Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Letos nenormalno veliko crknjenih miši

Letos nenormalno veliko crknjenih miši

Pri vas tudi? Pri nas je noro crknjenih miši. To kar ležijo povsod. Kak klinca to pomeni?

Mišje leto je letos. Naša mačka mi dnevno servira po tri ali več miši.

Ravno pred kratkim sem brala, da je letos veliko miši, ker je bila lani dobra letina žira in niso bile lacne. Ce je na splosno veliko misi, jih verjetno veliko tudi pogine, tako da mogoce zato ih toliko opazis.

Včeraj mi je tip razlagal da je bil v Dolini Vrata, pod slapom je nalagal les na kamijon in pravi pa gledam tja gor v breg, vse je migetalo, ko je bolje pogledal je videl kaj migeta… Bile so miši katere so skakale sem ter tja, je rekel , ne bi verjel če ne bi videl, pravi pa da v Mojstrani jih pa ni več.

Crknjenih misi je ponavadi veliko, kadar je dolgo brez dezja, potem pa pridejo nalivi.
Vsaj pri nas. Utonejo.

Tako je – močni in hitri nalivi, hitro naraščanje meteorne vode zalije njihove rove, skrivališča in utonejo. Podgane ne, ker so bolj brihtne, predvidijo in tudi pri izdelavi rovovso bolj pametne, kot miši.

Miške zbolele za corono in poginile ,samo ne vem ali so cepljene ali ne .

Letos zna biti tudi precej okužb z mišjo mrzlico (hantavirusi) .


Tusi v Mojstrani jih je veliko! Vsaj letos in ene 5-6 let mazaj tudi. Fuj bljak

Ja, letos jih je res ogromno. Povsod. Čisto vsakič ko grem v gozd ali hodim v hribe jih vidim. Pa ne samo eno.
Ni pa to nič bljak in fuj. Prav luštne živalce so!

New Report

Close