Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločena, kako zdaj naprej?

Ločena, kako zdaj naprej?

Ne vem sicer kje si imela pamet in ostala brez premoženja, ampak je kar je.
Prvo- postopoma išči bolje plačano službo,izpopolni svojo izobrazbo. Drugo-naredi si finančni plan tako kratkoročni kot dolgoročni. In tretje-zapomni si ženska mora vedno imeti svoj denar in premoženje. Enkrat si se zajebala, ne dovoli si da se še drugič. Noben moški te ne bo rešil, rešiti se moraš sama. Srecno

Odgovor na objavo uporabnika
Ne ves popolnoma nic, 01.06.2021 ob 18:58

Odgovor na objavo uporabnika
ko jih spodnese in odnese ego moč in denar, 01.06.2021 ob 12:31

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem kako naprej, 01.06.2021 ob 11:33

Bila sva poročena, on podjetnik, jaz gospodinja. Po ločitvi nisem dobila praktično nič in sem se morala odseliti k staršem. Sedaj delam in komajda pridem skozi mesec. On otroke razvaja, jim kupuje karkoli si želijo. Stalno hodijo na izlete in na potovanja, nevem sicer kako ampak kljub koroni stalno nekam potujejo. Nevem kako naj naprej, navadila sem se na takšno življenje, ki sem ga seveda imela tudi jaz. Moške, katere spoznavam životarijo tako kot jaz, kako naj se poberem?

če seveda zgodbca spet ni izmišljena za klikanje….

 

Ker nemogoče, da ne bi “dobila nič” – potem siimela nesposobnega ali podkupljenega odvetnika…

V zakonu/zvezi skupaj pridobljeno gre po zakonu na pol – vključno z njegovim premoženjem podjetja, pa  eventuelnimi delnicami podjetja, evetuelnimi življenskimi naložbenimi zavarovanji zanj, prikritim denarjem, ki ga je morda mimo tvoje vednosti vlagal v delnice, kriptovalute, posle z drugimi,  pa po bančnih izpiskih za 10 let nazaj se marsikaj lahko tudi najde 🙂 Če imaš dober spomin, zelo.

Samo imeti pa moraš te dokaze. In si bila naivna, če si jih tekom zakona nisi pridobila. Sploh, če je prikrival npr. tudi vpoglede v svoje ali poslovne bančne račune 🙂

Pri takih “poslovnežih” ob ločitvi moraš računat, da ti tudi “dober” odvetnik po tvoji izbiri ali določitvi tudi sodišča v sodnih obravnavah  , če si ga ne moreš  sama finančno plačati, ker nimaš svojih sredstev za preživljanje ali premoženja lahko ne bo v pomoč – ker ti ga lahko podkupi in pridobi na svojo stran, določene obravnave se tudi vnaprej “odločene in določene” pri določenih osebah, ki imajo veze in poznanstva…  In bo delovano njemu v prid, ne tebi. Če je le možno, torej izogib sodnim obravnavam,  sporazumno urejat pri notarju – če gre.Moraš sama imeti dovolj dokazov, da ga držiš za “jajca” v takem primeru.

Ja, pri “mladini” oz. otrocih  je pa denar ključen, če so podkupljive sorte. Če si jih moralno vzgajala, bo prinesel čas svoje in pokazal, koliko privzgojene morale bo otrokom ostalo v glavi, ko bodo možgansko dozoreli in tudi  sami imeli določene partnerske in samostojno finančne izkušnje.

Sicer pa – naj jim plačuje, bolje vajinim skupnim otrokom, kot za karkoli drugega. Niso otroci krivi, da sta vidva šla narazen. To je med vama.

A kakšno življensko ali rentno zavarovanje jima je kaj plačeval v času trajanja vaše družine, ali samo zase kaj?  Če ne, tudi nujno zahtevaš, da za otroka začne takoj vplačevat, sploh če je samo za svojo “rit” prej  za svojo starost in penzijo plačeval. Da bosta otroka čez kakšne 10 let imela nekaj zagonskega kapitala, ki ga bosta rabila.

Zase poskrbi – za vsak dan “gospodinjenja” mu lahko za nazaj zaračunaš v tem in takem primeru – tudi za njegovo zadnjico si verjetno čistila doma ( pa ne samo wc ja, da ne bo pomote), on je bil pa poslovnež, veliko zdoma, zato si tudi ti veliko in velino dela opravila sama doma – je tako?. Ker nekateri poslovneži si gospodinjenje svoje žene doma predstavljajo in zirabljajo  popolnoma napačno. Sploh, če v vseh letih ne “potegnejo ali izročijo kartice” samo zanjo kdaj, če si kaj  zase zaželi v mejah normale.

Seštej, kaj ti je vse v letih zveze kupil, pdoaril – če imaš kak račun za dokaz, še toliko bolje. Nikakor te nima pravice “brcnit” iz zakona kot izrabljeno znucano cunjo v katero si je brisal tudi svoje čevlje ( prispodoba, ki jo boš verjetno razumela); zahtevaš lahko upravičeno tudi preživnino zase v takem primeru, če si  ostala brez premoženja, zaposlitve. To je hud stres, ki vpliva tudi na zdravje lahko – tudi iz tega razloga si upravičena lahko do preživnine – z zdravniškimi dokazili in papirji ( pa ne, da jemlješ kakšna pomirjevala, določena bolezenska stanja so posledica hudega stresa v takih zakonih, še posebno pa po njihovih razpadih).

Pa zbrat skupaj, kaj ti je npr. kupil tebi osebno, koliko pa sebi tudi privoščil – pa se primerja. Ne gre tukaj po nekem pravilo, ker je “on zaslužil več, si je lahko več privoščil “- nikakor.  Če ti ni dal  ali dovolil kdaj svoje ali  tvoje “bančne kartice” za potegnit za nakup tudi česa  po tvoji želji brez omejevanja in ugovarjanja, pa še posebno.

Je pa veliko dela, dokazovanja, predlaganja listin in vztrajnosti potrebno. Ne nujno denarja.  Ne meči ga stran  za odvetnike, ker niso vsi vedno pošteni – ker nekateri bodo šli za vonjem denarja, za višjo vsoto in delali v tvojo škodo in ne tvojo korist. Srečno!

Ločitev v takem primeru je tudi posel, ki ga je na koncu tudi treba speljat pošteno in pravično – sploh v razmerju “podjetnik – gospodinja, kjer je bil en partner v podrejenem položaju, zagotovo ne po svoji odločitvi, saj je omogočal drugemu partnerju, da je naredi in delal svojo kariero, se šel uspešno podjetništvo, on pa je seveda s svojim doprinosom pri vzgoji otrok in skrbi za vse ostale vogale doma tudi enakovrednos prispeval – vse to šteje na koncu.

 

Delitev 50/50? Ne bodi smesen no! Ce je mozakar podjetnik verjetno ni  neumen tako kot tvoj spis. Ce ji nicesar noce dati, tudi nicesar ne bo dobila. Samo bedak ima premoze je javno razkazano. Podjetja, ki so bila ustanovljena pred poroko kakor tudi vso premozenje le teh, so namrec posebno premozenje. Jaz nimam skorajda nic, moja podjetja pa ogromno. Moja je prisla z vrecko in  tako po nekaj letih tudi odsla

Kaj tebi ni jasno? Če gre za premoženje,ustvarjeno v ČASU  trajanja zveze, jasno, se deli pola pola, če ne dogovorijo drugače. Tudi kapital iz firme, ki je nastal v času trajanja zveze čeprav je bila morda firma prej ustanovljena in že imela kak kapital. Enako je z delnicami, vrednostnimi papirji, življenskimi in rentnimi zavarovanji. V zakonu sklenjeno, pridobljeno , ustvarjeno – urano po zakonu pola pola – sploh, ko drugi dokaže z dokumenit, da je tudi on prispeval, tako finančno, kot s fizično udeležbo ( delom npr.). Vem kaj pišem, ker pišem iz izkušnje.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
ti ne veš ker nisi dalo skozi, 01.06.2021 ob 23:31

Kaj tebi ni jasno? Če gre za premoženje,ustvarjeno v ČASU  trajanja zveze, jasno, se deli pola pola, če ne dogovorijo drugače. Tudi kapital iz firme, ki je nastal v času trajanja zveze čeprav je bila morda firma prej ustanovljena in že imela kak kapital. Enako je z delnicami, vrednostnimi papirji, življenskimi in rentnimi zavarovanji. V zakonu sklenjeno, pridobljeno , ustvarjeno – urano po zakonu pola pola – sploh, ko drugi dokaže z dokumenit, da je tudi on prispeval, tako finančno, kot s fizično udeležbo ( delom npr.). Vem kaj pišem, ker pišem iz izkušnje.

 

 

Kot skupno ustvarjeno premoženje se šteje izključno zasebno premoženje, v lasti zakonca. Podjetja, ki so poslovala v času trajanja zakona, so posebno premoženje. Delnice ne bo noben imel, ki se namerava ločiti, prav tako ne neki izkazljivo imetje, kvečemu navidezne kredite. Če imaš vsaj nekaj malega v glavi, bo odšla praznih rok.

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi locen, 01.06.2021 ob 19:18

Za moske je to vseeno drugace. Sem locen imam otroka od prej in novega na poti. Novo sem spoznal takorekoc takoj in sem z njo srecen. Mlada, lusna, sedaj prvic noseca. Moja bivsa pa sameva, se mi vcasih kar malo zasmili.

ne bo dolgo mlada.kaj bo pa takrat????

no 20 letnice so še naivne,starejše ne več.

Ja, takrat bodo pa druge prišle na vrsto 🙂

hahahah….ti si tipična pripadnica KULa….skačeš v prazen bazen. OK…saj skačeš ti.

normalen človek pač prej preveri ali je v bazenu voda, kako globoka je, kako topla, kako bo prišel iz bazena, kje se bo preoblekel itd…

enako je pri ločitvi….ne narediš prvega koraka, če nimaš začrtanega celega pohoda.

 

zdaj pa v jok in na drevo

 

A pa prav moraš imeti moškega??? Joj, da se ti le ljubi! Tisti čas raje za iskanje zaposlitve porabi, ni vrag, da je ne bi dobila. Včasih je treba pač malo nižje začet.

Tale mijavkajoca zenskica Mijav Mijav je pa iz drugega planeta mar ne? Tam ne berejo zakonov ampak podkupijo odvetnika. Malo prevec Ameriskih filmov gledas maca

Odgovor na objavo uporabnika
sedaj je drugače, 02.06.2021 ob 09:36

Kot skupno ustvarjeno premoženje se šteje izključno zasebno premoženje, v lasti zakonca. Podjetja, ki so poslovala v času trajanja zakona, so posebno premoženje. Delnice ne bo noben imel, ki se namerava ločiti, prav tako ne neki izkazljivo imetje, kvečemu navidezne kredite. Če imaš vsaj nekaj malega v glavi, bo odšla praznih rok.

Ti na pamet pišeš, žal. jaz pišem iz izkušnje 🙂 In ja, si očitno tudi ti  ljigavo povpetniški osebek, ki rad izkorišča partnerje. Vse poskrit planirano, potm pa z nasmeškom na obrazu zginit, “nini – muca papala”. Japajade, poznami mi take.

 

Nekateri smo, ko smo zavohali; kam je pričel pes taco molit, bili vedno korak spredaj, žal ko prde tako daleč se gre, kdo bo koga… Po filmskem scenarijo – ker nepošteno ne moreš ostati brez celo spodnjic na zadnjici… – smo si naredili arhivo  dokumentacije  na zunanjih diskh skupega premoženja, pravočasno. Še v času, ko ni bilo možno sklenit “predporočnih”  pogodb oz. pogodb o delitvi premoženjskopravnega razmerja…

Imam kolegico oz. sodelavko, ki je tudi živela v razkošju in ni delala. Ko je, predvidevam iz dolgčasa, moža prevarala, jo je odpikal. Zdaj tudi ona spoznava realno življenje, kjer je treba delat za majhno plačo. Prej bi mislila v kaj se spušča, pa ni. Vidim, da veliko žensk misli, da jih mož nikoli ne bo zapustil, pa se to lahko zgodi kar precej hitro.

Če si resna in nisi varalica bom z veseljem poskrbel za tebe in za tvoje otroke. To kar ti tukaj pišejo in te ponižujejo men se to zdi grdo. Imam 41let sem ločen 4leta in oče 14let stare hčerke imam svoje podjetje in to dobro stoječe. Nisem lepotec kot recimo Tom Cruise nisem pa niti grdi raček. Ker me je bivša tolk prizadela imam sedaj problem z zaupanjem v ženske. In po pravici povedano si druga ženska ki sem ji pisau. Ta prva  je hotela samo denar pa se še videla nisva tako da je bilo to takoj zaključeno. Imaš priložnost imet zopet Use kar si imela prej samo z to razliko da jaz delam z žensko z občutkom. Bivša me je tudi uzela zato ker je sama ostala z dvema malima otrokoma in povrhu tega je še znala moške vrtet samo jaz sem pač biu ustrajen in odločen da bom naredu pošteno žensko iz nje. No ni šlo. Otroka sta odrasla moja hčerka je pa še najstnica. Toda tudi njo bom spravu do tega da se bo iz šolala in postala nekdo. Jaz nimam problemov z tem da imaš otroke nudil jim bom use nič jim ne bo manjkalo imeli bojo Use kar bojo želeli in upam da bi tudi ti sprejela mojo princesko. Če si zato bi te povabil na kavo da se spoznava da vidiva če bo kaka kemija med nama. Če se odločiš da boš probala mi samo pusti kontakt da se lahko ujameva. Moje ime je pa Frenk

 

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 20:22

Odgovor na objavo uporabnika
šef, 06.06.2021 ob 20:15

Zdravo,

sem delodajalec, no, ne ravno velik, ampak dajam pa plačo trem ljudem kateri preživljajo svojo družino.

Takole ti bom povedal iz oči delodajalca: Ko si prišel na razgovor, si imel možnost pogajanja za plačo.  Ker si podpisal pogodbo je to pomenilo, da si sprejel ponujeno plačo za delo, ki ga boš opravljal. Delo, ki ga opravljaš pa je pogojeno s tvojim znanjem in pridnostjo. S tem tvojim dejanjem si oškodoval podjetje za kar nekaj denarja, saj so ponavadi zunanji izvajalci kar dragi. Imel si možnost pogajanja in ga še zmeraj imaš, lahko bi povedal, da znaš nemško in za to zahtevaš na mesečni ravni 100€ + več.

Jaz bi te odpustil prvi dan, ko bi to izvedel, da takole škoduješ podjetju. Vsekakor bi ti na razgovoru ponudil solidno plačo glede na tvoje znanje, nikoli ne ovinkarim, delavce plačam, če so pridni.

Ne zavedaš se, da sam šef ne mora imeti tega dela, ampak to delo opravjajo delavci, ki jih zaposluje. Od njih se pa pričakuje, da so solidarni in pripadni podjetju. Brez dobrih delavcev ni podjetja.

Ustvari si svoje podjetje pa se boš postavil v ta položaj v katerem je tvoj šef/direktor, povem ti, da ti ne bo lahko, ko boš naletel na sebi enakega!

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 20:24

Odgovor na objavo uporabnika
The_Roobert, 15.05.2020 ob 13:04

Vsa nujna znanja, ki so bila na razpisu sem imel (npr ang, Microsoft office…), dodatna znanja sem zamolčal. Gre za znanje nemščine, ki jo obvladam. Povprašal so me na koncu razgovora, če slučajno znam nemško, češ ni odločilno, a če slučajno znam bi bilo fino. Je nekaj strank iz au, de. Nato vprašam, ali je tako znanje plačano več in so se med sabo pogledal ter se posmehnili, da ne in sem pol tudi jaz rekel da ne znam. Nikoli o tem več ni nihče spregovoril, dokler sedaj po štirih letih šef ni izvedel, da jezik znam. Videl je, da sem odpisoval na nek mail v nemščini in rekel, da se bova o tem pogovorila.

Dejstvo je, da je podjetje plačevalo zunanje za prevajanje. Ko bi to jaz lahko opravil po njihovem “zastonj”. Ampak jaz pri plači pod 1000eur neto nemško ne znam, naj plačujejo prevajalca, jaz se tako poceni ne prodam.

Smo obmejna občina, kjer ima ta firma eno poslovalnico in tukaj nas je 5 zaposlenih in šef. Vsi na isti plači, šef seveda več. Nekaj strank so le nem govoreči in bi v primeru, da bi “jaz vedel” nem imeli več strank (prometa, priliva) in bi šef izgledal bol sposoben in uspešen businessman. Sedaj morejo dat prevajat (strošek, čakanje na prevod, manj strank) in on izpade manj uspešen. Napredovanja ni mogoče dobiti, plača pa je enaka za vse na istem delovnem mestu.

Je po vaše narobe, da za enako plačo nočem več dela? Bi povedali po resnici ali bi se kaj zlagali, da ostanete v dobri luči? Nagibam se h temu, da rečem, da je bil celotem mail Google translate. Je bil kdo v podobni situaciji

 

Pa še nekaj da ti povem. Nisem neki psihopat, ne zganjam nasilja nad ženskami niti nad otroci. Sem ljubosumen vendar v majah normale. Bi pa rad videl da bi bila ti malo ljubosumna. Saj nebi imela razloga za ljubosumje samo jaz bi imel občutek da sem ti pomemben. Imeu sem tesko otroštvo in najstniška leta zato se mi gabi nasilje nad ženskami in otroci. Glej če me boš spoznala boš za stopila zakaj sem taki mehki do otrok pa svoje ženske v tem primeru bi biu do tebe če bi bila recimo moja. Za družino bi umru in začel vojno. Do drugih pa nisem ravno popustljiv. No ne bom ti zdaj tukaj razlagal svoje življenjske zgodbe bi raje videl da se pogovoriva na štiri oči.

Z mano boš šla naprej ti gospodična NE VEM KAKO NAPREJ. Bom ti jaz pokazou kako bi se morali moški obnašati do žensk. Če mi daš priložnost da poskrbim za tebe in tvoje otroke ne boš nikoli obžalovala te odločitve. Bila boš gospodinja in mati tako kot si bila ne bo ti treba hoditi v službo tvoja služba bo skrb za hišo in otroke.Zopet boš žena podjetnika. Z to razliko da te jaz ne bom zapustil. Edino kar bi želel od tebe bi bilo to da bi ti sprejela mojo hčerko ravno tako kot bi jaz sprejeu tvoje otroke. In da bi bila zvesta(brez varanja), brez laganja, brez prikrivanja brez skrivanja, da bi bila odkrita, da bi skupaj reševala Use probleme moje in tvoje, da se spoštujeva, da te ne bo bolela glava ko bom želel s tabo sexat da boš ti ravno tako želela sexat z mano večkrat na dan. Ker sex igra veliko vlogo v zakonu. Jaz te bom želel 24/7.In pa da si ženska na katero bom ponosen. Jaz bom pa tebi zvest, ne bom ti lagau, ne bom ti prikrival,ne bom ničesar skrival pred tabo. In bila boš moj svet. Bila boš ponosna na to da boš moja žena. Mene tvoja bolezen ne ovira niti me bo kdaj ovirala. Zaradi tega te bom imeu samo še raje in nikoli ne boš čutila ali opazila da bi se zaradi bolezni ali česa drugega jaz umikal od tebe. Bil bom samo tvoj ti pa boš bila samo moja. Toliko me je ta tvoj zapis preuzel da sem skoraj siguren da si ti tista ženska ki mi je usojena. Samo še kontakt moraš pustit in življenje bo zopet lepo.

New Report

Close