Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana, Ljubljančani, standard

Ljubljana, Ljubljančani, standard

Hja, a veš, če bi se po cestah vozili samo Ljubljančani, ne bi bilo take gužve. Predstavljaj si šele tiste, ki se vozijo od drugod,,,

Jaz tudi smem oz. enega imam še starejšega. Ker je še čisto lep in mi je všeč 🙂

Drugače pa verjetno nisi bila edina neljubljančanka v mestu 😉 Pa dobro, da nisi mene kje videla, ko sem vsa zapacana šibala čez mesto z Gradu alu Rožnika :)))))[/quote]

Kako si pa to predstavljaš? Zid okrog Lj? No problem, čimprej, takoj podpremo:)

Tvoj odgovor verjetno najboljše pojasni moja opažanja. 🙂
Pa dejstvo, da za kozarček kuhanega se še vedno najde; se spomnim, da smo v obdobju, ko je bila potreba po druženju na vrhuncu, našli za pivo tudi takrat, ko so zaloge hrane že pošle, in ko je že polovica hodnika v študentske domu uporabljala en, skupni toaletni papir. 🙂

Saj se hecaš, ne? Ali res ne razumeš napisanega?

Verjetno je tudi to vzrok mojega občutka, ja.

Saj se hecaš, ne? Ali res ne razumeš napisanega?[/quote]

Jaz že, ti ne:)
Vsak živi kjer pač živi, osebna odločitev, če pa imaš v mislih prevozne karte za Lj, v stilu Münchena?
Pa poglej po kolikem času so te karte ukinili.

Saj se hecaš, ne? Ali res ne razumeš napisanega?[/quote]

Jaz pa razumem. 🙂 In bom še prišla, upam, da čimprej!
Ravno ta pisana druščina, ljudje z vseh vetrov, slišati različne jezike, daje mestu še dodatni čar. Občutek svobode.

Lepo, Štajerka 🙂

Do zdaj nisem mislila nič, zdaj pa mislim, da ste prizadeti 😛

ljudje v Lj. se za svoj izgled tudi zapufajo, živijo pa po pajzlih. Kolegica ima vsak teden drugačne nohte, 3D tripalnice, mesečno frizer, vozi novo toyoto, stanuje pa v pajzlu, kjer moraš rikverc na WC, ker se v njem ne moreš obrniti, če hočeš imeti pa zaprta vrata, moraš pa noge spodviti pod školjko.
Kuhinja stara več kot 40 let, notri star plinski štedilnik, no sedežna je nova, pa gre za podedovano stanovanje.[/quote]

Ženska zna živeti življenje. Vlaganje v beton in glancanje stanovanja je značilno za zagrenjene skopuške asocialneže brez prijateljev in veselja do življenja.[/quote]

Lenuh in pijanec res ne more razmišljati drugače.

Glej, če se ti družiš s preseratorji, to še ne pomeni, da v MB ni krize..

Sama terensko delam po Zahodni Sloveniji.In dejansko mislim, da je v Ljubljani največji delež premožnih. In ja, to gre tudi na račun dobro plačanih služb v JU: vse javne agencije,ministrtstva imajo sedež v Ljubljani.Pa univerza,ogromno dohtarjev v UKC. Se pozna na koncu.

Ja, en kup ljudi, ki dobri dost denarja za malo dela.

Podobna scena kot v vseh evropskih prestolnicah, le da je pri nas v precej manjšem obsegu. Center, ki v prednovoletnem času živi pravljični lajf, iz katerega seva vsaj navidezno blagostanje, ter predmestja, v katerih se skriva (dobesedno) revščina.Marsikaj je sfejkano. Bejba ali model nima za burek, a zunanji videz kaže drugače. Tisti, ki se spozna, ob natančnejšem pogledu lahko prepozna blef.
Je pa res, da je v Ljubljani – spet enako kot v vseh prestolnicah – standard res višji od povprečja. Po drugi strani pa je tudi način življenja, pogojen tudi z razmišljanjem in vrednotami, drugačen.

Ne samo standard, pogojen z razmišljanjem in vrednotami, tudi cene osnovnih življenjskih potrebščin, stanovanj ipd. so višje.

Saj se hecaš, ne? Ali res ne razumeš napisanega?[/quote]

Jaz pa razumem. 🙂 In bom še prišla, upam, da čimprej!
Ravno ta pisana druščina, ljudje z vseh vetrov, slišati različne jezike, daje mestu še dodatni čar. Občutek svobode.[/quote]

cenejši Grac, odkar živimo tu, je Lj pač samo lj, nekaj umetnega in napihnjenega.

Pojdi te v Grac, kaj vraga te drži tu :)))

to si jih videla zunaj,ker se nimajo kam dat.Večina živi kot sardine v konzervi.Kar smilijo se mi ,ko vidim tiste dvo ali trosobne luknje.To pa res ni standard.Jaz sem na skoraj tristo kvadratih in neomejen tak,da mi ni potrebno it na rekreacijo v btc.Grem v fitnes sobo ali pa si najdem kaj lepega za počet.
V ljubljano pa grem kadarkoli si zaželim.Da bi pa tam bival,hvala

Hja, če maš fitnes sobo, pol nekaj velikega itak ne ostane :p
Razen če fitnes soba pomeni ena žoga, pa sobno kolo :)))))

Drage cote? A misliš, drago obleko? Ali v Zari in H&M prodajajo cote? Ja, kjer se pa ti oblačiš! Pa saj EMporium ni za vsakega, tudi vsega tam ne kupujemo! Ampak za posebno priložnost pa človek da malo več? Kot včasih ko si se bolje oblekel za k birmi, recimo!
In zakaj bi morali skakati od veselja ko te vidimo? Takole negativno nastrojeno do vseh in vsakega? Ti veš?[/quote]

Večina oblačil dobim na Karitasu in RK…hec. Ne, zaradi mene ni treba nikomur skakat od veselja, tudi jaz se ne mečem na zobe zaradi nobenega človeka, saj smo vsi samo ljudje. Mimogrede: kje me vidiš? Tu me lahko le bereš 🙂

Jaz pa razumem. 🙂 In bom še prišla, upam, da čimprej!
Ravno ta pisana druščina, ljudje z vseh vetrov, slišati različne jezike, daje mestu še dodatni čar. Občutek svobode.[/quote]

cenejši Grac, odkar živimo tu, je Lj pač samo lj, nekaj umetnega in napihnjenega.[/quote]

Hvala!
Ampak ne hodim po nakupih, ničesar ne iščem, ker vse imam.
Le malo svoje mlade brezskrbne duše mogoče, ki sem jo v tistih letih brez obveznosti pustila v Ljubljani. 🙂

Le sprehajam se, lahko ure in ure. Enkrat do Rožne doline in do Gerbičeve, se zapeljem na Rudnik en krog naredit po trgovinah, v BTC ali pa samo čez tržnico in po ljubljanskih ulicah.
To mi pomeni!

Nazadnje ko sem bila v Emporiumu, sem kupila jeans legice za 30 evrov v Dorothy Perkins. Ampak vrečka je bila pa še vedno Emporum.
Samo tisti, ki v Emporiumu nikoli ni bil, misli, da so notri samo prestižne in drage znamke.

Pa ne ocenjujte standard Ljubljančanov po množici ljudi, ki se vsak dan sem valijo iz raznih vukojebin, da naredijo vtis z vrečkami na sprehodu po Ljubljani. Najbolj bogati “Ljubljančani” so zaposleni na Šubičevi, tam pa Ljubljančanov praktično ni veliko (Kranj, Trbovlje, Grosuplje….).
Še o 300 kvadratih in fitnesu: pravi Ljubljančani pač cenijo druge stvari v življenju, kot je kvadratura nekje v bogovi ritni luknji…

Jaz imam 760 evrov plače, delam v zasebnem podjetju. Pa imam v Lj udobno stanovanje v zeleni soseski (zelo počasi in po malem s partnerjem odplačujeva kredit) in dovolj denarja za kuhančka s prijatelji v mestu, nakupujem v Zari, HMju, enkrat sem kupila celo nekaj v Emporiumu, ha! 🙂 Z malo spretnosti se vse da, tudi prijetno živeti v prestolnici z malo denarja. Ni nujno, da gre za nek blazno visok standard … ki me, mimogrede, niti ne zanima preveč. Bi pa bila vesela za kakih 300 e višje plače, bi mi še ostajalo :)))

Tako da avtorica, mislim, da kljub temu, da je v Lj res zagotovo več bogatašev kot drugod, vendarle le nimamo vsi tako globokih žepov kot se ti je morda zdelo 🙂

ljudje v Lj. se za svoj izgled tudi zapufajo, živijo pa po pajzlih. Kolegica ima vsak teden drugačne nohte, 3D tripalnice, mesečno frizer, vozi novo toyoto, stanuje pa v pajzlu, kjer moraš rikverc na WC, ker se v njem ne moreš obrniti, če hočeš imeti pa zaprta vrata, moraš pa noge spodviti pod školjko.
Kuhinja stara več kot 40 let, notri star plinski štedilnik, no sedežna je nova, pa gre za podedovano stanovanje.[/quote]
Ne razumeš ti tega. To je metroolitanska logika. Pejd v New York živet, pa boš videla, kako bo. Tako nekako… 🙂

Tudi v Emporiumu lahko ugodno nakupuješ, v bistvu so cote iz Zare in H&M včasih kar malo drage glede na kvaliteto, in se je treba potrudit tudi kdaj v kakšno kao znamke trgovino, si lahko prijetno presenečen, kaj se najde. Osebno jaz mislim, da ni Ljubljančanov cenit po videzu od praznikov, ko vsi neke vrečke nosimo, pa ni rečeno, da so not miljonski nakupi. Pojdi po Ljubljani pa po šoping centrih ko ni praznikov, pa boš videla prazne trgovine in nobene vrste na blagajnah, vsa gužva iz parkinga npr. v BTC-ju je v bistvu v Šparu pa na tržnici ….. večina prazničnega blišča je zlaganega, če hočeš, oziroma ljudje se potrudijo in si privoščijo za praznike malo več. To še ne kaže bogataševstva. Sem bila tudi v >Kopru in Mariboru po šoping centrih, so tudi polni, brez skrbi, pa lepi avtomobili pred njimi parkirani. Tisti, ki nimajo denarja, pač ne hodijo po bleščečih trgovinah in se ne vrtijo okoli Tromostovja, a to še ne pomeni, da jih ni.

New Report

Close