Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama mi noče plačati poroke

Mama mi noče plačati poroke

Kar ne morem verjeti. Sanjska poroka, ki jo bi mama financirala, zdaj pa niti povabljena ne bo? A vesta, da poroka ni samo vajina? To je praznik predvsem za starse. Oddajajo hcer/sina.  A res ni mogoc kompromis?  Će bi bila jaz mama – ne bi nikoli  pozabila.

    Midva sva za poroko zapravila 3000eur, povabila najblizje in smo sli na kosilo. Pa saj se ni treba preseravati. Poroka na smuciscu se mi zdi odlicna ideja, pa tudi jota in jabolcni strudel ali kaj podobnega, kar dobis v koci ni predrago. Mamo seveda povabita in jo zaradi miru v hisi vkljucita v nacrtovanje. Ko bo padla notr, bo sigurno kaj prispevala, ce bo imela obcutek, da je del poroke in lahko kaj organizira in se njene zelje upostevajo. Zakaj pa ne bi mama predlagala, kaj boste jedli? Svet se ne bo podrl, ce bo borovnicev strudel namesto jabolcnega. Srecno.

SEm absolutno na tvoji strani. Če je mama šparala denar za tvojo poroko je po moje prav, da ti ga da za tako kot si jo ti želiš in ne ona.

In katero smučišče so pripravljeni kar dol zapreti, da se bosta vidva z mr. prfect lahko zvezala?

Toliko skrbi, vložene energije, kompliciranja in visoko letečih besed v stilu, kako pomemben je ta dan, pa najlepši dan v življenju ženske in druge abotnosti, v reali pa se skoraj vsak tretji par loči, marsikateri na zelo grd način, v mnogih zakonih pa je prisotna kurbarija, pijača, slabi odnosi, celo nasilje. Bolj preseratorska kot je poroka, večja je možnost, da bo zakon kratkega veka in se bo oprali veliko umazanega perila.

Odgovor na objavo uporabnika
Kmalu poročena, 17.10.2022 ob 22:58

Naj za začetek povem, da je moja mama nora na poroke in za mojo, varčuje že od kar sem prišla na svet. Glavo mi je polnila s sanjskimi porokami, doma je vedno imela revije o najnovejših poročnih trendih, za zabavo sva hodili pomerjati poročne obleke in podobno.

Končno sem spoznala Mr. Pravega, z niim je zadovoljna tudi moja mama. Ja saj vem kaj si mislite, a odobravanje staršev pri meni tudi nekaj šteje. Ker nisem ravno dvajsetletnica je bilo kar nekaj pritiskov in neprijetnih vprašanj kdaj bo končno poroka. In končno sva prišla tudi do tega. Vedno sem vedela, da se bom poročila pozimi. Tudi moj bodoči mož se strinja, mama ni najbolj srečna, pravi pa da se ne bo vmešavala. Potem pa nastane problem. Z Mr. Pravim se želiva bolj neformalne poroke in glede na to, da sva oba zagreta zimska športnika je padla ideja o poroki na smučišču, tudi za primerna oblačila sva se pozanimala, tukaj pa je moja mama rekla, da take poroke pa ne bo plačevala. Ona bi tradicionalno.

Midva sva se že vse zmenila, nekaj tudi zaarala, vendar denarja za celo poroko nimava, saj sva jo zastavila, kot da imava denar, ki ga je moja mama varčevala za ta namen. Prijatelji in sorodniki, vsi že vedo kdaj bo dan d, zdaj pa kaže, da jo bova morala odpovedati ali pa vse skupaj zastaviti bolj na malo, samo najožji sorodniki in prijatelji. Tukaj pa potem prideva do tega, povabiti mojo mamo ali ne. Na nak čuden način jo razumem. Kljub vsemu pa se mi zdi, da je njeno razmišljanje egoistično. Kaj bi vi naredili na mojem mestu? Kaj naj povem gostom ali naj raje vse skupaj odpovem?

Sicer je mama sparala za tebe da bi ti mela poroko kot si je ona zelela pa ni mogla privoscit, ce ti je oblubla denar je zal ona kriva. Celo zivlenje ti to govori, nikol pa ni blo govora o pogojih. Lahko poskusi tebi to vslit kaj o a hoce s denarjem, a pol ti ne bos srecna. Meni bi dekel.dvignalo in bi kar gostom povedal tocno zakaj jih bo sedaj manj. Sama si je kriva. Ce je hotela to za tebe, otroka ti mora dati denar kot ti je celo zivljenje v glavo vtiskala. Ce pa je za sebe pa se naj ve. Da ne bo pol boge igrala pa kak je htela pa vidva nista hotela denarja vzet al pa kaj.

Ko berem komentar določenih osebkov mi gre na bruhanje…

Punci je ves cas mati obljubljala, da ji bo plačala poroko in obenem na njo pritiskala kdaj bo poroka. Ko se koncno odloči, da se bo poročila že stvar rezervira ji pa mati reče tega pa jaz ne bom plačevala. Pač moje osebno mnenje ne obljubljaj nekaj kar ne misliš resno…

Kaksen fejk post, namenjen samo provokacijam. zguba casa

Smučišču? Potem boste sami mladi in malce manj a še vedno fit. Pa so fit vsi gosti? Sprejmite kompromis z mamo. Malo popustite vi, malo mama in bo hitro skupni jezik…. Kot gosta bi me skrbelo, kaj obleči za poroko na smučišču in verjetno ne bi bila edina. Srečno!

Poroka je vajina in s tem tudi mislim, financirana iz vajine strani.

Pozanimajta se o odobritvi kakšnega manjšega kredita, katerega bi lahko v primeru denarnih daril tudi kmalu zaprla.

Če vabila še nisi oddala, napiši da materialnih stvari ne potrebujeta, bosta pa hvaležna pri denarni  pomoč za skupno življenje, oziroma nekaj v tem smislu.

Lahko pa narediš kompromis v smislu, da nekaj spremeniš v bolj tradicionalno (npr. Oblačila, okrasitev,..)katero lahko izbere mama in tudi financira mama.

Kakor koli se odločita, še vedno stojim za prvim stavkom in ja, poroka je drag šport. Pa srečno.

Vzemita kredit..ponavadi dobiš vse nazaj,pac rečes,da ne želiš daril..mamo vseeno povabita

Ponavadi je tako, da tam, kjer plačujejo starši, oni organizirajo in je vse bolj “po njihovo”, vključno s seznamom družinskih prijateljev in podobno. to je potem bolj neki familiarni projekt in mladoporočenca statista, ki ima je vseeno, kako stvari potekajo.

Če imata svoje ideje, želje itd. poskrbita sama zase in si jih uresničita. Starše seveda povabiš na poroko- tako kot druge goste, brez pravice, da se vmešavajo v organizacijo.

V bistvu bi se morala z mamo pogovoriti prej o tem. Očitno je nisi pravilno razumela. Njena dolgoletna želja ni, da bi bila investitor, temveč organizator.

Vzemita kredit in naredita po svoje.

Kkk, the best odgovor… otrok ali bedak povabi ful ljudi, pa nima denarja za to. Mama ni dolžna ničesar placati. Darilo prinese in je. A

Mamo je končno srečala pamet. Zakaj bi ti financirala poroko? Kaj ti je tudi kupila hišo? Za otroke pričakuješ, da bo varuška. Kako delate s svojimi starši, bruh od otrok.

Bi bilo zanimivo vedet tudi, kolikšna je razlika med privarčevanim denarjem in poroko, ki si jo je avtorica zamislila. Mogoče je tudi tukaj težava. Predvidevam vsaj, da najem nekega smučišča ipd. ni ravno poceni.

Sicer pa – s tujim kurcem je lahko po koprivah opletat.

Ne vem kateri naj dam prav. Če se pa vsaka malo nazaj potegne pa lahko celo zadevo poglihata in imate lepo poroko z lepimi odnosi. Razmisli!

Kredit uzem, itak bosta šla pa parih letih narazen,  tako, kot vsi.

Zelo egoistično, kot bi šlo za njeno poroko. Opomnite jo, če se ne strinja, je ne vabite. Je brezsrčna.

 

Ma ne poroč se pol, boste vsi siti 🤣😂😆😆😆😆☺☺☺☺☺

Sploh v takih primerih, ko se toliko pozornosti posveča zunanjim učinkom, je zakon bolj kratkega veka. Naj mama denar rajši prišpara za odvetnike.

Predlagam vabila s TRR številko za nakazilo darila 😁👍 kot je navada v tujini al pa vzdmita kredit. Srečno.

Jap, je kar dilema. Ne upam ti svetovati.

New Report

Close