Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama terorizira nosečo ta mlado

Mama terorizira nosečo ta mlado

Brat z bodočo ženo živi v hiši najinih staršev, ki sta precej nemogoča človeka. Taka tipična Slovenceljna, ki najbolje vesta, kako je prav in kako mora biti in bi vse malo manj tipične Slovence, v tem pol sosedov, poslala k psihiatru, pedri ne smejo imet otrok, tajužni so leni in nimajo kaj početi tukaj … no, taka človeka sta. Moja nova svakinja pa je svetovljanska punca, ki je dovolj pametna, da je tiho. Zdaj bo rodila in je mene groza teh božičnih obiskov, ko bom spet gledala svojo mamo, kako jo komandira in ji soli pamet. Tipična zoprna tašča: hodi v njuno stanovanje, kot da je njeno, kontrolira, kaj je, teži, da ne sme početi tega in onega, ker je noseča …

Zdaj pa problem: nekako se počutim poklicana, da mamo malo zabremzam in ji rečem, naj ji da mir. Jaz ji lažje rečem kot snaha. Po drugi strani pa mene ni nihče nič vprašal, pa malo tudi sekajo ven moje lastne stare zamere do staršev in do bivše tašče. Kaj mislite? Jaz si mislim, da bi svakinji naredila uslugo s tem, da jo malo zaščitim, ampak mogoče nimam prav in velja, da naj se ne vmešavam v tuje zadeve. Ne vem. Mene ni nihče zaščitil pred mojo nemogočo taščo in to mi ni bilo niti najmanj fino.

 

Zato pa tvoja je bivša.

Jaz mislim, da imaš prav in se kot hči lažje postaviš vsaj malo zanjo, kot ona – priženjena.

Tu pogrešam vlogo tvojega brata, ki se kot sin enako lahko in ležje postavi v bran materi svojega otroka, kot pa ona sama tašči

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimmo, 19.03.2024 ob 22:54

Zato pa tvoja je bivša.

Jaz mislim, da imaš prav in se kot hči lažje postaviš vsaj malo zanjo, kot ona – priženjena.

Tu pogrešam vlogo tvojega brata, ki se kot sin enako lahko in ležje postavi v bran materi svojega otroka, kot pa ona sama tašči

Moj podpis! Sem tudi zelo alergična na take tašče.Mladi  potrebujejo svojo zasebnost in svoj mir.

Nič ni zastonj, niti zastonj stanovanje ne.

Ta stara dva sploh nista neumna. Ju čisto razumem.

Se strinjam, da se pogovorite z starši. Tako življenje bo počasi za njo nemogoče.

In avtorica, ti in vsi kioemntatorju tule, ste se kar odločili, da tvoja mama snaho terorizira? Na podlagi česa? Na podlagi lastnega prepričanja, da “morajo imet ta mladi mir”?

Se ti je svakinja kdaj potožila? Te je kdaj prosila za pomoč?

Kaj pa če si ona ne želi miru? Kaj pa če ji paše tole sobivanje? Kaj pa če se ji to vse zdi popolnoma normalno?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1923, 20.03.2024 ob 05:57

Nič ni zastonj, niti zastonj stanovanje ne.

Ste pa eni žleht in foušljivi.

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 20.03.2024 ob 07:09

Ste pa eni žleht in foušljivi.

Vsak izbere svoje prioritete, naj pač stoji za svojimi odločitvami in naj da mir.

Odgovor na objavo uporabnika
Zaščitnica?, 19.03.2024 ob 22:51

Brat z bodočo ženo živi v hiši najinih staršev, ki sta precej nemogoča človeka. Taka tipična Slovenceljna, ki najbolje vesta, kako je prav in kako mora biti in bi vse malo manj tipične Slovence, v tem pol sosedov, poslala k psihiatru, pedri ne smejo imet otrok, tajužni so leni in nimajo kaj početi tukaj … no, taka človeka sta. Moja nova svakinja pa je svetovljanska punca, ki je dovolj pametna, da je tiho. Zdaj bo rodila in je mene groza teh božičnih obiskov, ko bom spet gledala svojo mamo, kako jo komandira in ji soli pamet. Tipična zoprna tašča: hodi v njuno stanovanje, kot da je njeno, kontrolira, kaj je, teži, da ne sme početi tega in onega, ker je noseča …

Zdaj pa problem: nekako se počutim poklicana, da mamo malo zabremzam in ji rečem, naj ji da mir. Jaz ji lažje rečem kot snaha. Po drugi strani pa mene ni nihče nič vprašal, pa malo tudi sekajo ven moje lastne stare zamere do staršev in do bivše tašče. Kaj mislite? Jaz si mislim, da bi svakinji naredila uslugo s tem, da jo malo zaščitim, ampak mogoče nimam prav in velja, da naj se ne vmešavam v tuje zadeve. Ne vem. Mene ni nihče zaščitil pred mojo nemogočo taščo in to mi ni bilo niti najmanj fino.

 

Če že vam nihče ni pomagal potem veste, da je to hudo, mar ne? Zakaj potem se ne zavzamete za bratovo ženo?

Če jo hočete tamlado, še dolgo imet pri hiši, se potegnite zanjo, a brat pa nima nobene besede pri hiši.

Dobro vem, kako je če se nekdo stalno vtika v tvoje življenje, to brata sčasoma lahko tudi stane, da bo spet sam.

 

kar postavi se zanjo jaz bi vse dala da bi se zame kdo. ne pa da si sam v tem in te potem gledajo ko da je s tabo na koncu nekaj narobe.

Groza jo je božičnih obiskov? 22. marca?

jaz bi rekla, da povej staršem svoje in bratu tudi. predvsem bratu povej, da riskira, da se bo v par letih ločil, če misli dopuščat teror nad ženo.

 

Ja kva pa je tamau, a je sonček al kaj, še zmer na mamini sisi, ampka so ga jajca zasrbele, dej otroka naredu al kaj? Tastara nej sjaši, hodit u stanovanja gor, je absolutno prepovedano. Če se da narest vrata in posebej vhod in to je to, men bi se najavla en teden prej preden bi ji dovolil de pride gor. Seveda če je žleht, če je normalna ni problema. Ti kr lepo tastari povej, da bo ona tud enkrat stara, pa de bo mogoče treba skrbet zanjo, pa da bo šla k hudiču če bo žleht. V kolkor pa ne grejo skup nej grejo pa na svoje če sele da, pa tastari prepovedat obiske, nej tisto svojo zoprnijo kr doma tensta. V glavnem skuliraj jo 🙂

A sin pa ni znal kakšna je mama, da je ta mlado pripeljal k njej? V “osje” gnezdo? A nič ne spoštuje partnerke?

Pa mama hodi k njemu v stanovanje? Ali se je ona preselila k njemu ali kaj.? Al mogoce on v njihovo “družinsko” hišo?

Ne vtikaj se, ker ni tvoja stvar, ti pa sama predelaj svoje travme.

Meni ne bi na misel prislo, da v tako pripeljem otrok…prvo štalca pol pa kravca.

Če pa sin nima druge možnosti pa naj bo ziho, da lahko zastonj kje živi.

 

Kot se ji tamlada pusti. Vedno je dobro na začetku postaviti meje, ampak tudi zdaj ni prepozno.

 

New Report

Close