Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek make up pri še ne 12-letnicah

make up pri še ne 12-letnicah

Uboge deklice, ki si morajo samozavest dvigovati z ličenjem. Zdrava samozavest se dviguje z drugačnimi stvarmi.Ličenje za vsak dan v OŠ zame ni primerno.

Se strinjam, a realnost je drugačna. Jaz svoji hčeri nisem dovolil ličenja, sploh pa ne za v šolo, a je bila v 8. razredu osnovne šole edina, ki je hodila v šolo nenaličena.
V 9-tem razredu, na valeti so bile vse naličene, kot kake gospe pri 40+, vse nenaravno… in potem se zgražajo, da jih moški objektiviziramo. Beda.

Jaz sem se mazat začela pri cca 16ih ali 17ih letih. Pa nisem bila edina. V OŠ ni bila še nobena naličena, v prvem letniku morda nekatere. Enih par samo. Mogoče, da sem bila na valeti, pa še to nisem prepričana. Eh se ne spomnim. Če sem imela makeup, je bil itak minimalen. Sem pa letnik 78.

Ko sm jaz hodila v OŠ, skor nobena ni bila takrat naličena, sm pa tja si lahk kakšno videl. V SŠ pa že skor vsaka.
Tud jaz sm se začela, če sploh lahk temu rečm ličit, ker v večini uporabljam sam maskaro, še dandans, v SŠ.

Rojena v osemdesetih, pri 13h sem se začela ličiti, sošolke pa tudi. Uporabljale smo cenena ličila, nismo jih znale uporabljati in verjetno smo bile videti zelo smešno. Bistvo našega make upa so bile raznobarvne senčke, ki smo jih nanašale široko okoli oči, malo rdečila za lice in kakšna črta z barvico. Pa obvezen lepljiv in svetleč lip gloss, po možnosti z bleščicami.

Starši so nas pustili eksperimentirati in v srednji šoli nas je počasi minilo. Nekatere punce so začele uporabljati minimalno ličil, druge pa jih sploh več niso. V smislu eksperimentiranja se mi zato ličenje v osnovni šoli ne zdi problem, problem pa je, če punce mislijo, da brez ličil niso dovolj lepe. V bistvu je to problem tudi kasneje v življenju – ličenje ni prava pot do samozavesti.

na naši šoli je bil še do ene 15 let nazaj prepovedan make up, sedaj sicer ne vem, ampak saj to so otroci in naj bodo otroci vsaj v osnovni šoli.
za kaj se 12 letnica maže – da bo privlačna. Privlačna za koga ali za kaj?
Vsi otroci so lepi, brez make upa.

Imam 13-letnico in lepo sem ji povedala, da ličenje pred srednjo šolo odpade. Hvala bogu se je strinjala in povedala, da se nekatere sošolke ličijo in so smešne. V šoli se sigurno ne liči, ker to se na koži pozna, ne moreš skrit. Sploh ker ima občutljivo. Zakaj bi jo packala še s kemikalijami? To je obdobje nečistoč, mozoljev. A je treba še dodatno packat s kemijo? Za to bo še vse življenje časa, ne vem, kam se vam tako mudi. Sem 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da mamice, ki majhne deklice spodbujate k ličenju, same ne stopite iz hiše brez poslikanega obraza. Ker ne vem, od kod sicer dobivajo zglede in čigava ličila navlečejo v šolo.

starši, ki dovolijo make-up svojim 11, 12, 13 letnim otrokom v šoli, očitno ne razmišljajo. čim prej je potrebno otroke narediti odrasle, nek poželjiv objekt, s seksualno vsebino,…lepo vas prosim, otroci naj bodo otroci vsaj tistih par let.

Pa saj vam je ena zgoraj lepo napisala, da gre lahko tudi za otroško ličenje s svetlečim lipglossom in da puncam pri teh letih ne gre za to, da bi izgledale privlačne, ampak za igranje z ličili. Kot petletnice, ki najdejo mamino šminko. Nič takega.

Pa saj vam je ena zgoraj lepo napisala, da gre lahko tudi za otroško ličenje s svetlečim lipglossom in da puncam pri teh letih ne gre za to, da bi izgledale privlačne, ampak za igranje z ličili. Kot petletnice, ki najdejo mamino šminko. Nič takega.
[/quote]

Kar je čisto okej, dokler take ne odidejo v šolo – samo o tem je govora. Pa smo tukaj videli, da se to dogaja in mamice to podpirajo. Na naši šoli je imela ena deklica celo umetne nohte! – Kupila mamica.

Ja in kaj zato, ce gre v solo taka? Bo konec sveta?
Pac, da ekperimentiramo s stvarmi je v nasi cloveski naravi in prav je tako.
In kaj ce si v soli nasminkana? si razadi tega slabsa ucenka? ali manj inteligentna?
Sminka ne definira cloveka. Ko se sama za v sluzbo licim, in ce zeli hci da se njen trepalnice namazem, ji pac namazem. Uporabljam pa visoko kakovostno kozmetiko, tako da ne vidim nobenih tezav.
ps. Sama se sminkam od 13 leta. Sem zadovoljna s svojim izgledom tako brez, kot z make-upom. Licim se ker mi je sam proces licenja vsec in sem prav tako visoko izobrazena zenska in cenjena na svojem profesionalnem podrocju.
ne sodi knjige po ovojnici!

No, beri moj post zgoraj. Šminkajo se samo punce, katerih mamice ne gredo iz bajte v popolni bojni opravi. Imajo pač tak zgled. Če se tebi zdi okej, da je otrok našminkan (čemu je že namenjena šminka), te jaz sigurno ne bom prepričala, da nimaš prav. Čeprav je bistvo šminkanja, da nas naredi lepše, privlačnejše in ti otroka s takim sporočilom pošiljaš od doma. Zakaj že? Sama ni dovolj lepa? Komu želi ugajati? Se vprašaš?

No, beri moj post zgoraj. Šminkajo se samo punce, katerih mamice ne gredo iz bajte v popolni bojni opravi. Imajo pač tak zgled. Če se tebi zdi okej, da je otrok našminkan (čemu je že namenjena šminka), te jaz sigurno ne bom prepričala, da nimaš prav. Čeprav je bistvo šminkanja, da nas naredi lepše, privlačnejše in ti otroka s takim sporočilom pošiljaš od doma. Zakaj že? Sama ni dovolj lepa? Komu želi ugajati? Se vprašaš?
[/quote]

Jaz se ne šminkam in ne ličim, moja mama je uporabljala samo šminko in maskaro. Ko sem bila stara 7 let, sem učiteljici najbolj zavidala živo rdeč lak za nohte 😀 Pri 13-ih letih sem se se začela ličiti s setom za maškare in posojala ta ličila še sošolki. V srednji šoli se nisem ličila, na faksu tudi ne, ko sem dobila resno službo, pa sem ugotovila, da me ljudje z malo make up-a jemljejo bolj resno, ker delujem starejše. Ostajam pri malo maskare in tonirani kremi, a če bi me videla pri 13-ih z bojnimi barvami…. Hčerki seveda pustim, da se liči, barva lase, nosi nakit, oblači, kot ji paše. Zaradi tega ni nič boljši ali slabši človek in tega se tudi zaveda. Niti ne uporablja ličil zato, da bi ugajala komur koli, tako kot se tudi ne oblači iz tega razloga.

Jaz se ne šminkam in ne ličim, moja mama je uporabljala samo šminko in maskaro. Ko sem bila stara 7 let, sem učiteljici najbolj zavidala živo rdeč lak za nohte 😀 Pri 13-ih letih sem se se začela ličiti s setom za maškare in posojala ta ličila še sošolki. V srednji šoli se nisem ličila, na faksu tudi ne, ko sem dobila resno službo, pa sem ugotovila, da me ljudje z malo make up-a jemljejo bolj resno, ker delujem starejše. Ostajam pri malo maskare in tonirani kremi, a če bi me videla pri 13-ih z bojnimi barvami…. Hčerki seveda pustim, da se liči, barva lase, nosi nakit, oblači, kot ji paše. Zaradi tega ni nič boljši ali slabši človek in tega se tudi zaveda. Niti ne uporablja ličil zato, da bi ugajala komur koli, tako kot se tudi ne oblači iz tega razloga.
[/quote]

Pri trinajstih vse to dela?

Se strinjam, a realnost je drugačna. Jaz svoji hčeri nisem dovolil ličenja, sploh pa ne za v šolo, a je bila v 8. razredu osnovne šole edina, ki je hodila v šolo nenaličena.
V 9-tem razredu, na valeti so bile vse naličene, kot kake gospe pri 40+, vse nenaravno… in potem se zgražajo, da jih moški objektiviziramo. Beda.
[/quote]

Me veseli, da imaš normalno hči. Oz. da sta njena starša normalna.
Ker tole, kar berem, je videt, kot, da se že osnovnošolke vzgaja kako postati poceni cipe.
In ja, take našmirane smrklje niso podobnem ne deklicam, ne ženskam, ampak navadnim cipam.

Me veseli, da imaš normalno hči. Oz. da sta njena starša normalna.
Ker tole, kar berem, je videt, kot, da se že osnovnošolke vzgaja kako postati poceni cipe.
In ja, take našmirane smrklje niso podobnem ne deklicam, ne ženskam, ampak navadnim cipam.
[/quote]

Hja, proti makeup-u za v šolo sem se boril samo jaz. Žal.
Danes se moja hči naliči malo, neukemu očesu komaj opazno.

Seveda, že v OŠ jo je treba našemit, da bo videt kot navadna, poceni pocestnica.
In ja, take smrklje zgledajo točno tako kot tiste damice, ki jih vidiš ponekaterih tujih državah, ko stojijo za cesto in jih potem tovornjakarji in drugi poberejo in po opravljenem spet odložijo.

Jaz imam hcerko. Stara je 12 let in ima cel studio za mekeup ampak se nena maze z tem ampka toliko da ima in je zadovoljma v solo se ne maze edino kak korektor za mozolje. Ce pa se namaze pa se namaze za pocitnice viken….. ima pa res dragi makeup naprimer ima ogromno naprimer maskar in ena maskara stane 30 evrov. Ampak ce jo nekaj veseli ji nebom prepricevala saj se nena maze vsak dan ampak 1 krat na mesec. Zanima me vase mnenje

Moja hcerka se ze maze od 4 razreda,prvo si namaze obraz z kremo,nato si da gor tekoco podlogo in kasneje pravi puder,lepo si namaze trepalnice in si naredi zgoraj pri trepalnicah eyeliner,lepo si uredi obrvi,na usta si ne daje nekih ekstra rdecih smink,da si bolj roza in prek glos,zelo lepo se uredi za solo.

Maskara za 30,halo to je tako kot ce denar kuris,pojdi v Mulera pa jo dobis za 3 evre,ne pa 30,halo z tem denarjem dobim jaz tone poceni makeupa.

Jaz sem se začela ličiti pri štirinjastih letih.

Saj niste resni…. kaj bo pa pri 20-ih, facelift, ker makeup ne bo več dovolj? Naravno čimdlje, tudi moja hčerka se lepo uredi za šolo, pa vendar makeupa ne uporablja. Pa je že v srednji šoli. Je pa res bolj kot ne izjema. Pravi da ga druge morajo uporabljat, zaradi kože, mozoljev itd., sama pa ima čisto kožo. Mogoče zato, ker ne uporablja makeupa od 4.razreda ?? Jaz trdim tako.

Moja hči je stara 10 let in občasno se igra z mojimi ličili. Taka seveda ne gre v šolo, to nikakor. Dobila bo tudi mizico za ličenje. Za zdaj je zanjo to igra in dokler je to pod mojo kontrolo, se ne bojim, da bi v šolo zahajala kot pocestnica.
Predvsem mi je pri tej njeni igri všeč in prav to, da se z vprašanji obrne name. Jaz ji vse odgovorim, pojasnim, pokažem, pri vsem tem pa skrbim, da ji to pokažem tako, da je največja skrb vsega čistoča, nega in zaščita kože.

Če se bo zgledovala po meni, se bo ličila zelo malo. Jaz sem se začela pozno ukvarjati s svojim izgledom, ker žal nisem imela nobenega, ki bi me tega naučil. Moja mama izhaja iz revne kmečke družine, tudi sama je odrasla ob bolni materi, tako da ji je vedno manjkalo teh osnov. Vedno je bilo vse samo tisto najbolj nujno, vse ostalo, kar žensko naredi lepo, ji je bilo odveč. Ni me naučila nege same sebe kot žensko, tega sem se naučila sama, ko sem opazovala svoje vrstnice. Ličiti sem se začela, ko sem dobila plačo.

Zavedam se, da je tanka meja med tistim, ko starši izpolnjujejo SVOJE sanje na svojem otroku, a ker se zavedam, vsekakor ne dovolim, da bi ona pretiravala ali imela nekaj, če jaz kot otrok tistega nisem imela. Vse delam po zdravi pameti.

Sem tudi mnenja, da stroga prepoved pri nekaterih deluje kontra.

Babe ste bolane s temi ličili. Toj tko kot da bi psihiatrični bolnik jemal tablete za boljš počutje. Ve to naredite tko da si narišete fasado pa mate pol cel dan prepleskano samozavest.

Moja tri dekleta se niso in se ne ličijo, eventuelno kakšno bleščilo za ustnice, blago obarvano. Pa jim tega nisem nikoli “prepovedovala”, še manj pa spodbujala. Sem jih pa vzgajala.
Btw., sama se redno ličim in sem jim taka zelo všeč, le da pravijo, da se same sebi zdijo smešne, če se namažejo. Da jim ni všeč, kot jim tudi niso sošolke, ki se mažejo … preveč.

New Report

Close