjo zgolj zato, da bi dojeli, da ne morete posploševati. Vsaka ima svojo zgodbo.

Višina 168cm. Teža 58, med prvo nosečnostjo pridobila 13 kg. Pa sama oceni, če je to res tak ekstrem, da se je bilo treba na vsakem pregledu spotikat ob kg.
[/quote]

Ne, ni ekstrem.

Kaj je zdravnica argumentirala, zakaj bi naj to bilo preveč?

V 7 mesecu so komaj videli, da sta dvojčka?
[/quote]
Do poroda niso vedeli. so ji na porodni mizi povedali, gospa počakajte še eden bo 🙂
Res pa je daje bilo to 30+ let nazaj in da takrat ji niso delali uz sploh.

Točno tako. Kljub uz – razlog je bil očitno v tem, da sem imela grde notranje zarastline. Ko najdejo enega otroka, ne brskajo za drugim…

Napisala sem svojo izkušnjo zgolj zato, da bi dojeli, da ne morete posploševati. Vsaka ima svojo zgodbo.
[/quote]

Če bi to bilo res, praktično ne bi našli večplodnih nosečnosti v prvih tednih nosečnosti!

Dajte se malo razgledati, preden pišete: dieta za diabetes je lahko škodljiva, saj povzroča, da imaš posledično premalo sladkorja v krvi (hipo), če ti je predpisana preuranjeno (na podlagi ene meritve sladkorja). Zato so zdravniki še previdnejši pri odločitvah, ali boš (začasno) na insulinu.


Do poroda niso vedeli. so ji na porodni mizi povedali, gospa počakajte še eden bo 🙂
Res pa je daje bilo to 30+ let nazaj in da takrat ji niso delali uz sploh.
[/quote]

Hja, pred 30 leti marsičesa niso delali in vedeli.
Od takrat do dandanes pa so tudi na področju nosečnosti že marsikaj ugotovili.

Tudi glede teže so bila takrat ‘pravila igre’ drugačna kot danes.

Če bi to bilo res, praktično ne bi našli večplodnih nosečnosti v prvih tednih nosečnosti!
[/quote]

Lej, kakšne so tvoje izkušnje, ne vem. Vsekakor je pomembno, kakšna je uz aparatura, kako je usposobljen tisti, ki preiskavo opravlja, kakšna je lega otrok… Več ne bom. Če razumeš, prav. Če ne, ravno tako.

V bistvu mora biti bremeneče, če človek dvomi, da je mogoče tisto, česar sam ni doživel. No, to je tvoja odločitev.

New Report

Close