Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločenci z otroci, navezani na bivše žene

Ločenci z otroci, navezani na bivše žene

Dobro jutro. Z nekom sem se parkrat na kavi dobila,  ima otroka, šel je narazen z partnerko. To kar ne razumem je, zakaj greš narazen, potem pa ne znaš presekati in urediti z bivšo partnerko? Ko je bivša “zavohala” da se z eno dobiva, ga je začela klicariti, non stop je bilo nekaj z otrokom, ali pa njej za pomagat ,  popravilo v stanovanju, niti avta ne zna peljat na servis ali v avtopralnici, je on peljal prat avto, na izlete je želela, da grejo skupaj. Seveda je to delala z namenom da bo nova ljubosumna. Jaz sem zadevo zaključila , še preden se je začelo sploh razvijati, ker se ne grem take limonade. Pa ne zaradi nje, ampak zato, ker je ta moški tak lolek, da ne zna urediti z bivšo. To me je najbolj motilo, da ne zna urediti odnosa, da je tak slabič . Seveda če imaš otroka/e, si povezan z bivšim partnerjem celo življenje, ampak je razlika, ali se  slišita le  glede otrok,  ali pa kliče večkrat  na dan, celo pride v stanovanje bivšega,  želi da gresta skupaj na izlet, ve za vse intimne in osebne zadeve bivšega, ali mora on k njej vsak dan.  V nekaj sem pa prepričana , nobena normalna ženska ne bo to prenašala. On je sedaj  ves razočaran nad ženskami, kakšne so, ker nisem prva, ki je prekinila zaradi bivše z njim. To se mu stalno dogaja. Ne razume pa, da je največja težava njegov nerazpucan odnos z bivšo. Katerokoli strokovno knjigo prebereš na temo odnosov, vsepovsod piše, bivši/a je bivši/a in konec. Ne sme biti drugače.  Zapomnite si to ločeni razvezani moški. Bivša je bivša . Enako velja za ženske, čeprav kar opažam, so ločene ženske glede tega dosti bolj suverene in je za njih bivši res bivši. Če pa mislite da ste lahko spet skupaj z bivšo, pa nehajte skakat okoli, ter začnite z bivšo novo vezo.  Vi kot starš poskrbite, da imate dobro vezo z otroci, da vam otroci zaupajo in vejo, da boste vedno njihov starš. Ne rabite pa skakat okoli bivše, ker s tem samo onemogočate sebe, da začnete živeti samsko življenje, zmedete otroke, ki ne razumejo , a sta mami in ati sedaj ločena ali ne,  ter vse nove ljubezni prepodite stran.

Nebi se mogla bolj strinjat

Zato, ker grejo skupaj, zaljubljenosy pa to, pol pa otroka nafukajo, pol pa jim je pretežko, grejo narazen, pa v bistvu ne vejo, kaj bi radi. Prepiri se umirijo in vse poteka normalno. Čr bi znala oba malo potrpet, današnji ljudje ne znajo niti malo potrpet bi bila še vedno skupaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne in ne, 12.04.2024 ob 07:05

Zato, ker grejo skupaj, zaljubljenosy pa to, pol pa otroka nafukajo, pol pa jim je pretežko, grejo narazen, pa v bistvu ne vejo, kaj bi radi. Prepiri se umirijo in vse poteka normalno. Čr bi znala oba malo potrpet, današnji ljudje ne znajo niti malo potrpet bi bila še vedno skupaj.

Potem pa naj grejo nazaj z bivšo, kaj je treba potem nove ženske iskat. To so slabiči od moških, ne da ne znajo potrpeti, ne vejo kaj bi, oni bi i ovce i novce.

Bolje ne bi mogla napisati kot si. Čisto res je In dokler pri sebi ne razščistijo, , ne najdejo nove partnerke. Sodelavec je imel take težave,on je šel od partnerke stran, hkrati ga je mučila slaba vest zaradi otrok. Šele ko je pri sebi rszščistil da so otroci v redu, da mu ne zamerijo, ko je dojel da vsaka nova veza propade zaradi bivše , ki je zganjala teater, samo da bi šel narazen z vsako (maščevala se mu je na tak način), takrat je tudi spoznal pravo , sedaj skupaj živita že par let. Bivša je pa  izginila takoj ko ji je dal jasno mejo, ti si bivša, otroke imava pa skupne.

Odgovor na objavo uporabnika
Ločenci, 12.04.2024 ob 06:46

Dobro jutro. Z nekom sem se parkrat na kavi dobila,  ima otroka, šel je narazen z partnerko. To kar ne razumem je, zakaj greš narazen, potem pa ne znaš presekati in urediti z bivšo partnerko? Ko je bivša “zavohala” da se z eno dobiva, ga je začela klicariti, non stop je bilo nekaj z otrokom, ali pa njej za pomagat ,  popravilo v stanovanju, niti avta ne zna peljat na servis ali v avtopralnici, je on peljal prat avto, na izlete je želela, da grejo skupaj. Seveda je to delala z namenom da bo nova ljubosumna. Jaz sem zadevo zaključila , še preden se je začelo sploh razvijati, ker se ne grem take limonade. Pa ne zaradi nje, ampak zato, ker je ta moški tak lolek, da ne zna urediti z bivšo. To me je najbolj motilo, da ne zna urediti odnosa, da je tak slabič . Seveda če imaš otroka/e, si povezan z bivšim partnerjem celo življenje, ampak je razlika, ali se  slišita le  glede otrok,  ali pa kliče večkrat  na dan, celo pride v stanovanje bivšega,  želi da gresta skupaj na izlet, ve za vse intimne in osebne zadeve bivšega, ali mora on k njej vsak dan.  V nekaj sem pa prepričana , nobena normalna ženska ne bo to prenašala. On je sedaj  ves razočaran nad ženskami, kakšne so, ker nisem prva, ki je prekinila zaradi bivše z njim. To se mu stalno dogaja. Ne razume pa, da je največja težava njegov nerazpucan odnos z bivšo. Katerokoli strokovno knjigo prebereš na temo odnosov, vsepovsod piše, bivši/a je bivši/a in konec. Ne sme biti drugače.  Zapomnite si to ločeni razvezani moški. Bivša je bivša . Enako velja za ženske, čeprav kar opažam, so ločene ženske glede tega dosti bolj suverene in je za njih bivši res bivši. Če pa mislite da ste lahko spet skupaj z bivšo, pa nehajte skakat okoli, ter začnite z bivšo novo vezo.  Vi kot starš poskrbite, da imate dobro vezo z otroci, da vam otroci zaupajo in vejo, da boste vedno njihov starš. Ne rabite pa skakat okoli bivše, ker s tem samo onemogočate sebe, da začnete živeti samsko življenje, zmedete otroke, ki ne razumejo , a sta mami in ati sedaj ločena ali ne,  ter vse nove ljubezni prepodite stran.

Se zelo strinjam s teboj. Ene 3 tedne nazaj sem začela gledat tv limonado Skrito v raju. A ni tale špeglar David točno to o čemer pišeš. Ga je una nora Julija ošamarila ko konja, mu vrgla v hrbet potovalko, ga manipulira in vozi naokoli kot eno tele. A on nasede na vsako še tako prozorno fino. Istočasno pa gleda uno psihoterapevtko ko najlepšo kremšnito. Samo še to se manjko, da ga zvleče Julči v posteljo, pa smo kompletni.

Pa še ni konec. Ja, boste rekli, da je to tako v scenariju. Scenarije pa pišejo po realnem življenju.

Ker so bivše žene prasice in znajo izsiljevati z otocmi.

Žal, a se dogaja, če imaš ločenca probaš razumeti tudi to stran, pa naj se bivša pretegne ko te dela ljubosumno. Njen “dragi” je tvoj, bitka izgubljena, naj te ne vrže iz tira, ker je le njeno življenje prazno in ne more iti dalje.

Res je,poznam primer,ko vsak teden hodi k 15 letnemu otroku na bivši dom na obisk  ker ona pač noče iti nikamor, pa stalno bivališče ima tudi še vedno tam prijavljeno, sicer  pa živi v najemniškem stanovanju. Tukaj nekaj po mojem mnenju tudi še  ni vse raziščeno.

Takih bednih primerov je veliko. Jaz sem poročena , on je bil ločen, z enim otrokom. Ampak urejeni odnosi, deljeno skrbništvo, v resnici se jaz večkrat slišim z njegovo bivšo kot on. Nobenih zapletov, slišita in vidita se ob primopredaji otroka in če je kakšna  predstava. Drugače pa ni stikov, ni nobenih čustev, ni govora o njej, ona je le mati njegovega otroka,ne jemlje jo drugače. To je zdrav odnos. Ni manipuliranja. Ona ima novega, on je z menoj. Življenje gre naprej, čustev ni, otrok je skupen. Najhujše pa so ženske,  ki bi ovce i novce. Kličejo za vsak drek bivšega moža, pričakujejo servis, ma ne gre tako. Če si ločena, bodi samostojna. Ene to delajo zanalašč da jezijo in delajo ljubosumno nove partnerke. Take primere sem od prijateljic slišala, da me je kar  groza, kako ljudje lahko manipulirajo. Veliko novih vez razpade ravno zaradi tega. Krivi so pa moški ker ne znajo urediti, mogoče imajo slabo vest, bivše jih pa vrtijo okoli prsta. In potem moški mislijo da je veza razpadla zaradi otrok. Ne , ni zaradi otrok , ampak zaradi njegove nesposobnosti urediti odnose z bivšo ženo. Bivša/bivši je bivša/bivši z razlogom. Vse strokovne knjige to pišejo, bivši so bivši. Tisti ki so z eno nogo ali mislimi pri bivši/bivšem, ne morejo imeti normalne nove veze.

Nisem prebrala do konca. Jaz bi temu tipu povedala, da ne moreš kar otroke delat, nato pa zbrisat. Kar pobegneš, pred otrokom. Lahko, bi mu na kavi rekla, naj se lepo vrne domov in je. Vzrok, za kaj sta šla narazen je verjeten brez veze.

Same prasice pametujete, potem pa nam partnerje delate nervozne, naše veze kaotične, vse več je drame itn, vse kao zaradi otroka.

Resnica pa je, da razfukate vse kar bi lahko bilo lepo.

Spakiraj, draga ženska in se imej rada. Ne rabiš drame do konca svojega življenja. Zdaj bivša, potem pa njeno igro igrajo otroci. Jaz sem to dajala skozi 12 let, potem pa naredila konec. Pa da bi bila mera polna, sem čez 8 let naletela na 2-x nega ločenca. Otroci 4+1. Fakultetno izobražen. Ko sem prišla v njegov dom, otroci so seveda pri svojim materah, so bili kar naenkrat spet aktualni stiki. Prej pa skoz po CSD, pa sodišče, pa kar izmišljevali so si, kdaj bodo ali pa ne bodo pri njem in njegovih starših. Ko sem se tam pojavila, pa so vsi začeli redno hoditi. In pričakovali all inclusive postrežbo. Seveda, samo trije, ker sta dva že pri svojem kruhu. Po 4 ih mesecih sem samo rekla adijo, se poslovila od njegovih staršev, sem jima se zahvalila za topel sprejem in spoštovanje, on pa ves obupan. Še vprašal me je, če se mi njegovi otroci ne smilijo. Se mi, ker imajo nesposobne starše, kljub fakultetni izobrazbi. Sama tudi nisem študirala, da bi bila pri 58 ih skrbnica, inštruktorica, šoferka 12-letnemu mulcu iz drugega zakona in 16-letni najstnici in 22-letnemu študentu iz prvega zakona, ki so prišli k očetu in starim staršem na vikend paket uživat. On z njimi na smučanje, jaz pa bi naj doma kuhala in jih potem stregla. Ne in ne. In tudi ne servisna služba za nič kriva ostarela starša. Na koncu se je le izkazalo, da on in starši rabijo dodatno denarno injekcijo in nekoga, ki bi jih negoval. Ni mi žal, sem raje sama, kot da se bi morala vsakih 14 dni ozirati na glasbene želje tujih otrok. In sploh takega mulca, ki mi je takoj v štartu vprašal, koliko je vreden moj avto in kako veliko hišo imam. Vsa vprašanja že niso zrastla na njegovem zelniku.

Ce si iskala odgovor ce si se prau odlocila in zaklucila se predno se je kaj razvilo…si se prav odlocila…kar te moti ne zacetku te bo motilo vedno…in roav zaradi tega bi se veza tako ali tako cez cas koncala…imela sem podoben primer pa bi bila hvalezna da bi takrat razmislala kot ti in odsla se predn res gres v nekaj das sebe in nato samo trpis…veze z otroci od prej so nekatere ze same po sebi tezke…ce ni podpore partnerja so se tezje…najdi sebi primernega ker z nekom ki ima take odnose ne bos nikoli prioriteta in vecina moskih se samih ne ve kaj bi radi…na koncu smo za ves njihov ob obnasanje krive prau me…pojdi naprej in pozabi na neprinetno izkusnjo

Odgovor na objavo uporabnika
Tu inx, 18.04.2024 ob 09:51

Takih bednih primerov je veliko. Jaz sem poročena , on je bil ločen, z enim otrokom. Ampak urejeni odnosi, deljeno skrbništvo, v resnici se jaz večkrat slišim z njegovo bivšo kot on. Nobenih zapletov, slišita in vidita se ob primopredaji otroka in če je kakšna  predstava. Drugače pa ni stikov, ni nobenih čustev, ni govora o njej, ona je le mati njegovega otroka,ne jemlje jo drugače. To je zdrav odnos. Ni manipuliranja. Ona ima novega, on je z menoj. Življenje gre naprej, čustev ni, otrok je skupen. Najhujše pa so ženske,  ki bi ovce i novce. Kličejo za vsak drek bivšega moža, pričakujejo servis, ma ne gre tako. Če si ločena, bodi samostojna. Ene to delajo zanalašč da jezijo in delajo ljubosumno nove partnerke. Take primere sem od prijateljic slišala, da me je kar  groza, kako ljudje lahko manipulirajo. Veliko novih vez razpade ravno zaradi tega. Krivi so pa moški ker ne znajo urediti, mogoče imajo slabo vest, bivše jih pa vrtijo okoli prsta. In potem moški mislijo da je veza razpadla zaradi otrok. Ne , ni zaradi otrok , ampak zaradi njegove nesposobnosti urediti odnose z bivšo ženo. Bivša/bivši je bivša/bivši z razlogom. Vse strokovne knjige to pišejo, bivši so bivši. Tisti ki so z eno nogo ali mislimi pri bivši/bivšem, ne morejo imeti normalne nove veze.

Pa tudi če leti in pomaga, vse ok, a daj novi malo vedeti, da ni nič, vsel bi jo s sabo, jo objel in izkazal nežnosti pred bišvo, će se take stvari dogajajo in noče dati miru. Ponavadi pa tako, le da žensko pomiriš, ji poveš koliko ti pomeni, kje si bil kaj in kako je ponavadi dovolj in nek izkaz spoštovanja.

No, Oni niso krivi za tak odnos. Zadeva se začne pri njej, ona je izvor takšnega odnosa. In kaj se zgodi, če on prekine s takšnim odnosom. Začne otroka zastruplja, da očetu ni mar za otroka, čeprav samo želi, da bi bila bivša,  bivša,  ampak ona svoj odnos prenaša na otroka.

NI ON KRIV, IZVORNA KRIVDA JE V NJEJ, ONA TO POČNE, NE ON.

ja, no- ON- pa mora imet jajca in bivši znat postavit meje in ne bit papak zaradi otrok.

Nekoč boste našli moškega,kot je moj…..Bivša se mu je nastavljala pred vrati,dobesedno bi jo lahko tam po****.In,ja,me je začelo motit.Kaj je on naredil,ko sem mu omenila to?Pri naslednjem prevzemu otrok je vzel deko in jo pri njenem nastavljanju zakril in pospremil z besedami”ne hodiš v kurbenhause po otroke ampak v družinsko hišo”Od takrat naprej niti iz avta ne stopi več…

To je moški…mene je slišal,bivši pa takoj postavil mejo8

Odgovor na objavo uporabnika
Betka270, 19.04.2024 ob 13:49

Nekoč boste našli moškega,kot je moj…..Bivša se mu je nastavljala pred vrati,dobesedno bi jo lahko tam po****.In,ja,me je začelo motit.Kaj je on naredil,ko sem mu omenila to?Pri naslednjem prevzemu otrok je vzel deko in jo pri njenem nastavljanju zakril in pospremil z besedami”ne hodiš v kurbenhause po otroke ampak v družinsko hišo”Od takrat naprej niti iz avta ne stopi več…

To je moški…mene je slišal,bivši pa takoj postavil mejo8

Ja Betka, to je reakcija pravega moškega. Poklon zanj, ni jih veliko

Ma ja,bivše so…neumne …

Meni je prišla v moje stanovanje komandirat.In jaz sem šla na sestanek,ki sta ga imela na CSD.Seveda bi se me tam odkrižali,da nisem ne oče in ne mama.Pa sem lepo odgovorila,dokler bo ona v moj flat hodla kot da je njej,bom jaz isto hodila na sestanke.Ustna kap vseh prisotnih.Enkrat več ni prestopila praga brez povabila,svojega bivšega pa še isto zajbava naprej…v bistvu je tud moj bivši

 

Takih bednih primerov je veliko. Jaz sem poročena , on je bil ločen, z enim otrokom.

______________________

Kaj pa tvoj mož pravi na celo situacijo?

New Report

Close