Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama hoče prodati stanovanje in si kupiti garsonjero, ostalo pa spiskati – a stanovanje je moja dediščina

Mama hoče prodati stanovanje in si kupiti garsonjero, ostalo pa spiskati – a stanovanje je moja dediščina

#črnimož: če ne boste pridni, vas bo vzel črni mož. 🙂

Ljudje govorijo marsikaj, dokler je “sončno in toplo”. Ko pa pritisne mraz in zavije mrzel veter, se marsikdaj pokaže povsem nekaj drugega.[/quote]
Saj pravim – različni svetovi, različni jeziki. Sem se odpovedala dediščini, ko je bilo zelo mrzlo, a je bilo prav tako. Moja babica se je odpovedala, jih je bila polna dvorana, vsi so se odpovedali v korist enega. Vi častite opeke, nam so več vredni starši . Razumeli se ne bomo nikoli, lahko samo spoštujemo drugačna mnenja.

Bi bil enako vesel, če bi tvoj otrok za čas tvojega življenja preračunaval, kaj in koliko in celo kako bi čimveč od tebe pograbil in iskal variante, kaj vse naredit, da zase ne zapraviš nič, da bo ja čimveč ostalo… preko vsega…?[/quote]

To ni preko vsega…a ti veš kaj je preko vsega? Jaz samo pravim, da bi bil vesel če bom lahko svojim potomcem kaj zapustil. Sedaj si pa razlagaj kakor hočeš.

Veš, obstajajo tudi starši, ki sami vnaprej to naredijo za svoje otroke.
Ker vedo v kakšnem času se nahajamo in jim ne želijo, da bi se raztrgali na 500 koncev za tistih nekaj eur.

Če bi jaz imela svoje otroke, bi vsekakor mislila nanje že v naprej. Najlažje jih je nardit, pa ne poskrbet zanje. Smo pač v času kakršnem smo.

Potem pa pojdi temo brat od začetka. Nekateri bi mamo celo spravili na status opravilno nesposobne osebe. A to ni preko vsega? Bi ji bilo treba ubit ali kaj?

Pa ne moreš vsega posplošit kar čez palec. Okej, taki ljudje so imbecili … in bodo to tudi ostali. Ne ti ne jaz jih ne bova spremenili.

Govorim o normalnih družinskih odnosih in nesebičnosti ter kupčkanju.

samska, odgovor je bil za modrega moža 😉

Okj, se pardoniram 🙂

To so tvoje besede in nimajo nič skupnega z dejanskim stanjem.

Tudi podatek, da se je tako babica kot ti odpovedala dediščini, nima nekega konkretnega pomena v trenutni debati.

In s svojega primera lahko sklepaš na populacijo?

Kaj pa si ustvaril do svojega 37 leta, da tako odstopaš od povprečja?

Poglej tudi odstotek lastništva nepremičnin v zahodnem svetu in pri naši baby boom in starejši generaciji. Ni enako, a ne? So bili zahodnjaki premalo pridni po tvoje?[/quote]
Hvala,ker meniš,da izstopam iz povprečja.Nisem ustvaril še nič kaj konkretnega,pa vendar se borim iz dneva v dan.Z lastnimi rokami in brez pomoči staršev gre bolj počasi,pa vendar menim da čez cca.8 let bo dpvolj za eno manjšo hiško brez enega evra na kredit.Tako je pri meni,kako je pa s teboj?Živiš v mansardi pri starših?

Ne pravim, da izstopaš, ti si se predstavil kot priden in oh in sploh boljši od ostalih.

Sem na svojem in na tvojo žalost ni v mansardi pri starših. Brez pufa in brez podpore staršev. Nezaslišano in nemogoče, a ne? Celo kak eur se najde po žepih.

Za mano ne bo ostalo nič. vso dediščino bom zagonil, vse, ka rimam, bom prodal, denar zapravil, crkniti mislim brez prebite pare. zakaj bi moralo kaj ostati za mano, otrok nimam, v grob ne bom ničesar odnesel. zakaj ste vsi tako obsedeni, da mora nekaj ostati za vami?

Sem priden,to da sem pa oh in sploh je pa na tvojem zeljniku zraslo.Lepo da ne živiš v mansardi,tudi mi ne.Mal sm te pa podražu,ane?

Za mano ne bo ostalo nič. vso dediščino bom zagonil, vse, ka rimam, bom prodal, denar zapravil, crkniti mislim brez prebite pare. zakaj bi moralo kaj ostati za mano, otrok nimam, v grob ne bom ničesar odnesel. zakaj ste vsi tako obsedeni, da mora nekaj ostati za vami?[/quote]

V zgornjem je odgovor. Ti kar zagoni, kdor ima otroke, pa najbrž razmišlja drugače, saj dovoliš, kajne?

Moja zlata mamica je svoje stanovanje zapisala sosedi, midve s sestro pa nisva dobile nič. Pa bi mi prav prišlo, ker si gradim hišo…

Je že imela razlog za to.

Moja mama je že pred leti s pogodbo o dosmrtnem preživljanju dala svojemu 15 let mlajšemu partnerju našo hišo. Pa se ne sekiram. Pa nimam svojega stanovanja in nimam kam it, ker sem brezposelen in invalid. Ker za dediščino se ne mislim kregati.

To je pa pravi odgovor kar si ga ti dala
cetudi mi ta babnica kot drek smrdi
zaradi njenega misljenja in izterave dediscine .
Ona ima dve roki in ce bi imela kaj ponosa
sploh nebi tega zahtevala .Kako rece da so
njeni starsi zaradi njene prisotnosti to
pridobili -ali je zares ni sram ona pozablja
koliko casa je ona svojim otrokom posvetila
in casa izgubila da ta coprnca velika postane
in da je sposobna in zdrava .Ce gdo kaj dolguje
drugemo je pa zares ona ki je dolzna svoji mami
za vso nego -ljubezen kuhanje pranje in vzgojo .
Toda vemo da je med nami tudi nehvaleznezev
ki si zamisljajo da jim mi starsi kaj dolgujejo .
Moja lastna hcerka mi je tudi to zelela dopovedat
da bi moral hiso prodat da bi si ona eno
restavracijo kupila .Seveda sem ji moralno
dopovedal da ji nicesar ne dolgujem in da naj
gre drugje denarja iskat prav tako kot jaz z rokami
.Potem sem pa prekinil vso vezo ..
V pratiki je pa takole kot vi pisete
Od zacetka zavisi katere vrste pogodbe sta sklenila
oce in mati pred zenitvijo .Ce ni pogodbe to pomeni
da gre vsakemu polovica (ce je premozenje kupljeno
po poroki in z denarjem partnerjev .
V tem primeru to drzi na 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kar ste rekli .
Ob Smrti mojga oceta jas sploh nisem vedel da so imel
moja mati -sestra -brat pokojni ispisek sodisca .
V tem izpisu je blo pisano da moja mati cuva svojo
polovico lastnine in eno cetrtino ocetovega deleza .
To je blo deljeno takole na 16 delezev vse skupaj .
mi trije otroci smo imel 3 sestnajtine za vsakega .
Mama pa vse ostalo .. Mi smo se odlocili da nicesar
ne delimo da kmetija ostane cela moj brat je za to
skrbel in obdeloval ..Po mamini smrti pa me je znova
sodisce obvestilo o mojih pravicah in od drugih ..
Normalno o temu nesmemo govoriti ker je ze tezko
v nasem primeru -Materi -da zgubi svojga moza
Nato da te otroci ven tirajo ali zelijo vsak po svoje
razkosat -to je ze sramota in nesreca za tistega
ki je prezivel .V mojem primeru bom moje posestvo
bratu odpustil da se ne razkosa -ne cakam tega —
Mojo hiso v Franciji prodam ko bom 75 let imel
in odkupil malo stanovanje za mojo sedanjo zeno
vse ostalo pa bom razdelil na 15 kosov in vsako
leto en kos potrosil poleg moje penzije za druzino..
Ce pa kaj ostane bo pa za mojo sedanjo zeno
ce me bo do konca podnasala ..
Tako nebo na cesti in bo polegi svojee penzije se
to imela ..Toda v mojem primeru sem svoje
posestvo sam kupil in nicesar ne dolgujem
moji prvi zeni niti njenim otrokom ki so samo
za njo potegnili .
Pa naj grejo k njej dediscine iskat =—00–

Ta zadnji svetovalec nam govori o krvi pa o druzini ha ha
koliko druzin ostanejo v dobrih razmerih ko gre za dediscino
Otroci po locitvi vlecejo tam kjer veter piha ..Nato pa svojo rit
prinesejo da bi dedovali –najveckrat se dokler smo zivi .
Pravi orli so ..Kaj so otroci ? ena zgubljena celica ki zivi ki
prdi ko smo se za njih mucili da zrastejo -nato pa zahtevajo .
Berem tukaj da so zdaj trdi casi haha .Tisti ki delajo ki sparajo
ki se mucijo se nekaj pridobijo -lenuhi pa ne to je razlika zmeraj
bla med nesposobnezi ki cakajo da jim po 40 letih rit z maslom
mazemo ker so nespossobnezi nic v glavi nic v rocah razen dlake .
Ti pa samo cakajo da starsi poginejo da to dediscino razpalijo .
Kar so starsi zgradili ali zasluzili ..Ti pa naj crknejo kot svinje .
Po 12 letu sem sam pot nadaljeval in me niti moji starsi niso
gojili pa sem jih vseeno spostoval in nicesar od njih pricakoval .
Naj pa ti nesposobnezi enako delajo pa bojo kaj imel ..
Kriza kriza to je pa vasa krivda ker ste nesposobni v vasi generaciji
da se zbudite in se resno v delo vdate in 15 ur dnevno delate
kot je to bil primer nasih starsev in moje generacije .
Imate pravico da ste lenuhi -toda ne jokajte se kak je to tezko zdaj ..
Posebno ne cakajte da vam kaj v gobec kuhanega prileti .
Seveda to se nebo zgodilo zato boste od lakote umrli ..
Ali se pa ob pol peti vstante kot mi prej in delajte -robota -travail
Erbeit –lavoro poznate vi sploh te reci ?

Zakaj? Saj si gradiš bajto.

Zakaj? Saj si gradiš bajto.[/quote]

ker maminega življenja še ni konec. Lahko da bo šla v dso in bosta sestri doplačevali oskrbnino. Ne soseda, sestri bosta morali doplačevat. Takileh pregnanih sosed je pri nas veliko. Poznam eno tako packo.

Kot bi nekateri živeli v paralelnem vesolju. Nič jim ni jasno.

Zakaj? Saj si gradiš bajto.[/quote]

ker maminega življenja še ni konec. Lahko da bo šla v dso in bosta sestri doplačevali oskrbnino. Ne soseda, sestri bosta morali doplačevat. Takileh pregnanih sosed je pri nas veliko. Poznam eno tako packo.[/quote]

Je imela s sosedo sklenjeno pogodbo o dosmrtnem preživljanju in ko je bila mati v domu, je ona doplačevala dom. Midve s stestro nisva dale niti ficka. Dobile pa niti nujnega deleža.

ker maminega življenja še ni konec. Lahko da bo šla v dso in bosta sestri doplačevali oskrbnino. Ne soseda, sestri bosta morali doplačevat. Takileh pregnanih sosed je pri nas veliko. Poznam eno tako packo.[/quote]

Je imela s sosedo sklenjeno pogodbo o dosmrtnem preživljanju in ko je bila mati v domu, je ona doplačevala dom. Midve s stestro nisva dale niti ficka. Dobile pa niti nujnega deleža.[/quote]

In kateri del ti ni jasen?

Nesem vsega brala,je pa moje mnenje takšno,da ne vidimi razloga zakaj ne bi nekdo,ki si je nekaj ustvaril prodal,si kupil novo domovanje (manjše) in dalje užival svoje življenje. Vsi živimo le enkrat in vsakemu je odvzeto tisto kar si je SAM USTVARIL, ne starši.
Mnogi ne premorejo tega kar je avtoričina mama,žrtvujejo svoja zadnja leta,vse svoje imetje,se odpovedujejo po dolgem in povprek,na koncu pa so najmanj vredni-Dobrota je ponavadi sirota!

Bravo za mamo,ki je zmogla poskrbeti zase! Očitno pa odnosi v družini niso dobri,kar pa ni vezano na prodajo bajte in ambicije mame.

New Report

Close