Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

Lahko zavrnem tehtanje med nosečnostjo pri ginekologu?

Nima smisla zavračati tehtanja – še sploh, če v njem vidiš potrebno spremljanje zdravja tako tbe, kot tudi tvojega otroka.

Srečno!

Lej, kakšne so tvoje izkušnje, ne vem. Vsekakor je pomembno, kakšna je uz aparatura, kako je usposobljen tisti, ki preiskavo opravlja, kakšna je lega otrok… Več ne bom. Če razumeš, prav. Če ne, ravno tako.

V bistvu mora biti bremeneče, če človek dvomi, da je mogoče tisto, česar sam ni doživel. No, to je tvoja odločitev.
[/quote]
lepo napisano.
Sploh tisto o uz in strokovni usposobljenosti in znanju izvajalca.

Ne, ni ekstrem.

Kaj je zdravnica argumentirala, zakaj bi naj to bilo preveč?
[/quote]

Ne vem zakaj. Nobenih posebnih argumentov ni navedla, le na vsakem pregledu ja veste, morate pazit, ja veste, morate pazit, ja to je pa že kar dosti, ja veste, morate pazit, a veste kaj bo, če se še bolj zredite, kakšna pa boste po porodu, a vam bo všeč, ko boste imela preveč kg…….. Meni se to ni zdelo potrebno. Res ne. Nikdar nisem imela neke fobije pred pridobivanjem kg med nosečnostjo, normalno je, da teža naraste, ampak so me tako napsihirali s to težo, kot da delam nekaj hudo narobe in se mi je zdelo, kot da hodim tja samo na kontrolo teže. Otročje ali ne, marsikatera od vas bi spremenila samopodobo, če bi ji kar naprej nekdo najedal glede teže, pa tudi če ne bi bile debele. Pa tudi če so imeli vse dobre namene in željo, da teža še naprej normalno raste, da se ne “spozabim” in začnem preveč jest, mi je pustilo tako negativen priokus, da me je groza ob misli, da bom spet morala na vago in poslušat komentarje.

Ne vem zakaj. Nobenih posebnih argumentov ni navedla, le na vsakem pregledu ja veste, morate pazit, ja veste, morate pazit, ja to je pa že kar dosti, ja veste, morate pazit, a veste kaj bo, če se še bolj zredite, kakšna pa boste po porodu, a vam bo všeč, ko boste imela preveč kg……..
[/quote]

In kdaj točno so te nadrli?

Naj povem, da zase lahko rečem, da sem bila v nosečnosti bolj občutljiva na komentarje – očitno hormoni naredijo svoje. Morda še toliko bolj, ker sem bila ena tistih nosečk, ki ni jadikovala nad počutjem in je življenje ter svoje zadolžitve še naprej peljala tako, kot pred nosečnostjo.

Potem ugotoviš, da lahko mirno odgovoriš tudi: “No, napotke jemljem resno, delam vse v smeri navodil. Vsekakor pa jih cenim še toliko bolj takrat, ko so mi podana v prijaznem tonu.”

In kdaj točno so te nadrli?
[/quote]

Vsakič. Ker to ni bilo prijazno prigovarjanje. Ni pomembno samo kakšne besede so izgovorjene, ampak tudi na kakšen način in s kakšnim tonom. S pomočjo tipkovnice in ekrana ti pač tega ne morem demonstrirati.

Lahko zavrneš.
Gre pač za spremljanje teže, čeprav ni nujno, da je to nek pokazatelj. Jaz sem se zelo malo zredila, iz porodnišnice sem prišla z isto kilažo kot sem jo imela pred zanositvijo – 55 kg pri 164 cm. Celo nosečnost sem imela povišan sladkor in v 8 mesecu je ugotovil, da imam povešeno maternico. 3 dni po tej ugotovitvi sem imela carski, ker sem krvavela in imela placento previo. Tako, da ni vse v teži, pomembnih stvari včasih sploh ne opazijo.

Lej, kakšne so tvoje izkušnje, ne vem. Vsekakor je pomembno, kakšna je uz aparatura, kako je usposobljen tisti, ki preiskavo opravlja, kakšna je lega otrok… Več ne bom. Če razumeš, prav. Če ne, ravno tako.

V bistvu mora biti bremeneče, če človek dvomi, da je mogoče tisto, česar sam ni doživel. No, to je tvoja odločitev.
[/quote]

Saj si sama napisala, zakaj so pri tebi tako težko videli še drugega otroka. Začudena pa sem menda ja lahko, saj tako pozno odkritje večplodne nosečnosti vseeno dandanes pri nas ni ravno vsakdanje.

Večino večplodnih nosečnosti odkrijejo v prvih tednih, tako da je očitno kar praksa zdravnikov, da po prvem najdenem otroku pogledajo, ali je morda v maternici še kakšen.

Če pa misliš na kasnejše nosečniške preglede, pa verjetno, razen če ni kaj očitno nelogičnega, vidnega oz. odstopajočega, ne preverjajo, ali je morda ‘nastal’ še kakšen otrok.

Jah jaz v nobeni nosečnosti nisem zavrnila tehtanja!največ sem se zredila v prvi v tretji so mi v 26 tednu odkrili diabetes kao cukr malo niha diabetes ugotvljen na podlagi mejne vrednosti ki je 5,1 na tešče nojaz imela 5,2 sedaj v 31 tednu na dieti (ki se je ne držim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} )- 2 kg od zanositve. ne se tle oglašat da je naraščanje teže znak diabetesa ker ni nujno da se potem rediš kot pujs! In ja po dijeti lahko kljub 6 obrokom shujšaš saj skoraj ne smeš jesti oh in sadja!

Zato, ker tako iz lastne izkušnje in izkušenj drugih žensk vem, da to nima nobenega smisla. Zakaj? Samo nadirajo te in delajo slabo vest, pa tudi če teža ne narašča preveč. Mora res biti glavna točka nosečnosti sekiranje zaradi kg? Mene osebno zanima, če je z otrokom vse ok. S kg se bom ukvarjala po porodu.
[/quote]
Ti pa nisi najbolj brihtna, a ne? Zanima te, če je z otrokom vse ok, kile so pa samo tvoj problem. Preveč kg vpliva na zdravje otroka!

Lej, kakšne so tvoje izkušnje, ne vem. Vsekakor je pomembno, kakšna je uz aparatura, kako je usposobljen tisti, ki preiskavo opravlja, kakšna je lega otrok… Več ne bom. Če razumeš, prav. Če ne, ravno tako.

V bistvu mora biti bremeneče, če človek dvomi, da je mogoče tisto, česar sam ni doživel. No, to je tvoja odločitev.
[/quote]

Tam okrog leta 2007-08 je bil en članek, ker je petčlanska družina iskala finančno podporo. V članku je mama povedala, da so na uzju videli samo en plod. Lega je bila takšna, da sta se dvojčka prekrivala. Po porodu prvega, je mama vprašala babico, zakaj trebuh ni šel nazaj – imela je že enega starejšega otroka in ji je bilo jasno, da nekaj tu ne štima. Ugotovili so pri porodu, da sta dvojčka.
So možnosti, tudi moji sestri niso mogli narediti ultrazvoka do 7 meseca za pregled, ker je otrok ležal v čudni legi (nič konkretno se ni videlo na uzju) – spola pa sploh ne do malo pred porodom. Leta 2009.

Ko bo začela a veste a veste jo lepo prekineš pa rečeš, vprašaš, gospa kako je z mojemu otroku zato sem tukaj… Kakšni so moji izvidi (železo…) to me zanima. Pa če ne bo slišala jo pa še enkrat vprašaš

Pa ko boš šla rodit, lahko tudi zavrneš porod.Lepo se vsedeš v avto, zakleneš not in odbrziš proti morju.
Si pa res ena kavka.

Pametno si se odločila. Danes je vse preveč “skrbi”, naenkrat je mama sovražna svojemu otroku med nosečnostjo. Moji kolegici so zdravniki dejali, da ima otrok gen, ki povzroči hiperaktivnost in težavno vzgojo. Znoreli so. Nosečnica mora biti dobre volje, ustreže naj se vsaki njeni muhi in otrok bo zadovoljen in srečen, ker je mama takšna. Na to so pozabili. Mene, dvajset let nazaj, ni nihče tehtal. Sem pa jedla non stop, zredila sem se, pa tudi shujšala. Danes je otrok zdrav, vesel, jaz imam resda vsako leto kakšnih par kil preveč, pa kaj. Kje piše, da smo vsi isti? Smo roboti ali kaj. Zdravniki se vse bolj bojijo, da bodo brez pacientk, vse več je porodov doma in tu je keč. Ne pa skrb, vsi ti pregledi stanejo, so največkrat škodljivi in nepotrebni. Zdravnik je pa plačan. Prijetno nosečnost želim, čim manj stresa in predvsem poslušaj sebe in svoje telo. Tehtanje pa odkloni. Bravo, uporabljaš lastno pamet. Ne sekiraj se, ker naju bodo popljuvali. Srečno in vse dobro.

Dajte se malo razgledati, preden pišete: dieta za diabetes je lahko škodljiva, saj povzroča, da imaš posledično premalo sladkorja v krvi (hipo), če ti je predpisana preuranjeno (na podlagi ene meritve sladkorja). Zato so zdravniki še previdnejši pri odločitvah, ali boš (začasno) na insulinu.
[/quote]

Prvi pregled sem imela prvi dan po novem letu. Z meritvijo sem bila na meji. Ne morem vam povedati kako so zakomplicirali zaradi sladkorne. Bolj sem se držala prehrane, bolj sem se slabo počutila.

Na koncu sem jedla vse kot ponavadi ter občasno izmerila KS, predvsem ko sem vedela, da sem se zelo pregrešila. Sladkor v mejah normale. Nikoli previsoke vrednosti.

Nato ko sem hodila na preglede me je vedno vprašala ali se držim diete. Vsakič sem rekla, da s prehrano uravnavam KS v mejah. To da pojem tudi kaj sladkega pa sem zadržala zase, sem dovolj stara da vidim sama kaj mi odgovarja in kaj ne.

Je pa sestra parkrat rekla “vidite kako lepo pridobivate težo, ker se držite diete”. Sem si samo mislila svoje.

New Report

Close