Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločena, nov partner, novo življenje, a…

Ločena, nov partner, novo življenje, a…

No, saj je 11 let stara tema, sam bog ve, kaj se je zgodilo.

Po enem letu in pol trditi, da se super razumete … je otročje. Ker se ve, da niste skupaj vsak dan, ampak verjetno med vikendi. Sem bila v podobni vezi, tudi dobra ura narazen, ampak da sem ga pa spoznala je pa trajalo več kot 5 let. Pa sem imela res dobro mnenje o njemu in sinu. Ampak se je hišica iz kart fajn sesula. Hočem reči, da si ne gradi gradove v oblakih, ker jih tam ni. Bodi realna.

Res je, včasih je dobro hitro narediti korak in se odseliti, ker čakanje včasih pomeni, da se selitev ne bo zgodila. Po drugi strani pa mislim, da potrebuješ predvsem zelo iskren pogovor s sinom, zakaj noče selitve., pa tudi dovolj je star, da razume tvoje razloge zakaj se želiš seliti. Če se sin res ne bi želel preseliti, bi v vsakem primeru dala prednost otroku in počakala, da konča 4. letnik srednje.

Toliko otrok, to je skrajno nespametno in neodgovorno.  Res , tvoj mulc ima več pameti, kot ti.

 

Saj je star 14let, to pomeni da je že oz. še bo v srednji šoli in je menjava okolja tako ali tako neizogibna. Prav tako je dovolj star, da gre na vlak ali avtobus in obišče prijatelje, predpostavljam pa, da ga boš tudi ti odpeljala tja in njegovi prijatelji lahko pridejo k vam.

A to je pač življenje, ljudje pridejo in grejo, z menjavo okolja in aktivnosti se tudi družba zamenja. Probaj ga na ta način pomiriti, ta pravi prijatelji ostanejo, ne glede na vse.

_____________________

Pravzaprav je star 25 let že…

Pa naj starejši sin ostane pri očetu, če se strinja . Da boš pa imela še enega otroka , pri treh, si pa pogumna. Če se dobro razumete, pojdite živeti k partnerju, ker je škoda da se razideta zaradi tega. Starejši sin pa naj sam odloči kje bo.

Odgovor na objavo uporabnika
samska mama, 22.09.2013 ob 18:00

Zakaj ne prisluhneš otroku???

Sama sem ravno tako dala peklensko ločitev skoz in sem srečna, ker sem se ločila od psihopata in najgroznejšega človeka pod soncem…vendar mi tudi na kraj pameti ne pade, da bi svoje otroke kadarkoli še izpostaljala čemu podobnemu…partner je zame le fajn privesek (no sem mal odrasla in si ne delam več utvar o partnerstvih in nekih “sorodnih dušicah” in “zaljubljenosti/ljubezni”…)..moj center pa sem jaz in moji otroci in moj epotrebe plus otroci do polnoletnosti so MOJA življenjska prioriteta. Še najmanj pa bi se jaz z otroci selila..mi tud na kraj pameti ne pade! Kja bo pa čez 3 leta ko ti bo veza propadla? Sej ni rečeno, da bo (in ti seveda iz srca želim, da bi funkcioniralo) ampak iz izkušenj bi se do sedaj že lahko kaj naučila, mar ne? Zavaruj najprej sebe in svoje že rojene otroke, pa četudi partner izgleda zlat in še diamanten zraven. Previdnost ni odveč!

Čestitam za zdravo pamet.

Jaz sem iskala takega novega partnerja kjer se meni in otrokom ne bi bilo treba selit.

 

Na srečo mi je uspelo.

 

S takimi po uro stran nisem hotela niti na zmenek.

 

    Poskusi urediti tako da se seli tboj partner. Naj se pa vozi do službe… Ne vem… Teh par let moraš stat otrokom ob strani!!

Odgovor na objavo uporabnika
pri 3 orocih, 22.09.2013 ob 16:52

Pri treh otroci definitivno rabiš še četrtega! Sploh, če je največji star 14 let. In pa po letu in pol, to je res doba, da nakleplješ še 4. otroka. A kdaj pomisliš, od česa boste živeli, ti in 4 otroci, če te trenutni lover odpika ko gnilo solato? JAz res ne vem, a imate ene možgane med nogami ali kaj!?

14letnik je verjetno razložil, ZAKAJ noče in verjetno ima 14 letnik tudi očeta, ka-li?

Podpišem tole!!!

A nimaš dost dela z otroci, treba ti še dec in nov otrok!

Saj ni vprašala, a je pametno imeti še enega otroka, ne vem, zakaj vas to toliko moti? To je njuna odločitev, ne vaša, in če si želita skupnega otroka, naj ga imata. Ženska je spraševala za nasvet, kaj narediti, ker starejši otrok noče selitve, da bi živel pri očetu, ni prišlo v poštev. Otrok ni želel selitve zaradi menjave okolja. In slej kot prej je neko skupno življenje neizogibno, če sta par in se imata rada. Kako pa lahko drugače veš, ali funkcioniraš kot družina?

Po moje, ce bos odpeljala sina na silo (brez njegove resnicne zelje), bo zelo slabo. Zacel se ti bo upirati, sel bo v slabo druzbo, padel v razne odvisnosti…. Tako je bilo z mano. Padla sem v prenajednje in si nakopala ogromno zdravstvenih tezav, tudi razmisljala o samomoru. Nihce me ni nikoli razumel, nisem imela nikogar. Gledala sta samo nase (starsa).

Po komaj letu in pol ti že razmišljaš o selitvi z 3 otrocmi?Pa še enega bi imela?Si ti normalna?Nekdo te mora to vprašat.

Ostani tam kjer si in naj otroci odrastejo,naj se on preseli.Kot ti je ena rekla-svoje otroke bi vlačila kot mačka svoj zarod sem in tja

Tako slab tvoj bivši že ni bil,da si se 3x pustila oplodit

Še ta te bo nagnal

A noben kreten ne pogleda, da odgovarja na 10 let staro temo? Teleta.

Odgovor na objavo uporabnika
XstyleNa, 18.04.2024 ob 11:03

Po komaj letu in pol ti že razmišljaš o selitvi z 3 otrocmi?Pa še enega bi imela?Si ti normalna?Nekdo te mora to vprašat.

Ostani tam kjer si in naj otroci odrastejo,naj se on preseli.Kot ti je ena rekla-svoje otroke bi vlačila kot mačka svoj zarod sem in tja

Ona ima pamet v pi*di, ne v glavi.

Zbira otroke kot sličice.

Ženska žal ne more brez ku®️©️a, za otroke ji pa več kot očitno dol visi.

Če pogledamo nazaj … ima verjetno že kakih 6 otrok in razmišlja o tem, da bi se selila k partnerju, ki ga pozna 1 leto in razmišlja še o sedmem otroku.

 

Nisem brala ostalih odgovorov.

Moj je tak: 1. mesto morajo imeti otroci, 2. in vsa nadaljnja mesta pa so daleč za prvim in so na “bremzi” do drugih časov (ko je zadnji otrok najmanj 15. let).

Ja, si želiš novih štartov. Ampak… imaš tri otroke. Nisi samo ti. In niso samo tvoje želje. In kakorkoli obrnem, jaz svojih otrok ne bi dajala na drugo mesto, sploh pa ne zaradi novega moškega.

In tudi četrtega otroka si ne bi omislila. Da ne boš na koncu s štirimi sama ostala. Zgodbe se žal še prerade ponavljajo. In če je bila zgodba s prvim moškim težka in umazana, potem bi v resnici zdajle rabila 2 leti psihoterapije, da bi začela nove vzorce vzpostaljat in se učila novih odnosov. Ne pa takoj novega moškega ubosti. Sicer se ljudje ciklamo in ciklamo v povsem iste čustvene vrtince kot prej, ker nam je to najbolj znana, najbolj domače in tu nabolje plavamo.

Skratka: odsvetujem.

Ce je on brez otrok, naj se on preseli k vam, da se res spoznate skozi druzinsko dinamiko in to bi bilo za vas veliko manj stresno. Potem pa razmisljaj o se kaksnem otrocku, ko bos ziher da je to ok. Prej pa ne.

New Report

Close