Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačja hiša – fuj in fej!

Mačja hiša – fuj in fej!

Zakaj pa ne posvojite potem katerega od tistih mačk, ki se oddajajo z “oznako” z varnim izhodom v zunanje okolje?

Ko sem jih spraševala, kaj je za njih varen izhod v naravo, nisem omenjala nobene posvojitve 😉 ker zame varen izhod v naravo je tudi, ko živiš stran od ceste, edina hiša (na samem), zato me je zanimalo, če oni to smatrajo, kot varen izhod. Zame osebno to je 🙂

Aja, sem mislila, da nisi mogla posvojit mačke iz tega razloga. Ker mi je čudno, da imajo tako zavetišča kot prostovoljci, pa tudi pri Mačji hiši sem zasledila, dostikrat na voljo tudi mačke, ki so primerne za izhode ven. Pa začuda kar čakajo, medtem ko se potencialni posvojitelji pritožujejo, kako ne morejo posvojit, ker so vse za notri. No, ponavadi se izkaže problem, da tisti za zunaj niso npr. dovolj modrooki, dovolj beli, dovolj kosmati, dovolj črni oz. vstavite poljubno.

Glede na to, da si podpisal pogodbo in je šlo za kršitev pogodbe in s tem sporazuma med mačjo hišo in tabo, se mi zdi čisto prav da so ti žival odvzeli, za 40 eur mislim da roko na srce…se nima smisla tožit naokol… zdi se mi tudi korektno z njihove strani in prav, da nadzorujejo kaj se dogaja z živaljo po posvojitvi, zadeva je bila obravnavana korektno in tukaj ne vidim nobenega problema, če se nekateri odločite izpostavljati intimo lastnega življenja preko socialnih omrežij… ste si pač sami krivi za to

Zakaj ljuba duša si šla odpirat temo iz naftalina!?!?

Si tudi ti plačala 40 evrov za mačka?

Si tudi ti plačala 40 evrov za mačka?[/quote]
Sem in vsak dober lastnik živali se zaveda da bo pustil več kot to, ko žival zboli in je treba k veterinarju, sem pa tudi že donirala v tej višini in večvečkrat
Lp

pa vsak kmet bi ti dal zastonj mačko. Lahko tudi mamo in obdržal mucke.

Po tvojem nivoju izražanja mi je jasno od kod prihajaš…Sploh se ne gre za ta enkraten znesek 40 eur… v življenju te bo žival tudi nekaj stala, če bo zbolela in tudi hrana ni zastonj, nič ne pade iz neba, takim, ki jim je hudo dat 40 eur, res, naj ne imajo žival…

Ravno za take kot si ti tukaj obstaja tale posvojitvena pogodba, ki bi radi vse zastonj žival itd. vse je zastonj, ne nič ni zastonj v življenju, tud otrok stane, vse stane. Če ti ni za dat 40 eur za žival, že vedo da ti je težko, pa si idi na kmete po njo, itak za neko mačko dat 40 eur hudo, zakaj bi? Kakšno razvrednotenje življenja kje pa… veterinarja še od blizu nisi videl,… ne veš koliko stane oskrba ko žival zares zboli, vsi bi se vlekli kot zastonjkarji skozi življenje na račun živali, potem jih tud ne imejte, če ne znate skrbet za njih, če zboli se bo pa vlekla naokol cela garjava

In za tvojo informacijo svojega mačka sem posvojila z ulice, nikoli ga nisem kupla (takrat mačja hiša v tej obliki niti obstajala ni) ne vem od kod ti ta informacija, kar ti želim povedati je to, da sem pa definitivno dala vsaj x kolikokrat v tem znesku zanj če upoštevam, ko je bilo potrebno nesti žival k veterinarju, ko je resno zbolela in za vso hrano, priboljške, opremo, in ja pomojem je ravno teh 40 eur filter, da žival ne posvojijo ljudje, ki jim je težko dat 40 eur za žival, ker nimajo pojma da žival tudi stane

Dovolj je zastonj mačk in psov.

Sploh se ne gre za to… zastonj ali ne, če imajo takšna pravila v mačji hiši za posvojitev njihove živali katero vzgojijo, razglistijo, kastrirajo, naj jih imajo in tisti, ki ga sklepajo z njo vedo kaj podpisujejo, če se kdo ne strinja s tem pa se lahko obrne in adijo… s tem samo dodatno filtrirajo ljudi katerim se že ta simbolični znesek 40 eur zdi pošasten (kaj bo ko bo veterinar izstavil znesek 100 eur+ pa takrat? v vrečo in v vodo z njo?) ni hujšega lastnika kot tisti, ki si omisli žival in vanjo vlaga 0 žival se pa stepa naokol cela bolna dokler jo ne povozi avto pokonča druga žival, lisica, to je za mene trpinčenje živali

Itak že k ali s košta več.

Na vsaki kmetiji je dovolj zastonj mačk in psov… in stvar rešena…ja res stavek velikega ljubitelja živali, toliko o dvojnih merilih “ljubiteljev” živali in o tem zakaj je toliko zavrženih živali nasploh…

izvor vseh neželjenih in zavrženih mladičev z vsemi mogočimi boleznimi so ravno vaše t.i. kmetije brez pravil, kjer se vse živalii gonijo naokol zavoljo tistih, ki bi radi za 10 min na dan malo božali kužka ali muco in jo v naslednji minuti zavrgli, ker se jim ista žival ne zdi vredna, da bi jo peljali veterinarju kaj šele poravnali račun zanjo pri veterinarju… res ignoranca brez meja…

Na zahtevo lastnika mačko na koncu ustreli lovec. Mačka je na žalost takšna žival, ki se naveže na hišo in ne na človeka. Tako, da psa lahko naučiš, da gre na povodcu (ali vleče sanke) mačka bo pa, če bo treba, napadla celo svojega gospodarja. Mačka nikoli ni povsem udomačena, in če bi bilo po moje, bi zdaj, ko so izumili Desant in podobne Monsanto svinjarije, morali uspavati vse mačke, ker mačke v hišah (zaporih) samo trpijo.

V STANOVANJE/HIŠO. Mačka rabi svobodo, da sledi nagonom,..prinesla bo miš/goloba/…, da se jo pohvali in da dobi priboljšek.


… in na koncu pristane pod gumami.
Zakaj mačka ne bi smela živeti v stanovanju? Take živijo tudi več kot 20 let.

Imamo jo iz Mačje hiše – plačala sem znesek in še dodala 10 evrov za njihov trud. In še eno, ki je bila najdena kot kmečka muca – bolna, prestradana, skratka ni za povedat. Sem jo vzela z vsem zavedanjem o stroških, ne bom niti govorila o njih. In če kakemu kmečkemu kerlcu kaj takega omeniš, se ti smeji, češ mačke se že same zližejo. Aha.

Jaz mačk sploh ne bi imela v Sloveniji, ker itak uničujejo vse od ptic, kuščarjev in tako naprej. Najbolj grozne živali za mene. Edino, za kar so dobre so za lovljenje miši samo kaj ko raje ptice. V Sloveniji se že pozna zaradi mačk upadanje ogroženih vrst ptic in kuščarjev.

Avtorica – zelo podobno zgodbo imam jaz…tako, da ti popolnoma verjamem. Kar se mene tiče, z njimi ne želim imeti nobenega opravka več, pa čeprav imam živali zelo rada. Kot je že nekdo napisal – greš na kakšno kmetijo, vzameš živalco domov in skrbiš zanjo tako, kot je za živali potrebno skrbeti. Zame ni normalno, da mora biti maček ves čas zaprt.

In koliko let živijo vaše muce?

Mene moj muc zabava je noter samo.glih tak na balkonu lovi pticke je kr uspesen je vedno pohvaljen. drgac pa pogodba je pogodba drugic preberi kr podpises…

In koliko let živijo vaše muce?[/quote]

Koliko pa date potem za testiranja, odpravljanje notranjih in zunanjih zajedavcev, s/k in podobno? Al pač nič, pa greste 2x letno po novega mačka, ker so itak mladički tako zelo srčkani?

In koliko let živijo vaše muce?[/quote]

Koliko pa date potem za testiranja, odpravljanje notranjih in zunanjih zajedavcev, s/k in podobno? Al pač nič, pa greste 2x letno po novega mačka, ker so itak mladički tako zelo srčkani?[/quote]

To isto tudi mene zanima (sva na isti strani, Yo_), vprašanje je za tiste, ki tako zagovarjajo “svobodo”, koliko časa živijo njihove muce. Ne rečem, če so reees kje na samem ali da imajo tako zagrajeno, drugače se pa strinjam, eni muce res jemljejo kot potrošno robo. 🙁
Kot orhideja, ki ti ne cveti več, se posuši…. Pa greš v trgovino po novo. Pa še tista najbrž dlje zdrži kot muca pri kakem zagovorniku “svobode”.

New Report

Close