Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama in brat

Mama in brat

Odgovor na objavo uporabnika
Ena248, 18.04.2024 ob 15:51

Mene pa res zanima kje vi kupujete, da za 3 člansko družino zapravite 500-600€ na mesec za hrano, pa imate zelenjavo doma in kupujete znižane izdelke?

Mi smo 3 članska družina, ki hodi po nakupih 1x mesečno in zapravimo med 200-300€ na mesec za hrano.

1x mesečno hodite po nakupih? Cel mesec sadje stoji, pa zelenjava, pa kruh in mleko itd.

Verjamem, če ste tak tip kot tale brat, pa hodite k mami/tašči na kosila. Tako se pa da, ja.

Odgovor na objavo uporabnika
medena912, 07.04.2023 ob 21:11

Pozdravljeni,problem je sledeč.Mama kuha vsak dan za njo in za brata.Jaz ji po potrebi mimogrede ko grem iz službe ali pa ko grem čez vikend po večji nakup kupim še za njo.Brat te navade nima,saj mu nikoli ni bilo treba.On da njej denar,nekje 100€ na mesec za hrano.Od kar se je vse podražilo,pa mama daje svoj denar da ga hrani.Naj povem da brat hodi v službo in da nima slabe plače.Mama potem joka meni da si ne more nič denarja prihranit,parkrat sem celo jaz nakup za hrano plačala s svojim denarjem.Ni mi žal niti centa ki ga dam za mamo,ampak moti me,da se brat niti ne vpraša,oz.niti ne spregleda oz dojame da so se stvari podražile,da bi prispeval kaj več  za hrano ki mu jo pripravi. In jaz naprimer ki imam dosti manjšo plačo kupim stvari ki jih on potem poje.Z mamo sva se že skregali zaradi tega,ker mu ne reče,niti sedaj za praznike ni prispeval niti nakupa zraven.In prisegla sem da tudi jaz ne dam več niti centa za nakup hrane ki mu jo kuha.Hudo mi je ker ona trpi,a tudi jaz po drugi strani ne mislim več zapravljat denarja za njegovo hranjenje.Najlažje se je vsest k mizi in samo jest. Tak sem jezna,da sploh ne vem če bi ji nesla kaj za veliko noč, ker mu vse potisne.V nedeljo bo zagotovo prišel praznih rok, in se mastil.Kako bi ukrepali?

Ma a je res tako težko. Ja mama trpi, ampak ker ti daješ potuho, bo ona vedno samo jamrala in nic spremenila. Nehaj prispevati in naj se loti resvat svoje tezave, saj je menda odrasla!

Stara tema, pa vseeno – pogovori se z bratom.

Ni slaba ideja, da posnameš mamo, ko se bo potožila – poba najbrž sploh nima feelinga, kake so cene živil danes. Naj mu nekdo odpre oči.

A za ostale stroške nič ne da?

Očitno je, da brat spoštuje dogovore, če redno daje 100€ in se briga zase.

Očitno je, da je mama stalno v vlogi žrtve in vedno rabi rešitelja.

Očitno je, da si ti v vlogi (pogumnega/pravičnega/hrabreha) rešitelja, ki bo rešil cel svet.

Očiutno je, da mama ni čustveno zrela.

Očitno je, da začni najprej reševati sebe. Denar, ki ga sedaj daješ mami rajši nameni za kakšen program/proces, ki te bo odrešil večne vloge rešitelja. Dokler mama vedno najde rešitelja, nima interesa po spremembi.

V bistvu je tukaj (glede na opis), brat šer najbolj kul. Ti jemlješ energijo z igranjem rešitelja, mama pa z igranjem žrtve.

Mama naj zbira račune za gospodinjstvo, hrana, prašek, gel za posodo… Na koncu meseca mu jih preda v pregled in delita na pol.

Ti nisi normalna! 1000 za triclansko druzino?? Koliko hrane zavrzete??

New Report

Close