Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LETOS ŽE TRIJE MRTVI ! BODITE POZORNI !

LETOS ŽE TRIJE MRTVI ! BODITE POZORNI !

Opis zgoraj je cista resnica. Vsem voznikom avtomobilov zaradi dokazovanja na sodiscu svetujem avto-kamero. Vsi delamo napake. Za vse pa odgovarja vedno avtomobilist z unicenim zivljenjem, motorist placa z zivljenjem brez povratka. Nabavite si avto-kamero! Motorist nima kaj voziti 100 na uro, kjer je omejitev 70!

Večina motoristov je le prikritih samomorilcev.

Vsak odgovarja za svoj prekršek, izsiljenje prednosti je eno in prehitra vožnja drugo !

Tisti ki z izsiljevanjem prednosti povzroči prometno nezgodo je v vsakem primeru kriv ne glede na katerem pasu prednostne ceste je voznik in koliko km/h vozi !
Raje 5x poglejte preden speljete iz neprednostne ceste, nobena kamera vam ne bo pomagala in vas opravičila.

Oprosti ti si bedak !

Morilci ste vozniki z telefonom v roki in nekateri še z alkoholom v krvi.

Vsak odgovarja za svoj prekršek, izsiljenje prednosti je eno in prehitra vožnja drugo !

Tisti ki z izsiljevanjem prednosti povzroči prometno nezgodo je v vsakem primeru kriv ne glede na katerem pasu prednostne ceste je voznik in koliko km/h vozi !
Raje 5x poglejte preden speljete iz neprednostne ceste, nobena kamera vam ne bo pomagala in vas opravičila.[/quote]

Točno tako je ! Pa ne zagovarjam prehitre vožnje, se pa smatra povzročitev prometne nesreče z elementom izsiljevanja prednosti, kot vzrok malomarnosti in neodgovornosti.

Vsaka cesta je dovolj široka za tri avtomobile ne da ne bi bila za dva avtomobila in motor. Vprašanje je le v usposobljenosti voznikov !

Svetujem vsem, da ne precenjujete svojih sposobnosti in ne zdravite svojega ega na cesti.

Družini izrekam sožalje! Ostalim pa naj vam bo to opomin in srečno na cesti !

Vsak odgovarja za svoj prekršek, izsiljenje prednosti je eno in prehitra vožnja drugo !

Tisti ki z izsiljevanjem prednosti povzroči prometno nezgodo je v vsakem primeru kriv ne glede na katerem pasu prednostne ceste je voznik in koliko km/h vozi !
Raje 5x poglejte preden speljete iz neprednostne ceste, nobena kamera vam ne bo pomagala in vas opravičila.[/quote]

Točno tako je ! Pa ne zagovarjam prehitre vožnje, se pa smatra povzročitev prometne nesreče z elementom izsiljevanja prednosti, kot vzrok malomarnosti in neodgovornosti.

Vsaka cesta je dovolj široka za tri avtomobile ne da ne bi bila za dva avtomobila in motor. Vprašanje je le v usposobljenosti voznikov !

Svetujem vsem, da ne precenjujete svojih sposobnosti in ne zdravite svojega ega na cesti.

Družini izrekam sožalje! Ostalim pa naj vam bo to opomin in srečno na cesti !

Oprosti ti si bedak !

Morilci ste vozniki z telefonom v roki in nekateri še z alkoholom v krvi.[/quote]

Ne vsi in ne vedno. Jaz pazim na motoriste predvsem z vedenjem, da so na tistem kupčku aluminija in jekla popolnoma nezaščiteni in z vedenjem, da je njim 100m približno tako kot meni 40, a pri ustavljanju ravno obratno. Če ga vidim v retrovizorju, ga spustim mimo predvsem zato, da ne bi bil sam udeležen v nesreči. Vsako pomlad sem na trnih, ko privlečejo svoje rakete na plano.

Vsak odgovarja za svoj prekršek, izsiljenje prednosti je eno in prehitra vožnja drugo !

Tisti ki z izsiljevanjem prednosti povzroči prometno nezgodo je v vsakem primeru kriv ne glede na katerem pasu prednostne ceste je voznik in koliko km/h vozi !
Raje 5x poglejte preden speljete iz neprednostne ceste, nobena kamera vam ne bo pomagala in vas opravičila.[/quote]
Nek bedak zmešan, ki po naselju namesto 50, vozi 100, se nima kaj izgovarjat na izsiljevanje prednosti in si je čisto sam kriv.
Kot pravim, je to posledica nagnjenosti k samomorilnosti.

Vsak odgovarja za svoj prekršek, izsiljenje prednosti je eno in prehitra vožnja drugo !

Tisti ki z izsiljevanjem prednosti povzroči prometno nezgodo je v vsakem primeru kriv ne glede na katerem pasu prednostne ceste je voznik in koliko km/h vozi !
Raje 5x poglejte preden speljete iz neprednostne ceste, nobena kamera vam ne bo pomagala in vas opravičila.[/quote]

Točno tako je ! Pa ne zagovarjam prehitre vožnje, se pa smatra povzročitev prometne nesreče z elementom izsiljevanja prednosti, kot vzrok malomarnosti in neodgovornosti.

Vsaka cesta je dovolj široka za tri avtomobile ne da ne bi bila za dva avtomobila in motor. Vprašanje je le v usposobljenosti voznikov !

Svetujem vsem, da ne precenjujete svojih sposobnosti in ne zdravite svojega ega na cesti.

Družini izrekam sožalje! Ostalim pa naj vam bo to opomin in srečno na cesti ![/quote]

In na kateri meji se konča izsiljevanje prednosti in začne prehitra vožnja? Ker če jaz speljem po vseh pravilih s stranske ceste po tem, ko sem xx-krat pogledal levo in desno in je cesta prazna, nato pa izza bližnjega ovinka ali tudi po ravni cesti prirohni motorist s trikratno hitrostjo glede na omejitve, nimam jaz kaj biti kriv! V čem je točno moj prekršek? Ker nisem našlogal prihodnosti? Po tvoji tezi naj torej čakam na križišču do 20. oktobra, ko bodo morda idijoti na motorjih prenehali voziti?

Točno tako je ! Pa ne zagovarjam prehitre vožnje, se pa smatra povzročitev prometne nesreče z elementom izsiljevanja prednosti, kot vzrok malomarnosti in neodgovornosti.

Vsaka cesta je dovolj široka za tri avtomobile ne da ne bi bila za dva avtomobila in motor. Vprašanje je le v usposobljenosti voznikov !

Svetujem vsem, da ne precenjujete svojih sposobnosti in ne zdravite svojega ega na cesti.

Družini izrekam sožalje! Ostalim pa naj vam bo to opomin in srečno na cesti ![/quote]

In na kateri meji se konča izsiljevanje prednosti in začne prehitra vožnja? Ker če jaz speljem po vseh pravilih s stranske ceste po tem, ko sem xx-krat pogledal levo in desno in je cesta prazna, nato pa izza bližnjega ovinka ali tudi po ravni cesti prirohni motorist s trikratno hitrostjo glede na omejitve, nimam jaz kaj biti kriv! V čem je točno moj prekršek? Ker nisem našlogal prihodnosti? Po tvoji tezi naj torej čakam na križišču do 20. oktobra, ko bodo morda idijoti na motorjih prenehali voziti?[/quote]
Normalno, da je tak zakon, ki za nesrečo obtožuje tistega, ki se je prepričal, če lahko zapelje na prednostno cesto, ena sama bedarija.
V takih primerih, ko motorist ne spoštuje omejitve hitrosti, bi moral biti kriv motorist.
Kot je avtomatsko kriv tisti, ki je pod vplivom alkohola.
Kot pijanci nimajo kaj iskati na cesti, tudi divjaki nimajo kaj tam delati.

In kaj naredi motorist takrat, ko se pelješ po omejitvah, gledaš avto na stranski cesti in ta zavije direktno pred tebe. Ali pa na večpasovnicah vate?
Mogoče se imam zahvaliti šestemu čutu in predvidevanju, da me niso še večkrat sklatili z motorja.
Niso vedno vsega krivi samo motoristi.


In kdo sploh trdi, da so vsega krivi ?
Kriv je tisti, ki ne spoštuje CPP.


In kdo sploh trdi, da so vsega krivi ?
Kriv je tisti, ki ne spoštuje CPP.[/quote]

Ne gre samo za CPP. Včasih je potrebno biti pozoren in predvidevati.
Je pa res, da najrajši krivite motoriste.


In kdo sploh trdi, da so vsega krivi ?
Kriv je tisti, ki ne spoštuje CPP.[/quote]

Ne gre samo za CPP. Včasih je potrebno biti pozoren in predvidevati.
Je pa res, da najrajši krivite motoriste.[/quote]
Seveda se gre za CPP. Promet ravno zato lahko funkcionira, ker se pričakuje, da bodo vsi spoštovali predpise. Če ne bi delovali po tem principu, bi vedno ustavili tudi pred zeleno, saj bi se morali za vsak tak primer dogovoriti z ostalimi udeleženci.
In ljudje ne predvidevamo, da bo izza nepreglednega ovinka pridrvel motorist, ker lahko potem večno čakamo.
Zato naj vsak sam spoštuje pravila, pa bo veliko manj nesreč. Ko ostaneš brez glave, ti izgovorjanje, da nekdo ni predvideval, ker ti voziš ko norc, nič ne pomaga.

Predvidevanje je najbolj pomembno. Nikoli ne misliti, ah saj ne bo speljal, ima odvzem prednosti. Predvidevaj, da bo speljal. Stranske ceste so nevarne, nikoli ne veš kdaj bo kak avtomobilist zapeljal direkt na prednostno. Sonce ga zaslepi, te ne vidi. Tisoč je situacij.

Pazite nase vsi, noben drug ne bo namesto vas!
Srečno vsem udeležencem v prometu.

v vse motorje pod obvezno vgraditi vse sodobne elektronske pripomočke za varnostno razdaljo, branje prometnih znakov, opozorilnike za polno črto, avtomatsko bremzanje in podobna sranja, da mopedi ne bodo v rokah norcev, potem bomo videli, kdo je večji krivec, avtomobilisti, motoristi ali tehnika.
pa še to….uni policist je mona….ni res, da je vedno pri izsiljevanju prednosti kriv avto…..če je prekoračena hitrost mopeda, potem je najmanj deljena krivda, če se izračuna, da glede hitrosti mopeda, avtomobilist nikakor ne bi mogel preprečiti, videti…je kriv mopedist.

[/quote][/quote]

Res bi rada videla avtobus, ki pelje 180….:((

velikokrat peljejo cik cak med avti, norijo in še marsikaj. Potem pa jamrajo, da so vozniki avtov krivi. Speljte se!

In na kateri meji se konča izsiljevanje prednosti in začne prehitra vožnja? Ker če jaz speljem po vseh pravilih s stranske ceste po tem, ko sem xx-krat pogledal levo in desno in je cesta prazna, nato pa izza bližnjega ovinka ali tudi po ravni cesti prirohni motorist s trikratno hitrostjo glede na omejitve, nimam jaz kaj biti kriv! V čem je točno moj prekršek? Ker nisem našlogal prihodnosti? Po tvoji tezi naj torej čakam na križišču do 20. oktobra, ko bodo morda idijoti na motorjih prenehali voziti?[/quote]
Normalno, da je tak zakon, ki za nesrečo obtožuje tistega, ki se je prepričal, če lahko zapelje na prednostno cesto, ena sama bedarija.
V takih primerih, ko motorist ne spoštuje omejitve hitrosti, bi moral biti kriv motorist.
Kot je avtomatsko kriv tisti, ki je pod vplivom alkohola.
Kot pijanci nimajo kaj iskati na cesti, tudi divjaki nimajo kaj tam delati.[/quote]

Zakonov si jaz nisem izmislil, te pišejo drugi ! Res je nekaj morda nedojemljivih, kot naprimer :

1.Voznik prehiteva v križišču z neprednostno cesto, vozi po prednostni cesti.
Drugi voznik zapelje na prednostno cesto iz neprednostne ceste.
Voznik ki je prehiteval v križišču čeprav ni bil na svojem pasu in je vozil z povišano hitrostjo NI KRIV !
Kriv je voznik, ki je pripeljal iz neprednostne ceste, ker je zapru pot vozniku na prednostni cesti !

Plačilni nalog dobita oba voznika !

2. Po zakonu deljene krivde ni ! Ravno tako je napačno mišljenje da je VINJENI voznik v vsakem primeru kriv. To je veljalo včasih, danes je zadeva taka, v primeru, da se trezno voznik zaleti v vinjenega voznika, bo prvi odgovarjal za povzročitev nesreče in drugi bo sankcioniran zaradi vožnje pod uplivom nedovoljenih substanc.

Spet oba dobita plačilni nalog !

3. Oviranje zasabo vizečega vozila pri prehitevanju pa se lahko kaznuje z 250,00 eur.

Bodite previdni v prometu in spoštujte so udeležence v prometu.

Danes na sonce privlečem mojega bandita 1200 , grem se malo vozit in glejga zlomka vsi čisto nori… Dobro da sem cela doma.
Ne vem, ali se samo meni zdi, ali narod res vedno bolj vozi psihopatsko? Greš normalno, si previden, pa vseeno ogrožen od divjakov. Peljem po glavni, pridivja avto s stranske direkt na glavno brez pogledat, dobro, da ni bilo na drugem pasu nobenega in se do časa umaknem. Poltovornjak drvi po mestecu ko kamikaza, kar leti po ulicah, da samo moliš, da te ne trešči tako mimogrede. In potem pravijo da smo motoristi krivi za vse …

In koliko si ti peljala ? Kolikor vem je to močan motor in gre krepko čez 250km/h.

Imaš prav, narodu se čedalje bolj trga. Niste motoristi krivi za vse, zagotovo ne! Ampak…med vami je žal velik delež kretenov, ki se niso zmožni držati omejitev, ampak navijajo gas, kot da so na dirkališču…no, naj gredo tja, cesto pa naj pustijo tistim, ki vozimo po omejitvah.

Seveda ga tudi jaz navijem kot vsak motorist, pa vendar tam kjer je plac in ceste dokaj prazna. V naseljih pa se držim omejitev, vidim pa da vozniki avtomobilom (tisti ki niso motoristi) med vožnjo počnejo še miljon stvari od branja pošiljanja sms-ov do šminkanja … prednost neprednost pa španska vas.

Seveda ga tudi jaz navijem kot vsak motorist, pa vendar tam kjer je plac in ceste dokaj prazna. V naseljih pa se držim omejitev, vidim pa da vozniki avtomobilom (tisti ki niso motoristi) med vožnjo počnejo še miljon stvari od branja pošiljanja sms-ov do šminkanja … prednost neprednost pa španska vas.[/quote]
Kot praviš, kot vsak motorist, ga naviješ tam, kjer je cesta prazna. A le na videz, dokler ti iz stranske ceste nekdo ne “izsili” prednosti.
99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} motoristov vas je divjakov in še nisem videl motorista, ki bi vedno vozil po omejitvah.
Še vedno me je vsak prehitel, ko sem po naselju vozil med 50 in 55.

New Report

Close