Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločitev. Po eni strani zelo zadovoljna, a po drugi nezadovoljna.

Ločitev. Po eni strani zelo zadovoljna, a po drugi nezadovoljna.

Odgovor na objavo uporabnika
SpelaMon, 10.11.2022 ob 10:00

Mogoče bom izpadla čudno, ampak ne vem kaj naj.

Stara sem 42 in mislim, da izgledam še vedno precej dobro. Do dobrega leta nazaj sem bila poročena z moškim, s katerim sva bila skupaj 17 let. Imava tudi otroka, starega 12 let.

V razmerju je bil finančno veliko močnejši on, zato je tudi vse večje investicije delal sam. Od parcele, hiše, stroškov, dopusti, je plačeval  on. Sama sem prispevala po zmožnostih predvsem za hrano in otroka občasno. Avto mi je kupil sicer on, stroške zanj sem plačevala pa jaz. Glede na finančne zmožnosti obeh sva imela urejeno po moje ok.

Skratka teklo nam je čisto ok. Razumela sva se super, on je sicer precej bolj hladna oseba kot jaz in sem pogrešala nekaj več osebnega stika, ampak po drugi strani sem mu 100% zaupala, saj je bil zelo družinski človek, super oče, tudi doma nikoli ni bilo težav z delom, itd.

Šla sva tudi čez kar hude moje zdravstvene težave, ki so nam vzele nekaj let normalnega življenja.

Sama sem zelo načelna in imam rada prav, kar vem, da mu je šlo občasno precej na živce. Na prvi pogled je bil vedno sicer precej “krotek” in neodločen, a ko si presegel meje ali si je nekaj vpičil, je šel z glavo čez zid. Seveda sva imela vzpone in padce a skupno vzeto ne morem reči, da smo se imeli slabo, daleč od tega.

Otrok ga obožuje, kar čisto razumem. Imel je tudi več avtoritete nad njim oz. jo je dosegel lažje kot jaz. Ker je imel več potrpljenja, je tudi težave s šolo/razlago z otrokom delal pretežno on. Res pa je, da mu je tudi popuščal precej več kot jaz.

Jaz sem prevzemala večino kuhanja, pranja, likanja, splošnega pospravljanja, on je delal zunaj, tudi notri pomagal, sesal, itd. Zdravstveno sama ne morem delati določenih stvari in tudi nisem mnenja, da mora žena delati vse.

V glavnem se mi je vedno zdel ena taka “terna”, skoraj idealen mož, ki je skrbel za finance, tudi doma je bil super, nobenih gostiln, ekscesov in podobno. Finančno je imel dokaj drage hobije. Mogoče preveč realen, premalo pozoren, manjkala je tista toplina, ampak glede na njegovo otroštvo se niti ni za čudit, saj tega ni poznal.

Kljub temu sem po 40. letu, ko je tudi otrok bil že večji, nekako začela čutit, da vse skupaj ni to, kar sem včasih upala, da bi bilo. Manjkal mi je tisti žar, življenje, potovanja, čustva, nevarnost, skratka vse mi je bilo monotono, služba me je ubijala, doma dolgčas…mah niti ne vem. Dokončno mi je prebilo pa po tem, ko je dobil konkretno dediščino. Računala sem, da bo s tem denarjem mogoče zadihati, doma urediti neko pomoč, več potovati in predvsem, da bom lahko delala nekaj drugega, saj me služba resnično ubija, ni pa zaslužil dovolj, da bi bila lahko jaz doma oz. šlo bi, ne bi bilo pa toliko udobja. Z dediščino bi si to lahko privoščili. Mislim, da bi bolje živeli vsi.

Odločil se je, da bo celotno dediščino več ali manj naložil in se je ne bomo dotikali razen malenkosti za izboljšavo hiše (ogrevanje, sončna,..). Ko sem videla, da resno misli in, da je mnenja, da nam je čisto ok in ne rabimo več, sem videla, da bo očitno to to do smrti.

Lahko se sliši grdo, ampak resnično sem upala, da bomo lahko malo spremenili življenje, šli več naokoli, si več privoščili, sama pa ostanem doma z neko lažjo službo/delom in poskrbim za hišo/otroka. In ker tega ne bo kljub temu, da denar ima, sem se odločila, da želim konkretno spremembo, ki je z njim očitno ne bom doživela.

V vseh letih sva zaslužila dovolj, da sem vedela, da ob ločitvi ne bom obubožala, nekaj sem imela tudi privarčevano in dedovala sem stanovanje v Ljubljani, tako, da sem si močno želela iti živeti v Lj in sedaj sem to lahko uresničila. On o tem ni hotel slišati nič. Ko sem mu povedala, da bi se ločila, je reagiral pričakovano ne burno. Da je čutil, da sem stalno nezadovoljna in naj pač grem. Zahteval je deljeno skrbništvo nad otrokom, kar je tudi dobil. Odločila sva se, da bo do konca OŠ več pri njemu, potem ko bo šel v SŠ, pa bo verjetno več pri meni, ker bo SŠ v Ljubljani.

Ločitev finančno ni bila lahka, saj je močno dokazoval, da je financiral vse on in skušal izplačati čim manj, kar sem mu močno zamerila. Na koncu je videl, da bo bolje, da odneha, ker bo imel na dolgi rok veliko več težav. Preselila sem se v Lj, kjer sedaj nekako doživljam svojo novo pomlad. Menjala sem službo, do nje hodim peš, uživam v centru, končno sem si omislila psa, ki ga prej nismo imeli, ker bi bil kao preveč sam in delal škodo oz. bo dodatno delo. Spoznavam nove ljudi, skratka skušam uživati čim več. Finančno sem seveda precej na slabšem, ampak saj ne rabim dosti. Kolikor sem prve mesece sicer zelo uživala, pa se sedaj vračam v neke tirnice, ki so mi zelo poznane iz življenja v zakonu. Nimam energije skakati okoli vsak dan, niti nimam s kom.

Po drugi strani pa moram reči, da sem začela močno pogrešati prejšnje življenje. Pogovore z njim, izlete, varnost, smisel za humor, kakšen užitek ga je bilo gledati z otrokom, ko sta se igrala, njegove ideje, rešitve, tudi darila. Bil je res ok, a ko bi vsaj pokazal malo več želje in volje do življenja, čustev…eh. Ugotovila sem tudi, da je bil fantastičen v postelji v primerjavi s tem, kar sem dobila do sedaj. Ne vem, v bistvu sem ugotovila, da bi z nekaj izboljšavami lahko rešila zakon in živela veliko lepše kot sedaj. Tudi na otroka je vplivala ločitev zelo slabo, ni razumel zakaj nisva več skupaj, padel je v komunikaciji, šoli, skratka ni preveč ok. Razmišljala sem, da bi mogoče poizkusila nekako urediti boljši odnos, ampak nimam občutka, da bi bivši to želel. Z njegove strani izgleda, kot, da je potegnil črto in ne daje nobenih signalov, da bi želel družino spraviti nazaj skupaj.

Sedaj ko preberem tele litanije izpade vse skupaj čudno in sploh ne vem, če bi objavila. Ampak bom, mogoče pa pride ven kakšna pozitivna ideja.

Preveč si si želela preveč imela mož upam da ne bo pobiral preteklosti nazaj lp

@Anonimno 1871

Točno tako!

@Anonimno 1357

Vsak partner lahko to reši sam – žensko drži v nevednosti in relativnem pomanjkanju. Jbg, tako si tudi sam ne moreš nekaj veliko privoščiti, lahko pa gradiš svoj kapital za kasneje. Vsaka se te naveliča po tolikih letih, ko otroci odrastejo. Vprašanje je le kako iz tega izideš sam – obubožan in strt ali z dobro zalogo, vesel in z morebitno novo, mlajšo partnerko.

Dragi kolegi, v današnjih razmerah morate v prvi vrsti poskrbeti zase in za za svoje otroke, vse ostalo je nepomembno.

oddelek za možgane

22.11.2023 ob 21:51

… ker v zakonu smo zaradi otrok in  SE ZARADI NJIH NE LOČUJEMO.

___________________

Kaj bolj neumnega in škodljivega (za otroke, ja), pa težko prebereš.

Odgovor na objavo uporabnika
ohvešda, 23.11.2023 ob 11:59

oddelek za možgane

22.11.2023 ob 21:51

… ker v zakonu smo zaradi otrok in  SE ZARADI NJIH NE LOČUJEMO.

___________________

Kaj bolj neumnega in škodljivega (za otroke, ja), pa težko prebereš.

@ohvešda

Si pozabila prebrati moj post v celoti ali česa ne razumeš? Ločitev ja, ampak ko so razlogi za to res upravičeni! Zaradi ločevanja zaradi malenkosti, kot je “naveličanost” ali “pomanjkanje metuljčkov”, otroci po nepotrebnem nasrkajo. Ločitve staršev otroci nikoli ne prebolijo!!! Zato se začnite starši že enkrat obnašat odgovorno do svojih otrok. Sama nimam družine ravno zato ker mi tak lajf ne odgovarja – bit z enim in istim do konca svojih dni. Ne odgovarjajo mi niti otroci, ker bi se s tem odrekla svojemu luksuzu, kot je npr. spanje. Ljudje kot sem jaz, lahko delajo, kar želijo. Ljudje kot je avtorica, pa so z odločitvijo za družino dobili nove odgovornosti in naj nikar ne sanjajo o svobodnem samskem življenju.

Ko imaš vse, pa bi rada še več. Tipično za današnni svet. Ko to izgubiš, pa se zaveš kaj si imela

 

oddelek za možgane

23.11.2023 ob 15:22

Odgovor na objavo uporabnika

ohvešda, 23.11.2023 ob 11:59

oddelek za možgane

 

22.11.2023 ob 21:51

 

… ker v zakonu smo zaradi otrok in  SE ZARADI NJIH NE LOČUJEMO.

 

___________________

 

Kaj bolj neumnega in škodljivega (za otroke, ja), pa težko prebereš.

 

@ohvešda

 

Si pozabila prebrati moj post v celoti ali česa ne razumeš? Ločitev ja, ampak ko so razlogi za to res upravičeni! Zaradi ločevanja zaradi malenkosti, kot je “naveličanost” ali “pomanjkanje metuljčkov”, otroci po nepotrebnem nasrkajo. Ločitve staršev otroci nikoli ne prebolijo!!! Zato se začnite starši že enkrat obnašat odgovorno do svojih otrok. Sama nimam družine ravno zato ker mi tak lajf ne odgovarja – bit z enim in istim do konca svojih dni. Ne odgovarjajo mi niti otroci, ker bi se s tem odrekla svojemu luksuzu, kot je npr. spanje. Ljudje kot sem jaz, lahko delajo, kar želijo. Ljudje kot je avtorica, pa so z odločitvijo za družino dobili nove odgovornosti in naj nikar ne sanjajo o svobodnem samskem življenju.

____________

Ne glede na razlog je problem še vedno isti. Ostajati skupaj zaradi otrok še nikoli ni bilo v redu. Ker je za tem nezadovoljstvo, slaba energija v družinski dinamiki, vse, kar to potegne za sabo itd.

Ljubi Jezus kakšen ološ si ti, baba pahjena… Takega dedca si imela… Zdaj bi pa ona nazaj… Seveda… Po sprobanih nekaj kurcih v svojem anusu. Nikoli te ne bo nazaj vzel. Nikoli. Take nule se samo napodi. Bljak, lojtra! 😤

Odgovor na objavo uporabnika
kero vprašanje, 23.11.2023 ob 15:52

 

oddelek za možgane

23.11.2023 ob 15:22

Odgovor na objavo uporabnika

ohvešda, 23.11.2023 ob 11:59

oddelek za možgane

 

22.11.2023 ob 21:51

 

… ker v zakonu smo zaradi otrok in  SE ZARADI NJIH NE LOČUJEMO.

 

___________________

 

Kaj bolj neumnega in škodljivega (za otroke, ja), pa težko prebereš.

 

@ohvešda

 

Si pozabila prebrati moj post v celoti ali česa ne razumeš? Ločitev ja, ampak ko so razlogi za to res upravičeni! Zaradi ločevanja zaradi malenkosti, kot je “naveličanost” ali “pomanjkanje metuljčkov”, otroci po nepotrebnem nasrkajo. Ločitve staršev otroci nikoli ne prebolijo!!! Zato se začnite starši že enkrat obnašat odgovorno do svojih otrok. Sama nimam družine ravno zato ker mi tak lajf ne odgovarja – bit z enim in istim do konca svojih dni. Ne odgovarjajo mi niti otroci, ker bi se s tem odrekla svojemu luksuzu, kot je npr. spanje. Ljudje kot sem jaz, lahko delajo, kar želijo. Ljudje kot je avtorica, pa so z odločitvijo za družino dobili nove odgovornosti in naj nikar ne sanjajo o svobodnem samskem življenju.

____________

Ne glede na razlog je problem še vedno isti. Ostajati skupaj zaradi otrok še nikoli ni bilo v redu. Ker je za tem nezadovoljstvo, slaba energija v družinski dinamiki, vse, kar to potegne za sabo itd.


@kero
vprašanje

Ostajati skupaj zaradi otrok mora biti prioriteta očetu in mami. Realnost je pač taka, da moraš, ČE ŽELIŠ IMETI NORMALNE OTROKE, seveda, požreti ogromno partnerjevega dreka in se truditi še naprej zaradi otrok. Pa si najdi ljubčka/ljubico, če v postelji ni več kemije, samo ločevat se pač ne. Ker je to nekaj najslabšega za otroka, ki bo, ko odraste, čustveno pohabljen in si tudi sam nikakor ne bo znal ustvariti spodobne družine. Ločitev otroka za večno zaznamuje v negativnem smislu. Otrok bo staršema tudi zameril ločitev. ALi pa se samega sebe krivil za to. V prihodnosti bo zaradi tega stresa lahko doživljal anksioznost in panične napade. Zaradi kroničnega pomanjkanja ljubezni in topline lahko postane narkoman. Lahko pa tudi že kot otrok psihično zboli za neko težko boleznijo, samo ker si želi, da bi starša ostala skupaj. Psiha je komplicirana in kar se zgodi v otroštvu, se ponovi v odraslosti, tako to funkcionira. Zdaj pa daj na tehtnico zdrave in normalne otroke in lastno stiskanje zob v zakonu ALI pa čustevno pohabljene otroke in svobodno uživanje v lastnem egoizmu.

Nimam komentarja res…bedno, podlo, izdaja. Zdaj imaš kar si zaslužiš.

Obstaja še ena varijanta -to, da mu je uspelo, da žena sama gre stran in izgleda tako, kot da je to njena ideja.

Namesto da bi jo pregnal, ji uskrajša to, kar ve da največ potrebuje, da sama gre. Manipulacija.

Ni bila dost pametna. Padla je na izpitu. Verjetno on ima ljubico in ona dobi veliko čustev in pozornosti od njega. Lahko bi si tudi avtorica najdla enega, ampak ostala v zakonu. Tako bi imela i jareni pare.

 

Spominjas me na eno znanko… Tip je zadihal … sploh ne ves kako uslugo si mu naredila…

Čuti se , da imaš nižje vibracije…On ima preveč dela s preživetjem družine…Gleda dolgoročno… Vesela sem, da se ukvarja s sinom in da mu bo dolgoročno predal vse kar zna in zmore…

Če bi ti bila topla bi dobila tudi toploto nazaj..😩

Pravijo, dajaj tisto kar si želiš prejeti…🩷

Prav žal mi je za vašo družino…

Škoda, da nisi odšla po pomoč na pravo mesto…😞

 

Če mene vprašaš, si izgubila dobrega, normalnega moškega. Mislim, da ti bo še kako žal. Kvalitetnih žensk je zunaj ogromno, moških žal bistveno manj.

Pri meni manjka intime, že več kot desetletje. Pa zato ne grem iz zakona, ker je ostalo ok. Sem se sprijaznila, on je tak že od nekdaj, aseksualen. Zdaj sem že skoraj 50 in kaj naj? Moških zunaj ni, vsaj ne frej in da imajo vse v paketu. Pa tudi da bi vse začela od začetka…komu se da.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 10.11.2022 ob 10:13

Spet ena flenča, ki se je z belim kruhom skregala.

 

Sedaj boš lahko potovala po mili volji, od Ukrajine do Vladivostoki, pa si daj duška. Škoda je le zaradi otroka (in pridnega moža), kateremu si povzročila neizbrisno trpljenje.

 

Mi, možje, si nikakor nismo zaslužili takih flenč.

 

 

Vesel oče, ki ima tudi s tako otroka ….

Kako pa se reče takim moškim?

Ne rabite napadati avtorico. Imela je krizo srednjih let, monotonijo, pomanjkanje izzivov,  saj ni treba da jo mož pretepa pa zmerja, da je to edini razlog za ločitev. Lahko je tudi otopelost razlog za razhod. S tem ko ji je rekel , pojdi saj si skoz nezadovoljna, ji je povedal, da mu ni dosti mar za njo. Moral bi ji reči , kaj naj jaz naredim, da se boš bolje počutila , kaj lahko spremeniva. Ne pa, kar pojdi. Sigurno je imel ljubico, samo ona ni vedela zanjo. Škoda da se nista pogovorila odkrito, ego je obema preprečeval , da bi razkrila karte. Škoda res načeloma do brega zakona, ki mu je manjkalo le malo iskrice.

Odgovor na objavo uporabnika
Viktorija405, 23.11.2023 ob 08:47

Preveč si si želela preveč imela mož upam da ne bo pobiral preteklosti nazaj lp

na napakah se učimo

Odgovor na objavo uporabnika
Mnenje194, 12.05.2024 ob 20:14

Ne rabite napadati avtorico. Imela je krizo srednjih let, monotonijo, pomanjkanje izzivov,  saj ni treba da jo mož pretepa pa zmerja, da je to edini razlog za ločitev. Lahko je tudi otopelost razlog za razhod. S tem ko ji je rekel , pojdi saj si skoz nezadovoljna, ji je povedal, da mu ni dosti mar za njo. Moral bi ji reči , kaj naj jaz naredim, da se boš bolje počutila , kaj lahko spremeniva. Ne pa, kar pojdi. Sigurno je imel ljubico, samo ona ni vedela zanjo. Škoda da se nista pogovorila odkrito, ego je obema preprečeval , da bi razkrila karte. Škoda res načeloma do brega zakona, ki mu je manjkalo le malo iskrice.

ti si prifuknjena v glavo

 

Odgovor na objavo uporabnika
x517, 13.05.2024 ob 19:28

ti si prifuknjena v glavo

 

X152

Zakaj točno sem prifuknjena. Malo več napiši, menda zmoreš se kaj razen zmerljivk. Jaz pri njej opažam mrtvo hladnost, enako pri možu, drug drugega naveličana, drugače bi reševala zakon. Tudi mož mrtvo hladen, ji reče , pa pojdi.

Bravo Mnenje194, imaš krasno razmišljanje, razumno in prakticno! Hvala za uvid.

Kaj bi naredil jaz na moževem mestu. 

Če ji je res toliko do mene.

1x na  mesec mi ga lahko pofafa, jaz pa jo v zameno povabim na kavo.

V resnici gre za tipično žensko, ki ima polno rit vsega in na koncu zamenja moškega za psa.

New Report

Close