Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ličenje = urejenost?

Ličenje = urejenost?

Sam maš pa trdo bučo svaka čast:)))
Pa če te glih zanima moje športanje tečem 3x na teden( razen ko je minus ne) + 1x tedensko tenis 2 ure ampak se vremenskim razmeram tisti dan primerno zaščitim…Ko je – pa telovadim notri.

Se mi je zdelo, da nisi neka športnica :). Tole je komaj omembe vredno.

Očitno ti še zmeri ni jasno, da veliko športa ni merilo za lepo kožo, kvečjemu obratno.Lej če veliko športaš si veliko odzunaj rigt to se pravi veliko na soncu, mrazu, vetru itd.. in če si svoje kože ne zaščitiš (uv zaščita vsaj poleti in zaščitna krema pozimi) se ji bo slej ko prej poznalo. Dalje zdrava prehrana ni merilo za lepo kožo poznam ljudi, ki jejo nezdravo se ne gibajo veliko in imajo res lepo kožo in obratno poznam ogromno ljudi, ki veliko športajo jejo samo bio, eko itd.. in je njihova koža ko sesirjeno usnje z razširjenimi porami…[/quote]

Torej nič ne športaš in ne ješ zdrave prehrane? Se pa ličiš?
Ja potem si debela naličena mona :).[/quote]

Lol samo tukaj ste res tako ozkogledni, da vam je razširjen pogled dlje kot od vašega nosa znanstvena fantastika, sej itak vem da ne razumete tko da…brez skrbi nisem debela mi težijo, da še presuha.

to pišejo le tepke, ki se mažejo, da ti je kar slabo in se pač morajo, ker so nenaličene nezanimive.

jaz se redko ličim, krema, mal pudra in vazelin, to je dnevni ritual in madona no, vedno sem urejena, paša za oči, najbolj pa zjutraj, ko se zbudim in vidim lep obraz, tak kot čez dan…ja, vem, imam pač res srečo, da sem se taka rodila in ne potrebuje fasade…ampak vse tiste, ki se fasadirajo, so včasih prej grde kot lepe, ker jih tona ličila čisto spremeni, zjutraj ša šok, le kdo je ta ženska…to je meni prevara in jaz bi se počutila, kot da varam sama sebe, kot da imaš male joške in nosiš modrc, ki ti naredi velike…spet prevara, daš modrc dol in jošk nikjer ni, halooo, kaj imate do tega…sprijazni se s tem kar si, imaš in bo veliko bolje

ženska je lahko lepo urejena tudi če je v trenirki…urejenost pomeni vse drugo kot pa kozmetika in štikle…jaohjao

Krema in puder sta tvoj dnevni ritual, kaj je potem po tvoje fasada?

In zakaj tako osebno jemljete vse skupaj. Če ste samozavestne ženske in ženske na mestu, vas moje pisanje ne bi tako vrglo iz tira, tako pa niste sigurne kaj sploh ste, seveda tiste, ki nimate pojma oosnovnem diskretnem ličenju in ste daleč od ženskosti. To so dejstva!

Seveda potrjujem:
Ličenje je del urejenosti.

Vedno se smejim ko berem takele smešne poste. Veš kaj je daleč od ženskosti? Prostaškost, žaljenje, anonimno pljuvanje. To ni niti malo žensko.

Tole je pa pisanje naličene in menda urejene dame. Veliko na glavi, v glavi pa vidite kaj je napisala, to se v glavi suče.

Jaz pa razumem laracr, sicer se je sama bolj grobo izrazila ampak dojamem njen point. Sama se tudi ličim in mi je škoda ko vidim nenaličene ženske na ulici ker vem da bi izgledale veliko bolje z malo barve na svojih obrazih. Samo to je tako vsi imamo različne kriterije kaj je za nekoga urejeno in lepo je za nekoga drugega zanemarjeno ali pa brezvezno. O okusih se itak nima smisla prerekati.

laracr je v bistvu hotela samo povedati da bi se ženske lahko ličile da bi imele nek dnevni make-up. To ne pomeni 3 vrste pudra na sebi ampak recimo za dnevni make up se uprabi ena BB krema ali fundation podlaga potem pa na BB kremo dodamo s čopičem samo potapkaš ene 3 krat da matiraš kožo s pudrom v prahu. Povdariš z barvico za obrvi obrvi samo zarišeš prazne dele ne da črtaš kot kloven obrvi. Dodaš malo korektorja če imaš podočnjake ali kakšen mozoljček na lička dodaš za pikico kakšno marelično barvo ruža in kakšen vazelin ali brezbarvni lip gloss. In pa za oči samo maskara mogoče od strani malo eye-linerja pa še to ni potrebno ali pa kakšno nežno senčilo. Evo to je dnevni make up in za tak make up potrebuješ ko se zverziraš 10 min in ne izgleda ženska s takim make upom nič umetno ali grdo izgleda pa lepo, koža je lepo matirana, povdarjene so oči, obrvi, lička to je to. Poskusite:)

Se ne ličim, sem naravno lepa. Meni se zdi vsa ta šminka in puder packanje obraza.
Puder sem uporabljala le, ko sem imela mozolje. Zdaj imam pa lepo kožo in ga ne rabim več.

Mi prosim pojasniš kaj je BB krema?

Urejenost je večinoma pogejena z ličenjem ja. Ene ženske so videti zelo izprane, stare, neprivlačne brez ličil. Nimajo vsi popolno kožo, pravzaprav komaj kdo. Ene so tudi brez ličil ljubke, a večinoma res samo zelo mlade v dvajsetih letih. Z malo ličil, pa ne govorim tukaj o celi fasadi, pa zlgeda vsaka ženska lepa, zato ja, ličila so mi absolutno pogoj za urejeno ženo.

Zame ličenje pomeni, da naneseš malo tekočega pudra, ki izravna ten kožo, s korektorjem zakriješ nepravilnosti, maskara in vsaj glos. To je čisto dovolj, čeprav imam sama za ven še malo naličene oči. Ni treba, da hodiš kot maškara naokoli, dovolj je nekaj osnovnega.

Drugače sem tudi sama doma malo naličena, ja, vsaj korektor si dam, malenkost pudra in maskaro. Balzam za ustnice imam bolj zato, ker se mi drugače sušijo. Kaj je narobe s tem, da smo lepe tudi zase, ne za druge?

Kako shajam, ko nisem nazamana? Saj nisem ne vem koliko namazana…. Pač čisto osnovno. Zame ličenje pomeni nekaj takega kot umivanje, počesana frizura…. Odkar se ličim, sem bolj samozavestna, bolj srečna, pritegnem dobre ljudi v svoje življenje…. Čisto enostavno je to. Če sem naličena, sem lepša kot takrat, ko nisem naličena. Kaj bom torej izbrala???? Odgovor je čisto preprost.

nimam pojma-BB krema je v bistvu navadna krema pomešana z barvastim tekočim pudrom ali podlaga-foundation se takemu pudru tudi reče. BB kreme so bile na tržišču že cirka 10 let nazaj sem imela kolegico ki jo je redno uporabljala. BB kreme so sedaj postale bolj popularne za ženske, ki imajo rade bolj naraven make up in potem namesto da nanese samo navadno kremo na obraz si nanese obarvano BB kremo. Prodajajo jih pa v vseh drogerijah, tudi lekarnah, samo dobro preberi za kakšno kožo so če jih boš kupovala da boš kupila primerno.

hvala!

a ni to stvar posameznice? kakor kateri paše sicer pa sama vedno uporabljam bb kremo kakor puder

meni urejenost pomeni = skrb za osebno higieno, čistost, če govorimo o človeku, ženski
urejeno stanovanje = pospravljeno, čisto stanovanje
ipd.

nikoli se nisem ličila, nikoli uporabljala ničesar za kožo, telo … in verjetno tudi nikoli ne bom , glede na to, da sem že kar čez 30.ta in še zdaleč se nimam za neurejeno, ravno nasprotno, naravno je “tanartabul” 🙂

očitno so res geni pomembni.

kar se pa drugih ljudi tiče, kako me dojemajo, je pa itak energija tista, ki šteje. in moram priznati, da mi veliko ljudi “zavida”, ker sem “neurejena” in še vedno tako dobro zgledam, mam neko energijo dostopnosti, preprostosti. baje, tako pravijo 🙂 prav presenečene so, ko povem, da ničesar ne uporabljam, seveda ne verjamejo pa me niti ne zanima. pa še to, večini predvsem moških, ki jih poznam je ta “naravnost” všeč. in hvala bogu, da sem taka, če bi se želela polepšati si pa lahko sam še fasado gor fliknem pa bo samo še bolje :-)))))

drugače pa se jaz ne ličim:
– škoda časa
– škoda dnarja
– ne obremenjujem svojega telesa z različnimi kemikalijami, tudi če so čisto neškodlijve pa vsaj nič pozitivnega ne prinesejo, čeprav bi se dalo govoriti o tem, kako in koliko kozmetika, pa če je še tako naravna, poškoduje, obremeni kožo
– vizuelnost mi nič ne pomeni, ličenje osebno mi ne “polepša” človeka
– v moji familiji in kolegici so vse bolj moj patron človeka, madonca, koliko zanemarjenih nas je 😮

Drugače pa kot rečeno energija je tisto, kar šteje. Notranje zadovoljstvo, umijrenost, izžarevanje notranje lepote, naredi človeka lepega.

sicer pa vsak, kakor mu paše :-)))))))))))

Čestitam. Vsaj ena samozavestna :).
Če bi vse ženske razmišljale na ta način, bi bil svet veliko lepši.
Zanimivo pa je, da večina moških razmišlja tako kot ti (mislim moški zase), ženske pa večinoma kontra temu, kar ti pišeš.
Jaz se seveda podpišem po tvoje pisanje.

Zanimivo stališče nekoga, ki zatrjuje da otroci ne potrebujejo pravljic, dojenčki pa ne vozička.Samo da je ona namalana, to je nepogrešljivo……

Ličenje je maska, pa napletajte kot hočete. Tako kot pravi ena zgoraj : push up moderci, push up gate, stezniki.
Ko da vse to dol, te pa srat prime. Kozmetična industrija vam je pa ziher hvaležna.

Ženska, ki veliko športa, se zdravo prehranjuje kot sem napisala. Verjetno ne pije, ne kadi in tako naprej.[/quote]

Očitno ti še zmeri ni jasno, da veliko športa ni merilo za lepo kožo, kvečjemu obratno.Lej če veliko športaš si veliko odzunaj rigt to se pravi veliko na soncu, mrazu, vetru itd.. in če si svoje kože ne zaščitiš (uv zaščita vsaj poleti in zaščitna krema pozimi) se ji bo slej ko prej poznalo. Dalje zdrava prehrana ni merilo za lepo kožo poznam ljudi, ki jejo nezdravo se ne gibajo veliko in imajo res lepo kožo in obratno poznam ogromno ljudi, ki veliko športajo jejo samo bio, eko itd.. in je njihova koža ko sesirjeno usnje z razširjenimi porami…[/quote]

Imam zelo lepo kožo, moja sestra pa ne (imava podobne navade glede športa, hrane, ….). Pri koži je veliko odvisno od genetike o tem ni dvoma. Moram pa priznati, da za kožo skrbim z dobro dnevno in nočno kremo, dnevna ima faktor 30. Obraz si umivam zvečer s posebnim milom, zjutraj pa le z vodo. Veliko pijem (vode). Pudra ne uporabljam,ker sem temne polti (olivna polt).

Zanimivo stališče nekoga, ki zatrjuje da otroci ne potrebujejo pravljic, dojenčki pa ne vozička.Samo da je ona namalana, to je nepogrešljivo……[/quote]

In od kje tebi, da so moja stališča takšna, kot si napisala?

Od genetike? Tole je pa sumljivo, mogoče nimata istega očeta :)?

Nenaličena ženska je tudi običajno neurejena ženska. To je lena, nerazgledana, brez energije, moški tip ženske, ki gleda samo na svoje udobje, večinoma je v hlačah in nizkih petah, ker obuti nogavice in krilo je že prevelika znanost za takšno žensko. Saj ni čudno, da so moški poženščeni, ker ženske prevzemate njihova mesta.

Prav nasmejala sem se temule pisanju zgoraj.
Končujem doktorski študij, objavljene imam številne članke, poleg študija seveda hodim tudi v službo. Smučam, kolesarim, ukvarjam se s trialtonom (opravila tudi polovičko ironmana, če slučajno veš kaj je to). govorim 2 germanska jezika, 2 romanska jezika, rusko in delno tudi hrvaško oz. srbsko. Zdaj pa slišim, da sem lena, brez energije, nerazgledana.
Ja na svoje udobje res gledam, neumna bi bila, če ne bi. Ti ne gledaš na svoje udobje?
Ja, večinoma sem v hlačah. Nizke pete so zakon. Vsaj normalno lahko hodiš v njih.
Hja, ti si očitno celo življenje študirala kako znanost kako obleči krilo in nogavice, jaz sem pa raje podiplomski študij delala ta čas, ko si ti študirala kako obleči nogavice.
Prevzemam moškim mesta? Hm, nisem zato študirala, da bi bila brez službe. Kaj bi morala pustiti službo ali kako, da je ne bi prevzela moškemu?

Ti super ženska, veš mogoče to, da zdravnice sploh ne smejo imeti dolgih in nalakiranih nohtov?
So zato lene, neurejene, nerazgledane?

New Report

Close