Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama mi noče plačati poroke

Mama mi noče plačati poroke

Naj za začetek povem, da je moja mama nora na poroke in za mojo, varčuje že od kar sem prišla na svet. Glavo mi je polnila s sanjskimi porokami, doma je vedno imela revije o najnovejših poročnih trendih, za zabavo sva hodili pomerjati poročne obleke in podobno.

Končno sem spoznala Mr. Pravega, z niim je zadovoljna tudi moja mama. Ja saj vem kaj si mislite, a odobravanje staršev pri meni tudi nekaj šteje. Ker nisem ravno dvajsetletnica je bilo kar nekaj pritiskov in neprijetnih vprašanj kdaj bo končno poroka. In končno sva prišla tudi do tega. Vedno sem vedela, da se bom poročila pozimi. Tudi moj bodoči mož se strinja, mama ni najbolj srečna, pravi pa da se ne bo vmešavala. Potem pa nastane problem. Z Mr. Pravim se želiva bolj neformalne poroke in glede na to, da sva oba zagreta zimska športnika je padla ideja o poroki na smučišču, tudi za primerna oblačila sva se pozanimala, tukaj pa je moja mama rekla, da take poroke pa ne bo plačevala. Ona bi tradicionalno.

Midva sva se že vse zmenila, nekaj tudi zaarala, vendar denarja za celo poroko nimava, saj sva jo zastavila, kot da imava denar, ki ga je moja mama varčevala za ta namen. Prijatelji in sorodniki, vsi že vedo kdaj bo dan d, zdaj pa kaže, da jo bova morala odpovedati ali pa vse skupaj zastaviti bolj na malo, samo najožji sorodniki in prijatelji. Tukaj pa potem prideva do tega, povabiti mojo mamo ali ne. Na nak čuden način jo razumem. Kljub vsemu pa se mi zdi, da je njeno razmišljanje egoistično. Kaj bi vi naredili na mojem mestu? Kaj naj povem gostom ali naj raje vse skupaj odpovem?

Moram reči, da sem šla dvakrat vse prebrat in se skoraj ne morem odločiti na katero stran naj se postavim. Malo se mi bolj v tvojo nagiba.

Odgovor na objavo uporabnika
Kmalu poročena, 17.10.2022 ob 22:58

Naj za začetek povem, da je moja mama nora na poroke in za mojo, varčuje že od kar sem prišla na svet. Glavo mi je polnila s sanjskimi porokami, doma je vedno imela revije o najnovejših poročnih trendih, za zabavo sva hodili pomerjati poročne obleke in podobno.

Končno sem spoznala Mr. Pravega, z niim je zadovoljna tudi moja mama. Ja saj vem kaj si mislite, a odobravanje staršev pri meni tudi nekaj šteje. Ker nisem ravno dvajsetletnica je bilo kar nekaj pritiskov in neprijetnih vprašanj kdaj bo končno poroka. In končno sva prišla tudi do tega. Vedno sem vedela, da se bom poročila pozimi. Tudi moj bodoči mož se strinja, mama ni najbolj srečna, pravi pa da se ne bo vmešavala. Potem pa nastane problem. Z Mr. Pravim se želiva bolj neformalne poroke in glede na to, da sva oba zagreta zimska športnika je padla ideja o poroki na smučišču, tudi za primerna oblačila sva se pozanimala, tukaj pa je moja mama rekla, da take poroke pa ne bo plačevala. Ona bi tradicionalno.

Midva sva se že vse zmenila, nekaj tudi zaarala, vendar denarja za celo poroko nimava, saj sva jo zastavila, kot da imava denar, ki ga je moja mama varčevala za ta namen. Prijatelji in sorodniki, vsi že vedo kdaj bo dan d, zdaj pa kaže, da jo bova morala odpovedati ali pa vse skupaj zastaviti bolj na malo, samo najožji sorodniki in prijatelji. Tukaj pa potem prideva do tega, povabiti mojo mamo ali ne. Na nak čuden način jo razumem. Kljub vsemu pa se mi zdi, da je njeno razmišljanje egoistično. Kaj bi vi naredili na mojem mestu? Kaj naj povem gostom ali naj raje vse skupaj odpovem?

Eni pa mate probleme … kolk si stara? 13?

 

Pogovarjaj se z mamo in najdita kompromis, ne pa da razmišljaš, da je ne bi povabila na poroko.

Ko tole berem, se mi zdi da je tvoja mama preveč gledala romantične filme in brala rumeni tisk in še nate to prenesla. Ne pravim, da je to slabo. Zame je to karakter romantične princeske, kar spet ni nič narobe. Stvar okusa.

Glede na to, da ti je, če prav razumem, ves čas govorila, da špara za tvojo poroko, se mi zdi prav, da ti jo plača, kolikor je za ta namen našparala. Po drugi strani pa je možno, da gre za velik nesporazum in šum v komunikaciji. Se mi zdi, da ona ni šparala toliko za tvojo poroko, kot za poroko, ki jo hoče ona po lastnih predstavah organizirat za svojo hčerko. Se pravi, da ti bo plačala samo poroko, kot si jo je zamislila ona. Prvo se to pogovorita, kaj je v ozadju. Potem pa ti ostane samo še kompromis ali pa sprememba načrtov s poroko, ki bo pač bolj skromna, ampak po vajinih željah. Mamo pa menim, da vseeno povabi. Mogoče se bo pa premislila na poroki in če sta v dobrih odnosih, je škoda to uničiti zaradi enega dogodka, pa čeprav gre za tvojo poroko. Poroka je enkrat v življenju, odnosu pa so večni.

Če tole ni provokacija, ker me ta to spominja stil pisanja in vprašanja na koncu, bi rekla, da ti mama ni dolžna plačati poroke. Temu se je včasih reklo račun brez krčmarja in današnja mladina očitno pričakuje, da bodo starši vse jim prinesli na pladnju, pa še vedno ni dovolj. In če ne bo plačala, ni povabljena? Takšno je ne samo otročje razmišljanje, ampak precej nesramno.

Midva sva vse plačala sama, noben starš ni dal zraven nič. Kje piše, da mora? Plačajta sama, al pa poroke ne bo, oziroma bo, ko bosta imela denar. Kaj vama ni jasno??

ali

– sta obe glupi

-imaš ti tudi glupega Mr Right

-si mladoletna in se sploh ne bi smela poročit

 

Kdo se naj bi poročil? Mama?

Ti???? In tvoj bizgec je na račun taščibega denarja s tabo organiziral “svojo” poroko?

Hahahahaha, če to ni provo , ste vsi ena luda family.

Plačajta sama, kar želita, ne?

Hoces, da ti nekdo drug placa poroko? Potem moras imeti poroko po njegovih pravilih.

Hoces svojo poroko po svojem okusu? Placaj sama.

 

Tvoja mama je varcevala za klasicno romanticno poroko svoje princeske o kateri je sanjala od kar si se rodila. Zanjo tvoja poroka na smuciscu v kombinezonu sploh ni poroka.

Ti bi rada poroko po svoji volji, a na tuj racun… 🤔🤔🤔

 

Lahko se sicer vsedeta in najdeta kompromis, recimo zimska poroka v zimski idili na snegu, a v tradicionalni porocni obleki in gostijo v bolj tradicionalnem stilu, takem, ki bo mami bolj blizu njenim sanjam, tebi pa sprejemljivo.

Izmišljena zgodbica.

Ti imaš prav, to je tvoj dan.

Ne zdi se mi prav, da tvoja mama pogojuje poroko.Poroka naj bo taka, kot ste si jo zamislila vidva.

Prav, naj je ne placa. Toliko boljse, ker ti bo ocitala, ce bo slo nekoc kaj narobe. Naredita poroko, kot si jo zelita vidva, pac bolj skromno, mamo pa vseeno povabita.

Draga bodoča nevesta,

trikrat sem prebrala. Razmišljaš o tem ali bi povabila mamo ali ne? Mogoče ne bi bilo slabo, da bi razmislila o sebi, kakšna oseba si. Resnično. Kot je povedala ena zgoraj – njen denar njena pravila. Ali pa vsaj kompromis. Pa naj prispeva Mr. Pravi ali njegovi starši, če sama nista sposobna…

Če je mama varčevala za tvojo poroko bi rekla da lahko sodeluje pri organizaciji, da pa bi bila poroka po njenih željah ni ok. Poroka je tvoja, ne glede na to kdo bo plačal.

Mama ni dolžna plačevati za nič, to je njena dobra volja. Če noče, pač zmanjšajta število gostov. Mamo pa seveda povabi, saj je mama, ne denarnica na dveh nogah.

Kolikor vidim, imaš dve opciji. Plačaj poroko sama. Saj je vajina poroka. Ne vem zakaj ljudje mislijo, da lahko delajo z denarjem ki ga dobijo zastonj, da je tudi dejansko zastonj. Nikoli ni nič zastonj. Starši če ne drugega, pričakujejo da bomo v zameno za to, jih na stara leta rihtali.  Poroko prestaviš in si jo urediš tako, kot si želita.

Prva opcija je, da plešeš tako, kot mama reče. Na koncu koncev, je njen denar. Saj tudi ti, kjerkoli moraš svoj denar dat, dobro premisliš, ali ga ne boš stran vrgla in kaj boš imela od tega.

Da pa mame ne bi povabila na poroko, je pa tvoj egoizem. Nesporazumi so bili in vedno bodo. Zamere tudi. Poroka je pa en tak dogodek, kjer si vseeno želimo starše poleg. Pa naj bo to dogodek enkrat v življenju ali ne (naslednjič najverjetneje z drugo osebo).

Mojo poroko so skoraj v celoti plačali starši z obeh strani v medsebojnem dogovoru.

Bila je tradicionalna, zakon razpadel, nekajkrat mi je pa mati vrgla v glavo pripombo, da je veliko stalo.

Ni bilo v hotelu…

Danes mi je žal za vse, za poroko, za “tuji” denar.

Vsak naj pokrije svoje, je vajina poroka, bajin fan, mati pa se naj sama odloči, ali bo zraven. Če bo, bo 100% kritizirala.

Tvoja mama je sebična trapa. Niti slučajno in za noben denar se ne podredi njeni volji. Poroko imejta tako, kot sama hočeta.

Tudi ti si ena trapa. Kako lahko računaš na denar, ki ni tvoj, pa tudi če ti je še tako obljubljen? Mama ti ni dolžna nič. Če poroke ne moreta skeširati tako, kot je bil prvotni plan, jo prilagodota svojim zmožnostim. Mamo pa povabi, zakaj da je ne bi? Celo življenje te je redila in sedaj zato, ker noče plačati tvojih muh, pa kar ni več dovolj dobra, da s teboj deli tako pomemben dogodek? Ne bodi smešna.

Obe sta trapi.

Mama je malo “aut, ker ti hoče bilo kako poroko sploh plačat: Tvoja želje.. ti se ženiš.. čez 5-10 let se ji pa vrneš.. Malo morgen / Jok Brate- Odpadejo penizi

Upam da je to hec al kaj podobnega.. Kako lahko razmislal o poroki če si je ne moreš plačat obstajajo krediti za take namene… Svojo mamo pa lahko prosis samo za odpuscanje za tvojo grozno obnašanje..  Sram te je lahko

Organizirat poroko na račun denarja drugega, je norost. Kater moški bi to dovolil? navaden copatek. Tole ne bo dolgo trajalo

Eh, pač odigraš tole zgodbo do konca: vzameš kredit in prirediš veliko poroko z mamo vred. Itak boš dobila nekaj denarja, pa del kredita poplačaš.

Odgovor na objavo uporabnika
takole je, 18.10.2022 ob 05:54

Hoces, da ti nekdo drug placa poroko? Potem moras imeti poroko po njegovih pravilih.

Hoces svojo poroko po svojem okusu? Placaj sama.

 

Tvoja mama je varcevala za klasicno romanticno poroko svoje princeske o kateri je sanjala od kar si se rodila. Zanjo tvoja poroka na smuciscu v kombinezonu sploh ni poroka.

Ti bi rada poroko po svoji volji, a na tuj racun… 🤔🤔🤔

 

Lahko se sicer vsedeta in najdeta kompromis, recimo zimska poroka v zimski idili na snegu, a v tradicionalni porocni obleki in gostijo v bolj tradicionalnem stilu, takem, ki bo mami bolj blizu njenim sanjam, tebi pa sprejemljivo.

Po eni strani je res. Po drugi pa ok ali daj brez pogojev ali pa ne.

Ne vem meni je to isto kot ti kupimo stanovanje če bo tako in tako. Ti plačamo opremo za stanovanje če bo tako in tako,… Zame je to izsiljevanje in jaz tega ne maram.

Moja poroka moja pravila. Če daš zraven super drugače ni treba. Je pa res, da midva sva imela denar za poroko in nisva delala nekih rezervacij na račun denarja, ki naj bi ga dobila od kogarkoli.

Enako je moje bivališče moja pravila, super si pripravljen nekaj prispevat ampak  s tem nimaš pravice pogojovat kako naj živim.

Obe z mamo je povozila kapitalisticna ideja…

in sta pozabili kaj pravzaprav pomeni poroka.

Ne kompliciraj preveč…da te ne bo “mož” že pred poroko imel poln kufer.

New Report

Close