Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Manca Košir

Manca Košir

umrla. Brala sem o njenem pogumnem boju z rakom, a žal vse muke niso bile dovolj, bolezen ni odnehala. Počivaj v miru

Ojoj, naj počiva v miru 😪

Naj počiva v miru. Zdaj ni več ne bolečin, ne solza, ne trpljenja.

Iskreno sožalje hčerkama in vsem njenim najdražjim.

Nedolgo nazaj je zaradi podobnih bolezni umrl moj zelo dober prijatelj. Strašno mi je, ko se spomnim kaj vse je doživljal, preživljal! Koliko bolečine, stranskih učinkov.

Zato gledam na življenje sploh drugače, cenim vsako sekundo življenja, poskušam živeti pozitivno, spoštujem sočloveka in se trudim pomagati in biti dobra oseba. Pa vi? Berem vas danes. Vsi ponoreni, privoščljivi, polni zavisti in posmeha, žaljivi, agresivni, nesramni, pogrizlu bi en drugega ….. Nimate pojma in ne veste sploh, kaj je življenje in kako se spremenimo, ko kdo od bližnjih umre! Takrat ni pomemben ne nov Samsung, ne odločba, ne denar, ne služba. Nič. Človeka ni več. Slabo mi je ob branju vaših izjav, namesto da bi bili ljudje in se spoštovali med sabo, vi en drugega napadate kot zveri. Sram me je za vas.

Manca, nisem vas poznala, počivajte v miru. Brez bolečin.

 

Krasna gospa z veličino.
Sožalje hčerkama ter svojcem.

Počivaj v miru.

Hudo mi je zanjo.

Velika Ženska je bila. To bo ostalo za njo na Zemlji.

Dejte se zgražati nad vprašanjem.

Ali je bila za kljovid cepljena?

Sožalje družini,vendar slika mrtve ženske ne sodi na družbena omrežja. Mene je to zmotilo. Najbrž nisem edina.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
pikimepiki, 02.05.2024 ob 19:38

Dejte se zgražati nad vprašanjem.

Ali je bila za kljovid cepljena?

V katerem letu si pa ti obtičalo?

Poklon veliki ženski.

Odgovor na objavo uporabnika
Enigma120, 03.05.2024 ob 10:48

Sožalje družini,vendar slika mrtve ženske ne sodi na družbena omrežja. Mene je to zmotilo. Najbrž nisem edina.

 

 

Enigma, si zadela terno. Manca je bila prostovoljka v Hospicu in si prizadevala, da smrt ne bi bila tabu tema.

V redu, vse razumem …  Vendar je to zelo nenavadno.

Pretresla me je njena zadnja slika, ne morem si pomagat. Nismo vsi tako ” močni “… Kot je bila g. Manca.

Jaz vidim to post mortem fotografijo kot podrt zadnji tabu, prehod, smrt. Blaženo, pomirjeno, med ljubimi osebami.

To njeno slednje dejanje je diametralno nasprotje institucionalizirani smrti, polni samote in bolečin med tujci.

Kot je živela je tudi umrla.

 

 

Zbolela za rakom na čeljusti že mnogo pred covidom.

 

osebno to zadnjo fotografijo vidim kot odraz vsega, kar je za časa nadvse aktivnega življenja Manca zagovarjala, tudi ko je bil govor o umiranju. Nenazadnje je bila aktivna v Hospicu. In to je več kot očino prenesla tudi na svoji hčerki, Tino in Ladejo. Samo poglejte izraz na njunih obrazih. Mir, spokoj in nasmeh. Manca ju je pripravila na svoje slovo. O tem priča tudi Tinin zapis. Poln ljubezni in človeške veličine. Moj poklon. Draga Manca, draga moja, naša profesorica, naj ti bo prehod med angele miren in prijazen. Hvala vam za vse!

Itak je bla že stara, njo je še Tito fukal.

Ogaben komentar, Sadat. Vsi bomo nekoč stari, sem tudi sama zelo bolna, pa veliko mlajša od nje, a bolezen ne izbira, pride tako hitro, čez noč ….

    Odgovor na objavo uporabnika
    Sadat, 03.05.2024 ob 13:27

    Itak je bla že stara, njo je še Tito fukal.

Idiot brezobrazni. A si jezen, ker tvoje smrdljive riti ni hotel niti kak pijani ustaš?

Od kod ta info., da si je Tito želel fukat to dinozavro?

Morda si je pa ona to želela, ko se je toliko moškim metala pod noge za predpražnik….?

    Admini bi morali take poste kot jih piše Sadat in Veseli oče, brisat. Srhljivo. Vidva nimata nikogar? Kako bi bilo da teče beseda o vajini mami, sestri, hčeri …..

Manca je svoje življenje ŽIVELA. Tu smo v bistvu vsi anonimni, a vsaka beseda, pisana, izrečena ima težo. Vaju ni sram, vama ne kapne, da bo nekoč nekdo lahko tako grdo, vulgarno pisal o vajinih bližnjih?

 

Se strinjam. Pretirano iskanje pozornosti.

Ja umrla je, ni ne prva, ne zadnja… tole, kar se v medijih dogaja, članek za člankom o njej in njeni razsvetljenosti, mi gre na kozlanje! Ljudje pa tipične ovce, sami hvalospevi, iz nje delate svetnico, devico Marijo… malo se že ohladite.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Neumorni ste, 07.05.2024 ob 17:07

Ja umrla je, ni ne prva, ne zadnja… tole, kar se v medijih dogaja, članek za člankom o njej in njeni razsvetljenosti, mi gre na kozlanje! Ljudje pa tipične ovce, sami hvalospevi, iz nje delate svetnico, devico Marijo… malo se že ohladite.

…se je pridušal duhovno siromašen osebek.

Odgovor na objavo uporabnika
preskoči, 07.05.2024 ob 17:17

 

…se je pridušal duhovno siromašen osebek.

Ki mu je odgovoril mentalno  siromašen osebek. Nekateri pač potrebujete nekoga, da vam diktira, kaj morate misliti, pa četudi samo odkriva toplo vodo. 

 

New Report

Close