Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek make up pri še ne 12-letnicah

make up pri še ne 12-letnicah

Js sploh ne prebavljam namazanih punc/zensk. Edina izjema, ki bi jo dopustil so javne osebnosti (novinarke) in nastopajoci na raznoraznih kulturnih prireditvah. Res je zelo neokusno, ko vidis, kako se mazejo ze od zacetka osnovbe sole in se sploh ne znajo in potem se sopirijo kot pavi, ceprav vsak normalen moski v njih vidi samo pocestnice. Ni je lepsega od naravne lepote, to sem jaz povedal takoj svoji zeni in od takrat se ne lici vec!

Torej uporablja samo najbolj strupene dele kozmetike.

Naša bi, a ji ne pustiva. Brez pardona. 12-letnica je še otrok, sicer odraščajoči, ampak le otrok. Za posebne priložnosti (praznovanja) ali med počitnicacmi ji dovoliva le lak na nohtih, v šolo pa ne. Sošolke ene se že mažejo (redke), večina pa ne. Maskaro bo lahko začela uporabljati s srednjo šolo naprej, če bo želela.

Starše, ki to dovoljujejo, je treba prijaviti na CSD, da preverijo ali se zapijajo, zanemarjajo skrb za otroka itd…

….smo pa komaj čakale, da bomo v 5r oš (starost 11 let), da se bomo lahko tudi uradno – tako, da vidijo vsi, malo polepšale: maskara za trepalnice, peroksidni ali od kane pramen na laseh – drugih barv ni bilo, senčilo za lica in oči. Pa ne v mestu, na vasi je bilo to. Seveda smo take hodile v šolo.

Je bilo pa zelo drugače, kot danes. Vzgoja precej po sistemu – sprobaj na lastni koži + nosi posledice + z zelo natančno postavljenimi mejami in avtoritetami. Pomemben element, ki se mi zdi da nas je zelo oblikoval, je bilo aktivno odraščanje med vrstniki… Tam smo vadili socialne veščine, tako v mestu kot na vasi.

Govorit danes, v 21. stoletju, da ima ličenje deklic kakršnokoli zvezo z vzgojo ali njihovo osebnostjo je pa čista bedarija. Pač eksperimentirajo, pa kaj? In če se očki (in mamice) slinite na njih, vaše žene/možje pa to opazijo (v stilu, da so kot pocestnice – mislim, kako vas sploh ni sram kaj tacga izjavit, ali da hočejo bit seksi – ker jih VI kot take vidite), je nekaj fejst narobe z vami.

Pa kaj to vzgajate pocestnice ali kaj?
Pa saj ne morem verjeti, da se že v OŠ smrklje napravijo kot male pocestnice. Pa kaj vam je, da to dovolite?

Sem za to, da bi bilo ličenje v OŠ prepovedano.
Eksperimentiranje in igranje doma je čisto ok, ampak da hosijo take v šoli, ali sploh ven iz hiše, se mi zdi nesprejemljivo.

Js sploh ne prebavljam namazanih punc/zensk. Edina izjema, ki bi jo dopustil so javne osebnosti (novinarke) in nastopajoci na raznoraznih kulturnih prireditvah. Res je zelo neokusno, ko vidis, kako se mazejo ze od zacetka osnovbe sole in se sploh ne znajo in potem se sopirijo kot pavi, ceprav vsak normalen moski v njih vidi samo pocestnice. Ni je lepsega od naravne lepote, to sem jaz povedal takoj svoji zeni in od takrat se ne lici vec!
[/quote]

No, moj (in v bistvu vsi fantje pred njim) je trdil enako, ampak ličim se pa še vedno. Ker jaz se liči izključno zase. In ne, čisto naravna lepota zrele ženske (vsaj moja) pač ni lepša od nežno poudarjene naravne lepote.

šola za kaj je ta tema?
migrantke se sicer mažejo, pa “profesionalke” tudi … zelo mlade

Lej, boš ti teko prepričala tandem like mother like daughter 🙂

Kakšna mama – takšna hči.. pa če pri 12ih, pa pri 12ih. Obe začeli očitno prezgodaj, ker sta bili radi podobni 22 letnicam že pri 12ih. Make up prenekatere močno namreč postara. Tako mame, kot hlerke- ker ne znajo pravilno uporabit – in v anašnjem času porabijo tudi preveč, ker si delajo cele opleske na obrazu z primerji BB in CC kremarji, blusherji, highlighterji, ipd…. 🙂 in čez dan izgledajo prave male svetleče veščice.

Naša skoraj 16 letnica se zna naličit odlično, a se ne liči za v šolo, le za posebne priložnosti, kupuje tudi manj a bolj kvalitetno kozmetiko ( znamke kot so Tarte, Nars, IT Cosmetisc, Marc Jacobs, Fenty Beauty By Rihana, Too Faced, Becca, ipd) – vse si je kupila iz svojega prisluženega in prihranjenega denarja zadnji dve leti) – , se naliči za prosti čas, pa med vikendom, velikokrat jo pa naličijo na castingih in pri delu ( se ukvarja z modo).
V šolo pa hodi vedno samo z maskaro in kremo z zaščitnim faktorjem na obrazu , niti nohtov ne lakira – ker pravi, da ne potrebuje, in ker ne želi izstopati s tem, ali globokim dekoltejem, hotkami s pol ritnicami ven, kot premnoge sošolke, ampak z znanjem, ki je njena vrlina, na kar je tudi ponosna 🙂 Brihtna punca, ponosna nanjo, ker se ji ni odpeljalo tudi glede tega že pri 12ih kot nekaterim njenim vrstnicam. Pravi, da ne potrebuje, da ji je naravno všeč- ponosna nanjo 🙂

Glede na vse videno in spremljano zadnje 4 leta pri njenih vrstnicah pa se sprašujem, kaj za vraga rabi ena povprečna šele 12 letnica toliko make upa za v šolo – da si dvigne še neizdelano samozavest, da misli, da se bodo na to lepili fantje, ker bo izgledala dosti starejša, da posnema mamo, da prikriva pomanjkljivosti in ker nima tiste naravne mladostne lepote, ali pa se samo noče videt v ogledalu brez opleska na obrazu, ker preveč Youtube tutorials gleda?

12 let stara deklica se namaže za štos, doma, mogoče na zabavi s prijateljicami. To je mlada koža, ki je zaradi hormonskih sprememb tudi precej občutljiva.
Svojim hčerkam makeup dovolim, to sploh nikoli ni bilo vprašanje, vendar odsvetujem dolgotrajno nošnjo.
Obema zavidajo lepo kožo, najbolj so zavistne tiste, ki si vsak dan gramozne jame na obrazu mažejo s pudrom. Ne dojamejo, da puder ni primeren za rane na obrazu.

Tako namazane in brezsramno napravljene prihajajo deklice tudi v cerkev k maši. Ženska mora po cerkvenih običajih imeti zakrita ramena, pokrivalo na glavi (ruto) in krilo, ki sega do podkolen. Sedeti morajo na levi strani cerkvene barke, moški pa na desni.

Pri 12.ih uporablja puder? To je popolnoma nepotrebno in nezdravo za mlado kozo. Za tako starost je potrebna sam voda pa zajfa.

New Report

Close