Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudje se nezdravo prehranjujejo, ker je zdrava hrana predraga

Ljudje se nezdravo prehranjujejo, ker je zdrava hrana predraga

Mene pa veseli, da je vedno več ljudi, ki spreminjajo svoj življenjski slog, spreminjajo svoje prehranjevalne navade, ne kupujejo več belega kruha, se pogosto gibajo – hodijo, kar ne stane nič itd.

Na drugi strani pa imaš take, ki niso pripravljeni spremeniti nič, pa da bi to upravičili, si še kaj izmislijo. Na primer to, da je solata dražja kot meso. Če stane meso v povprečju 8 evrov na kg, res ne vem, kje vam uspeti najti dražjo solato. V Hoferju stane ogromna glava 79 centov, na tržnici imaš radič po tri evre. In kila radiča je res ogromno.
Da o kaki rdeči pesi ne govorim, velik kozarec prav tako stane manj kot 2 evra.

Takoj kupim kilo motovilca ali tržaškega radiča za 3 evre. Prodaš?

Lenčine vedno najdejo izgovor za kupovanje konzerve za 1,2 EUR in špagete za 1 EUR. Načeloma to niti ni drago, ampak da se tudi drugače, manj nezdravo. Npr. skuhaš polento in potem vmešaš notri malo sira ali dve žlici skute za obogatitev okusa, za zraven si popečeš bučko ali malencan in narežeš paradižnik, potem pa čez malo začimbe in žlico olivnega olja. Receptov in jedilnikov je malo morje, da imaš vsaj za 14 dni vsak dan drugačno jed.

Za človeka, ki ima malo denarja, je hrana predraga.

Za zajtrk pojem jajce, sem se kar navadila na to, ker sem po njem sita. Samo mam zajtrk pol pozno, tako da je to v bistvu že moje kosilo in zajtrk.
Za kosilo včasih pojem še kaj zraven. Vmes potem pojem še kakšno sadje, npr. jabolko.
To je pa to.

Hrana je predraga zame. Ampak po drugi strani, glede na to, da fizično ne dalam, mi je eno jajce na dan, pa še kakšno jabolko, pa mogoče še malo večerje – kakšen jogur, probiotičen, to čisto dovolj.

Folk, pa kolk se vam da cele dneve razpravljat in se s temi enimi in istimi invalidnimi blodjami viharca o debelih, pa pridnih kmetih,poženščenih moških, pa norih feministkah…ukvarjat.
A res ne prepoznate stila pisanja, ali nimate bolje za izkoristit tega enkratnega lepega planeta…začnite živet.

Jaz še takrat, ko malo pridem pogledat, me vse mine, na zahodu nič novega in NNNP.

Če so jih nafarbali, da so OH nezdravi in bi zdaj jedli samo še meso in maščobe ali da so zdrave samo stvari, kjer na pakungi piše bio, eko ali diet, ali pa celo samo kakšni tropski sadeži, ki rasejo 20 dni na leto, potem verjamem, da jim denarja zmanjka.

Za porcije zmanjšat ne rabiš čisto nič denarja (ponavadi je ravno to problem).

Kako pa je kaj potem v tvoji bližini – kanonade iz črevesja, pa to? vse kar naštevaš, tako zaplini črevo in napenja, da je groza že stat ob takemu človeku, kaj šele z njim sobivat.

Jaz napirmer brokolija, določenega fižola in nekatere druge zelenjave niti ne povoham več, pa če je kaj od tega še tako zdravo – ker po tem tako prdim, da ni humano ob meni bit takrat.

Pa nimamo nobene intolerance ali problemov s prebavili, da ne bo pomote -vse OK.
[/quote]

Očitno imate intolerance na brokoli, določen fižol itd., zakaj se slepite, da jih nimate, če vas skoraj ubije zadeva? Drugi ljudje pač nimajo problemov s temi živili, tako enostavno je to.

To kar sem naštela v uporabniškem imenu je menda ful zdravo in zmanjša raka na dojki za 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če to uživaš vsak dan enkrat.

Po prebiranju komentarjev se ne more živeti slabše kot se lahko živi. Mogoče je 1 odstotek odstopanja. Repa fižol, želje, krompir je vsakdanji slovenski jedilnik. Kot v srednjem veku. Enako. Neke matore so za bruhat s temi svojimi recepti na Monu. Bi jedle tudi blato, če je le kuhano. Kam bomo prišli s takim razmišljanjem in kdo ima korist od tega. Verjetno lastniki firm, delodajalci,
podeljevalci plač in pokojnin. Se premalo stiskate, ker za hrano denarja praktično zmanjka. To je dejstvo vsaj polovice slovenskih družin. Skuha se golaž in melje tri dni, skuha se zelje s fižolom in žuli tri dni, krompir na krompir zelje na zelje. To je hrana za prašiče in ne za ljudi. Ampak ste zadovoljni, tako je to. Butast Slovenc, ki si ne prizna, da nima kaj jest ali slabše kot marsikater kuža v bogataški bajturini. .. Če bi vedeli kaj jedo migrantje, kako kvalitetno hrano, vas bi na licu mesta odneslo. Mislite, da bi lahko tako slabo živeli in ali bi migrantje lahko sploh preživeli ob tako grozljivo slabih obrokih hrane, kot si jo lahko privošči avtohtoni prebivalec vendar bi morali imeti za uživanje tako kvalitetne hrane tudi enkrat višje plače.
Večina delavskega razreda, ne samo pri nas, nima za hrano. Nekvaliteten škrob ni hrana, je strup za človeka. Konzerve so strup in to se je največ po naseljih z veliko gostoto prebivalstva. Kmečke navade rešujejo navajene na zelje, repo fižol. Najbolj grozna hrana, kar je je, saj to ni za uživat več kot enkrat na teden, ker je smrdeče, črevesje ti napihne, kot slonu. A da bi priznali, da se ne more živet dostojnega življenja z našimi plačami, to pa ne.

Če nisi sarkastična, je tvoja zgodba prav žalostna. Ženska ti stradaš, še v taboriščih so jim dali več za jest! Sicer neješčost izhaja iz psihe in nerešenih travm, tudi slaba samopodoba itd. Zdaj pa si le kakšen piškot privošči, zagotovo se ti ne bo obesil na rit.

Pa da kupujes NAVADNO! vodo v plastenkah. Bedasto do konca!

Jaz imam vedno težave po “zdravem” kruhu (beri: polnozrnatem, polnovrednem) … Ne počutim se dobro, napihne me ….

Kaj bi mi lahko bilo?

Imaš bolezen, ki se ji strokovno reče črevesni prdoritis, neozdravljivo. Jej druge vrste kruha.

Ljudje na splošno ste požeruhi in jeste predvsem zato, da se tolažite.
5 obrokov na dan je preveč. Absolutno preveč za telo, ki deluje kot stroj.
Ta stroj sploh nima časa “počivati”, ker stalno nekaj mečete vase.
Jaz zjutraj popijem pol litra tople limonade s kardamomom in ob 17 uri pojem kosilo.
To je to.
Kaj jem?
Kislo zelje, repo, fižol, grah, čičeriko, enolončnice iz leče in zelenjave, kamut kot rižoto ali enolončnico, ajdove žgance in kislo mleko, amarant, kvinojo ….
Stročnice so eno osnovnih živil za zdrav obrok in zdravo življenje.
Pijem samo vodo, ter pri vsakem obroku uporabljam začimbe in zelišča.

Čaram na sto in en način.
Je ta zdrava hrana predraga?
Ne. Cenejša kot nezdrava in že pripravljena.

New Report

Close