Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačja hiša – fuj in fej!

Mačja hiša – fuj in fej!

Vem, kaj misliš in vem, kaj si jaz mislim.
Leta sem nameščala mačke, predvsem dudarje, in jim pomagala iskat dom.
In ne enkrat in ne dvakrat in niti ne redko sem poslušala, da oni že vejo, vsako leto jih par posvojijo.

Koliko pa date potem za testiranja, odpravljanje notranjih in zunanjih zajedavcev, s/k in podobno? Al pač nič, pa greste 2x letno po novega mačka, ker so itak mladički tako zelo srčkani?[/quote]

To isto tudi mene zanima (sva na isti strani, Yo_), vprašanje je za tiste, ki tako zagovarjajo “svobodo”, koliko časa živijo njihove muce. Ne rečem, če so reees kje na samem ali da imajo tako zagrajeno, drugače se pa strinjam, eni muce res jemljejo kot potrošno robo. 🙁
Kot orhideja, ki ti ne cveti več, se posuši…. Pa greš v trgovino po novo. Pa še tista najbrž dlje zdrži kot muca pri kakem zagovorniku “svobode”.[/quote]

Imam sezonsko zunanjega mačka (pozimi je najraje pri peči, poleti ga skoraj ne vidim, razen ko pride jest). Letos bo star 21 let in je ravno danes zjutraj pustil na pragu miš.

v stanovanje, ker res rabi svobodo. Trenutno nimam nobene mucke, ker je dovolj sosedovih, ki imajo mladičke na naši podstrehi in živjo že več kot 15 let pa so skoz zunaj.


Jaz ti verjamem, mi je jasno kako te organizacije delujejo – ni jim do živali, ampak samo za zaslužek. Zato pa ne bi nikoli mačka posvojila od nekega društva, vsi so mal “prfuknjeni”, sem imela možnost jih nekaj osebno srečat, motene osebnosti, pa ne bi omenjala imena, kdo je še pa veliko hujši, ker sem imela osebne izkušnje in ni šlo za spor okoli živali, ampak druge vrste “nadlegovanje”. Itak da si lahko privoščijo, saj jim pada denar, pa kdo ve koliko ga operejo, ker so društvo…

ko pogooglaš mačjo hišo in najdeš to temo te kar zmrazi. očitno je to temo načela ženska, ki si je želela mačko, ni pa želela družinskega člana in če pravil ne spoštuješ je prav, da ti jo vzamejo. njen odnos pa zgleda tudi smrdi; akcija zahteva reakcijo.
mi smo našega mucka vzeli pri mačji hiši, plačali smo zahtevano, držimo se pogodbe in ni problemov. pred posvojitvijo so mi nekateri rekli, da so nekje slišali, da so z njimi problemi – same nepreverjene informacije iz tretje roke in priznam, da so res bili malo sumničavi (beri: previdni), ampak ko sem preletela to temo in vidim kakšni ljudje želijo vse posvojiti te muce, ki so bile zavržene, jih razumem. in 40€ za popolnoma veterinarsko oskrbljeno muco ni nič. mi je žal, da ste nekateri takšni…
oni morajo bit bolj strogi, tako mora bit. za muce. 🙂

Tudi jaz sem posvojila mačko iz Mačje hiše. Hvala Bogu, da obstajajo društva kot so oni. Ne vem od kje nekaterim misel, da bogatijo. Ta je pa res bosa! Najbrž nimajo pojma, koliko stane oskrba enega mačka, ki ga vsega razmrcvarjenega poberejo s ceste. Veckrat jim preko sms a doniram in vem, da za razliko od mnogih drugih donacij denar pride v prave roke. Kontrolirali me pa niso nikoli, verjetno jim mora kaj fajn smrdeti, da pridejo pogledat. Nikoli mi ni bilo žal, da sem preko njih posvojila muco, ker je najbolj prijazno bitje.

Imamo mačka…ki ga nismo posvojili, ampak je on posvojil nas. Vedno smo imeli pse. Živel je pri sosedih, kjer ni dobil dovolj pozornosti (verjetno tudi hrane ne…). Ko je nekajkrat dobil pri nas mleko (ni alergičen, pač podeželski, kmečki maček), se je priselil in sedaj dobi hrano, čohanje, ima svojo posteljo, igrače, rokavico za česanje. Vsak dan se brez izjeme nekajkrat odpravi na lov – ujame in tudi poje v glavnem miši, tudi kakšnega ptiča, veverico -, sicer pa se zadržuje na svojem teritoriju. Nam in sosedom je rešil problem s krti in voluharji, ki so jedli korenine sadnega drevja. Veterinarsko so ga sicer oskrbeli sosedje (kastriran, čipiran, cepljen), vsakih nekaj mesecev dobi sredstvo proti bolham in tableto za razglistenje. Ko smo ga poleti hoteli obdržati notri, je cvilil in mijavkal kot zmešan ter praskal po vratih s tačko, da hoče ven. Pozimi pa rad odspi notri na svoji blazini nekaj kitic in ostane tudi čez noč… Ker ga je nekoč oplazil avto, gre čez cesto tako previdno kot šolarček v prvem razredu. Enako previden je tudi pri vsej hrani, ki jo poje. Najprej prevoha, preliže, če je užitno, nato šele jé.

So muce, ki so izključno notranje in jih zunanji svet ne zanima oziroma bi bil zanje res nevaren in so avanturistične muce, ki se jim dobesedno zmeša, če bi morale biti samo notri, posebej to velja za kakšne prostoživeče, ki gredo v posvojitev…padejo v depresijo in se vdajo v usodo. Te odpiljene ženske iz zavetišč prenašajo na živali svoj neizživet in pretirano zaščitniški materinski nagon in živali spremenijo v kosmat kos pohištva, ne da bi upoštevale njihove nagone. Enako miselnost hočejo vsiliti tudi vsem ostalim. Če ima kdo namen posvojiti mucka, naj ga pobere s ceste ali s kmetije in naknadno oskrbi pri veterinarju. Zaradi nekaj kretenov, ki slabo ravnajo z živalmi, ni potrebno terorizirati vseh ostalih, ki mačka – na podeželju, kjer ni cest, zastrupljenih glodalcev – tudi kdaj pa kdaj spustimo ven, na svež zrak, med travo, miške in metulje…


Lani približno v tem času sem vzel enaga cucka (V žlahti ima berjetno tudi goloba in dva purana☺☺☺). Prijazen kuža, ki ga je bila sma kost in koža. “Moj” veterinar me je skurcal, zakaj ga ne hranim. Ko sem ga prevzel, dan pred evtanazijo, sem se dogovoril, da ne dam nobenega denarja in da bom skrbel za njega, tako kot je treba. Pred dvema mesecema dobim račun (48,93€) neke veterinarske ambulante, ki je trdila, da so ga cepili in prijavili na moj naslov. Cucka sem cepil in prijavil pri “mojem” veterinarju, o čemer obstaja dokumentacija.
Torej, pasjeljubci, ki ponujajo najdenčke/odvzete živali, služijo na račun živali, ki bi jih morali evtanazirati, kar je včasih najboljša rešitev za žival.
Po 50+ letih izkušenj s psi, me humanitarci težko nategnejo, čeprav poizkušajo vsak dan.

Tudi jaz imam zelo negativne izkušnje z njimi. Osebno ko sem pripeljala do njih mucka na pregled so bili zelo vzvišeni in arogantni. Oskubili so me z denarjem, s tem da muca niso podrobno pregledali in je revež čez en mesec poginil (zdravili so ga v drugi ambulanti). Da ne govorim o njihovi verbalni napadalnosti na FB, čez vse poste ki jih objavijo mačjeljubci. Too much gredo s tem pretiravanjem, da ni dovolj samo ljubezen, lupčkanje itd. Tudi nekateri ljudje nimajo zagotovljenih osnovnih življenskih standardov in to pomeni, da moram tudi jaz živeti na minimumu in imeti slabo vest vsak dan?Krivice se bodo vedno dogajale okoli nas, žal ne bo nikoli za vsa živa bitja enako poskrbljeno.

Te babe po ‘mačjih hišah’ so popolnoma zblojene.
Zakaj bi moral nekaj plačevat…. če so lahko samo vesele, da gre mačka (žival) v en dom?

Ajaa kar za nazaj, ker je kastrirana, ker je vzdrževana? Pa kok keša, hrane dobijo!
Če ne daš živalce, jo pa futraj in se deli lepo. Pa futraj s šeflo hrane.

Ko en piše, tik pred uspavanjem je rešil psa. Pa hočejo denar, pa izstavljajo račune od xy veterinarja!!

Ma dej sam zgin stran od njih! Pa ene pogodbe – okej, mal že preveriš, da ne bo imel mladiča en za fotrat kačo.
Če pa ima varen dom, mal svobode……… pa sam zginte! Da mi pride ena mačjeljubka težit na dom – gre s protezo v roki kući pjevajući!! Naj jih imajo v kovinskih boksih in vlečejo keš, packe!

Ista oseba pljuva in je objavila zadnje poste. kakšne frustracije in kakšna žlehnoba. Tudi v zavetiščih, dragi ljudje, plačate za posvojitev, ker je žival cepljena, čipirana. In tisti ki pravi da društva živijo na račun posvojin, res ne ve, kaj govori. Tudi če žival dobite od kmeta, jo morate cepiti, pa čipirati…
Imam mucka iz Mačje hiše in sem zadovoljna. Imam mačko, ki je notri, lahko gre tudi ven, ker imamo vse zagrajeno, ven iz dvorišča ne more iti. Ko pa vidim vse zgazene mačke, me je groza, mački skačejo pod avte , zadnjič mi je en maček skočil pod zadnjo gumo in sem ga zgazila, pa sem peljala čez naselje 40 na uro. Sploh ga nisem videla, ker je skočil vmes in sem ga povozila z zadnjimi gumami. Groza. Mački ki živijo brez nadzora, ne živijo dolgo. Sosedje imajo mačke, mladičke, pa pravi soseda, da noben ne preživi 1 leta, ker jih s traktorjem zgazijo .A je to ljubezen? Moj mačkon je star 16 let, ta druga pa 5 let. Zato razumem društva, da pogojujejo odgovornost, to je edini smoter njihovega poslanstva.

Ne vem no, sama sem imela muco 18 let, lahko je hodila ven kot ji je srce poželelo, pa nisem na vasi ampak v mestu, ne vem, najbrž je imela angela varuha :-p
Da ti je pa maček skočil pod zadnjo gumo, pa ne verjamem. Sploh sem mnenja, da bi 3/4 povoženih mačk lahko vozniki preprečili. Včasih vidim, ko kak maček steče čez cesto in vozniki? Malokdo pritisne na zavoro, prej bi rekla, da še pritisnejo na plin.

Kakšni primitivci ste eni.


Zakaj? Prosim za razlago, obširno in jedrnato. Odgovor mora vsebovati, uvod, jedro, zaključek si pa že napisal.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Jaz imam dva mačka. Cepljena in kastrirana. Živim na vasi, ne ob cesti. Cesta je v bližini.
Ko sta naša mačka zavohala okolico, hodita v hišo le še spat. Lovita, se igrata,….vse delata zunaj. Tudi, če hočem ju ne morem zadržati noter. Tako cvilita in prosita, da ne moreš.
Zaradi enega posega pri veterinarju je morel biti en teden not. Jaz sem mislila, da se bo vsem zmešal.

Mačka je žival in uživa kadar je zunaj. Vem, da se lahko zgodi najhujše. Da pa bi imela mačka zaprta v hiši pa mislim, da bi najhujše že naredila.

Daj si najprej razjasni pojme, kam si mačka peljala na pregled in zdravljenje. Ker eno je Zavetišče Mačja hiša, drugo pa Veterina MH…

Ne vem no, sama sem imela muco 18 let, lahko je hodila ven kot ji je srce poželelo, pa nisem na vasi ampak v mestu, ne vem, najbrž je imela angela varuha :-p
Da ti je pa maček skočil pod zadnjo gumo, pa ne verjamem. Sploh sem mnenja, da bi 3/4 povoženih mačk lahko vozniki preprečili. Včasih vidim, ko kak maček steče čez cesto in vozniki? Malokdo pritisne na zavoro, prej bi rekla, da še pritisnejo na plin.
[/quote]

Je možno, da skoči pod kolesa, naš je to naredil.

Z očetom sta šla “en krog” po ulici (skupen sprehod do nekaj hiš oddaljenega soseda) in ko se je po cesti pripeljal avto, sta se oba ustavila. Ko je avto prišel do njiju, pa je maček skočil direktno pod kolo. Na srečo je avto vozil čisto počasi, ker se je to dogajalo v naselju in se po ulici vozijo samo stanovalci (sosedje) in mucu ni bilo nič hudega, le malo udarca je dobil in prestrašilo ga je.
Od takrat naprej se vsakič, ko se mimo pripelje avto, skrije v živo mejo – ve, v katero smer mora iti….

Če si mama, ali podobno ravnaš tudi pri otrocih (pa se mi načeloma gravža primerjava med otroci in živalmi) – naj bodo otroci svobodni in delajo kar hočejo, samo, da ni omejitev??


Jaz mislim, da je mačka divje bitje, ki v hiši samo trpi. Mačka ni čivava, ki jo lahko sučeš po torbici.
S traktorjem ni mogoče povoziti mačke, ker je mačka precej prehitra, da bi jo povozil John Deere.

Ne vem no, sama sem imela muco 18 let, lahko je hodila ven kot ji je srce poželelo, pa nisem na vasi ampak v mestu, ne vem, najbrž je imela angela varuha :-p
Da ti je pa maček skočil pod zadnjo gumo, pa ne verjamem. Sploh sem mnenja, da bi 3/4 povoženih mačk lahko vozniki preprečili. Včasih vidim, ko kak maček steče čez cesto in vozniki? Malokdo pritisne na zavoro, prej bi rekla, da še pritisnejo na plin.
[/quote]

Je možno, da skoči pod kolesa, naš je to naredil.

Z očetom sta šla “en krog” po ulici (skupen sprehod do nekaj hiš oddaljenega soseda) in ko se je po cesti pripeljal avto, sta se oba ustavila. Ko je avto prišel do njiju, pa je maček skočil direktno pod kolo. Na srečo je avto vozil čisto počasi, ker se je to dogajalo v naselju in se po ulici vozijo samo stanovalci (sosedje) in mucu ni bilo nič hudega, le malo udarca je dobil in prestrašilo ga je.
Od takrat naprej se vsakič, ko se mimo pripelje avto, skrije v živo mejo – ve, v katero smer mora iti….
[/quote]
Ta ki smo ga mi povozili, je bil mrtev, ker imamo terenca in tehta 2 toni. Najprej se je še premetaval, potem pa je obmiroval 🙁 Me je prav šokiralo, ker vedno gledam levo in desno in sem previden voznik, ko zagledam mačka, vedno opazujem in sem pripravljena stisniti na bremzo. Ta je pa šel vmes in prišel pod zadnjo gumo.
Povoženih je ogromno, meni se kar srce trga, kako maček skoči pred avto. Sploh ko se ženijo in preganjajo, takrat ne vidijo ne levo in ne desno. Kot rečeno, podpiram, da je muc pod nadzorom in da se vsako leto ne dobi novega mačka, ker je starega povozilo. Zato podpiram društva in njihovo razmišljanje o odgovornem lastništvu. Ker sem tudi sama odgovorna. Maček je lahko zunaj, a potem je treba urediti ,da mu preprečite dostop izven parcele. Tukaj pa se zatakne, ker že pri psih vidim, da so redki pripravljeni postavljati kakšne ograje, da bi žival imela več prostora za gibanje.

Sploh ne štekam, kako si bila tolk neumna, da si jih spustila okrog po stanovanju. Pa da jih nisi s transporterjem vred brcnila iz svoje posesti. Blesave babe!

Res je, mi smo dva prinesli od “kmeta”. Ni zastonj, da jih dobiš zastonj.

Smo iskali dva mucka in sem dobila priporočilo, pa sem šla iskat, naivnica. Kar sem videla tam, me je šokiralo. Nekontroliran razplod mačk vseh vrst, oblik, barv, spolov, starosti in stanj. S cmokom v grlu sem vzela dva in slab občutek me žal ni varal. Že kmalu se je začela kalvarija, ko smo še čakali na termin pri veterinarju. Doma smo se vsi začeli praskat in žal niso bile navadne bolhe, pač pa mikrosporija. Da smo pozdravili celo družino, smo najprej morali k zdravniku po tablete in mazilo, posebej smo morali kupiti Oronazol šampon, da smo pozdravili mačka, pa ocenjujem, da je šlo okoli 500-600 eur za obiske pri veterinarju, česanje in mikološko preiskavo, nato karantena pri veterinarju (in potem karantena doma), tablete, šampon, prilagojena hrana, razkužila za dom, protiglivična čistila iz tujine, nato pa še redni pregled, cepljenje, čipiranje, razglistenje, razbolhanje in kasneje še kastriranje.
NIKOLI VEČ!!!
Od takrat dalje samo še mačka z rodovnikom od vzdreditelja (ki smo jo kasneje res kupili in dobili popolnoma zdravo in urejeno mačko, čipirano, razglisteno, razbolhano, sicer še ne sterilizirano – to so prepustili nam tudi zaradi morebitne nadaljnje vzreje, ki se je pa mi ne gremo in smo jo nato sterilizirali).
Prispevek za društva, ki oddajo urejeno muco, je minimalen. Sama sterilizacija in kastracija staneta vsaj 2-3x več kot prispevek društvu, ki ti odda že sterilizirano muco z vsemi cepljenji in drugim.

Ostalo ne morem komentirati, ker nimam izkušenj z Mačjo hišo.

grizočo mačko bi v zavetišču, prvi dan ubili
jaz imam eno takšno doma, ki sem jo dobila (odraslo) od enega kmeta, ki je bil alkoholik in mi jo je dal za dve piksni pira
ne morem jo prijeti in crkljati in jo pustim zunaj ker bi mi uničila celo hišo, če bi bila notri, jo pa futram in ko jo futram pride k meni

Ja tudi otroke ne zapiram v hišo. Zunanji svet je nevaren… kaj vse se lahko zgodi tudi otrokom, pa jih ne zapiramo v hišo.

Prepričana sem, da prav nihče od vas, ki pljuvate po kateremkoli zavetišču, ni nikoli ničesar dobrega naredil za živali. Lepo prosim, da vsaj škode ne delate s pljuvanjem po ljudeh, ki se maksimalno trudijo, večinoma na lastne stroške, za živali. Ali bi šlo? Hvala.

New Report

Close