Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana, Ljubljančani, standard

Ljubljana, Ljubljančani, standard

Mislim, da se da na netu poiskat podatke o povprečni plači po občinah. Mislim, da LJ sicer ni čisto na prvem mestu, vsekakor je pa med premožnejšimi občinami, če gledamo samo ta kriterij.
Delavec, glede stanovanjske kvadrature pa LJ ni nobena izjema in je v vseh velikih evropskih mestih podobno. Slovenija je tudi sicer na splošno med skromnejšimi državami po kvadratih stanovanja na prebivalca, ampak razlike med mesti in vasjo so pa povsod. In verjemi, da tisti LJ, ki bi radi imeli bajturino nekje v vukojebini, to lahko naredijo kadarkoli. Prodajo stanovanje in kupijo ogromno hišo 50 km izven. Ampak nočejo, ker radi živijo v LJ.
Ampak tega verjetno ne štekaš. Vaščana lahko spraviš iz vasi, ampak vasi iz vaščana pa ne.

Mislim, da si kot avtorica omenila, da si se imela med študijem lepo v LJ. Lepo slišat. Dostikrat se mi zdi, da gledate lj skozi neki filter, ki ne obstaja. Tega bogastva, ki ga omenjate, vsaj v mojem naselju ni. res premožne pa poznam le ene (ti delajo z državo-samo jim privoščim, ker gre res za strokovnjake-tehnične smeri). Včasih se hecamo v mojem krogu, da med tednom in med prazniki, zaradi priliva ljudi iz drugih krajev izgledamo ful fensi (glede oblačil), med vikendi pa kot ljubljanski klošarji-ko ostanemo sami. Recimo ena kolegica, ki je bila na praksi v lj, je omenila, da ji je bilo ful nerodno, ker je imela cliota, videvala je same drage avtomobile. Potem me je pa malo naokoli vprašala, če me ni nič sram, da se po Ljubljani vozim s cliotom (tud jaz sem ga imela in ga še vedno imam). men je bilo pa samo smešno, pa zanimalo me je, kje zaboga se je ta vozila 2 meseca, da je samo drage avtomobile vidla in nobenega cliota.

New Report

Close