Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama in brat

Mama in brat

Pozdravljeni,problem je sledeč.Mama kuha vsak dan za njo in za brata.Jaz ji po potrebi mimogrede ko grem iz službe ali pa ko grem čez vikend po večji nakup kupim še za njo.Brat te navade nima,saj mu nikoli ni bilo treba.On da njej denar,nekje 100€ na mesec za hrano.Od kar se je vse podražilo,pa mama daje svoj denar da ga hrani.Naj povem da brat hodi v službo in da nima slabe plače.Mama potem joka meni da si ne more nič denarja prihranit,parkrat sem celo jaz nakup za hrano plačala s svojim denarjem.Ni mi žal niti centa ki ga dam za mamo,ampak moti me,da se brat niti ne vpraša,oz.niti ne spregleda oz dojame da so se stvari podražile,da bi prispeval kaj več  za hrano ki mu jo pripravi. In jaz naprimer ki imam dosti manjšo plačo kupim stvari ki jih on potem poje.Z mamo sva se že skregali zaradi tega,ker mu ne reče,niti sedaj za praznike ni prispeval niti nakupa zraven.In prisegla sem da tudi jaz ne dam več niti centa za nakup hrane ki mu jo kuha.Hudo mi je ker ona trpi,a tudi jaz po drugi strani ne mislim več zapravljat denarja za njegovo hranjenje.Najlažje se je vsest k mizi in samo jest. Tak sem jezna,da sploh ne vem če bi ji nesla kaj za veliko noč, ker mu vse potisne.V nedeljo bo zagotovo prišel praznih rok, in se mastil.Kako bi ukrepali?

Mamino jamranje na akrivaj posnameš, potem pa predvajaš bunkljastemu bratu.

Lej ce brat ne ve tega no.

Rekl ste mu da naj daje 100e za hrano in tolk daje.

On od tu naprej ne studira vec .

Kriva je mami da mu noce rect za 50e vec.

Sram jo je rect.

Pa kriva si tùķi tud ti.

Ce vids da mami ne gre. Sama bratu omeni na lep nacin  da ene 50e mora dat.

Ne se pizdit dobite tok ko ste rekle.

A je res tako težko bratu reči, da se je vse podražilo in naj da nekaj več ali pa gre kdaj še v trgovino po nakupih?

 

Tvoj brat je zabit in egoističen. Če sam tega ne ve, a mu je tako težko reči? Naj gre v trgovino in naj plača hrano, ki mu jo mama še skuha in ga postreže.

Če ima dobro plačo, naj tudi plača položnice. Saj verjetno bo po mami podedoval hišo.

Čisto enostavno, v trgovino naj hodi brat. Vedno.

Verjetno brat nima pojma, kaksne so cene v trgovini. Pac ne nakupuje in ne ve, po mosko je pa zanj stvar resena, ker daje 100e in mu nihce ne rece za vec.

Tudi moj moz se je pred leti spraseval, od kod toliksni zneski za trgovino, pa sem ga zacela posiljat po nakupih in potem je prihajal domov ves zgrozen, kaksne so cene. Zdaj pa sploh, ko se je v kratkem casu vse drasticno podrazilo.

 

Imate kar nekaj opcij za resitev problema, prva je, da mama rece, da je 100e na osebo veliko premalo za hrano glede na danasnje cene in da naj daje za hrano vsaj 200e.

Druga opcija je, da mama zmanjsa nakuoe in operira le z denarjem, ki ga ima na razpolago ter kuha skromne jedi.

Tretja pa, da poslje sina v trgovino z listkom za hrano za en teden, da vidi, kaksne so cene.

Dokler bosta z mamo kot dve muli, vaju bo brat pridno izkoriščal, ali pa morda misli , da je dovolj kar daje saj vidve nič ne rečeta. Ker pa brata dobro poznaš bi morala vedeti katera trditev od teh dveh je tipična zanj

Brat, bi lahko prispeval več za hrano, in lahko bi tudi opravil nakup, oziroma kupljeno prinesel domov.To bi bilo popolnoma normalno, oziroma potrebno, za vzdrževanje, nekih normalnih odnosov, v primarni družini.

Odgovor na objavo uporabnika
medena912, 07.04.2023 ob 21:11

Pozdravljeni,problem je sledeč.Mama kuha vsak dan za njo in za brata.Jaz ji po potrebi mimogrede ko grem iz službe ali pa ko grem čez vikend po večji nakup kupim še za njo.Brat te navade nima,saj mu nikoli ni bilo treba.On da njej denar,nekje 100€ na mesec za hrano.Od kar se je vse podražilo,pa mama daje svoj denar da ga hrani.Naj povem da brat hodi v službo in da nima slabe plače.Mama potem joka meni da si ne more nič denarja prihranit,parkrat sem celo jaz nakup za hrano plačala s svojim denarjem.Ni mi žal niti centa ki ga dam za mamo,ampak moti me,da se brat niti ne vpraša,oz.niti ne spregleda oz dojame da so se stvari podražile,da bi prispeval kaj več  za hrano ki mu jo pripravi. In jaz naprimer ki imam dosti manjšo plačo kupim stvari ki jih on potem poje.Z mamo sva se že skregali zaradi tega,ker mu ne reče,niti sedaj za praznike ni prispeval niti nakupa zraven.In prisegla sem da tudi jaz ne dam več niti centa za nakup hrane ki mu jo kuha.Hudo mi je ker ona trpi,a tudi jaz po drugi strani ne mislim več zapravljat denarja za njegovo hranjenje.Najlažje se je vsest k mizi in samo jest. Tak sem jezna,da sploh ne vem če bi ji nesla kaj za veliko noč, ker mu vse potisne.V nedeljo bo zagotovo prišel praznih rok, in se mastil.Kako bi ukrepali?

BAlkanska slovenska posla… na mamini sisi do 40 ozuni pa Audi…tortice kavice

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc, 08.04.2023 ob 06:49

Čisto enostavno, v trgovino naj hodi brat. Vedno.

koliko se grem stavit, da tip niti ne bi vedel, kaj je treba nabavit….

 

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 17.04.2023 ob 12:14

koliko se grem stavit, da tip niti ne bi vedel, kaj je treba nabavit….

 

Dobro, pa to, ni neka znanost, potrebno je samo malo komunikacije.

Ja a ti pa nimaš jajc pa povedati  bratu to,kar tebi mama reče.Treba se je pogovorit z bratom pa bo.

Oni bojo čakali da sami pridemo k njim s prosnjo po evtanaziji ker noben noce čakati na smrt v domu za ostarele,:)

Podpiram evtanazijo ker jo bom sam izkoristil !

Rekla bi tako: mama naj napiše listek za v trgovino in naj gre brat po nakupih, da bo lahko kuhala še naprej, ker verjetno ji to ni težko in rada pomaga po svojih močeh. Problem bo rešen v trenutku. Lahko gre tudi z njim, da bo izbrala izdelke, ki jih ima najraje za kuho.

JAz ne bi bila tiho..KJE MU JE PAMET..TO TAKO NE GRE..

Cankarjanska mama naj stisne zobe, če mu nič ne reče. Sine bo v mama hotelu do 40 leta. To so novodobni sončki.

dejte jamrat.. se pritozevat in jokcat.. cela drama.. pac rece mama ali reces ti bratu da bo treba dat kaj vec in se kdaj zmigat v stacuno… komplikatorke zategnjene

Ne razumem kaj drugega kot kruh in mleko lahko ješ celi mesec za 100€.
Pri nas smo trije, vsa zelenjava iz domačega vrta, pa kljub temu v prehrambeni trgovini mesečno pustimo še po 500-600€, pri čimer kupujemo predvsem akcijske izdelke, včasih pa tudi še kaj iz ponudbe -50% ko gre za artikle z kratkim rokom trajanja. Nekdo pa, ki kupi vse, pri tem pa niti na cene ni pozoren za tričlansko gospodinstvo danes ne more z manj kot jurja priti skozi mesec.
Toraj kaj jesta ta dva za 100€? Se pravi 200€ če vsak toliko prispeva?
Ta brat naj pač da polovico od dejanskih stroškov.

    Če se stanuje tam je 100 res premalo.

Tudi če ne stanuje tam in vedno tam je, je 100 eur premalo.

Sicer pa smo Slovenci na sploh taki, da bi vse imeli zastonj. V restavraciji, če stane več kot 5 eur nekaj, nam je že predrago. Sploh ne pomislimo, da firma plača DDV, plačo delavcu, davek na plačo, surovine, elektriko, prostor…

Problem je predvsem sledeč.  Brata odgovarjaš tu na portalu, njemu nič ne rečeš. Seveda da ne ve, kakšne so cene, če ne hodi v trgovino, če pa že gre, vidi samo osnovno ceno. Npr. zavitek mesa 5 eur, 1 kg krompirja 1 eur in pravi, da je pojedel za 3 eur, ve prav je njegov obrok stal 8 eur. Kdor ne hodi v trgovino, ne kuha, ne ve da niso samo osnovne stvari, da ko je na mizi je to 2x, 3x realno dražje. Res posamezen kos ni veliko, jih je pa 20, 30 v vozičku, tako, da to nanese.

Povejte mu, naj več prispeva, ne da ga odgovarjaš na portalu. To je nevljudno, nesramno, podlo.

Mama naj servira vsak dan samo makarone. Ko bo vprašal po nekem času, zakaj nič drugega… ja dej za zrezke pa bodo.

Mene pa res zanima kje vi kupujete, da za 3 člansko družino zapravite 500-600€ na mesec za hrano, pa imate zelenjavo doma in kupujete znižane izdelke?

Mi smo 3 članska družina, ki hodi po nakupih 1x mesečno in zapravimo med 200-300€ na mesec za hrano.

sicer tema stara eno leto, od takrat se je še bolj podražilo, ampak ajde.

Dokler bo lahko takole, pač bo. 100 € daje mami za hrano  (a za stroške pa nič?), ostalo sam potroši al pa špara. Kaj češ boljšega. Dokler ne bo postavljen pod ultimat, ne bo nič drugače.

New Report

Close