Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lastnik kar tako vstopa v najemniško stanovanje

Lastnik kar tako vstopa v najemniško stanovanje

V kratkem se selim v drugo stanovanje. Najemnina ugodna, stanvoanje ok opremljeno, dokaj veliko.

Je pa en haklc. Sem bila na ogledu. Zdaj stanujejo tam tri osebe. Sem lastniku omenila, da ne moreva kar notri, če so pa ljudje v najemu. Pa je kar vstopil češ, da jih itak ni doma. Tako, da očitno mu je to kar normalno.

Pa sva pogledala spalnico, kopalnico, kuhinjo. Še hladilnik je odprl.

Kako preprečiti take obiske? Druge izbira pa žal nimam. Drugače je vse ok, ampak očitno lastnik kar tako hodi notri, če se mu zazdi. Ve pa, da z lahkoto dobi drugega najemnika, če bi jaz kaj komplicirala.

Stanovanje je v hiši. Ločen vhod pa vse. AMpak očitno pod budnim očesom lastnika.

Odgovor na objavo uporabnika
poceni ampak, 10.10.2022 ob 16:58

V kratkem se selim v drugo stanovanje. Najemnina ugodna, stanvoanje ok opremljeno, dokaj veliko.

Je pa en haklc. Sem bila na ogledu. Zdaj stanujejo tam tri osebe. Sem lastniku omenila, da ne moreva kar notri, če so pa ljudje v najemu. Pa je kar vstopil češ, da jih itak ni doma. Tako, da očitno mu je to kar normalno.

Pa sva pogledala spalnico, kopalnico, kuhinjo. Še hladilnik je odprl.

Kako preprečiti take obiske? Druge izbira pa žal nimam. Drugače je vse ok, ampak očitno lastnik kar tako hodi notri, če se mu zazdi. Ve pa, da z lahkoto dobi drugega najemnika, če bi jaz kaj komplicirala.

Stanovanje je v hiši. Ločen vhod pa vse. AMpak očitno pod budnim očesom lastnika.

ker mu ni za zaupat

Pojdi noter, pa mu mine nastavljaj 🤣🤣🤣🤣🤣. take stvari, da mu bo nerodno do amena, ko te bo videl.

Eee razloži to gospodični v sosednji temi, ki pravi da se moram JAZ zamislit in kaj vse je narobe z MENOJ, da pišem o tujih izkušnjah … Evo kaj je narobe gospa. Ne morem tega gledat. Pa tudi če se ne gre zame, ker mi ni vseeno.

Kam naprej naj grem? Sem jasno napisala, da je to edina možnost. Ne bi se pa vozila eno uro in več v službo. V tej okolici je še eno stanovanje na voljo, ampak je veliko, cena najema preko 900€ in neopremljeno.

TOle je pa polno opremljeno, v službo grem lahko peš, cena super. Edino lastnik očitno vstopi, kadar se mu zdi. Dvomim, da je stanovalcem povedal, da mi bo razkazal stanovanje. Pa peljal neznance v njihovo spalnico, pogledal v hladilnik.

saj te vendarle ščiti zakonodaja, da ob vnaprej napovedanem obisku lahko lastnik  vstopi kolikokrat na leto  , preglej stanovanjske zakone in najemna razmerja. imaš pravico  do zasebnosti, uradno, no.

to je kaznivo po zakonu in lahko lastnika tozis za mote je posesti…

tukaj vec pise… ti mu kar ma zacetku povej takoj ob podpisani pogodbi, da tega ne bos dovolila in da nima pravice, da bos spostovala pravice njegovega dostopa do stanovanja skladno z zakonom (to misoim da je 1x al2x letno ob tvoji prisotnosti) vse ostalo je motenje posesti.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepremicnine/lastnik-sili-najemnika-v-oglede-stanovanja-ker-ga-prodaja-ga-najemnik-lahko-zavrne-360218

 

Odgovor na objavo uporabnika
zakoni, 10.10.2022 ob 19:57

saj te vendarle ščiti zakonodaja, da ob vnaprej napovedanem obisku lahko lastnik  vstopi kolikokrat na leto  , preglej stanovanjske zakone in najemna razmerja. imaš pravico  do zasebnosti, uradno, no.

Hja, očitno mu to ni mar. Ker tile stanovalci niso vedeli, da bo on hodil po stanovanju pa še jaz zraven.

Iz tega sklepam, da se bo zgodilo to tudi, ko bom jaz notri, da bo šel kdaj na ogled, ko me ne bo doma.

Pa še enkrat: on komot dobi drugega najmenika, jaz pa ne drugo stanovanje. Tako, da si pač lahko namišlja pogoje.

V Mariboru so v hotelsko sobo vstopili, ker so mislili, da me ni, pa s ključem, čeprav sem ga jaz imela pri sebi! Da večkrat na leto preizkušajo, če vse ključavnice delujejo…ja pa jade… Od takrat ne zaupam nikomur več. Pa sem imela prenosnik, fotoaparat in več dražjih zadev kot so trdi diski, gopro ipd Vse bi šlo brez dokazov. Jaz pa ne bi imela s čim več delati takrat. In stranka bi ostala brez posnetkov enkratnega dogodka.

lej , prenašaj potem to vsiljivo stikanje ali nastopi uradno po zakonodaji ali išči tretjo možnost, vzemi ali pusti varianta kaj…

mislim tle nekaj blebečeš in pametuješ, nimaš pa jajc pred njim povedat- lejte gospod Novak, se bova uradno držala zakonodaje in nimate vstopa v stanovanje, razen enkrat letno, ko mi vnaprej poveste in bla bla…drugače se obrnem na višje inštance…pa boš vidla reakcije, če ne pa trpi, kaj naj ti mi zdaj svetimo zraven. išči rešitve, ne jamrat.

Pa kaj vam ni jasno? Če mu prepovem vstop (le kako naj mu prepovem, če ne vem kaj bo počel, ko me ne bo doma), bo rekel potem bom pa drugega najemnika vzel. Ne rabi on mene, jaz rabim njegovo stanovanje. On ima dovolj kandidatov.

Vam je res tako težko dopovedat?

ja, kaj dopovedat, kaj potem želiš nasvete od nas, če ti niso všeč, ti bo brskal po sobi in omari in po hladilniku, kaj potem , povabi ga na večerje, za družbo, mogoče išče kaj, si težek karakter.

ja kjafiri… nerazumno…

 

avtor… res je… lahko predvidiš kaj bo… če se ne strinjaš pač ne it u to… ne vem kaj oz kako naj ti mi pomagamo… ne moreš preprečit…

edino če ga prepričaš da se drži kurana in da postane vernik… ampak to so spet pravljice ne… srednji vek… vi znate bolje… a vidiš da ste glupi?

    O vjernici, u tuđe kuće ne ulazite dok dopuštenje ne dobijete i dok ukućane ne pozdravite; to vam je bolje, poučite se!

    A ako u njima nikoga ne nađete, ne ulazite u njih dok vam se ne dopusti; a ako vam se rekne: “Vratite se!” – vi se vratite, bolje vam je, a Allah zna ono što radite.

    Nije vam grijeh da ulazite u nenastanjene zgrade, u kojima se nalaze stvari vaše, a Allah zna ono što javno pokazujete i ono što krijete.

Odgovor na objavo uporabnika
poceni ampak, 10.10.2022 ob 21:07

Pa kaj vam ni jasno? Če mu prepovem vstop (le kako naj mu prepovem, če ne vem kaj bo počel, ko me ne bo doma), bo rekel potem bom pa drugega najemnika vzel. Ne rabi on mene, jaz rabim njegovo stanovanje. On ima dovolj kandidatov.

Vam je res tako težko dopovedat?

Ja in kaj bi zdaj rada? So ti svetovali edino rešitev in je nočeš. Torej hodi peš v službo, ter plačuj to super ceno za redno brskanje po stanovanju in omarah. Ker verjetno ti je jasno, da bo tudi omare in predale pregledoval…..

Odgovor na objavo uporabnika
ne zastopim, 10.10.2022 ob 21:15

ja, kaj dopovedat, kaj potem želiš nasvete od nas, če ti niso všeč, ti bo brskal po sobi in omari in po hladilniku, kaj potem , povabi ga na večerje, za družbo, mogoče išče kaj, si težek karakter.

Če ne zastopiš teme, jo pač preskoči. Je to tako težko? Saj ti ni treba sodelovati, če ne razumeš.

 

Za ono kaj hočeš slišat, se delaš butasto ali si res butasta? Edino možno stanovanje je to. Daj si dopovej no. Tako butasta menda nisi, da ne bi tega razumela. Poskusi.

Odgovor na objavo uporabnika
poceni ampak, 10.10.2022 ob 22:02

Če ne zastopiš teme, jo pač preskoči. Je to tako težko? Saj ti ni treba sodelovati, če ne razumeš.

 

Za ono kaj hočeš slišat, se delaš butasto ali si res butasta? Edino možno stanovanje je to. Daj si dopovej no. Tako butasta menda nisi, da ne bi tega razumela. Poskusi.

Jaz to razumem. Ti pa še vedno nisi odgovorila, kaj bi zdaj pravzaprav rada slišala od nas. Rešitev ne. Torej?

Odgovor na objavo uporabnika
poceni ampak, 10.10.2022 ob 20:01

Hja, očitno mu to ni mar. Ker tile stanovalci niso vedeli, da bo on hodil po stanovanju pa še jaz zraven.

Iz tega sklepam, da se bo zgodilo to tudi, ko bom jaz notri, da bo šel kdaj na ogled, ko me ne bo doma.

Pa še enkrat: on komot dobi drugega najmenika, jaz pa ne drugo stanovanje. Tako, da si pač lahko namišlja pogoje.

pa kaj hoces zdaj… ljudje ti napišemo pravne podlage… ce hoves ukrepaj ce ne ne…

lahko pa tudi za cas bivanja zamenjas kljucavnico… kupi svojo… ta cas tvojega bivanja tam imas to, ko se odselis namestis nazaj lastnikovo.  skladno z ladtnikovimi pravicami pa moras vseeno se lastniku dovoliti vstop kot je po zakonu.

lahko mu pa tudi poves da to kar pocne ni pametno in tudi zo, da si sla na ogled brez prisotnosti ladtnikov ni psmdtno, ker zdaj sta takoj osumljenca v primeru , da uporabniki pogresijo kaksno stvar…

ta prva na lusti sta, ker sta hodila po stanovanju brez njihove vednosti… ta lastnik je bedak.

Najprej podpišite pogodbo, potem mu jih pa navij.

Pretiravaš. Kako naj bi po tvoje sicer naredil oglede? Dal podnajemnike ven, nato pa iskal nove najemnike, vmes pa bi imel prazno?

Nama se je pred leti isto zgodilo, le da je bila najemodajalka. Ni šans, niti za sekundo ne bi bila pri takem, ne se hecat.

Pa menda ja ne boš šla v tak najem

lastnik ne sme samovoljno vstopat v oddano stanovanje. Najemniki so zaščiteni in lastnik lahko le 2x na leto vstopi not v pogled in to v spremstvu najemnika. Lahko prijaviš, je kaznivo kar počne.

 

ogledi se izvajajo, ko je stanovanje prosto ljudi in stvari. Nima kaj tujec gledat tuje stvari.

Odgovor na objavo uporabnika
poceni ampak, 10.10.2022 ob 19:49

Kam naprej naj grem? Sem jasno napisala, da je to edina možnost. Ne bi se pa vozila eno uro in več v službo. V tej okolici je še eno stanovanje na voljo, ampak je veliko, cena najema preko 900€ in neopremljeno.

TOle je pa polno opremljeno, v službo grem lahko peš, cena super. Edino lastnik očitno vstopi, kadar se mu zdi. Dvomim, da je stanovalcem povedal, da mi bo razkazal stanovanje. Pa peljal neznance v njihovo spalnico, pogledal v hladilnik.

Pač napišete pogodbo, da lastnik lahko vstopi v stanjovanje, zaradi pregledov da je vse ok, samo ob tvoji prisotnosti oz da ti za vstop veš in odobriš.

Bejži stran. Če trije podnajemniki ne morejo tega spremeniti tudi ti ne boš. Stopi v kontakt s katerim od njih in jih vprašaj kako je s tem. Samo težave bojo s takim lastnikom.

New Report

Close